Narozeniny Rafaela Nadala budou ve Španělsku oslaveny jako „národní tenisový den“

Rafael Nadal drží španělskou vlajkuTřpytivé dědictví Rafaela Nadala bylo pro Španělsko obrovským zdrojem hrdosti. A mezi nesčetnými vyznamenáními, která mu byla udělena jeho zemí, je ta nejnovější zcela zvláštní.

V pátek Královská španělská tenisová federace (RFET) - národní řídící orgán pro sport ve Španělsku - schválil návrh jedinečným způsobem ocenit úspěchy Rafaela Nadala. Počínaje příštím rokem budou narozeniny Rafaela Nadala - 3. června - v jeho domovské zemi oslavovány jako „Národní den tenisu“.nejlepší notebook pro streamování twitch

Nadal, 20násobný grandslamový šampion, dovedl během své kariéry Španělsko k pěti vítězstvím v Davis Cupu. Získal také dvě zlaté medaile na olympijských hrách - jednu ve dvouhře (2008) a jednu ve čtyřhře (2016).

Myšlenka označit narozeniny Rafaela Nadala jako zvláštní příležitost se poprvé objevila během turnaje Roland Garros začátkem tohoto měsíce. Alvaro Benito a dvojnásobný finalista French Open Alex Corretja sledovali zápas druhého kola mezi Nadalem a Richardem Gasquetem na Eurosportu, když začali diskutovat o konkrétním tweetu od bývalého španělského tenisty Jorge Mir Mayor.

rychlý badminton

Starosta navrhl vyhlásit 3. červen - narozeniny Rafaela Nadala - za „Národní den tenisu“. To brzy přitáhlo pozornost španělských médií a úředníků, kteří poté předložili návrh před RFET.A v pátek RFET oficiálně oznámil, že návrh byl zeleně rozsvícen.

Miguel Diaz Roman, prezident RFET, tvrdil, že byl pro tuto iniciativu od té doby, co byla upozorněna.'Poslouchal jsem komentáře Eurosportu o Nadalově hře a okamžitě jsem pochopil, že ta myšlenka byla velkolepá,' řekl Roman prostřednictvím prohlášení RFET. ' Španělský tenis má co slavit. Máme nejvýraznějšího tenistu všech dob, jsme současnými mistry Davis Cupu a jsme ve finále Billie Jean King Cup. Myslím, že, jak říkám, máme co slavit. '

Národní tenisový den uvidí lidi z celého Španělska, kteří se účastní nějaké tenisové aktivity. Cílem dne je vytvořit větší povědomí o tenise se zapojením různých federací, klubů a skupin fanoušků po celé zemi.

Rafael Nadal vynechá Wimbledon a olympijské hry

Ve čtvrtek Rafael Nadal prozradil, že se Wimbledonu a tokijských olympijských her nezúčastní, přičemž zdůvodnil potřebu chránit své tělo po vyčerpávající jílovité sezóně. Pětatřicetiletý hráč také poukázal na to, že na jeho rozhodování měl podíl krátký dvoutýdenní obrat mezi Roland Garros a Wimbledon.

Zatímco Rafael Nadal nebude moci na letošní olympiádě přinést Španělsku žádnou slávu, jeho příspěvky pro národ jsou již legendou. Označení jeho narozenin jako zvláštního dne je poctou muži, o kterém si mnozí myslí, že je nejpopulárnějším a nejinspirativnějším Španělem, jaký kdy žil.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos play off hry Eagles vs Saints na počítači, telefonu, Roku, Fire TV, Apple TV nebo jiném streamovacím zařízení.

Steelers a Titans se setkají v obrovské bitvě 7. týdne neporažených týmů. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jak podávat plnohodnotné jídlo. Plné jídlo je jídlo, které podává více než tři chody. Tato jídla jsou obvykle extravagantní akce na počest někoho nebo konkrétní události. Chcete -li pořádat vlastní plnohodnotné jídlo, začněte plánováním ...

Být dobře zaobleným teenagerem je vyvážením. Představte si, že jste v cirkuse a jedete na jednokolce. Ringmaster vám hodí jednu kouli a pak dvě, pak tři a čtyři, což se od vás očekává, že budete žonglovat najednou - při jízdě na ...

Atraktivně uspořádaný ovocný talíř je ideální pro všechny příležitosti a může být tak jednoduchý nebo exotický, jak chcete. Navrhování vlastního zásobníku na ovoce je levnější než nákup v obchodě a vy si můžete vybrat, jaké ovoce ...

Jak si omotat koleno. Důvodů, proč si omotat koleno, je mnoho. Koleno si můžete zabalit při sportu, kvůli zranění a při vzpírání. Ačkoli se to může zdát jednoduché, musíte si koleno zabalit správným způsobem, abyste si neublížili ...