Pro některé je debata o distribuci tenisových výher u konce

Kolik hráčů by měl sport podporovat? Záleží, koho se ptáš.Nepochybuji, že je ve sportu dost peněz na podporu 300 mužských a ženských singlistů, z nichž každý má cestovního trenéra na plný úvazek a související výdaje, a přesto dokáže vydělat 100 tisíc [rok]. Distribuce se musí trochu změnit, ale takové peníze v tenise existují. Sam Duvall, majitel WTA 250 v Clevelandu a manažer mimo jiné Caroline Garcia, John Isner a Reilly Opelka, o nejvyšším rozdělení prize money v teniseNejenže „takové peníze“ existují, ale v tuto chvíli se vyplácejí hráčům – alespoň na straně ATP – o kterých Duvall mluvil. To může být šok, i když příjemný, pokud sdílíte dlouhodobý dojem, že hráči, kteří se umístili mimo Top 150, bojují o přežití. (Seznam, který zjevně zahrnuje Novaka Djokoviče .) Nejsou – pokud nevěříte, že 536 883 dolarů, částka, kterou v roce 2022 vydělal na konci roku James Duckworth č. 157, nebo 374 047 dolarů, které odnesl 200 Stefan Kozlov, představují nouzi.Neúnavné zaměření na vysokou strukturu odměn a peněz, zejména na grandslamových turnajích, je již léta živým tématem. Bohužel to zastínilo některé zásadní kroky, které ATP podniklo směrem k místu, kde hráči nepotřebují dělat velké průlomy nebo se řadit mezi 150 nejlepších, aby si vydělali slušné živobytí. Těžké zvedání se většinou dělalo na ATP Challenger Tour.

pravidla tenisového bodu

V roce 2022 ATP zvýšila prize money pro Challengery o téměř 25 procent na více než 11 milionů dolarů. Koncem loňského roku ATP oznámila „bezprecedentní přestavbu“ pro rok 2023 a nalila do turné dalších 9 milionů dolarů (nárůst o 75 procent), čímž se celkový pot Challenger Tour dostal na 21,1 milionu dolarů. Zprávy o výdělcích na konci roku za rok 2023 s největší pravděpodobností značně narostou, což potvrdí Duvallovu projekci. Jsme sotva v březnu a 121 hráčů ATP vydělalo přes 100 000 $.  Gijs Brouwer, který je ve dvouhře na 121. místě, letos vyhrál něco málo přes 100 000 dolarů, mezi výdělky ve dvouhře a ve čtyřhře.

Gijs Brouwer, který je ve dvouhře na 121. místě, letos vyhrál něco málo přes 100 000 dolarů, mezi výdělky ve dvouhře a ve čtyřhře.film hrdá rodina online zdarma ke shlédnutí

Současné finanční prostředí je k nepoznání ve srovnání s půdou v roce 2019. Roční údaje o prize-money pro hráče s nižším žebříčkem jsou překvapivě těžké zjistit (mé údaje za rok 2022 jsou z oficiálního, nepublikovaného záznamu ATP). Nicméně, Moje tenisová centrála , web provozovaný bývalými tenisovými profesionály, sestavil průměrné výdělky různých žebříčkových skupin v letech 2015-2019. Hráči na pozici č. 101-120 dosahovali průměrného výdělku 8,359, přičemž ti, kteří se umístili na č. 141 až 160, dosáhli v průměru 7,616. Je snadné vidět, jak taková čísla rozpoutala velkou debatu o distribuci peněz, vzhledem k tomu, že 5 nejlepších her dosáhlo průměrných výdělků téměř 8 milionů dolarů za tuto dobu.Velká debata o rozdělování peněz v podstatě skončila, alespoň co se týče čísel – ne-li v myslích těch, kterým se stále nelíbí, že ti nejlepší hráči vydělávají mnohem víc než tovaryši a učni. Čtyři grandslamy jsou v centru tohoto problému, protože mají více peněz na rozdávání. Ať se vám to líbí nebo ne, na optice záleží. V očích mnohých je prestiž akce neoddělitelná od množství nabízených peněz, zejména pro posledního muže nebo ženu, kteří stojí.Cliff Drysdale, analytik ESPN a bývalý profesionál „Handsome Eight“, který sloužil jako první prezident ATP, mi nedávno řekl, že ačkoli byl silným zastáncem rovnoměrnějšího rozdělování prize money, není zastáncem ničeho podobného. přístup stejné odměny za stejnou práci.

„Líbí se mi čistota systému odměn a peněz,“ říká. „Je to jako: ‚Tady je spousta peněz, teď jděte ven a hrajte, abyste vyhráli co největší podíl.‘“

Žijte svůj sen, ale pokud se můžete dostat jen asi na 250. místo na světě, možná byste neměli vydělávat vážně. Možná je čas přejít k jiné profesi. Nevím, kde je hranice, ale musí to být kolem tohoto čísla. Cliff Drysdale

Duvall uvádí další faktor, který neustále zvyšoval ante na velkých turnajích – pokračující hru o jedno navyšování.

