Vítěz finále Nitto ATP 2019: Stefanos Tsitsipas na cestě za vítězstvím

Stefanos Tsitsipas pózuje s trofejí ATP Finals 2019

Stefanos Tsitsipas pózuje s trofejí ATP Finals 2019Druhý rok po sobě triumfoval hráč z NextGen na finále ATP. Pokud to byl Alexander Zverev v roce 2018, kdo ve finále nezvládl nikoho jiného než Novaka Djokoviče, pak tentokrát to byl 21letý Stefanos Tsitsipas, který si nemohl představit lepší debut na galakonci končícího roku.Řek napodobil rekord Grigora Dimitrova jako jediný další muž, který získal titul při svém prvním vystoupení. Se zralostí a spolehlivým odhodláním, které předváděl během celého týdne v Londýně, nebude překvapením, když ho příští rok čeká výzva pro největší tituly ve sportu a ukončení hegemonie Velké 3 na Slamech.steelers browns live stream zdarma

Vyčnívalo hlavně to, jak odmítal propadat panice nebo být frustrovaný, i když se mu něco nepovedlo. Mladík, který sám přiznal, že začal meditovat od své prohry v semifinále Swiss Indoors minulý měsíc, byl obrazem klidu a vypadal naprosto nerušeně i pod tlakem. Právě tato jeho kvalita mu pomohla stát se nejmladším vítězem finále ATP od Lleyton Hewitt v roce 2001.

Jeho chvályhodný úspěch ho jednoduše zařadil do panteonu velikánů, mezi něž patří například Roger Federer, Novak Djokovic nebo Andy Murray. Tsitsipasův obrovský talent byl evidentní před mnoha měsíci, když se mu letos podařilo ve čtvrtém kole Australian Open svrhnout švýcarského maestra.Od tohoto průlomového výkonu u majora, který ho viděl dokončit kampaň v semifinále ve věku pouhých 20 let, Tsitsipas neustále stoupal po vyšších úrovních tohoto sportu.Ochutnal úspěch na akcích ATP 250 v Marseille a Estorilu, ale narazil na finále větší úrovně na Madrid Masters a turnaje ATP 500 v Dubaji a Pekingu. Navzdory své neschopnosti je rozluštit, zanechal na Tour nesmazatelnou stopu svými poutavými rozčilenými vítězstvími nejen nad Federerem, ale také nad Rafaelem Nadalem v Madridu a Djokovičem v Šanghaji.

Jeho nebojácnost na elitní úrovni nezůstala bez povšimnutí a důslednost ho vynesla na nejvyšší pozici č. 5 ve světovém žebříčku a nakonec mu darovala místo mezi osmi nejlepšími muži finále ATP.Tsitsipas přišel do anglického hlavního města se správným postojem, aby dokázal svou hodnotu. Bylo to zřejmé z jeho úplně prvního zápasu proti vicemistru US Open Daniilu Medveděvovi, který zvítězil v každém ze svých pěti předchozích zápasů.Rus porazil Řeka nedávno jako semifinále Shanghai Masters, ale Tsitsipas dal jasně najevo, že se tentokrát nenechá zastrašit. Míchající vítězství 7: 6 (5), 6: 4 nad šampiony Cincinnati a Shanghai Masters odstartovalo ze své výzvy hromově a udávalo tón po zbytek týdne.

michigan vs ohio state live stream zdarma

Skutečnost, že Tsitsipas konečně vyřešil hádanku Medveděva, přiměla tenisové fanoušky, aby si sedli a všimli si toho. Byl to skutečně začátek něčeho zvláštního a Tsitsipas to obhájil, když svým plamenným vítězstvím 6-3, 6-2 nad tehdejším obhájcem titulu Zverevem.

Rafael Nadal (vpravo) byl jediným mužem, který porazil Tsitsipase na finále ATP 2019

Rafael Nadal (vpravo) byl jediným mužem, který porazil Tsitsipase na finále ATP 2019

Světová jednička Rafael Nadal se nakonec ukázala být překážkou pro juggernauta Tsitsipase, ale díky hrdinskému úsilí, které proti devatenáctinásobnému grandslamovému šampionovi vyvinul, si svět č. 6 jednoduše získal více obdivovatelů.

tenisky lze prát v pračce

Tsitsipas přinesl svou nelítostnou agresi proti španělské lavičce, aby ho v těsném prvním setu porazil v tie-breaku. Přestože Nadal ve druhém udeřil zpět, rozhodující se stal brutálním, protože oba odmítli dát tomu druhému jakýkoli prostor. Následoval fenomenální tenis, který fanoušky vyděsil.

Nadal přinesl své obrovské zkušenosti, aby zmařil svého mladého soupeře, a způsobil mu ránu 6-7 (4), 6-4, 7-5 po 2 hodinách a 52 minutách padajících čelistí. Nic to však nepovedlo k narušení úrovně důvěry Tsitsipase, protože v té době už se kvalifikoval do semifinále ze své skupiny.

Tento zápas byl významný, protože zůstal jediným zápasem, kdy hráč narozený v Aténách utrpěl porážku ve finále ATP.

