Zdokonalení techniky uchopení tenisového servírování

Průvodce po kontinentální rukojetiDnes si povíme něco o uchopení tenisového podání. Je to jedna z prvních věcí, kterou se musíte naučit, pokud chcete trefit správné tenisové podání, a je to něco, co můžete procvičit, než vůbec vstoupíte na kurt.

Jakmile se budete se svým úchopem cítit pohodlně, měli byste se podívat na náš článek o formování správný podávací postoj .Nejlepší přilnavost pro vaši tenisovou službu

Pokud s tenisem začínáte, možná vás překvapí, že pro tenisové podání existuje speciální úchop. Říká se tomu kontinentální přilnavost, ale než se dostaneme k podrobnostem, začněme tím, že si povíme, proč je to nejlepší úchop pro vaše podání a výhody toho, že se ho naučíte používat.

Učení kontinentálního úchopu má čtyři hlavní výhody:

  • Odrůda: Jedním z hlavních důvodů, proč budete chtít při podávání používat kontinentální přilnavost, je to, že vám umožňuje snadno zasáhnout různé druhy podání. S kontinentálním úchopem můžete zasáhnout velké ploché podání, krájení podávat, topspin nebo kopat podání. Naučit se trefovat každé z těchto podání vám umožní být agresivnější a nechat soupeře hádat a zároveň vám umožní zasáhnout konzistentní a spolehlivé druhé podání.
  • Napájení: Pokud to se svým podáním myslíte vážně, budete se chtít naučit trofejní pózu, která vás připraví na dosažení maximálního výkonu a nejrychlejší podání . Abyste však z pózy trofejí získali maximum, potřebujete úchop, který doplní váš služební pohyb, a kontinentální úchop je přesně úchop pro práci.
  • Řízení: Jedním z klíčů kontinentálního sevření je, že vám umožňuje generovat topspin při vašem podání. Je to topspin, který vám poskytuje kontrolu potřebnou k agresivnímu úderu a zároveň drží míč na hřišti.
  • Flex: Kontinentální rukojeť umístí tvář rakety tak, aby se vaše zápěstí mohlo snadněji ohýbat během servisního pohybu. Když se naučíte, jak podávat nebo trávit čas vylepšováním aktuálního podání, zjistíte, že tento flex pomáhá umožnit plynulý pohyb při vašem podání a zároveň vám umožňuje lusknout zápěstím, abyste dosáhli topspin.

Pokud jste jako většina začátečníků, možná jste začali s nějakou verzí a forhendový úchop , který umístí tvář rakety a vaše struny směrem k síti, když ji podržíte před sebou, jak ukazuje následující obrázek - tento úchop je pro vaše podání nesprávný.kompresní pás na loket

Bez porozumění správné technice a mechanice nezbytné pro odpálení účinného tenisového podání je tento úchop docela logický.

Míč musí cestovat dopředu, takže také umístíte tvář své rakety dopředu. Tímto způsobem, když trefíte tenisový míček, pohybuje se směrem k síti a do servisního boxu.Problém spočívá v tom, že forhendový stisk silně omezuje vaši schopnost postupovat ve službě a zlepšovat se v průběhu času, protože výše uvedených výhod nemůžete dosáhnout.

Uvědomujeme si to a vrhněme se na správnou techniku ​​držení kontinentálního tenisového podání.

Technika uchopení tenisu

Technika vašeho tenisového podání slouží k sevření toho, jak potřebujete držet tenisovou raketu, abyste vytvořili kontinentální přilnavost. Existuje několik různých způsobů, jak můžete přistupovat k formování kontinentálního sevření - podívejme se na každý z nich.

Podejte si ruku s raketou

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se naučit vytvářet kontinentální přilnavost, je držet raketu před sebou, natáhnout ruku a podat si ruku s tenisovou raketou.

Tenisovou raketu držte před sebou tak, aby hrana rakety směřovala dolů ke kurtu, tj. Kolmo k zemi, a struny směřovaly do strany. Když si jdete podat ruku s raketou, váš úchop by měl být velmi blízko držení kontinentálního úchopu.

Zde je video, které ukazuje, jak si „podat ruku s raketou“.

Tato snadná metoda je skvělá pro začátečníky a děti, protože jim pomáhá poskytnout jednoduchý odkaz na zapamatování úchopu. Poté, co skupině dětí ukážete, jak držet tento úchop, můžete obvykle zakřičet „potřást rukou s raketou“ a všichni rychle najdou úchop.

Držte raketu jako kladivo

Další často používanou referencí je držet raketu jako kladivo, kde si představíte, že pomocí strany rakety zatlučete hřebík.

Tato podobná metoda by vám měla poskytnout snadno zapamatovatelnou techniku, jak držet své kontinentální servírovací úchop, podobně jako při podávání rakety.

Najděte správný úkos

Nejpřesnější způsob, jak najít úchop pro podání tenisu, je použít zkosení držadla, kterého jste si možná ani nevšimli.

Když se podíváte na rukojeť své tenisové rakety, všimnete si, že je to osmiúhelník s osmi stranami nebo zkosením, stejně jako stopka.

