Napětí tenisových strun

Napětí tenisových strun: Konečný hráč

Napětí tenisových strun

Průvodce konečných hráčů + video

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Napětí strun je pro mnoho hráčů přehlíženým aspektem jejich tenisové rakety. Napětí, při kterém hráč navlékne raketu, však může výrazně ovlivnit výkon a sloužit jako vynikající mechanismus jemného doladění pro hraní nejlepšího tenisu.

Porozumění napětí strun umožňuje důvtipným hráčům identifikovat napětí, které se cítí správné, aby zlepšilo jejich hru a dokonce pomohlo s dalšími faktory, jako jsou zranění paže a nervy ze zápasu.

Vysvětlení napětí tenisových strun

Vysvětlení napětí tenisových strun: Vytažení napětí na navlékacím stroji

Napětí je míra síly, kterou táhne navlékací stroj při instalaci strun, obvykle vyjádřená v librách nebo kilogramech.

živé přenosy dortmund vs liverpool

Když si necháte napnout tenisovou raketu nebo ji sami navléknete, stroj na ni strhne specifické napětí. Přesněji se tomu říká referenční napětí, toto je míra hmotnosti, která je na strunu aplikována při jejím tažení, což můžeme vyjádřit v kilogramech nebo librách.

Než technik rakety nainstaluje struny, nastaví svůj stroj na klientovo požadované napětí. Poté, když propletou struny rámem, stroj strhne strunu do příslušného napětí.

Stojí za zmínku, že zatímco stroj přitáhne provázek na předem určené referenční napětí, skutečné napětí hotového výrobku se bude lišit a typicky bude o něco nižší v důsledku procesu instalace.

Například technik nejprve na raketu nainstaluje hlavní struny, takže při tažení struny na požadované napětí nedojde k žádnému tření křížových strun. Po instalaci hlavních strun se však příčné struny musí protnout hlavními strunami, což uděluje tření, a proto ovlivňuje konečné nebo skutečné napětí.

Pokud se pokoušíte rozhodnout o napětí, neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď, protože jde o osobní preference. Informace, které pokrýváme v této příručce, vám však pomohou určit ideální napětí, které vám zajistí, že ze své rakety vytěžíte maximum a na hřišti podáte to nejlepší.

Video s napětím řetězce

Níže najdete moje video na toto téma, které slouží jako vynikající společník této příručky.

Pro rychlou orientaci jsou zde časová razítka pro různé části videa, abyste se mohli rychle skákat.

0:24 - Vysvětlení napětí
0:57 - Rozsah napětí
1:45 - Nízké vs Vysoké napětí
2:54 - Napětí a Topspin
3:29 - Napětí a trvanlivost
3:58 - Nalezení správného napětí
4:42 - Ztráta napětí
5:17 - Typy strun a napětí
5:50 - Napětí a pohodlí
6:17 - Nástroje (tester a kalibrátor)
6:59 - Balení

Následující části budou přesně odpovídat výše uvedenému osnově videa, ale najdete také další obsah, jako například napětí pro řetězce, které video neobsahuje.

Rozsahy napětí

Rozsahy napnutí tenisových strun a doporučené rozsahy

Většina tenisových raket má doporučený rozsah napětí určený výrobcem pro optimální výkon, který slouží dvěma účelům.

Za prvé, je to rozsah, který výrobce určil, že raketa funguje nejlépe. Kromě výkonu je však tento rozsah také důležitý, protože zohledňuje pevnost rámu, aby se zajistilo, že se pod tlakem nerozbije.

Užitečný tip
Napětí, které si vyberete při navlékání rakety, je jen na vás, protože se jedná čistě o doporučení, ale stojí za zmínku, že můžete zrušit její záruku, pokud se zjistí, že napětí vaší struny způsobilo prasknutí vaší rakety.

Na vysoké úrovni doporučené rozsahy napětí u většiny raket začnou od 18,14 kilogramu nebo 40 liber a skončí kolem 30,84 kilogramu nebo 68 liber.

