Statistika dne: Carlos Alcaraz se stal druhým mužem v historii, který v Madridu získal tituly back-to-back

Španěl porazil Němce Jana-Lennarda Struffa 6-4, 3-6, 6-3 a znovu kraloval ve španělské metropoli.Carlos Alcaraz úspěšně obhájil titul Mutua Madrid Open, když ve finále porazil Jana-Lennarda Struffa 6-4, 3-6, 6-3.

Alcaraz je teprve druhým mužem, který vyhrál Mutua Madrid Open v několika letech od svého debutu v kalendáři ATP v roce 2002, po Rafaelu Nadalovi, který jej vyhrál po sobě v roce 2013 v roce 2014.'Pro mě je tak, tak výjimečné, zvednout trofej tady v Madridu,' řekl Alcaraz ve svém rozhovoru na kurtu. 'Je to výhra, na kterou nikdy nezapomenu.'

Madrid je pro Alcaraz čtvrtým letošním titulem ATP, po triumfech v Buenos Aires, Indian Wells a Barceloně. V sezóně má nyní neuvěřitelných 29:2, jeho jediné dvě prohry přišly s Camem Norriem ve finále v Riu de Janeiro a s Jannikem Sinnerem v semifinále v Miami.

Je to také jeho čtvrtý titul na Masters 1000 v kariéře po loňských triumfech v Miami a Madridu a letos v Indian Wells.tejpování tenisového lokte

Své taky milník 10. titul ATP v kariéře.

A je toho víc – Alcaraz je teprve třetí muž vůbec vyhrát svá první čtyři finále Masters 1000, protože úroveň Masters 1000 začala v roce 1990.

HRÁČI, KTEŘÍ VYHRAJÍ SVÉ PRVNÍ ČTYŘI (NEBO VÍCE) FINÁLE MASTERS 1000 :
~ Jim Courier: vyhrál prvních pět finále Masters 1000 (skončil 5-0)
~ Michael Chang: vyhrál prvních pět finále Masters 1000 (skončil 7-2)
~ Carlos Alcaraz: vyhrál první čtyři finále Masters 1000 (zatím 4:0...)

Alcaraz je teprve pátým aktivním hráčem, který úspěšně obhájil titul na Masters 1000 po Nadalovi, Novaku Djokovičovi, Andy Murraym a Stefanos Tsitsipas.

Po 52minutovém prvním setu se Alcaraz zlomil ve druhé hře druhého setu a prostě nedokázal získat brejk zpět od skvěle podávajícího Struffa – přestože měl v páté hře pět brejkbolů – a ty dva nakonec šel k rozhodci.

sledujte světovou sérii baseball online zdarma

Alcaraz měl na začátku opět problémy, čelil brejku při podání za stavu 1-všechny, ale udržel stav 2-1 a pak se dostal do rychlého brejku na 3-1 a oba drželi zbytek cesty, dokud nebylo vše. přes.

'Bylo to opravdu těžké.' Jan hraje skvěle, velmi agresivně,“ řekl Alcaraz po dvouhodinové a 25minutové bitvě. 'Někdy jsem nemohl hrát svou hru. Jen jsem čekal na své šance.

„Ve druhém setu jsem měl spoustu šancí prolomit jeho podání a nevyužil jsem ho, takže pro mě bylo těžké, víte, prohrát druhý set. Ale řekl jsem si, že musím být celou dobu pozitivní, že dostanu své šance a zkusím je využít, a myslím, že se mi to ve třetím setu povedlo.“

Pro Struffa to byl historický týden – Němec na 65. místě se stal prvním šťastným poraženým, který kdy dosáhl finále Masters 1000. Nyní se předpokládá, že se podle oficiálního žebříčku ATP dostane na 28. místo a překoná své dosavadní maximum v kariéře 29. z roku 2020.

Populární Problémy

Alkohol se dostal do struktury společnosti a života obecně. Je obtížné vyhnout se neustálým nabídkám a tlakům na konzumaci alkoholu. Pivo, víno a tvrdý alkohol se mohou lišit v obsahu alkoholu, ale ...

Rameno je komplexní kulový kloub, který může snadno ztuhnout nebo se namáhat, zejména u sportovců a starších lidí. I když ne všichni lidé si mohou popraskat ramena, můžete zkusit protáhnout, abyste si popraskali rameno a uvolnili svaly ....