Trenér Novaka Djokoviče, Marian Vajda, diskutuje o svém duševním stavu a říká, že Djokovič je „zlomený muž“

Paříž, Francie - 4. června: Novak Djokovič ze Srbska hovoří s trenérem Marianem Vajdou během tréninku ve čtrnáctý den 2016 French Open na Roland Garros 4. června 2016 v Paříži. (Foto Dennis Grombkowski/Getty Images)

Slovenský bývalý tenisový profesionál Vajda, na obrázku zde s Djokovičem, otevřel život hvězdy

Srbské eso Novak Djokovič je od roku 2014 s bývalým č. 1 Borisem Beckerem, a pokud se má věřit fámám, rozejde se na konci této sezóny s bývalým německým jedničkou. Po Djokovičově boku byl ale od začátku jeho kariéry jeden muž - bývalý slovenský profesionál Marian Vajda. Jednapadesátiletý hráč, který je součástí Djokovičova hlavního týmu, byl úspěšným hráčem Davisova poháru a během své kariéry na konci osmdesátých let získal dva tituly ve dvouhře.

Vajda byl jmenován Djokovičovým hlavním trenérem v roce 2006 a toto místo si udržel až do roku 2013, kdy místo něj převzal Becker, ale Vajda zůstal v hlavním trenérském týmu.

jak na raketbal

V nedávném rozhovoru se srbskou tiskovou agenturou Vajda hovořil o Djokovičově nedávno nahlášené podobě - ​​a o svém jmenování kontroverzního „guru lásky“ Pepe Imaza, který vyznává filozofii „lásky a objetí“.

Djokovič od Montrealu Masters nevyhrál turnaj a krátce poté viděl odchod z prvního kola na olympiádě. Od té doby Srb sice postoupil do finále US Open, ale ve finále prohrál se Stanem Wawrinkou, přičemž se zdálo, že Djokovič vážně bojuje s vytrvalostí.

Novák není v krizi, řekl Vajda v rozhovoru. Novak vyhrál čtyři po sobě jdoucí grandslamy - něco, co před ním dokázal pouze Rod Laver, a to dvakrát.

Vložil do toho spoustu energie, pokračoval Vajda a v Paříži (Paris-Bercy Masters) byl úplně vyčerpaný. Trenér také naznačil, že Djokovič zaznamenal pokles koncentrace a fanoušci to měli očekávat. Po tolika letech a tolika úspěších to bylo podle něj přirozené, což naznačuje, že hráč možná celý rok trpí nějakou formou vyhoření.

Djokovic, který během své dosavadní proslulé kariéry ještě nepřidal do své trofejní kabinetu zlatou olympijskou medaili a letos viděl odchod z prvního kola z rukou obrozeného Juana Martina del Potra, který by pokračoval ve vítězství stříbrnou medaili. Podle Vajdy byl Djokovic „hluboce ovlivněn“ sjezdem z Ria - který ho také viděl v prvním kole ve čtyřhře - a že tyto ztráty vrhly palici na zbývající část srbské sezóny.

Přestože Vajda konkrétně nemluvil o osobních problémech, o nichž Djokovič sám hovořil na začátku sezóny, řekl, že se hráč zabýval některými složitými událostmi, a popsal skutečnost, že Djokovič letos postoupil do finále US Open (kde by nakonec ztratit nárok na švýcarské eso Stan Wawrinka) byl zázrak.

Na Pepe Imaz

Bývalý tenisový profesionál Pepe Imaz se stal nejnovějším přírůstkem do Djokovičovy posádky a převzal roli životního trenéra. Tento krok byl mnohými považován za překvapivý, přičemž Imaz byl pro svou filozofii „lásky, míru a objetí“ považován za poněkud šarlatána.

pažní ortéza na tenisový loket

Přečtěte si více: Djokovič přivádí „guru lásky“ a trenéra života Pepeho Imaze

Vajda ale toto rozhodnutí hájil s tím, že se Djokovič cítil ze všeho stresu zlomený, a už tak nechce žít. Jediným cílem pro něj je snížit stres meditací. Navrhl také, že pár v minulosti spolupracoval, a řekl, že se po nějaké době znovu sblížili.

Vajda také smetl zprávy o tom, že Imaz mentálně manipuloval s Novakem Djokovičem, že Srb už nechce být považován za bohatého, slavného a nepřekonatelného a chce jen jednodušší život. Prostě chce být tím, čím je, řekl Imaz a kreslil paralely s bývalým světovým hráčem č. 1 Bjornem Borgem, který ve věku 26 let trpěl těžkým vyhořením.

Borgův krevní tlak začal být nesnesitelný, takže odešel v 26 letech a nyní je Novak v bodě, kdy říká: „Dobře, co teď?“

wii tenis pro

Djokovič letos překonal to, co pro něj bylo považováno za nemožný výkon, vyhrál French Open - jedinou grandslamovou trofej, která v jeho kabinetu chyběla, a tím dokončil svůj kariérní grandslam.

V narážce na to Vajda uzavřel jedním usvědčujícím prohlášením: Když všechno vyhrajete, jak najít motiv, abyste mohli pokračovat? ‘

Populární Problémy

„Objížďka“ se vrací na 4. sezónu v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody naživo nebo na vyžádání bez kabelu zdarma.

Restart „BH90210“ Beverly Hills 90210 měl velký úspěch. Podívejte se, jak sledovat epizodu finále online prostřednictvím živého přenosu.

Jak vyrobit zelená vejce a šunku. Slyšeli jste o slavném jídle v Zelených vejcích a šunce doktora Seusse. Nyní si ji můžete vyrobit sami! S trochou potravinářského barviva můžete připravit pokrm, který se velmi podobá pokrmu v knize. Vy...

Simona Halepová je mezi sedmi z osmi hráček v Singapuru, které mohou zakončit rok na špici žebříčku.

Vůdci velkého východu Seton Hall absolvují v sobotu velký test proti Villanově. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Před pár týdny se Daniil Medvedev stal prvním hráčem za posledních 15 let, který nebyl jmenován Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic nebo Andy Murray a byl zařazen mezi 2 nejlepší hráče světa.