I když to vypadá jako poměrně velké rozpětí, dosah každé rakety obvykle bude zhruba 5 až 15 liber. Zde je výběr populárních raket a doporučené rozsahy napětí pro referenci:

RaketaRozsah napětí
Babolat Pure Strike 100 22-26 kg / 50-59 liber
Babolat Pure Aero 22-26 kg / 50-59 liber
Babolat Pure Drive 22-26 kg / 50-59 liber
Wilson Pro Staff RF97 22-27 kg / 50-60 liber
Wilson Clash 100 21-26 kg / 48-58 liber
Head Gravity Pro 21-25 kg / 48-57 liber
Yonex EZONE 98 (305 g) 20-27 kg / 45-60 liber

Nižší vs. vyšší napětí strun

Při vyplétání tenisových raket je běžnou otázkou hráčů, zda by měli strunovat s vyšším nebo nižším napětím a jaký dopad bude mít změna na výkon jejich rakety.

Jednoduchá odpověď je, že nižší napětí vám poskytne větší sílu, zatímco vyšší napětí vám poskytne větší kontrolu.

V rovnici je však něco víc a souvisí to s strunovou tuhostí, kterou ovlivňuje napětí. Když se tímto tématem zabýváme, předpokládejme, že všechny ostatní faktory jsou si rovny.

Nízké napětí strun

Nízké napětí tenisových strun se rovná vysoké trajektorii a větší hloubce

Nižší napětí povede k větší síle v důsledku snížení tuhosti strun, což ovlivňuje trajektorii nebo směr míče při opouštění vašich strun.

kolik bodů v badmintonu

Ukazuje se, že dráha letu tužšího provázku je vyšší, takže míč letí dále a beze změny úsilí přistane hlouběji v kurtu.

Vysoké napětí strun

Napětí tenisových strun: Vysoké napětí se rovná nízké trajektorii a menší hloubce

Vyšší napětí naopak povede k menší síle v důsledku zvýšení tuhosti strun, což má opačný dopad na trajektorii míče, protože opouští vaše struny.

Přesněji řečeno, dráha letu míče je nižší, takže míč neletí tak daleko a na hřišti přistane kratší.

Co se s vyšším nebo nižším napětím nemění, je rychlost míče při opouštění vašich strun, což podle studií ukazuje tenisová raketa a rychlost, s jakou je navlečeno.

Samozřejmě je toho hodně, co se dá absorbovat, a tak není divu, že je běžné navrhnout hráčům, aby ztratili sílu a pevně ovládli, zvláště když vezmeme v úvahu, že tak většina hráčů vnímá změny napětí.

Napětí strun a Topspin

Napnutí tenisových strun pro Topspin a polyesterové struny

Hráči se často ptají, jaké napětí je pro topspin nejlepší.

Bohužel do dnešního dne není prostřednictvím výzkumu definitivně prokázáno, zda vyšší nebo nižší napětí zvyšuje topspin.

V důsledku toho vyzývám hráče, aby v případě, že mají přednost roztočení, soustředili svoji energii na svoji techniku ​​a rychlost hlavy rakety, která má největší vliv, a zároveň zvážili typ struny, kterou používají.

Polyesterové tenisové struny mají nejvýznamnější dopad na topspin díky snapback efektu struny, když se o ně míč otře, a nižší napětí u polyesterových strun mi pomáhá zlepšit schopnost struny snapbackovat a následně dodat více spinů.

Z tohoto důvodu mnoho hráčů používá polys s nižším výkonem. Nejen, že mají vlastnosti zvyšující topspin, ale co je důležitější, umožňují hráči silněji se houpat a zvýšit tak roztočení.

Napětí strun a trvanlivost

Napětí tenisových strun: Odolnost a zářezy strun

Další častou a velmi diskutovanou otázkou je, zda vyšší nebo nižší napětí zvyšuje odolnost struny.

Stejně jako topspin se porota stále zaměřuje na napětí a trvanlivost, přičemž mnoho profesionálů se domnívá, že nižší napětí umožňuje častější pohyb strun a vzájemné pily, které způsobují prasknutí. Jiní se domnívají, že vyšší napětí způsobuje zvýšené tření při pohybu strun, což vede k rychlejšímu přetržení strun.

I když neexistuje žádná definitivní odpověď, naším doporučením je snížit napětí strun, aby se zvýšila odolnost. Podle našich zkušeností se struny při vyšším napětí hodně hýbou, což v kombinaci se zvýšeným třením vede k dřívějšímu přetržení než při nižším napětí.

Pokud však hledáte topspin, pokud hledáte trvanlivost, naším primárním doporučením by bylo zvážit jiné proměnné. Například typ struny spolu s rozchodem nebo tloušťkou struny bude mít hmatatelnější dopad než úprava napětí.