Abychom našli správný úchop, můžeme očíslovat každé zkosení vaší rukojeti. Když je raketa před vámi a strana rámu rakety směřuje dolů směrem k hřišti, označíme horní zkosení jako 1 a poté se každé další zkosení pohybuje ve směru hodinových ručiček až na 8.

tenisová pravidla tiebreaku

Pokud jste pravák, budete chtít otevřít ruku a umístit vnitřní část kloubu ukazováčku na zkosení 2 (nebo zkosení 8, pokud jste levák) a poté uchopit raketu.

Zde je další video, které vám přesně ukáže, co mám na mysli.

Jakmile to uděláte, měli byste držet kontinentální sevření.

Tipy pro gripy na servírování tenisu

Když poprvé začnete používat ke svému podávání kontinentální přilnavost, bude vám to pravděpodobně připadat trochu trapné a nějakou dobu to potrvá, než to bude normální. Abychom vám pomohli, zde jsou některé z našich oblíbených tipů pro vaše uchopení při servírování.

Uvolněte ruku

Při podávání hráči často pevně uchopí rukojeť rakety. Možná se obávají, že jim raketa vypadne z ruky, když slouží, nebo věří, že pevné sevření jim umožní zasáhnout tvrději.

Pokud jde ale o tenis, napětí je pro hráče tím nejhorším nepřítelem, protože brání vašemu tělu zůstat tekuté a pružné, kde pramení velká část vaší síly a kontroly.

Spíše než pevně držet servírovací úchop nebo příliš silně mačkat rukojeť rakety, uvolněte ruku, aby byla rukojeť rakety bezpečná, ale dostatečně volná, aby se vaše zápěstí a paže mohly volně pohybovat.

Roztáhněte prsty

Další tip, který může být užitečný pro hráče, kteří se učí kontinentálnímu úchopu, je mírně roztáhnout prsty.

Když většina hráčů poprvé uchopí raketu za účelem podání, mají tendenci tlačit prsty, což může ztížit kontrolu nad rámem rakety.

Pokud necháte prsty trochu roztáhnout, když uchopíte raketu, měli byste si všimnout, že máte větší kontrolu a můžete tedy snáze manévrovat hlavou rakety. Tato malá vychytávka je obzvláště užitečná při změně úhlu nebo směru vaší rakety pro různé typy tenisových podání, včetně plochých, plátek, topspinů a kopů.

Zvedněte ukazováček


Když hrajete na špici výše, abyste roztáhli prsty, může být také užitečné zvednout ukazováček tak, aby dosáhl dále na rukojeť rakety.

Opět, podobně jako při roztažení prstů, prodloužení ukazováčku nahoru na rukojeť tenisové rakety vám poskytne větší stabilitu a ovládání vaší tenisové rakety prostřednictvím vašeho služebního pohybu.

Tady to není třeba přehánět, ale dělejte to, co vám vyhovuje.

Přepínací rukojeti

Zpočátku může být náročné přejít rychle od svého kontinentálního úchopu k úchopům na zem a zejména k úchopu zepředu. Pokud máte tento problém, můj největší tip pro vás je držet se ho.

Ano, přepnutí rukojeti trvá nějakou dobu. Z dlouhodobého hlediska se to však vyplatí, a než si to uvědomíte, přepnutí rukojetí bude druhou přirozeností - nebudete na to ani muset myslet.

Kromě toho je vaše kontinentální servisní rukojeť stejná, jakou byste měli používat pro své salvy a režie.

Tento úchop je nesmírně důležitý, když se naučíte podávat a volit, protože po podání se budete přibližovat k síti, což znamená, že návrat soupeře se k vám rychle dostane a vy nebudete mít čas upravit úchop.

Tenista podává gripy

Někdy může být užitečné sledovat, jak ostatní hráči drží svou raketu, abyste získali lepší pocit z přilnavosti, kterou byste měli používat.

popruh na předloktí na tenisový loket

V této sekci se podíváme na obslužné rukojeti pro Rogera Federera, Novaka Djokovica, Rafaela Nadala, Andy Murraye a Peta Samprase.

Roger Federer

Fotografický kredit: Marianne Bevis

Novák Djokovic

Fotografický kredit: WeAreTennis

Rafael Nadal

Fotografický kredit: Mirasha

Andy Murray

Fotografický kredit: Ben Lowe

Pete sampras

Fotografický kredit: Adrien MANN

Balení

Máte -li dotazy k tomu, jak vytvořit přilnavost ke tenisovým službám, nebo k něčemu, co je popsáno v tomto článku, neváhejte a napište komentář.

Rádi bychom od vás slyšeli!

Populární Problémy

Jak udělat basketbalové hřiště. Když chcete hrát basketbal, může to být nepohodlné, ale musíte hrát v posilovně nebo v rekreačním středisku a hrát na plném hřišti. Pokud si chcete procvičit basketbalové dovednosti nebo si jen zahrát hru doma, stavíte ...

The Giants hostit medvědy v týdnu 2 preseason akci v pátek. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

„Little Women: Atlanta“ je zpět na 6. sezónu. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.