Po posledním předčasném odchodu z Indian Wells, co se děje s Casperem Ruudem?

Bývalá světová dvojka skončila minulou sezónu na jednoznačném maximu, ale v roce 2023 ještě nevyhraje vzájemné zápasy poté, co se poklonila ve třetím kole BNP Paribas Open.SLEDOVAT: Ruud bojoval o konzistenci díky téměř dvouhodinové porážce s Garinem na BNP Paribas Open.

Na mužské túře obležené špatně načasovaná zranění , vysoce profilované odchody do důchodu , a nespočet osobních problémů Casper Ruud by mohl být tím, co by se dalo považovat za „neproblémového oblíbence“ mezi příslovečnou Next Gen sadou.Nor potichu a nekontroverzně odvedl práci během dvouleté postpandemické éry, propracoval se v žebříčku nejprve pomalu, pak rychle a vyvrcholil sezónou 2022, kdy dosáhl čtyř po sobě jdoucích finále – včetně dvou na grandslamech. , Roland Garros i US Open. Dokonce si vysloužil kýžené místo v první sezóně Netflixu Bod zlomu , zaznamenávající jeho cestu do jeho prvního grandslamového finále v Paříži.Ale od té doby, co minulou sezónu skončil na druhém místě na Nitto ATP Finals, Ruudova top 3 forma ho téměř opustila. V době, kdy si mohl dát matematickou šanci na první místo v žebříčku – když kvůli zranění vynechal Australian Open 2022 – nedokázal vyhrát vzájemné zápasy ve všech pěti dosavadních turnajích.

Poslední zklamání přišlo v neděli, když utrpěl ošklivou porážku s Cristianem Garinem ve třetím kole BNP Paribas Open, když udělal 29 nevynucených chyb – 20 z jeho dosud lepší forhendové strany – a vyšel z Masters 1000 6-4, 7- 6 (2), za necelé dvě hodiny.Jeho frustrace je pravděpodobně jen umocněna přesvědčením, že po drtivém australském létě věci konečně zapadly na své místo.nejlepší lepidlo na tenisky
  Ruud se v neděli mocně trápil z forhendové strany a zasáhl 20 nevynucených chyb z toho, co je typicky jeho silnější střela.

Ruud se v neděli mocně trápil z forhendové strany a zasáhl 20 nevynucených chyb z toho, co je typicky jeho silnější úder.'V únoru jsem měl pár týdnů tréninku a odpočinku a minulý týden od Acapulca moje sezóna opravdu začala,' řekl na své tiskové konferenci před turnajem. 'Doufám, že tady budu mít dobrý výsledek.'24letý hráč skutečně začal rok 2023 bez tradiční předsezónní přípravy, protože se vyhnul odpočinku, který mohl potřebovat po průlomovém roce k hraní. sérii exhibičních turnajů ve Střední a Jižní Americe s idolem a tréninkovým kolegou z akademie Rafaelem Nadalem.

Po krátké dovolené na Maledivách zase vzal do ruky rakety odehrát další exhibici v Abu Dhabi, součástí blízkovýchodního swingu mimosezónních turnajů ve kterém vystupovali jako Carlos Alcaraz – který se nakonec zranil a vynechal Australian Open – a Stefanos Tsitsipas, který přišel do Indian Wells otevřeně nedovařený kvůli problému s ramenem.

'Tak trochu jsem doufal, že využiji období United Cupu a Aucklandu k dobrému trénování a odehrání pár zápasů, než do toho vstoupím,' vysvětlil Ruud po výjezdu z Melbourne ve druhém kole na Jensona Brooksbyho.

„Možná to nestačilo na to, abychom tady letos předvedli dobrý výkon. Takže já a můj tým zvážíme, co uděláme v prosinci tohoto roku a jestli to byl správný způsob přípravy na Australian Open, nebo ne.“

Problémy bezproblémového favorita ho nicméně pronásledovaly do Severní Ameriky, kde by měl příští týden v Miami obhájit svou první velkou várku bodů poté, co se loni dostal do finále.

  Ruud, který se umístil na 4. místě, mohl vidět, že jeho hodnocení začíná klesat, pokud by měl horší výkon na Miami Open, kde se v roce 2022 dostal do finále.

Ruud, který se umístil na 4. místě, mohl vidět, že jeho hodnocení začíná klesat, pokud by měl horší výkon na Miami Open, kde se v roce 2022 dostal do finále.

Přesto existuje důvod se domnívat, že se jeho osudy brzy změní: přes veškerou svou stálost v roce 2022 zanechal na stole velké řady bodů s brzkými porážkami v Monte Carlu a Madridu, dvou antukových turnajích, kde by měl očekávat, že odehraje svou nejlepší tenis. Jeho výsledky na tvrdém kurtu z něj udělaly Top 3 hráče, ale antuka pravděpodobně vždy zůstane základem jeho kariéry, povrch, na kterém může optimalizovat těžký forhend, který může někdy sedět na rychlejších kurtech.

A i když jeho ztráty často obsahovaly brutální statistiky, nebyly výsledkem nedostatečného boje ze strany Ruuda, který bojoval po výpadku ve druhém setu s Garinem a dvakrát získal dva body z rozhodujícího setu.

Ruud, kterému se někdy vysmíval za „nudnější“ styl hry, si dokonce uprostřed jinak neuspokojivého odpoledne vytáhl „tweener“:

„Rozpětí je v dnešní době malé,“ řekl v Austrálii, „a právě jsem si to uvědomil, víte, i když se necítím jako horší hráč nebo že jsem na tom fyzicky hůř, než jsem byl během turnaje. Například US Open. Tam jsem udělal finále; tady jsem prohrál druhé kolo. Tak to někdy bývá.'

wii u tenisová hra

Ať je Casper jakkoli schopný, jak rychle dokáže změnit věci z „jak to je“ na „jak to bylo“, zůstává otevřenou otázkou.

Populární Problémy

Simona Halepová si po kontrastních vítězstvích v Římě zahraje s Marií Šarapovovou v semifinále Internazionali d'Italia.

Byl to do značné míry zapomenutelný rok 2016 pro bývalou světovou jedničku, protože jeho plán způsobil zranění zápěstí.

Jak zamést podlahu. Zametání podlah je udržuje bez nevzhledného a nehygienického prachu a nečistot a je často prvním krokem v rozsáhlejších úklidových projektech. Přestože zametání může většině lidí připadat jako úkol zdravého rozumu, existuje ...

Máte potíže s úderem bekhendu? Bekhend je střela z vaší nedominantní strany a může být velmi zastrašující pro ty, kteří pracují na své tenisové hře. Použitím správné techniky můžete být na cestě k zdokonalení ...

Přípravy Dominica Thiema na Australian Open byly minulý týden masivně oslabeny, protože jeho trenér Nicolas Massu měl pozitivní test na koronavirus.

Toni Nadal s láskou vzpomínal na vítězné tažení Rafaela Nadala na Roland Garros 2011. Novak Djokovic zmínil jako silnou hrozbu pro Nadalovy naděje na titul na tomto turnaji.