Nalezení správného napětí

Babolat Aero 2019 Doporučené rozsahy napětí strun

Když poprvé strkáte raketu, nemusí to být hádanka. Nejprve začněte s rozsahem napětí doporučeným výrobcem rakety.

Tato čísla obvykle najdete vytištěná přímo na rámečku - zkontrolujte vnitřek svého hrdlo tenisové rakety nebo vnitřní okraj hlavy rámu, kde se obvykle nachází. Výrobci otestují své rakety se skutečnými hráči, aby určili vhodný dostřel.

Nejlepší věc, kterou můžete poprvé udělat při vyplétání nové rakety, je rozdělit rozdíl a začít s napětím, které je přímo uprostřed doporučení výrobce.

Pokud například vaše raketa uvádí, že doporučené napětí struny je 55 až 60 liber, začněte s 58 libry. Na základě výkonu rakety se můžete upravit nahoru nebo dolů podle svých preferencí.

Může trvat několik pokusů, než se vám podaří upřednostnit napětí, ale pokud začnete uprostřed, měli byste to zvládnout docela rychle. Máte-li více než jednu raketu, můžete nechat každou navléknout v jiném napětí, abyste je mohli porovnat vedle sebe.

Užitečný tip
Stojí za zmínku, že v tenise neexistují žádná pravidla, která by určovala přijatelné rozsahy napětí. Místo toho je to zcela na rozhodnutí hráče na základě osobních preferencí.

Když pracujete na nalezení správného napětí strun, doporučujeme, abyste při úpravách dodržovali stejnou strunu.

Různé typy strun mohou mít dramaticky odlišný pocit a výkon při různém napětí. Proto je nejlepší držet se jednoho provázku, dokud nenajdete napětí, které vás baví.

Pokud se nakonec přesunete na nový řetězec, možná budete muset upravit napětí, aby se přizpůsobily změně.

Testování se dvěma raketami

Pokud máte dvě stejné rakety, doporučil bych vám, abyste je oba navlékli čerstvé při různém napětí, abyste mohli v reálném čase porovnat, jak se cítí.

Samozřejmě, pokud nemáte dvě stejné rakety, můžete otestovat dvě oddělená napětí zády k sobě, ale doporučil bych vám, abyste s novým napětím odpočívali dříve, než obvykle odpočíváte, tj. Po jednom nebo dvou týdnech úderu jedním napětím, odstřihněte struny a přepněte na nové napětí, abyste mohli získat nejbližší možné srovnání.

Slovo opatrnosti

Hráči, kteří hledají větší kontrolu nebo sílu, se často pokusí upravit napětí svých strun, aby dosáhli výraznějšího účinku. Přestože je správné, že napětí tyto proměnné změní, celkový výkon se snižuje. Pravděpodobně skončíte s nežádoucími vedlejšími účinky, takže stojí za to vyhodnotit další faktory.

Například hráči by prospělo zlepšení techniky, kondice a výběru výpletu nebo rakety, aby dosáhl podstatnějšího zvýšení kontroly nebo síly.

S tím bylo řečeno, měli byste napnutí struny považovat spíše za mechanismus jemného doladění, abyste ze své rakety, struny a hlavně talentu, který jste získali cvičením, získali maximum.

Úvahy o ztrátě napětí

Pokyny ke ztrátě napětí tenisových strun

Poté, co strhnete raketu, začne ztrácet napětí. Ve skutečnosti mohou struny ztratit až 10% svého napětí do 24 hodin.

Aby tomu zabránili, někteří hráči požádají své techniky raket o předběžné natažení tenisových výpletů. Před instalací strun je strunu jemně natáhne ručně nebo použije funkci předběžného natažení, která je k dispozici na mnoha elektronických navlékacích strojích, takže nemají velkou počáteční ztrátu napětí.

Kromě toho každý typ struny ztrácí napětí různými rychlostmi a některé struny lépe drží své napětí. Například přirozené střevní a vícevláknové struny mají tendenci odvést skvělou práci při udržování svého napětí, zatímco polyesterové struny obvykle ne.

Jako ty vyberte si tenisový výplet „Je dobré si tyto vlastnosti uvědomit, protože to může ovlivnit výkon vaší rakety a následně i frekvenci, ve které odpočíváte.

