Místnost, kde se to stalo: WTA Tour si připomíná 50 let zpět i dopředu

Coco Gauff přirovnala páteční večerní speciální akci na Manhattanu ke „knihě o historii ženského tenisu, která ožila“.NEW YORK – Když byla v roce 1973 založena Tenisová asociace žen (WTA), ženy nemohly samy žádat o kreditní kartu.

Zvažte doslovný a přenesený význam kreditní karty. Budete moci utratit peníze, které možná nemáte. Nazvěte kreditní kartu prohlášením důvěry v důvěryhodnost držitele, vírou ze strany věřitele, že brzy budou generovány výsledky.Taková byla výzva pro ženský profesionální tenis na počátku 70. let: vybudovat si důvěryhodnost. 'Naším prvním krokem bylo změnit srdce a mysl lidí,' řekla Billie Jean Kingová, hlavní osoba stojící za vytvořením WTA. 'Změnili jsme názory a změnili hru.'

King tyto komentáře pronesl v pátek večer na Manhattanu před přibližně 400 lidmi, kteří se shromáždili, aby si připomněli tento původ, oslavili, co se od té doby stalo, a zhodnotili, co to všechno znamená. Zpěvačka Bre Jackson to odstartovala ztvárněním písně „The Room Where it Happens“, písně z muzikálu. Hamilton .

Přítomni byli známí z tenisu i mimo něj, včetně členů Síně slávy Tracy Austin, Francoise Durr, Chrissie Evert, Mary Pierce, Gabriela Sabatini, Pam Shriver a Virginia Wade – spolu s Kingem „Original Nine“ Hall of Famers, Rosie Casals, Judy. Dalton, Kerry Melville Reid a Valerie Ziegenfuss. Po ruce byli také průkopníci vysílání Lesley Visser z CBS a Robin Roberts z ABC, desítky dalších bývalých i současných hráčů WTA, agenti, ředitelé turnajů, bývalí ředitelé WTA a také současní lídři turné, prezident Micky Lawler a CEO Steve Simon.tenisový video návod

Prostředí, Ziegfeld Ballroom, bylo mnohem větší než malá konferenční místnost v londýnském hotelu Gloucester, kde se WTA byla odhodlána k životu jednoho dlouhého dne v červnu 1973. Toho roku, čtyři dny před začátkem Wimbledonu, se sešlo zhruba 60 tenistek v čele s Kingem. Čtrnáct z nich přišlo na pódium v ​​pátek večer, včetně Síně slávy, kteří tehdy byli aktivní, a Trish Bostrom, Cynthia Doerner, Ilana Kloss, Ingrid Lofdahl Bentzer, Racquel Giscafre, Peggy Michel, Janet Newberry, Laura Rossouw a Betty Stove.

Před půl stoletím, když se ženy choulily v Londýně kolem stolu, dostal Stove od Kinga pevný pokyn: Betty, hlídej dveře . Nikdo z té místnosti neodcházel, dokud nebylo vytvořeno sdružení. Nazvěte to ženská tenisová verze Ústavní úmluvy, doplněná o stanovy, jejichž autorem byl tehdy Kingův manžel Larry (i on byl v pátek večer přítomen). Nakonec se objevila Women’s Tennis Association, King jako prezident, Wade jako viceprezident, Lesley Hunt jako asistent viceprezidenta, Lofdahl a Durr jako spolutajemníci, Stove jako pokladník. Roberts řekl: 'Vytvořit WTA vyžadovalo odvahu.'

Naším prvním krokem bylo změnit srdce a mysl lidí. Změnili jsme názory a změnili hru. Billie Jean KingováNyní to bylo o 50 let později. Předky WTA byly „Original Nine“, skupina žen, které pod vedením Světový tenis zakladatelka časopisu a vydavatelka-editorka Gladys Heldmanová se stala profesionálkou za symbolickou dolarovou bankovku a na podzim roku 1970 založila Virginia Slims Circuit. Lawler ve svém projevu poznamenala, jak se hlavní sponzor turné změnil z výrobce cigaret na korporaci Hologic. se silným zaměřením na zlepšení zdraví žen. Coco Gauffová vše vzala v úvahu, když promluvila k publiku, a přirovnala páteční večer k „knihě o historii ženského tenisu, která ožila“.

Živý a epický příklad přišel, když Evertová na pódiu hovořila se svým kolegou z ESPN Chrisem McKendrym o způsobech, jak konkurence a kamarádství neustále utvářely a přetvářely strukturovaný vztah Evertové s její největší rivalkou Martinou Navrátilovou – oběma. dominuje hře více než deset let , společně vyhrál 36 hlavních titulů dvouhry (18 každý).

