Roger Federer - Muž, kterého člověk prostě nemůže nenávidět

Roger Federer

Roger Federer

Pro Rogera Federera to byl jen další den v práci. Když jsem před dvěma týdny vyhrál turnaj Dubai Duty Free Tennis Championships, muselo to člověku, jehož úspěchy byly přinejmenším kolosální, vypadat jako kapka v moři.

77 titulů v otevřené éře, z nichž 17 je grandslamových 2006 US Open, 2007 Australian Open), 52 tvrdých kurtů (opět nejvyšší u všech hráčů) a mnoho dalších. Statistiky, ať už jste největší hráč všech dob nebo ne, mluví samy za sebe. Všestranná osobnost, kterou je, je však pro něj mnohem víc než tyto záznamy; něco, co ho dělá rozkošnějším.

Federer poprvé přišel na scénu v roce 2001 jako 20letý, když na French Open absolvoval své první grandslamové čtvrtfinále. Ve stejném roce ve Wimbledonu porazil čtyřnásobného obhájce titulu Peta Samprase, aby se dostal do čtvrtfinále. Svět byl svědkem zázraku v akci. Následovala řada titulů a než si to svět uvědomil, chlapík s chvostem poníka se stal jedním z pánů této hry.

Protože každý hráč prochází v určitém období svého života testovacími časy, Federer, jako člověk, to také udělal a stále prochází touto fází. Je přirozené, že sportovec ztrácí tempo a vytrvalost, když ho věk dohání. Ale Federer odvedl obrovskou práci při udržování své kondice, když konkuruje šelma hráčů jako Rafael Nadal a stále zastrašující Novak Djokovic.

jaký je termín používaný k označení nulového skóre v tenisovém zápase

Nic na světě nemohlo Federera na hřišti znepokojit. Jeho klid při něm i mimo něj je na špičkové úrovni. Za prvé, nikdy nevyprazdňuje svou frustraci na žádném z úředníků na hřišti. Ale stejně jako všichni ostatní přišel pravděpodobně nejhorší den v jeho hráčské kariéře po jeho konečné prohře na Australian Open 2009 v rukou Nadala. Bože, to mě zabíjí, řekl ve svém pozápasovém projevu a zlomil se. Stále plakal jako teenager, který navzdory tomu, že všechno zkoušel, pláče, když nesplnil očekávání svých blízkých. I poté se usmál, když mu Nadal položil paži kolem krku. Zkusím to znovu, řekl. Nechci mít poslední slovo. Ten chlap si zaslouží uznání, blahopřál Nadalovi. Pokud něco, byla na něm vidět poctivost.

Emocionální: Roger Federer pláče, když sleduje, jak Nadal předává trofej

Emocionální: Roger Federer pláče, když sleduje, jak Nadal předává trofej

Nejnižší hodnota v jeho hře byla jeho ztráta ve druhém kole se Sergijem Stakhovským ve Wimbledonu v roce 2013. Všichni si mysleli, že se blíží jeho konec a že je ten správný čas, aby zavěsil raketu. Ale jeho pozápasový rozhovor dával i sklíčenému určitou naději.

V tuto chvíli nepropadáte panice, to je jasné Federer uvedl. Vraťte se do práce a vraťte se opravdu silnější. Je to poněkud jednoduché. Je těžké to někdy udělat. Ale obvykle dělám obraty docela dobře. Těším se, co přijde. Doufám, že mohu odehrát dobré léto, dobré zakončení sezóny. Zjevně to není to, v co jsem dnes na tomto turnaji doufal.

Ačkoli později absolvoval řadu turnajů, včetně semifinále Australian Open proti Nadalovi, které prohrál, další hrdý okamžik pro něj nastal, když v březnu 2014 vyhrál Dubaj Open, když v semifinále porazil Djokoviče. Federer měl a okamžik absolutní magie v tom zápase, když z ničeho nic získal bod, který postavil dav na nohy a dokonce nechal Djokoviče tleskat. Rogerův chorál zazněl uvnitř dvora.

tenisové míčky v náhradě sušičky

I když se stále pohyboval z jedné části světa do druhé a účastnil se řady turnajů od kalifornského Indian Wells až po Australian Open, měl svou manželku Mirku Vavrincovou, která mu poskytovala morální podporu skrz naskrz. Pohled na jeho manželku a děti na tribuně vám poskytne pohled na to, jak navzdory úspěchu, kterého dosáhl, nikdy nenechal rodinu ustoupit. Federer s dětmi dvojčaty a očekáváním třetího (možná také čtvrtého) dokázal, že je rodinný muž, i když soutěží na nejvyšší úrovni.

Federer s manželkou a dětmi

Federer s manželkou a dětmi

S více než 1 milionem $ vynaloženým na vzdělávání má nadaci Roger Federer Foundation, která pracuje pro blaho znevýhodněných dětí ve Švýcarsku, Zambii, Botswaně, Jižní Africe, Zimbabwe, Malawi a Etiopii. S cílem dosáhnout do roku 2018 milionu dětí má vizi a vizi, které se snaží dosáhnout osobní návštěvou dětí v těchto zemích a interakcí s nimi. Při vší jeho filantropii lze postavit vedle slova „jednoduchost“ a Rogera Federera.

