Suspenze Simony Halepové je posledním příkladem neuspokojivého antidopingového úsilí tenisu

Jaký má smysl mít přísný antidopingový program, když tolik lidí prostě odmítá přijmout výsledek?Simonu znám. Myslím, že nikdy vědomě nedopovala. Toto pozastavení je pro nevinnou osobu. Světová 26. Sorana Cirsteaová, v široce rozšířeném rozhovoru pro Sport Romania, o čtyřletém zákazu činnosti, který byl udělen její přítelkyni a krajance Simoně Halepové.

Halepová je jednou z nejoblíbenějších hvězd WTA poslední dekády. Může to být proto, že na 5'6', 31letá bývalá jednička použila lstivost, kuráž a skvělou sadu kol, aby porazila impozantnější soupeře. Může za to, jak se Halepová odrazila od srdcervoucích ztrát v tři grandslamová finále, než vyhrála další dvě.co určuje vítěze tenisového zápasu

Ať už byly důvody jakékoli, Halepová se stala hráčkou, která si podle všeho užívala výhodu domácího hřiště na jakémkoli hřišti. Všude, kde se objevila, se zpěv ozýval ‚celým světem: „Si-mo-na, Si-mo-na, Si-mo-na. . .“

To vše usnadňuje pochopení pozice, kterou zaujala Cirstea spolu s mnoha dalšími (včetně ostatních hráčů). Ale způsob, jakým se tato nechutná sága odehrává, vás může přivést k úvaze: „Jaký má smysl mít přísný antidopingový program, když tolik lidí prostě odmítá přijmout výsledek?“

To není vyloženě záležitost Simony Halepové. Toto je opakující se téma, když doping způsobí atletův pád z milosti.jak sledovat světové seriály online zdarma

Podle Strážce noviny, vyšetřování Mezinárodní agentury pro bezúhonnost tenisu do Halepové porušování dopingových pravidel vygeneroval asi 8 000 stran důkazů. Konečné rozhodnutí mělo 126 stran. Někteří, kteří se shromáždili za Halepovou věc, si stěžovali, že proces trval příliš dlouho, ale i ten nejdoslovněji smýšlející fanoušek jistě vidí ironii v tvrzení, že vyšetřování bylo nějak „příliš důkladné“.

To není vyloženě záležitost Simony Halepové. Toto je opakující se téma, když doping způsobí atletův pád z milosti. Šok a zklamání mohou být ohromující, a to může vyvolat záchvaty magického myšlení. Kritika procesu vedoucího k suspendaci se také může jevit jako oprávněná kvůli odvolacímu řízení, které velmi často vede ke snížení trestu. Díky tomu může rozhodování o dopingových případech vypadat méně jako způsob, jak potrestat podvodníky, než jako vyjednávání s dopravním soudem o snížení pokuty za překročení rychlosti na menší přestupek.Halepová už řekla, že se proti rozsudku odvolá ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu.

Není to poprvé, co se vysokoprofilové zavěšení projevilo ve způsobu, jakým se tento odvíjí. Mějte na paměti, že v celé historii antidopingu se jen málo sportovců vyrovnalo se svým proviněním a v tichosti přijalo svůj trest. Když Srb Viktor Troicki v roce 2013 neprovedl krevní test na Monte Carlo Masters 1000, dostal 18měsíční suspendaci (po odvolání zkrácen na 12 měsíců). Troicki protestoval proti své nevině a stěžoval si, že je s ním „zacházeno jako se zločincem“. Jeho daviscupový spoluhráč Novak Djokovič prohlásil Troickiho jednoznačnou nevinu a odsoudil antidopingové procedury jako „směšné“. Ale nikdo nezpochybňoval, že Troicki neprovedl požadovaný test.

V případě, který má zajímavé podobnosti s Halepovým, byla v roce 2016 Maria Šarapovová pozitivně testována na použití zakázané látky, meldonia. Nevěděla prý, že droga, kterou údajně užívala kvůli rodinné anamnéze srdečních potíží, byla zařazena na seznam zakázaných látek. Ale podobně jako Halepová, Šarapovová a/nebo její tým si byly dobře vědomy požadavku hlásit užívání jakýchkoli léků nebo doplňků dopingovým komisařům. Ani jeden z hráčů nedokázal vysvětlit, proč to neudělala.

30 za 30 vyrobené v Americe

Jako vždy, popření viny otevře Pandořinu skříňku a vynoří se otázky. To vytváří spoustu rušivého kouře a bílého šumu, což odvádí naši pozornost od skutečné ceny podvádění – důvěryhodnosti sportu. Serena Williamsová dala prst na mýtné, když na X, dříve Twitteru, zveřejnila: „8 je lepší číslo.

Tajemný odkaz byl jasný. Halepová porazila Williamsovou, sedminásobnou wimbledonskou šampionku, ve finále turnaje v roce 2019. Cirstea se ohradila jménem Halepové a charakterizovala Williamsovou jako „arogantní“, což ve skutečnosti nemělo mnoho společného s rozsudkem proti Halepové, ale jistě mnohé odvedlo od jejích potíží.

Pokud z toho všeho vzešlo něco pozitivního, je možné, že adaptace „biologického pasu“ v roce 2013 jako způsobu, jakým mohou dopingové orgány sledovat neobvyklou metabolickou aktivitu, je vynikajícím nástrojem. Zdá se, že to sehrálo hlavní roli při určování, že Halepová měla v těle příliš mnoho zakázané látky, roxadustatu, na podporu tvrzení, že se do jejího organismu dostal prostřednictvím „kontaminovaného“ suplementu, který užívala, ale překvapivě to nehlásila. .

Ne tak přísná věda a důkazy, dokonce i 8 000 stran v hodnotě, pro některé znamená velký rozdíl. Antidopingové úsilí bylo opět zahaleno do miasmatu popírání, racionalizací a nejasností. Nějak jsme skončili tam, kde vyšetřování obvykle začíná, ne tam, kde končí.

Tak to nemá fungovat.

Populární Problémy

Úřadující šampionka Australian Open porazila svého ukrajinského soupeře 6-2, 5-7, 6-2; čelí Carina Witthoeft další.

Průvodce, jak sledovat fotbalové zápasy Penn State naživo na počítači, telefonu, Roku nebo jiném streamovacím zařízení bez kabelu.

Jak uvolnit sterenocleidomastoid. Sternocleidomastoidní (SCM) svaly probíhají po stranách krku od uší k klíční kosti. Zvednout hlavu je spousta práce a stejně jako ostatní svaly krku jsou SCM náchylní k ...

Keens jsou univerzální boty, které jsou speciálně vyrobeny pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, chůze, horolezectví a další. Vzhledem k tomu, že jsou používány pro různé outdoorové aktivity, jsou náchylné ke špinavosti a smradu. Naštěstí...

Roger Federer oznámil svůj plán na letošní antukovou sezónu a prozradil, že bude hrát pouze dvě akce - akci ATP 250 v Ženevě, následovanou Roland Garros.