Od roku 1973 do roku 1988 spolu tito dva hráli 80krát, což jejich výrazný kontrast stylu a osobnosti výrazně zvýšilo profil a popularitu WTA. Spojení Evert-Navrátilová se jen prohloubilo různými životními přechody. 'Je to tak ironické, že jsme s Martinou měli rakovinu ve stejnou dobu,' řekl Evert.

tenis ve Francii

Navrátilová, která se nemohla zúčastnit pátečních slavností kvůli rodinnému závazku, poskytla video vyjadřující svou náklonnost k Evert. Evert o Navrátilové řekl: 'Musíme být blízko.'

Gauff řekl: 'Musíme vědět, co nás čekalo.' A jak Gauff také řekl: „Slibuji, že budu vždy používat svou platformu, abych pomohl udělat svět lepším místem.“

Austin a Sabatini spolu sdíleli čas na pódiu. Tato dvojice šampionů US Open z různých dekád (Austin v roce 1979 a 1981, Sabatini v roce 1990) odrážela růst turné, od zaměstnanců, turnajů a prize money až po, v případě Sabatini s její rodnou Argentinou, celý země, která je hrdá na své úspěchy.

Zlaté výročí WTA nastává uprostřed roku dalších prubířských momentů, které výrazně definují historii ženského tenisu. Devatenáct sedmdesát tři bylo, když se US Open stalo prvním majorem, který udělil stejné odměny. 20. září uplyne 50 let od chvíle, kdy King porazil Bobbyho Riggse v ikonickém zápase „Battle of the Sexes“. Je třeba také poznamenat, že v létě roku 1973, brzy po vzniku WTA, když se vytvářel a zdokonaloval jeden dokument za druhým, když se setkání konala dlouho do noci, King soutěžil ve Wimbledonu – a nakonec vyhrál dvouhru. , čtyřhra a smíšená. Na otázku, jak dlouho jí trvalo, než se vzpamatovala z roku 1973, se King před pouhými několika lety zeptal: „Stále se zotavuji.

Třináct měsíců po Kingově výhře nad Riggsem schválil Kongres zákon o rovných úvěrových příležitostech. Ženy nyní mohly samostatně žádat o kreditní karty. Svou roli v tom jistě sehrálo vše od revolučního úsilí „Original Nine“ až po založení WTA a vzkvétající popularita turné. Získaná důvěryhodnost. 'Sport je mikrokosmos společnosti,' řekl Roberts.

nejlepší loketní ortéza pro zánět šlach

Jak už to na těchto akcích bývá, účastníci dostali dárek. Často je to kus oblečení nebo ozdoba. Ale tentokrát všichni dostali Kingovu nejnovější knihu, Průkopníci: Bezkonkurenční historie ženského tenisu .

Byl tedy páteční večer jen příjemným ohlédnutím? Ne tak docela, když si vezmete, jak King vidí historii méně jako přímku do minulosti, ale spíše jako smyčku definovanou nepřetržitým pohybem.

'Vždy jsou dvě strany,' řekl americký filozof Ralph Waldo Emerson. 'Estituce a hnutí.' Tenis je samozřejmě pohybová hra, sport, který začíná malými krůčky od země. Chcete-li se zhoupnout dopředu, musíte nejprve vzít raketu zpět. Jak řekl King: „Znát a studovat minulost znamená vědět, kdo jste, abyste se mohli přesunout do budoucnosti.

Gauff řekl: 'Musíme vědět, co nás čekalo.' A jak Gauff také řekl: „Slibuji, že budu vždy používat svou platformu, abych pomohl udělat svět lepším místem.“

Padesát let od svého vzniku WTA přetrvává nejen jako dobře zavedená sportovní organizace, ale také jako hnutí.

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, můžete bezplatně sledovat streamování „Filthy Rich“ online.

Jak získat rychlost a sílu v bojových uměních. Jste válečný umělec nebo průměrný Joe, který chce vědět, jak můžete zvýšit své reflexy a získat sílu ve svých pohybech? Tento článek vám s tím pomůže. Dýchejte. Všimli jste si někdy ...

5 nejnervóznějších tenistů a jejich nejzlobenější momenty na hřišti.

Jak odstranit Jean Stain z bot. Už jste si někdy koupili nové džínové džíny, abyste na konci večera zjistili, že indigové barvivo proměnilo vaše bílé tenisky v katastrofu s kravatou? Ještě nezakopávejte kopy! Tam...

Todd Woodbridge věří, že Novak Djokovič může letos vyhrát Wimbledon, US Open a zlatou medaili jednotlivců na olympijských hrách v Tokiu a dokončit tak vzácný kalendář Golden Slam.