Federer ve své iniciativě prostřednictvím Nadace Rogera Federera

Skromný Federer ve své iniciativě prostřednictvím Nadace Rogera Federera

Federerova magie je taková, že se v roce 2007 stal prvním žijícím Švýcarem, který byl uveden na švýcarské známce. Na obrázku je Roger, který drží wimbledonskou trofej.

síla probouzí volné streamování

V roce 2007 se Roger Federer stal prvním žijícím Švýcarem, který byl uveden na švýcarské známce. Na obrázku je Roger, který drží wimbledonskou trofej.

Roger Federer byl vždy předmětem obdivu fanoušků i hráčů. Ani rivalita mu nezabránila získat plaudity od tenisových velikánů.

V éře odborníků jste buď specialista na antukový kurt, specialista na travnaté hřiště, nebo specialista na tvrdý kurt ... nebo jste Roger Federer - Jimmy Connors (bývalý svět č. 1, osm grandslamových titulů jednotlivců)

praskající tenisový loket

Je to skutečný člověk. Není záhadou. Mimo hřiště se nesnaží být někým. Kdybyste ho potkali v McDonald’s a nevěděli, kdo to je, netušili byste, že je to jeden z nejlepších sportovců na světě - Andy Roddick (Cincinnati, 2005)

Je to člověk, který nakupuje nápoje pro fotografy a děkuje reportérům, kteří se dostaví na jeho tiskové konference - Švýcarský sportovní autor, Rene Stauffer

Mnoho sportovců to vzdává, když jejich těla nereagují na fyzické nároky hry. Když nic nevyhrají, cítí, že je konec jejich éry a postupně se uvolňují do důchodu. Federer však nebyl jedním z nich. Za celý svůj život nikdy během zápasu nezranil. To vypovídá hodně o jeho kondici.

badmintonové věci

Všichni doufají, že bude hrát, dokud se jeho tělo nevzdá. To chce každý fanoušek Federera, lépe řečeno tenisového fanouška. Je těžké mluvit za všechny, ale až odejde do důchodu, část mě bude sklíčená. Tyto silné jednoruční bekhendy, které líbají dotykové čáry a bouří kolem jeho protivníků, vylepšení out-of-the-box, které nechávají diváky v šoku, padající střely, které oponenty nechávají nevěřícně kroutit hlavou, jeho chladný temperament jako vždy ; všechno bude velmi chybět. Tenis už nikdy nebude stejný.

Bez ohledu na to, jak velký je Nadalův fanoušek, bez ohledu na to, jak silná je jejich rivalita, Federera jen málokdy někdo nenávidí. I přes všechny porážky, když je svými protivníky přehráván, jim vždy přisuzuje uznání tam, kde je to vhodné, než aby se za svůj výkon obviňoval. Není v něm ani náznak arogance.

Někdy si jen rád hraješ. Někteří lidé, některá média, bohužel nechápou, že je v pořádku jen hrát tenis a užívat si to. Vždy si myslí, že musíte vyhrát všechno, vždy to musí být příběh úspěchu, a pokud to tak není, o co jde? Možná se budete muset vrátit a přemýšlet, proč jsem začal hrát tenis? Protože se mi to prostě líbí. Je to vlastně takový vysněný koníček, který se stal tak trochu prací. Někteří lidé to prostě nikdy nepochopí.

- Roger Federer požádán o odchod do důchodu (ATP World Tour - Šanghaj, 2012)

Ano, vítězství je pro něj důležité a je velmi motivovaný. Ale jeho láska a respekt ke hře je obrovský. Proto nenechá kritiku, aby si vybrala daň, když prohraje. Kromě toho si často láme hlavu nad tím, jak jsou všichni tupí, když začnou mluvit o důchodu, kdykoli prohraje. Je tak těžké pochopit, že největší hráč všech dob může mít také největší lásku ke hře?

Není pochyb o tom, že časy těch finálových soubojů Federera-Nadala na Grand Slamu, které se táhly po rtech, jsou dávno pryč. Některým ale pouhé sledování jeho hraní přináší tolik potřebné uspokojení. Absence aury neporazitelnosti o Federerovi se jeho fanoušků už netýká. Taková je jeho třída. I přes slávu a úspěch, který okusil celý život, ztělesňuje skromnost. V Rogeru Federerovi leží muž, kterého prostě nelze nenávidět.

Populární Problémy

Jak hrát badminton lépe. Badminton je zábavný sport a skvělá forma cvičení. Chcete-li být vyřazeným badmintonistou, musíte mít bleskurychlé nohy, silnou techniku ​​a mazaný smysl pro strategii. Pokud už víte, jak ...

Zde je návod, jak v sobotu sledovat živý přenos fotbalového zápasu SMU vs Texas State.

Alabama č. 1 v sobotu večer startuje na Floridě č. 6 na fotbalovém mistrovství SEC 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

Stručný přehled French Open, které je jediným grandslamem hraným na antuce.

Po mokrém a chladném stintu v září loňského roku kvůli vypuknutí COVID-19 se Roland Garros vrací do svého původního okna v roce 2021.