Ohlédnutí za 7 tituly Novaka Djokoviče na Australian Open

#2 2011: Beats Andy Murray 6-4, 6-2, 6-3

Djokovič získává svůj 2. grandslamový titul na Australian Open 2011

Djokovič získává svůj 2. grandslamový titul na Australian Open 2011

Djokovič, který dorazil na svůj první grandslamový titulní zápas po třech letech - na místě svého prvního průlomu v roce 2008 - stál před vracejícím se finalistou Andy Murrayem.

Byl to Djokovič, kdo vzal úvodní sadu poté, co vyhrál většinu základních výměn mezi touto dvojicí. Srb pak ve vteřině vyrazil dopředu 5: 0, aby účinně ukončil zápas jako soutěž.

servírování kyvadla na stolní tenis

Ačkoli Murray získal jeden z brejků, Djokovič uzavřel dvousetový náskok, aby ovládl škrcení nad zápasem.

Murray ve třetím odstartoval v pravém duchu, přerušil Djokovičovo podání, ale radost se ukázala jako krátkodobá. Skotovi se nepodařilo upevnit výhodu brejků, protože hned v další hře upustil od podání.

O dvě hry později si tato dvojice vyměnila další pár brejků, než se Djokovič v osmé hře rozhodujícím způsobem zlomil a okamžitě podal vítězství ve dvou setech pro svůj druhý titul na Australian Open.

pásek to loketní ortéza

To znamenalo počtvrté, kdy hráč prohrál po sobě jdoucí finále Australian Open za tolik let v Open Era-Stefan Edberg (1992-93), Pat Cash (1987-88) a Steve Denton (1981-82) jako ostatní. V tomto procesu se Murray také stal prvním hráčem v otevřené éře, který prohrál své první tři grandslamové finále (také 2008 US Open a 2010 Australian Open finále proti Rogerovi Federerovi), aniž by vyhrál set.

#3 2012: Beats Rafael Nadal 5-7, 6-4, 6-2, 6-7 (5), 7-5

Djokovič překonává Nadala v nejdelších mužích vůbec

Djokovič překonává Nadala v nejdelším finále mužské dvouhry na Australian Open 2012

Po sezóně banneru 2011, kdy Srb vyhrál tři grandslamové tituly a porazil Nadala ve všech šesti turnajových finále, ve kterých se pár setkal, se Djokovič a Nadal postavili proti sobě ve finále prvního grandslamového turnaje sezóny 2012. A byla by to příležitost k zapamatování.

V zápase rvaček praskajících plícemi a brilantnosti čelistí oba hráči nechali lapat po dechu. Rod Laver Arena byla svědkem 5hodinového 53minutového slugfestu, což bylo také nejdelší finále Grand Slamu v otevřené éře.

Byl to Nadal, kdo vytáhl první krev, když Djokovič upustil podání, aby zaostal o sadu. Srb se však do soutěže vrátil silně a v následujících dvou setech připustil pouhých šest her, aby získal dvě sady k jednomu vedení.

co jsi trefil v badmintonu

Při 3-4 0-40 ve čtvrtém byl Nadal na pokraji porážky. Byl o tři brejkboly dolů, a vlastně o tři mistrovské body dolů. Ale to, co následovalo potom, nebylo nic výjimečného.

Španěl hodil opatrnost na vítr a roztrhal ohromující vítěze, když Djokovič viděl, že se pět brejkbolů ve hře vypařilo do vzduchu. Nadal dvakrát držel podání, aby se udržel v zápase, a v následném tiebreaku získal body 5–5 za sebou, aby si vynutil pátou sadu.

Djokovic byl rozrušený náhlým obratem ve štěstí a divokostí náporu inspirovaného soupeře, když v rozhodujícím zaostal za 2: 4. Ale poté, co Nadal minul rutinní bekhend po lajně, byl Djokovič zpět na podání a začal hořet.

Srb vyhrál čtyři z následujících pěti her, aby se stal prvním hráčem od Rogera Federera (2006-07) a celkově desátým, kdo úspěšně obhájil titul na Australian Open. Pulzující soutěž se milosrdně chýlila ke konci sedm minut před sedmou hodinou.

Mohlo by se vám také líbit: Pět nejpamátnějších grandslamových finále v desetiletí 2010

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešního basketbalu Auburn vs Florida online bez kabelu.

'Wendy Williams Story: What a Mess' je nový dokumentární film vysílaný po jejím novém životopisném snímku. Zde je návod, jak to můžete sledovat online.

Jak léčit revmatoidní artritidu v krku. Revmatoidní artritida na krku, zejména kolem obratlů C1-C2 nebo atlantoaxiálního kloubu, je bolestivá a může vám bránit v užívání si běžných aktivit. Naštěstí existují ...

Jak bojovat. Boj je konfrontace, ve které dva nebo více lidí soutěží o nadvládu a respekt. Ačkoli couvání z boje je obvykle vaše nejlepší volba, pokud musíte bojovat, musíte vědět, jak se bránit a ...

Jedna z nejpopulárnějších travnatých akcí na turnaji WTA Tour se vrací příští týden a Viking Classic Birmingham se bude konat od 14. do 20. června.