Typy strun a napětí

Odlišný typy tenisových strun mají různé materiály a konstrukci a v důsledku toho mohou při stejném napětí vykazovat dramaticky odlišný pocit. Jinými slovy, napětí, které funguje pro jeden řetězec, může být špatnou volbou pro jiný.

Pokud byste například napnuli raketu na 60 liber nylonovým multifilamentem a poté přepnuli na polyesterovou strunu a použili stejné napětí, pravděpodobně byste byli zklamáni výkonem, protože polyestery obvykle lépe fungují při nižším napětí.

Pojďme si rychle prohlédnout různé typy řetězců s našimi oblíbenými tipy v každé kategorii.

tenis nintendo wii

Přírodní střevo

Napětí tenisových strun pro přirozené střevo

Některé z nejdražších řetězců na trhu, přírodní střevní struny jsou vyrobeny z kravského střeva a mají vynikající sílu, pohodlí a pocit. Díky své pružnosti odvádějí fantastickou práci při udržování napětí a mimořádně dobře podávají vyšší napětí.

Hráči, kteří se přestěhují do přirozeného střeva ze syntetických materiálů, budou často nakloněni strunám při mírně vyšším napětí pro větší kontrolu.

Přírodní střevní příklady
Babolat VS Touch
Přírodní ústa Wilson

Syntetické střevo

Tenisové struny pro syntetické střevo

Syntetické střevní struny, obvykle vyrobené z nylonu, jsou cenově výhodnou volbou pro širokou škálu hráčů a nabízejí průměrný všestranný výkon. Syntetické střevní struny fungují dobře při různých napnutích strun, v závislosti na preferencích hráče.

Příklady syntetických střev
Syntetické střevo Prince
Gosen OG Sheep Micro

Multifilament

Tenisové struny pro více vláken

Vícevrstvé tenisové struny snažit se replikovat výkon přírodních střev spojením tisíců vláken dohromady. Díky tomu mají podobné vlastnosti, včetně síly, pohodlí a pocitu.

Multifilamenty fungují dobře při napětí středního až vyššího rozsahu, přičemž mnoho hráčů kvůli své vyšší síle navléká o něco výše.

Příklady více vláken
Wilson NXT
Tecnifibre X-One Biphase

Polyester

Tenisový výplet na polyester

Polyesterové tenisové struny, které jsou v dnešní moderní hře tenisu populární, jsou tuhé, mají nižší sílu a vylepšují topspin. Díky své monofilní konstrukci nabízejí také vynikající trvanlivost.

Většina hráčů sníží napětí polyesterových strun, aby zvýšilo efekt snapbacku a pohodlí, a zároveň jim umožní rychlejší švih, aby se vytvořil přidaný topspin.

Zjistil jsem, že zhruba 10% pokles při přechodu ze syntetického střeva nebo multifilamentu funguje dobře jako výchozí bod, ale opět budete chtít po počátečním poklesu napětí pokračovat v experimentování, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje.

Polyesterové příklady
Luxilon ALU Power
Babolat RPM Blast

Kevlar

Tenisový výplet na polyester

Ačkoli nejsou tak populární jako kdysi, kevlarové struny jsou vysoce odolné, přesto nabízejí velmi tuhý pocit. Výsledkem je, že pokud experimentujete s jedním z mála kevlarových řetězců, které jsou stále k dispozici, možná budete chtít snížit napětí a vyrovnat tuhost.

Obvykle, když najdete kevlarové struny, budou spárovány s měkčím řetězcem jako součást hybridního nastavení.

jak sledovat hru Steelers online
Příklady kevlaru
Prince Classic Problend w/ Duraflex
Ashaway Crossfire Plus

Hybridní

Napětí tenisových strun pro hybridní výplet

Když zkombinujete libovolné dvě sady tenisových provázků, jednu sadu do sítě a druhou do křížů, je to tak nazývaný hybrid . Mezi oblíbené hybridy patří přírodní střevo nebo multifilament v kombinaci s polyesterem.

Je běžné, že se hráči rozhodnou pro různá napětí pro každou strunu s poly typicky představovat mírně nižší napětí 2 až 3 kilogramy nebo libry.