Ani dvacetinásobný vítěz Major Federer nemohl uspět a setřást ho v semifinále. Ve velmi očekávané bitvě mezi pánem a žákem se Federer snažil najít svou hru tváří v tvář náporu svého o 17 let mladšího soupeře.

Neochvějné soustředění Řeka nedovolilo Federerovi vůbec převzít vedení. Švýcarská legenda promrhala 11 z 12 příležitostí, které dostal, a dokonce i při jediné příležitosti, kdy se mu podařilo proniknout do podání Řeka, byla radost krátkodobá, protože Tsitsipas se vrátil s řevem. Vítězství 6-3, 6-4 představovalo Tsitsipasovi neocenitelnou šanci bojovat o velmi žádanou trofej na konci sezóny proti formálnímu Dominicu Thiemovi.

Dominic Thiem (krajní levice) měl 4: 2 head-to-head rekord přes Tsitsipas přichází do finále

Dominic Thiem (krajní levice) měl 4: 2 head-to-head rekord přes Tsitsipas přichází do finále

Rakušan byl v každém případě hráč, který zapálil finále ATP 2019 svými obrovskými vítězstvími nad Federerem a Djokovičem ve fázích každý s každým. Dvojnásobný finalista Roland Garros, který začínal převážně jako antukový kurt, se letos svou dominancí na hardcourtu proměnil ve všestranného všestranného hráče. Jeho titul vítězí na Indian Wells Masters, Peking a Vídeň o tom svědčí.

kde sledovat canelo bojovat

Tehdejší světová pětka se navíc pyšnila vzájemným rekordem 4: 2 nad Řekem, když ve svém posledním setkání ve finále China Open porazila Tsitsipas ve třech setech.

Šestadvacetiletý hráč byl v tomto střetu rozhodně favoritem, protože vyzyvatelem byl Tsitsipas. Ten ale hned od slova vytáhl svůj plynulý útočný tenis, aby se prohlásil za stejně hodného uchazeče o korunu.

Svou rychlostí a atletikou neustále pokrýval každý centimetr hřiště. Pokud jeho ploché forhendy prosvištěly kolem Thiema, pak jeho krásné bekhendy zanechaly diváky v kouzlu O2 Areny. Přes všechny jeho pokusy odložit Thiema v prvním setu neuspěl v testu, protože Rakušan prokázal fantastickou duševní sílu, aby odvrátil litanii bodů za brejk a vyhrál tie-break.

Pokud někdo předpokládal, že se Tsitsipas bude po této překážce cítit demoralizovaný, čekalo ho překvapení. Ztráta prvního setu Řeka jen dále povzbudila a on se odmítl držet stranou. V absolutním omráčení druhého setu se Tsitsipas jen prodral na úkor pouhých dvou her.

Hybnost zůstala na straně Řeka i v počátečních fázích rozhodování, když si vysloužil rychlou přestávku podání. Utkání ještě zdaleka neskončilo, když se Thiem vrátil do sady, aby vyrovnal. Byla to nejpřísnější zkouška pro mladé Tsitsipase, protože sada směřovala k závěrečnému tie-breaku zápasu. Jeho vyrovnanost a nezlomná duševní houževnatost prosvítaly v této napjaté situaci, když držel vítězství 6-7 (6), 6-2, 7-6 (4) a položil ruce na dosud největší trofej své kariéry.

Od korunování šampiona NextGen Finals v roce 2018 až po poslední účast na turnaji, kde se shromažďuje crème de la crème mužského tenisu, to byla pro 21letého hráče pozoruhodná cesta.

Svou výjimečnou vyrovnaností a neutuchající touhou po dokonalosti znovu a znovu prokázal, že je zde, aby zůstal. Tsitsipas má všechny vlastnosti, aby dosáhl vrcholu tenisového světa, a je připraven vládnout tomuto sportu, jakmile odejde Big 3. To může být jen začátek té dlouhé cesty na vrchol.

Populární Problémy

Jak natáhnout koleno. Koleno je složitý kloub, kde se protíná mnoho hlavních svalů. Zatímco koleno nemůžete pořádně natáhnout, ztuhlé koleno můžete uvolnit natažením stehen a lýtek. Pokud máte ztuhlá kolena, můžete dostat ...

Letiště London Heathrow (LHR) se nachází přibližně mimo centrální Londýn, což může pro cestovatele znamenat výzvu dostat se z letiště do města. Vždy se můžete rozhodnout jet autobusem nebo taxíkem, oba jsou pohodlné a pohodlné. Jestli ty...

Tyto kroky jsou jednoduché věci, díky nimž se vy nebo vaše družstvo stanete lepším roztleskávačem! Níže je seznam věcí, které musíte splnit, abyste se dostali do roztleskávačky.

Po několika měsících zklamání, včetně šokového předčasného odchodu z olympijských her v Tokiu, se Naomi Osaka ve středu vrátila na vítězné pozice na Western & Southern Open 2021.

Jak hrát značku svítilny. Přehrávání tagu bylo vždy o tom, předběhnout toho, kdo je 'to'. Nyní však můžete přidat zábavnou vychytávku, díky níž bude hra více o nenápadnosti a taktu pomocí baterek k transformaci hry. Podle toho, kolik ...