Roger Federer vydělává 100 milionů dolarů, ale světová jednička 150 se tenisem neuživí: Bartoli

Roger Federer

Roger Federer

Francouzka Marion Bartoli pokračuje ve kontroverzních poznámkách o tenisovém světě, tentokrát zdůrazňuje rozdíly v odměňování v tomto sportu tím, že upozorňuje na výdělky Rogera Federera.

Švýcar nedávno zveřejnil titulky, když ho Forbes prohlásil za nejlépe vydělávající sportovec ve světě. S ročním příjmem 106 milionů USD je Roger Federer na tenisovém turné nad všemi ostatními.

tenisové rakety na prodej

Marion Bartoli se o této postavě zmínila během interakce na RMC Sport Show Revival s tím, že rozdíl mezi horní a dolní úrovní v tenise je příliš velký. Vydala také vysvětlení ke svým komentářům ke čtyřhře, které ji vysadily v horké vodě mezi aktivními hráči.

Specialisté na čtyřhru obtěžují Marion Bartoli za její špatně načasované poznámky

Marion bartoli

Marion bartoli

The Vítěz Wimbledonu 2013 minulý týden nařasila docela dost peří, když navrhla snížení počtu turnajů ve čtyřhře, aby se více peněz dostalo do turnajů Challenger. Tam byla rozšířená kritika radikálních názorů Bartoli proti čtyřhře tenisu a její komentáře byly posouvány po celé ploše.

Při interakci s kolegou indickým daviscupovým týmovým kolegou Puravem Raja ve svém Chai s Raja Show na Instagramu, indické dvojité eso Rohan Bopanna řekla: „Nezná dost faktů. Hrála čtyřhru a vydělala spoustu peněz. '

Veterán Nicolas Mahut urazil prohlášení Bartoliho, že hráči čtyřhry cestují s šestičlenným týmem, odpověděl: Žárlím! Myslel jsem, že mám velký kádr, můžete mi prosím představit hráče čtyřhry, který cestuje se šesti lidmi?

Podobné názory zopakoval i Kanaďan Gabriela Dabrowski .

Poté, co se Bartoli postavila tváří v tvář všem problémům od specialistů na čtyřhru, vysvětlila důvody svých výbušných komentářů.

'Rozhodně nechci tenisu odebrat čtyřhru, ale nemohli bychom dělat turnaje s menším počtem týmů a ponechat si odměny za kvalifikaci?' Zeptal se Bartoli.
'Dát o něco méně peněz vítězi turnajů ve čtyřhře, nebo dokonce snížit celkové prize money čtyřhry, aby byly rozděleny do kvalifikací?' dodala.

Bartoli používá příklad Rogera Federera, aby požadoval lepší rozdělení odměn

Marion Bartoli, která začala koučovat šampiónku Roland Garros 2017 Jelenu Ostapenkovou loni v říjnu, učinila další odvážné prohlášení, když do popředí dostala zprávu o tom, že Roger Federer překonal hranici 100 milionů dolarů v ročních výdělcích.

'Roger Federer je nejlépe placeným sportovcem se 100 miliony dolarů a 150. místo na světě se tímto sportem nemůže uživit,' řekl Bartoli.

Pokud jde o peněžní odměny, tenis je notoricky nejtěžší. Pravidelní vítězové, jako jsou Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic, vydělávají mnohem více než ti nižší v pořadí. Nadal v loňském roce zaznamenal výdělky z prize money přes 14 milionů dolarů, což je více, než o čem si hráči ze spodních příček mohou nechat jen zdát.

Přibližně 100 milionů dolarů příjmů Rogera Federera pochází z dohod o podpoře, ale jeho výdělky ve výši 6 milionů dolarů jsou stále výrazně vyšší než u hráčů s nižšími hodnostmi. To je nerovnováha, kterou chce Bartoli napravit.

' Neříkám, že musíme brát peníze od Federera, ale co kdybychom mohli lépe rozdělit prize money a ušetřit nějaké peníze pro hráče, kteří mají tolik nákladů jinde? Nevidím tu škodu, “dodala Francouzka.

Je nepravděpodobné, že by debata o platební paritě brzy skončila

Novak Djokovič a Dominic Thiem

Novak Djokovič a Dominic Thiem

Svět tenisu, stejně jako všechny ostatní sporty, právě teď prochází těžkým obdobím. A finanční výzva, s níž se na turnaji potýkají hráči s nižšími hodnostmi, se oprávněně za posledních pár měsíců dostala do centra pozornosti.

Šéf Rady hráčů ATP Novak Djokovič v měsíci dubnu vyzval k zřízení a odlehčovací fond na pomoc hráčům s nižšími hodnostmi. Finalista Australian Open 2020 Dominic Thiem byl vítán mnoha špičkovými hráči - včetně Rogera Federera a Rafaela Nadala -, ale proti tomu vehementně protestoval.

Jak ukazuje Marion Bartoli, mimo první stovku je spousta hráčů, kteří se skutečně snaží uživit. Uvidí se však, zda úřady vezmou na vědomí její návrh na přerozdělení prize money.

Populární Problémy

V posledních měsících sezóny 2020 Novak Djokovic tvrdil, že dva největší cíle jeho kariéry byly překonání rekordu ve většině grandslamových titulů a překonání rekordu ve většině týdnů strávených

Pokud je váš loket napjatý nebo ztuhlý, jako by měl prasknout, zkuste prohnout a uvolnit triceps. Prasknutí v lokti se může cítit dobře (jako prasknutí kloubů) a uvolňuje tlak z vašeho kloubu. Pokud však zažíváte ostré ...

Jak vyjít nahoru s berlemi. Pokud používáte berle kvůli zranění a potřebujete použít schody, existuje několik způsobů, jak to udělat bez větších obtíží. Pokud jdete po schodech se zábradlím, použijte zábradlí k ...

Jak vybělit zažloutlé polštáře. Polštáře patří mezi nejpoužívanější předměty ve vaší domácnosti. Každý večer použijete polštář (nebo tři) na polstrování hlavy a zanecháte za sebou vlasy, odumřelou kůži a další, včetně líčení, potu a špíny. Jak můžeš...

Zverev i Thiem jsou mimo finále ATP, ale ne dříve, než udělají silný dojem.

Zde je návod, jak se dívat na estrádní show ABC Brad Paisley Thinks That's Think, představující představení od Paisleyho, Peytona Manninga, Kelsea Ballerini a dalších.