Hybridní příklady
Volba Wilsonových šampionů
Napájení Wilsons Duo

Nejlepší napnutí strun pro zranění paží

Napnutí tenisových strun pro pohodlí a zranění paže jako tenisový loket

Hráči se zraněním paže budou často těžit ze snížení napětí svých strun, aby vytvořili měkčí a odpouštějící strunové lůžko. Výsledek pomůže snížit tuhost spojenou s vyšším napětím, což v konečném důsledku bude pro paži hráče shovívavější.

Samozřejmě, budete muset mít na paměti, jak pokles napětí ovlivní sílu nebo hloubku vašeho výstřelu, jak jsme se zabývali, ale je to jedna z možností, jak se zlepšit pohodlí.

Pokud však trpíte zraněním, jako je např tenisový loket , nezastavujte se u napětí strun. Abyste dosáhli nejvyšší úrovně pohodlí, může také stát za to vyhodnotit výběr strun, typ rakety (včetně jeho hmotnosti) a velikosti rukojeti. Kromě toho se budete chtít také ujistit odložení rakety častěji, protože jak struny zaměřené na pohodlí zmizí, ztratí tyto vlastnosti.

Některé z nejlepších strun pro pohodlí jsou přírodní střeva, jako výše uvedené Babolat VS Touch a Wilson Natural Gut. Vyšší cena a nedostatečná trvanlivost však většinou způsobí, že většina hráčů je nevyužije.

Dobrou zprávou je, že vícevlákna nabízejí srovnatelný a někdy i lepší komfort, jako je tomu u Prince Premier Touch. Jak Wilson NXT, tak Tecnifibre X-One Biphase v předchozí části jsou také dvě skvělé možnosti.

Navlékání více raket na různá napětí

Napnutí tenisových výpletů více raket při různém napětí

Je běžné, že hráči, kteří soutěží na vyšších úrovních, nosí tři nebo více raket s alespoň jednou raketou navlečenou při vyšším napětí. I když se to příležitostnému hráči může zdát jako luxus, zvuková logika to má.

Za prvé, pokud zlomíte strunu, chcete mít alespoň jednu další zálohu se stejným napětím, abyste mohli pokračovat ve hře. Mnoho hráčů však udrží jednu nebo více raket napnutých o několik kilogramů nebo liber pro větší kontrolu. Někteří profesionálové nosí s sebou na každý zápas nahoru deset čerstvě navlečených tenisových raket.

V konkurenčních situacích hráči často přepadnou. Vzrušení ze zápasu, nervy a odhodlání vyhrát mohou hráče přitvrdit nebo se příliš vzrušit a následně s malým náskokem minout své střely.

V tomto případě může být výhodné mít raketu napnutější, aby znovu získala kontrolu. Když udeříte několik stop na délku nebo na šířku, může malá změna napětí znamenat rozdíl, který hráč potřebuje.

Napětí strun a klady

Přestože je napětí strun vysoce personalizované, mnoho hráčů se chce dozvědět, jak profesionálové navlékají své rámy.

Za tímto účelem je zde výběr hráčů, kteří čerpají hodně zvědavosti. Při jejich kontrole je třeba mít na paměti několik věcí:

  • Většina profesionálů bude své napětí mírně měnit v závislosti na podmínkách, tj. Suché vs. vlhké klima nebo vyšší vs. nižší nadmořské výšky.
  • Podobně, zatímco pro model rakety, jako Federerův Wilson Pro Staff RF97 , jsou k dispozici ke koupi, budou obsahovat další přizpůsobení které zajišťují jejich hře optimální výkon a v konečném důsledku ovlivňují napětí, které strkají na raketu.


Roger Federer

RaketaWilson Pro Staff RF97
TětivaHybridní
RucePřírodní střevo Wilson 16
KřížeLuxilon ALU Power Rough 17
NapětíM: 27 kg / 59,5 lbs C: 25,5 kg / 56,2 lbs

Rafael Nadal

RaketaBabolat Pure Aero 2019
TětivaPolyester
RuceBabolat RPM Blast 15
KřížeBabolat RPM Blast 15
Napětí25 kg / 55,1 liber

Novák Djokovic

RaketaHead Graphene 360 ​​Speed ​​Pro
TětivaHybridní
RuceBabolat VS Team Natural Gut
KřížeLuxilon ALU Power Rough
NapětíM: 26,8 kg / 59 lbs C: 25,4 kg / 56 lbs

