Reakce na pořadí: Novak Djokovič je po rekordním běhu na Roland Garros zpět na 1. místě

Také: Beatriz Haddad Maia tvoří historii Brazílie, Karolína Muchová se vrací zpět do Top 20 a mnoho dalšího.tipy na raketbal pro začátečníky

Jako by nestačilo vyhrát rekordní 23. grandslamový titul a stát se prvním mužem v historii tenisu s Triple Career Slam, pro Novaka Djokoviče je tu třešnička na dortu po jeho historické jízdě na Roland Garros – nyní je zpět na Č.1.

Djokovič dnes začíná svůj devátý stint – a 388. týden kariéry – na prvním místě. Už nyní je daleko a daleko držitelem rekordu po většinu týdnů na prvním místě v historii žebříčku ATP, nyní je 78 týdnů před dalším mužem na seznamu, Rogerem Federerem, který jich nastřádal 310.A Djokovičovo poslední působení na pozici číslo 1 by také mohlo trvat dlouho: až do října neobhajuje jediný bod v žebříčku .

Ano, čtete správně.

jak rychle jede tenisový míček

Od nynějška do posledního zářijového týdne loňského roku odehrál Djokovič pouze dva turnaje – Wimbledon a Laver Cup – z nichž žádný nepřinesl žádné body do žebříčku. Má skvělou příležitost přidat mnoho bodů na letošním Wimbledonu, protože vyhrál poslední čtyři ročníky turnaje, a pak je tu celý letní švih na tvrdém kurtu, který zahrnuje turnaje Masters 1000 v Kanadě a Cincinnati, stejně jako US Open, kde je troj- mistr času.Djokovičův další sestup je až 2. října – ten den klesne o 250 bodů z loňského vítězství na ATP 250 v Tel Avivu.

Haddad Maia vyřadila Ons Jabeur na cestě do prvního grandslamového semifinále své kariéry na Roland Garros.Dvě ženy, které měly průlomové běhy v Paříži, dnes také dělají velký hluk, počínaje Beatriz Haddad Maiaovou, která se vyšvihla ze 14. na 10. místo, aby se stala první Brazilkou, která se dostala do Top 10 v historii žebříčku WTA (od roku 1975). Právě se stala první Brazilkou, která se v Open Era dostala do semifinále Roland Garros.

A Karolína Muchová, která se dostala do prvního grandslamového finále své kariéry na Roland Garros, stoupá ze 43. na 16. místo, čímž překonala dosavadní kariérní maximum 19, které si vytvořila v roce 2021.

Nejsou jedinými významnými hybateli na žebříčku WTA tento týden: přestože se Elena Rybakina musela v polovině turnaje odhlásit kvůli nemoci, Elena Rybakina se po určitém přesouvání v Top 5 posouvá z č. 4 na nové kariérní maximum č. 3. ; Američanka Bernarda Peraová se po prvním druhém týdnu na majoru dostala z 36. na 27. místo, což je její debut v Top 30; a bývalá č. 3 Elina Svitolinová skáče z č. 192 na č. 73 poté, co se jako maminka dostala do čtvrtfinále ve svém prvním majoru.

živé vysílání cowboys vs redskins

I na žebříčku ATP jsou pozoruhodní hybatelé: Karen Chačanov se vrací do Top 10 poté, co dosáhl svého třetího velkého čtvrtfinále v řadě, z 11. na 10. místo; Francisco Cerundolo debutuje v Top 20 poté, co druhý týden dosáhl na svůj první Grand Slam a vystoupal z 23. na 20. místo; Yoshihito Nishioka a Nicolas Jarry debutují v Top 30 po 16 kolech, Nishioka se dostal z č. 33 na č. 27 a Jarry z č. 35 na č. 30; a Tomáš Martin Etcheverry rozbil své dosavadní maximum v kariéře na 46. místě poté, co dosáhl svého prvního velkého čtvrtfinále, když se z 49. místa dostal na 32. místo.

Muchová se ve třetím setu probojovala ze stavu 5:2 – a zachránila mečbol – v semifinále porazila dvojku Arynu Sabalenkovou, poté ve strhujícím třísetovém finále spadla na jedničku Igu Swiatekovou.

A v neposlední řadě jsou zde některé velmi pozoruhodné čtyřhra žebříček tahounů pro dvojici amerických leváků.

většina ženských grandslamových titulů

Taylor Townsend stoupá ze 7. na 5. místo na žebříčku WTA ve čtyřhře, což je její debut v Top 5, poté, co se po boku Leylah Fernandez dostala do finále Roland Garros. Je to pro Townsendovou druhé grandslamové finále v kariéře, první přišlo před pouhými dvěma majory, kdy se v roce 2022 dostala do finále US Open po boku Caty McNallyové.

A Austin Krajicek je novou jedničkou na žebříčku ATP ve čtyřhře, když po boku Ivana Dodiga vybojoval svůj první grandslamový titul v kariéře. Krajicek je 60. č. 1 v historii žebříčku ATP ve čtyřhře a 20. Američan, kterému se to povedlo.

Populární Problémy

„Instruktor psycho jógy“, nejnovější celoživotní film, má premiéru v sobotu večer. Pokud nemáte kabel, podívejte se na film online.

Plíšková střílela na tituly typu back-to-back v Brisbane, ale dokáže překonat překážku Keys ?.

Jak se rozcvičit na běh. Zahřátím svalů nemusíte trávit dlouhou dobu, ale lehká rozcvička může předcházet zraněním a pomůže vám z běhů vytěžit maximum. Před spuštěním je dobré rozproudit krev s ...

Warriors se ve čtvrtek v 6. hře finále NBA snaží znovu bojovat proti vyřazení proti Raptors. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.