Narozeniny Rafaela Nadala budou ve Španělsku oslaveny jako „národní tenisový den“

Rafael Nadal drží španělskou vlajku

Rafael Nadal drží španělskou vlajku

Třpytivé dědictví Rafaela Nadala bylo pro Španělsko obrovským zdrojem hrdosti. A mezi nesčetnými vyznamenáními, která mu byla udělena jeho zemí, je ta nejnovější zcela zvláštní.

V pátek Královská španělská tenisová federace (RFET) - národní řídící orgán pro sport ve Španělsku - schválil návrh jedinečným způsobem ocenit úspěchy Rafaela Nadala. Počínaje příštím rokem budou narozeniny Rafaela Nadala - 3. června - v jeho domovské zemi oslavovány jako „Národní den tenisu“.

jak se dívat na ufc 257

Nadal, 20násobný grandslamový šampion, dovedl během své kariéry Španělsko k pěti vítězstvím v Davis Cupu. Získal také dvě zlaté medaile na olympijských hrách - jednu ve dvouhře (2008) a jednu ve čtyřhře (2016).

Myšlenka označit narozeniny Rafaela Nadala jako zvláštní příležitost se poprvé objevila během turnaje Roland Garros začátkem tohoto měsíce. Alvaro Benito a dvojnásobný finalista French Open Alex Corretja sledovali zápas druhého kola mezi Nadalem a Richardem Gasquetem na Eurosportu, když začali diskutovat o konkrétním tweetu od bývalého španělského tenisty Jorge Mir Mayor.

badmintonová hra

Starosta navrhl vyhlásit 3. červen - narozeniny Rafaela Nadala - za „Národní den tenisu“. To brzy přitáhlo pozornost španělských médií a úředníků, kteří poté předložili návrh před RFET.

A v pátek RFET oficiálně oznámil, že návrh byl zeleně rozsvícen.

Miguel Diaz Roman, prezident RFET, tvrdil, že byl pro tuto iniciativu od té doby, co byla upozorněna.

'Poslouchal jsem komentáře Eurosportu o Nadalově hře a okamžitě jsem pochopil, že ta myšlenka byla velkolepá,' řekl Roman prostřednictvím prohlášení RFET. ' Španělský tenis má co slavit. Máme nejvýraznějšího tenistu všech dob, jsme současnými mistry Davis Cupu a jsme ve finále Billie Jean King Cup. Myslím, že, jak říkám, máme co slavit. '

Národní tenisový den uvidí lidi z celého Španělska, kteří se účastní nějaké tenisové aktivity. Cílem dne je vytvořit větší povědomí o tenise se zapojením různých federací, klubů a skupin fanoušků po celé zemi.

Rafael Nadal vynechá Wimbledon a olympijské hry

Ve čtvrtek Rafael Nadal prozradil, že se Wimbledonu a tokijských olympijských her nezúčastní, přičemž zdůvodnil potřebu chránit své tělo po vyčerpávající jílovité sezóně. Pětatřicetiletý hráč také poukázal na to, že na jeho rozhodování měl podíl krátký dvoutýdenní obrat mezi Roland Garros a Wimbledon.

Zatímco Rafael Nadal nebude moci na letošní olympiádě přinést Španělsku žádnou slávu, jeho příspěvky pro národ jsou již legendou. Označení jeho narozenin jako zvláštního dne je poctou muži, o kterém si mnozí myslí, že je nejpopulárnějším a nejinspirativnějším Španělem, jaký kdy žil.

Populární Problémy

Nejlepší nasazený Rafael Nadal ve středu odpálil v Torontu Francouze Benoita Pairea 6-2 6-3.

Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat online stream Rick and Morty Season 4 Episode 7 zdarma.

Veruca Salt, dívka z Charlie a továrny na čokoládu od Roalda Dahla, byla ta dívka, která byla vyhozena na odpadkový žlab! Nicméně pro ty z nás, kteří nechtějí být vyhozeni na hromadu odpadků, existuje několik způsobů, jak být jako ona. Mít na sobě...

„The Hills: New Beginnings“ má premiéru dnes večer. Získejte přehled o tom, jak sledovat epizodu online prostřednictvím živého přenosu.

Ohio State a Wisconsin se v sobotu večer setkají v masivním zápase mistrovství Velké desítky. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

LSU vezme svůj neporažený rekord do Starkville, aby v sobotu čelil státu Mississippi. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.