Roger Federer říká, že je zklamaný jeho začátkem kariéry, říká Nadal & Borg „nejlepšími teenagery v historii“

(L až R) Rafael Nadal, Roger Federer a Bjorn Borg na Laver Cupu 2019

(L až R) Rafael Nadal, Roger Federer a Bjorn Borg na Laver Cupu 2019

Roger Federer je nejúspěšnějším hráčem v historii finále ATP, když tuto událost vyhrál šestkrát. Možná není překvapením, že byl švýcarský maestro vyzván - vedle legendárního Bjorna Borga - k účasti na Série Champions Chat v neděli.

Chat byl uspořádán u příležitosti 50. výročí turnaje a Federer hovořil o svých počátcích na turné, o svých nejlepších chvílích ve finále ATP a také o své úctě k Borgovi.

Roger Federer nebyl v době dospívání nejpokojnějším hráčem na hřišti a Švýcar přiznal, že lituje vzteku z hněvu z jeho počátků.

'Měl jsem několik velkých zhroucení,' řekl Roger Federer. “Většinou jsem se rozhněval. Jsem vážně zklamaný potřesením rukou, které jsem ten den vrátil. '

Dvacetinásobný grandslamový šampion neměl v pubertě takový úspěch jako Bjorn Borg a Rafael Nadal a věří, že za to může jeho temperamentní povaha. Během let se Švýcaři naučili být na hřišti vyrovnanější, ale poukázal na to, že Borg vyvinul svou ledovou povahu mnohem dříve.

„Myslím, že jsme si s Bjornem byli podobní, výjimkou je, že na to přišel už v pubertě a trvalo mi mnohem později, než jsem pochopil, co to znamená být šampionem. Proto jsou Bjorn společně s Rafou (Nadal) nejlepšími teenagerskými hráči v historii naší hry, “řekl Federer.
„Jen jsem potřeboval více času na to, abych věci pochopil. Jak zvládnout tlak, jako je televize a diváci na stadionu, a pochopit, co znamená respekt ke hře. Lidé se mě často ptají, jak jsem tak klidný a vyrovnaný, protože o mně vědí jen od mého prvního vítězství ve Wimbledonu v roce 2003, ale roky před tím byly ty opravdu zajímavé, “dodal.

Chtěl bych mít bekhendový plátek Rogera Federera: Bjorn Borg

Roger Federer na Wimbledonu 2019

Roger Federer na Wimbledonu 2019

Jak je u série Champions Chat zvykem, Rogera Federera se zeptali, který aspekt hry Bjorna Borga zahrne do svého vlastního. A švýcarský maestro rychle určil, co si vybere.

'Možná bekhend po čáře,' řekl dvacetinásobný grandslamový šampion. „To nikdy nechybělo. Mou životní bitvou bylo zajistit, abych dokázal přes síť pěkně trefit čtyři bekhendy v řadě a mám pocit, že Bjorn může zavřít oči a dělat to celou noc. '

Na stejnou otázku měl dvanáctinásobný Švéd vítěze grandslamu pro Federera slova velké chvály.

„Můžu si vzít celou jeho hru? (směje se) Má perfektní hru. Chtěl bych ale vzít jeho rozkrojený bekhend. Je to velmi efektivní, když má náladu a přesně ví, co s tím má dělat. Pokud se mě zeptáte, potřebuji ten plátek, “řekl Borg.
Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rogerem Federerem (@rogerfederer)

Roger Federer také hovořil o své lásce k finále ATP a tvrdil, že kvalifikace na tuto událost poprvé v roce 2003 pro něj byla velkým posilovačem sebevědomí.

„Upřímně, nezáleží na tom, kam se to (událost) pohne, každý hráč půjde tam, kam jde. Šel bych na Měsíc, kdybych mohl, “řekl Federer. „Kvalifikace na Tennis Masters Cup (v roce 2003) byla obrovská věc. Otevřelo to mé přesvědčení, že bych mohl porazit nejlepší základní hráče od základní čáry. 2003 byl pro mě v té době opravdový průlomový turnaj. '

Celé video z chatu mezi Rogerem Federerem a Bjornem Borgem můžete sledovat níže:Populární Problémy

Koučování týmu může být tvrdá práce. Ale s těmito kroky by to mohlo být o něco jednodušší. Najděte si nějaký prázdný čas. Workoholik nemohl realisticky koučovat na plný úvazek. Uvědomte si, že koučink je závazek. Pokud odejdete první den, pak ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas FA Cupu mezi Liverpoolem a Evertonem, pokud jste ve Spojených státech.

Uznávaný seriál Epix „Godfather of Harlem“ je zpět na 2. sérii, která má premiéru v neděli. Zde je návod, jak můžete streamování pořadu sledovat online zdarma.

Jak provádět různé triky ve Wii Sports. Ačkoli ve Wii Sports neexistují žádné „podvody“, existují různé triky, kterými můžete hru mírně pozměnit. Pokračujte v čtení, abyste se o těchto tricích dozvěděli. Proměňte tenisové kurty na modrou v ...

Všechny hlavní body ze čtvrtfinále Davis Cupu 2015.