Ons Jabeur a Aryna Sabalenková se oba probojují zpět do semifinále Wimbledonu

Místo v semifinále Wimbledonu bylo zaručeno z místa, kde na centrálním kurtu seděl Ons JabeurWIMBLEDON, Anglie (AP) – Z místa, kde seděl Ons Jabeur na centrálním kurtu, bylo místo v semifinále Wimbledonu zaručeně dobré.Šestá nasazená Tunisanka vstoupila ve středu na hlavní stadion v All England Clubu, aby si v odvetném zápase loňského finále zahrála s Elenou Rybakinou. Jabeur tenkrát prohrál, ale tentokrát ne – později si dělal legraci, že to bylo možná díky uspořádání sedadel.

co dělá dobrého tenistu

'Když jsme vstoupili na kurt, cítil jsem se jako podobný pocit hrát (stejný) zápas proti ní. Ale ujistil jsem se, že jsem tentokrát změnil místo. Šel jsem na druhé místo, které (ze) vyhrála loni,' řekl Jabeur. . 'Možná je to místo, kvůli kterému jsem dnes vyhrál.'

Jabeurová, která se loni stala první ženou ze severní Afriky a první Arabkou, která se dostala do finále grandslamu, porazila obhájkyni titulu 6:7 (5), 6:4, 6:1.Vyhrála osm z posledních devíti her, přičemž své drop shoty a plátky mísila s několika tvrdými forhendy a bekhendy.

Ons Jabeur a Aryna Sabalenková se oba probojují zpět do semifinále Wimbledonu
/

'Loni jsem možná nebyl připraven hrát takový zápas,' řekl Jabeur. 'Nelituji loňského roku. Stalo se to z nějakého důvodu. Říkám to vždycky. Mělo to být letos. Mělo to být ve čtvrtfinále.'

otevřené výsledky francouzského tenisu

Po loňském finále Wimbledonu se Jabeurová probojovala do rozhodujícího zápasu na US Open. V New Yorku prohrála s Igou Swiatekovou.Rybakina na svůj wimbledonský titul navázala výjezdem z prvního kola na US Open, ale na začátku letošního roku se dostala do finále na Australian Open.

'Některé momenty hraju opravdu dobře, ale nebyly konzistentní,' řekl Rybakina ke středečnímu zápasu. 'Jelikož jsem fyzicky (já) nebyl největší, přišla špatná rozhodnutí.'

Aby se Jabeurová dostala zpět do finále, bude muset porazit šampionku Australian Open Arynu Sabalenkovou. Druhá nasazená Běloruska postoupila poražením Madison Keysové 6-2, 6-4 na kurtu č. 1.

Tento zápas bude druhý na centrkurtu ve čtvrtek poté, co se Elina Svitolinová střetne s Markétou Vondroušovou v dalším semifinálovém utkání žen.

Sabalenková se podruhé za sebou dostala do semifinále Wimbledonu s roční pauzou, protože byla v roce 2022 spolu s dalšími hráčkami ze své země a Ruska vyloučena z turnaje kvůli válce na Ukrajině.

'Byl jsem opravdu smutný, že jsem tady nemohl loni hrát,' řekl Sabalenka. 'Ale zároveň jsem si myslel, že je dobrý čas to tak trochu resetovat a začít všechno znovu.'

wiki tenis

Vítězstvím Sabalenkové si letos na velkých turnajích vylepšila bilanci na 17-1. Je jedinou bývalou grandslamovou šampionkou, která zůstala v ženském turnaji.

Keysová se snažila dokončit celou sadu grandslamových semifinálových vystoupení, ale podruhé prohrála ve čtvrtfinále Wimbledonu. Její jediné velké finále přišlo v roce 2017 na US Open, kdy prohrála se Sloane Stephensovou.

Takže pro Keyse začíná příprava na poslední major sezóny nyní.

co potřebuješ na tenis

'Vždy se těším na americký tvrdý kurt. Měl jsem tam hodně úspěchů. Jsou to některé z mých oblíbených turnajů,' řekl Keys. 'Pokud budu moci pokračovat v tvrdé práci a pokračovat v tom, co jsem udělal, abych se postavil do této sezóny na trávě, myslím, že je tu spousta příležitostí.'

___

AP tenis:

https://apnews.com/hub/tennis a

https://twitter.com/AP Sportovní

Populární Problémy

Ani jeden nemá zvlášť dominantní servisní hru. Zápas nakonec může rozhodnout ten, kdo v daný den lépe podává.

„Party Gone Wrong“, nejnovější celoživotní film podle skutečného příběhu, má premiéru v pondělí večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online.

Státní nepřátelé Illinois State a Western Illinois se v sobotu setkají na fotbalovém hřišti. Zde je návod, jak hru sledovat.

Jak nosit zásnubní prsten. Existuje jen málo věcí vzrušujících než obdržení prstenu od partnera, který slibuje celoživotní nasazení a lásku. Vlastně nošení tohoto nádherného prstenu soupeří s nadšením z jeho přijetí ...