Andy Murray

RaketaHead Graphene 360 ​​Radical Pro
TětivaHybridní
RuceLuxilon ALU Power 16L
KřížeKříže Babolat VS Touch 17
Napětí28,1 kg / 62 liber

Serena willaims

RaketaWilson Blade 104
TětivaHybridní
RucePřírodní střevo Wilson
KřížeLuxilon 4G
Napětí29,9 kg / 66 liber

Venuše Willaims

RaketaWilson Blade 104
TětivaHybridní
RucePřírodní střevo Wilson
KřížeLuxilon 4G
Napětí29,9 kg / 66 liber

Maria Šarapovová

RaketaHead Graphene 360 ​​Instinct MP
TětivaHybridní
RuceTým Babolat VS
KřížeBabolat RPM Blast
Napětí28,1 kg / 62 liber

Caroline Wozniacki

RaketaBabolat Aero Pro 2019
TětivaHybridní
RuceBabolat Revenge
KřížeTým Babolat VS
Napětí25,9 kg / 57 liber

Nástroje pro napnutí strun

Dva běžné nástroje, které pomáhají při měření napětí strun, jsou kalibrátory a nástroje pro testování tahu.

Kalibrátory napětí

Tenisový strunový kalibrátor

streamování krásy a zvířete

Kalibrátory napětí jsou jednoduchá pružinová zařízení, která pomáhají technikům raket zajišťovat, že jejich stroj přesně táhne napětí.

Ke stroji je na jednom konci upnut kalibrátor a poté je strojem přitaženo napětí na druhém konci a poté je napětí stroje porovnáno s napětím zobrazeným kalibrátorem.

V závislosti na rozdílu hlášeném kalibrátorem a nastavení stroje může strunník vytočit jejich strunu.

Testery napětí

Tester tahu tenisových strun

Hráči mohou chtít použít tester napětí k měření ztráty napětí v čase a pomoci určit, kdy je čas na odpočinek.

Jednoduše změřte napětí svých strun co nejdříve po navléknutí a poté pokračujte v pravidelném měření, dokud rám neztratí zhruba 10–15 liber napětí.

Užitečný tip
Hranici 10–15 liber lze upravit na základě vašich preferencí, které určíte po chvíli používání napěťového testeru.

Stojí za zmínku, že napětí, které ukazuje váš tester, se nebude shodovat s referenčním napětím, o které jste požádali svůj stringer jako konečné napětí rakety, se bude vždy lišit.

Tahové testery také nejsou zamýšleny jako nejpřesnější zařízení, jsou spíše určeny k tomu, aby pomohly měřit relativní napětí v čase jako referenční bod pro určení, kdy odpočívat.

Zde je výběr populárních nástrojů pro kalibraci a testování napětí, které byste si mohli vyzkoušet.

Nástroje pro napnutí strun
Kalibrátor napětí gama
Kalibrátor napětí Pro Pro
Zkouška napnutí struny
Gama tester napětí strun
ERT 300 Tennis Tester počítačového napětí
Elektronický tester napětí MSV MINISTT

Balení

Napětí tenisových výpletů, často přehlížené, může být silným nástrojem pro důvtipného tenistu a způsobit zmatek ve hře hráčů, kteří nevěnují pozornost strunám.

Převezměte kontrolu nad napnutím strun, maximalizujte svůj výkon a získejte náskok před méně připraveným hráčem.

Máte dotazy ohledně napětí strun? Neváhejte přidat své komentáře níže. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy!

Populární Problémy

Simona Halepová a obhájkyně titulu Karolina Plíšková vedou pole na turnaji Italian Open 2020 v Římě. Kiki Bertens, Belinda Bencic a Elina Svitolina se také vrací k tenisu na akci Premier.

The Blues and Avalanche otevírají sezonu 2021 NHL zápasem ve středu večer. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat mistrovství USA v krasobruslení 2019 online bez kabelu.

Ať už žijete na trhu nebo mimo trh, máme pro vás několik různých způsobů, jak v roce 2021 sledovat hry Patriots online bez kabelu.

Jak natáhnout kopačky. Pokud vám vaše nové kopačky připadají trochu těsné, existuje mnoho způsobů, jak jim můžete pomoci rychle je roztáhnout. Vyzkoušejte metodu, jako je zvlhčení bot vodou nebo ohřátí fénem, ​​než ...