Rychlý chat se Sanaa BhambriŽenský tenis v Indii je dlouho spojován pouze se Sania Mirzou. Nyní je podobné jméno připraveno zpochybnit monopol Sania. 21letá Sanaa Bhambri je nadcházející hráč pocházející z Dillí. Od té doby, co se začala věnovat tenisu v roce 1995, když byla sotva teenagerkou, ujela dívka dlouhou cestu, prochází drsnou a hrbolatou cestou a zanechává stopu, kterou budou následovat budoucí tenisté.

V roce 2003 spárovala Sania Mirza na juniorském French Open a byla semifinalistkou. Ale kde prohrála se Sanií a proč? Podle některých nedostatek sponzorství a řádné podpory a špatné školení.

Ale Sanaa má své vlastní úspěšné příběhy, kterých si musí vážit. V současné době je na 3. místě mezi ženami v Indii a její mezinárodní umístění se pohybuje kolem 500 ve dvouhře a 450 ve čtyřhře. Její vzestup byl postupný, ale stálý. V prosinci 2006 držela nejvyšší pozici v kategorii U-18. V roce 1999 jí zavolali národní voliči. Brzy se stala členkou národního týmu U-14. V prosinci 2000 vyhrála ATF Cup Junior Championship (U-14), který se konal v Dillí. V roce 2001 dostala šanci reprezentovat Indii na okruhu jižní Asie konaném v Kolombu a získala zlato ve dvouhře a stříbro ve čtyřhře. Pokračovala ve svém vítězném běsnění téhož roku a získala bronz ve dvouhře a zlato ve čtyřhře na okruhu jihovýchodní Asie konaném v Kuala Lumpur a reprezentovala Indii na mistrovství světa mládeže.

V září 2001 vyhrála turnaj ITF Junior (U-18), který se konal v Bombaji. V listopadu vyhrála tenisový turnaj AITA v obou kategoriích-do 14 a do 16 let, který se konal v Dillí. V DSCL Open vyhrála dvouhru i čtyřhru v kategorii do 16 let. V prosinci byla osamělou dívkou z Indie, která dosáhla semifinále asijského juniorského tenisového mistrovství v New Delhi. V roce 2002 byla semifinalistkou na turnaji ITF juniorů do 18 let pořádaného v Kalkatě a reprezentovala Indii na světovém tenisovém turnaji mládeže v Asii a Oceánii, který se konal v Jakartě, kde získala bronz. V říjnu 2004 se v 16 letech stala nejmladší dívkou v historii země, která vyhrála všechny tři oddíly - do 18 let, dvouhry a čtyřhry - ženských národních příslušníků DSCL pořádaných v Dillí. V letech 2005 a 2006 vyhrála všechny hlavní domácí turnaje, kterých se zúčastnila, včetně ženského turnaje ITF konaného v Ahmedabadu. Není překvapením, že její alma mater Delhi University poprvé v roce 2007 vyhrála All India Inter-University turnaj.

Sanaa je stejně dobrá ve studiích. Od školních let v DPS a po vysokou školu patří mezi nejlepší ve své třídě. V současné době studuje BA (prog) ve francouzštině a filozofii, Sanaa ráda poslouchá hudbu. Kromě toho je nenasytnou čtenářkou beletrie. Ale s Ankitou a Yuki Bhambri za sourozence nemá k tenisu nikdy příliš daleko. Její jedinou ambicí je být v příštích dvou letech v první stovce světového tenisu. A nejlepší na tom je - ví, co je potřeba k tomu, aby člověk mohl žít své sny. Cvičí pět hodin denně, aby své sny proměnila ve skutečnost. V exkluzivním rozhovoru pro Sportskeeda mluvila Sanaa s korespondentem Debashishem.

Otázka : Jaká je mantra vašeho úspěchu?

Umění : Věnování, řízení času a užívání si toho, co dělám.

Otázka : Jaké jsou vaše silné stránky a který je váš oblíbený úder?

Umění : Pokrytí soudu, očekávání jsou moje silné stránky; můj oblíbený úder je bekhend po lajně.

Otázka : Šlápli byste do čtyřhry na plný úvazek nebo se budete soustředit na dvouhru?

Umění : Baví mě cokoli, co hraji, ať už jde o dvouhru nebo čtyřhru. Oba jsou zábavní.

Otázka : Kdo jsou vaše idoly a inspirace?

Umění : Roger Federer a Martina Hingis.

Otázka : Jak velkou roli hrála vaše rodina ve vaší kariéře?

Umění : Moje rodina mi byla velkou oporou; Jsem tím, kým jsem, a to díky výchově, podpoře a víře, kterou mi rodiče vštěpovali.

Otázka : Kde se plánujete vidět po 5 letech?

Umění : Neplánuji dopředu; Soustředím se pouze na jednu událost najednou.

Otázka : Odebírá tenis (nebo dominance základní hry) milost této krásné hře?

Umění : Tato hra se rozhodně stala silnější, ale také okouzlující a základní tenis má své kouzlo.

Otázka : Proč si myslíte, že stále jako tenisový národ zaostáváme? Myslíte si, že nám chybí profesionalita? Potřebujeme lepší infrastrukturu koučování?

Umění : Potřebujeme trenéry a podpůrný personál, kteří mají zkušenosti s produkcí špičkových profesionálů.

Populární Problémy

Rekrut č. 1 Cade Cunningham debutuje na vysoké škole, když je v pořádku. Stát přebírá UT Arlington ve středu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Thajské překvapení pro Vilardo v ITF meet

Výkonný útočník Orlanda Magic Nikola Vucevič byl plný chvály, když nedávno hovořil o Novakovi Djokovicovi. Černohorci také tvrdili, že negativita nad Adria Tour není v pořádku.

Dnešní basketbalová hra Západní Virginie vs Texas Tech nebude v televizi, ale tady je návod, jak ji sledovat naživo na ESPN Plus.

16. sezóna seriálu Ancient Aliens má premiéru v pátek večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.