„Je to, jako by vedli PR válku, aby zjistili, kdo udělí největší finanční odměny,“ říká a dodává, že propast mezi podíly finalistů na prize money je příliš velká. Vítězové US Open 2022 ve dvouhře obdrželi 1,3 milionu dolarů, přičemž šampioni vydělali dvojnásobek této částky. Všimněte si však, že loňskí šampioni vydělali mnohem méně než šampioni v roce 2019: tehdy 3 850 000 $ ve srovnání s 2 600 000 $ nyní. Prudký pokles představuje širší rozložení celkového banku.

stream hry o trůny 8 epizoda 4

Nicméně vítězství na majoru rozhodně zůstává bonanzou.

'Skutečnost je taková, že je to opravdu všechno o zisku grandslamového titulu,' řekl Duvall. 'Kdyby vítěz získal jen o 500 tisíc více než finalista, nepřemýšlel by dvakrát nad rozdílem, protože právě vyhrál major, což byl konečný cíl.'

Grandslamový výkon má mimořádný vliv na výdělky i pořadí. Pokud byste to nevěděli lépe, mohli byste si žebříček ATP Top 100 splést s něčím jako Old Boys' Club, hýčkající své členy garantovaným příjmem: V roce 2022 se ti, kteří se kvalifikovali pro přímý vstup na čtyři grandslamy (obecně ti, kteří se umístili č. 104 nebo lepší) vydělali více než 275 000 $, i když nevyhráli ani jeden zápas. Dobré pro ně, ale ti zvenčí, kteří se dívají dovnitř – řekněme 125. hráč na žebříčku – mohou tato čísla považovat za poněkud frustrující.

  Loňští šampioni US Open ve dvouhře vydělali mnohem méně než šampioni v roce 2019: tehdy 3 850 000 dolarů ve srovnání s 2 600 000 $ nyní. Prudký pokles představuje širší rozložení celkového banku.

Loňští šampioni US Open ve dvouhře vydělali mnohem méně než šampioni v roce 2019: tehdy 3 850 000 dolarů ve srovnání s 2 600 000 $ nyní. Prudký pokles představuje širší rozložení celkového banku.

tenis slouží obrázky

Nižší hráči svůj boj z velké části vyhráli. Už nemusíte být v Top 150, abyste si najali cestujícího trenéra nebo zařadili na výplatní pásku fyzioterapeuta. A mějte na paměti, že akce ATP poskytují bezplatné ubytování, stravování, dopravu a další výhody. Hráči na úrovni Tour mohou také vydělávat peníze na exhibicích, Pro-Ams a dokonce i na výuce lichých lekcí pro rekreační hráče s hlubokými kapsami.

Ale základní, otravná otázka zůstává nezodpovězena: Kolik hráčů by se měl profesionální tenis snažit podporovat? Duvallovo číslo 300 se zdá rozumné. Jak ale kontrolujete vstup? Každý může tvrdit, že je ctižádostivým ATP profíkem, a někdy se může zdát, že každý ano. Studie Mezinárodní tenisové federace z roku 2014 zjistila, že v roce 2013 soutěžilo v profesionálních turnajích 14 000 hráčů. Zhruba polovina z nich nevydělala ani dolar. Pěstování hry je ušlechtilý podnik, ale 14 000? . . . opravdu?

'Mám smíšené pocity,' říká Drysdale o problému. 'Žijte svůj sen, ale pokud se můžete dostat jen asi na 250. místo na světě, možná byste neměli vydělávat vážně.' Možná je čas přejít k jiné profesi. Nevím, kde je hranice, ale musí to být kolem tohoto čísla.'

To zní rozumně, ale pravděpodobně neexistuje způsob, jak ATP, ITF, WTA, Wimbledon nebo kdokoli jiný bude řídit „tenisového vraha“ – toho bezstarostného ducha, který klusá po celém světě a snaží se žít z plodů rakety – do zániku.

Populární Problémy

V semifinále budou hrát špičková francouzská semena David Goffin a Gael Monfils, zatímco Jamie Murray a Neal Skupski budou k vidění ve čtyřhře. .

V neděli večer bude mít premiéru film P-Valley, nové drama ze Star Clubu ve Starzu. Zde je návod, jak sledovat epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Světový č. 13 David Goffin nedávno vyjádřil své myšlenky na Rafaela Nadala a Dominica Thiema, kteří oba odstoupili z nadcházejícího Miami Masters.

Výtah je téměř dokonalé prostředí pro šprýmaře. Je snadné obtěžovat lidi, když jste stísněni na tak malém, těsném prostoru. Protože jízdy výtahem obvykle trvají méně než minutu, ujistěte se, že jsou vaše žerty rychlé a ...

Zadržování vody může nastat z různých důvodů. Je to běžný fyzický symptom premenstruačního syndromu a může se zhoršit dehydratací nebo dietou s vysokým obsahem soli. Pokud se chcete vyhnout zadržování vody, začněte tím, že si uděláte ...

Zranění kotníku Davida Goffina na French Open ho donutilo příští měsíc odstoupit z Wimbledonu.