„Pro krev Novaka Djokoviče čekalo 20 000 lidí a doufali, že prohraje“ - Annabel Croft o „krutém“ zacházení s davy

Novak Djokovič na Wimbledonu 2021Bývalá britská tenistka Annabel Croft nedávno přemýšlela o nedostatku podpory, kterou Novak Djokovič získává z davu během mnoha svých zápasů. Podle Crofta je 'bolestivé sledovat', jak Srb musí bojovat s nepřátelskými davy pokaždé, když vystoupí na kurt.

Djokovič usiluje o to, aby se stal prvním mužem od Roda Lavera (v roce 1969), který dokončil Calendar Slam. Srb může dosáhnout úspěchu tím, že příští měsíc vyhraje US Open, když již triumfoval na Australian Open, Roland Garros a Wimbledonu.tenisky Amazon converse

Djokovič také poprvé v kariéře předběhne Rogera Federera a Rafaela Nadala v grandslamovém závodě, pokud na Flushing Meadows získá 21. titul Major.

Ale navzdory svým úspěchům na hřišti, 34letý Srb nikdy neměl takovou podporu jako Federer a Nadal.

Bývalá hráčka a analytička Annabel Croft uvedla, že léčba, kterou Djokovic vyzařovaly davy lidí, byla občas „krutá“. Britka uvedla příklad zápasu US Open 2015 mezi Federerem a Djokovičem, aby zdůraznila svůj bod. Podle Croftové dav jásal nad Djokovičovými chybami, zatímco u jeho vítězů bylo ticho.živý přenos dětských cen
'Bylo bolestivé to občas sledovat a pamatuji si, že jsem byl na US Open v roce 2015, když Novak hrál Federera a celý dav vypadal, že je proti němu,' řekl Croft. Tenis 365 . 'Když udeřil vítěze, nastalo ticho a jásal, když minul, a odvaha, kterou prokázal, že vyhrál ten zápas, byla pozoruhodná.'
„Byl jsem u soudu a nemohl jsem uvěřit, že se po jeho krvi bije 20 000 lidí a doufají, že prohraje. Je to v mnoha ohledech kruté, “dodala.

Croft dále chválil Djokoviče za jeho schopnost vypořádat se s nepřátelskými davy.

'Bylo to jako sledovat venku gladiátora, jak ho dav roztrhá na kusy.' Po zádech mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu, jaké to je, a on se ani nehnul. Byl tak citově připraven, aby se s tím vyrovnal, bylo to tak působivé, “řekla.

Novak Djokovic již drží většinu pozoruhodných rekordů v mužském tenise. Srb je jediným mužem, který vyhrál každou akci Major a Masters 1000 dvakrát, a nejvíce týdnů strávil na světové jedničceDokončením Calendar Slam a posunutím před Federerem a Nadalem v závodě ve Slamu Djokovič zpečetí svůj status největšího hráče všech dob. Croft, bývalá britská jednička, věří, že Djokovič si zaslouží mnohem větší obdiv a respekt za to, čeho dosáhl.

'Doufám, že se mu nakonec dostane uznání a lásky, kterou si díky svým úspěchům ve hře zaslouží,' řekl Croft.

Brit pak pokračoval ve srovnání Novaka Djokoviče s Johnem McEnroem, který byl extrémně neoblíbený mezi davy kvůli své náladě a dovádění na hřišti.

pravidla kyvadlové hry

Podle Croftové se McEnroeovi nakonec dostalo respektu, který si zasloužil, přestože byl 'padouchem tohoto sportu'. Croft má pocit, že by to mohl být i případ Djokoviče.

„Vyrostl v éře [Johna] McEnroea a v 80. letech byl tak nepopulární. Byl hanoben jako skutečný padouch tohoto sportu, “řekla. 'Dominoval titulkům, že byl sprostý, a někdo mi tehdy řekl, že v pravý čas dostane lásku, a myslím, že se to může stát i Djokovicovi.'

The Big 3 jsou neuvěřitelní jednotlivci, ale Novak Djokovic je „tak zajímavý“: Croft

Novak Djokovic na Australian Open 2020

Annabel Croft také hovořila o svých zkušenostech s interakcí s Rogerem Federerem, Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem jako členem médií. Brit tvrdil, že ze všech tří je Srb fascinující mluvit.

'Všichni tři jsou neuvěřitelní jednotlivci, ale když dělám rozhovor s Djokovičem, připadám mi tak zajímavý,' řekla. 'Je tak intelektuální, jeho ovládání angličtiny je tak působivé a má žízeň po informacích.'
'Udělá další míli, aby zjistil informace o svém srdci, plicích, příjmu potravy, spáncích ...' je dokonalým profesionálním sportovcem. Nemohu o něm říci dost a mrzí mě, že se mu nedostává podpory, kterou si zaslouží, “dodal Croft.

Croft na závěr řekl, že doufá, že Djokovič získá důchod, který si zaslouží, až bude v důchodu.

'Nikdo neopustí svou lásku k Federerovi a Nadalovi, ale možná, když zavěsí rakety, lidé ocení to, co (Djokovič) v tomto sportu udělal,' řekla.

Populární Problémy

Dcera dcery Sereny Williamsové Qai Qai se stala senzací sociálních médií! .

Jak jíst Panettone. Panettone je sladký chléb pocházející z italského Milána, který se často konzumuje kolem Vánoc. Je vysoký a válcovitého tvaru, má nadýchanou kyselou texturu a tradičně obsahuje rozinky a kandované ...

Amanda Anisimova zahájí kampaň Top Seed Open 2020 proti americké Američance CiCi Bellis. Matchup bude prvním setkáním dvojice na turné WTA.

Je čas na další díl El Clásica. Pokud žijete v USA, podívejte se, jak a kde můžete v sobotu sledovat přímý přenos Barca vs Real Madrid.