Neúnavná Kuznetsova hraním Radwanské v singapurském thrilleru

Tenis - Singapur finále WTA Round Robin Dvouhra - Národní krytý stadion, Singapur 24. 10. 2016 - Polská Agnieszka Radwanská v akci proti ruské Světlaně Kuzněcovové REUTERS/Edgar Su

Od Johna O'Briena

SINGAPUR (Reuters)-Světlana Kuzněcovová se ponořila hluboko do svých rezerv, aby v pondělí ve svém otvíráku na kulaté obaly WTA Finals překonala Agnieszku Radwanskou 7-5 1-6 7-5, která v pozdním příchodu Rusa rozrušila obhájce titulu v napínavém střetnutí.

Kuzněcovová se do elitního turnaje osmi žen kvalifikovala až v sobotu po vítězství v Kremlin Cupu, ale v rozhodujícím setu odrazila vyčerpání a mečbol, aby zvítězila nad světovou trojkou.

'V určitém okamžiku jsem byl připraven to nechat být, ležet na hřišti a nechat mě odsud odejít, ale rozhodl jsem se tam vydržet,' řekl dvojnásobný grandslamový šampion.

Světová devítka držela před Radwanskou rekord 12-4 před soutěží, ale po cestě z Číny do Ruska do Singapuru v po sobě jdoucích týdnech jí jen málokdo dal šanci zaznamenat v pondělí rozrušené vítězství.

Obě hráčky vypadaly při úvodních výměnách pohodlně při podání, než se Radwanska vrhla do čtvrtého gemu, když našla bekhendem rohy proti olověné Kuzněcovové, aby s první přestávkou zápasu vedla 3: 1.

Ruska se snažila změřit tempo pomalého hardcourt na singapurském krytém stadionu, její střely s alarmující pravidelností nacházely síť, ale ve své další servisní hře přežila další hrozbu, aby zůstala jen jedna porouchaná.

Jednatřicetiletá závodnice rostla, lépe se pohybovala a nabízela větší odpor a její vylepšená hra byla odměněna v sedmé hře, když vytěžila nějakou nedbalou hru Poláka, aby přerušila podání, než vázala nastavení na 4: 4.

Kuzněcovová pokračovala v tisku a zkoumala notoricky odolnou obranu světové trojky, která se ještě jednou prolomila díky bekhendovému vítězi a přihrávce crosscourtem, než zapečetila set, když Radwanska po 50 minutách vrhla return do sítě.

Radwanska zvolila agresivnější přístup k zahájení druhého setu a strategie se vyplatila, když začala diktovat většinu bodů, ve třech přestávkách podání závodila ve vedení 5: 1 a odhodlaně držela zápas. .

Polka přenesla svou dynamiku do třetí sady a pokračovala v přesouvání Rusky svým krájeným bekhendem na hranu dopředu s brzkou přestávkou, ale Kuzněcovová, která si při střídání dala improvizovaný sestřih, se vrátila zpět na 2: 2.

V této fázi nebylo nic mezi dvojicí s Radwanskou a její unaveně vypadající soupeřkou, která nedokázala vydržet sloužit jako napětí, ale byla to Kuznetsova, která získala rozhodující přestávku na zpečetění vítězství po dvou hodinách a 48 minutách na svém třetím mečbolu.

Vítězka French Open Garbine Muguruzaová se v pondělí ve druhém zápase Bílé skupiny střetne s Karolinou Plíškovou.

(Úpravy Pritha Sarkar)

Populární Problémy

Jak se neopálit. Kdykoli je vaše pokožka vystavena slunci, existuje šance, že byste se mohli opálit. Vyhnout se nadměrnému vystavení slunečním paprskům je dobrý způsob, jak se vyhnout opálení, a navíc pomáhá předcházet rakovině kůže a časným ...

'Ballers' se vrací na premiéru 5. série v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu nebo HBO.

Roger Federer, který před pár týdny během Wimbledonu utrpěl porážku kolena, v současné době tráví čas mimo turné, aby si odpočinul a zotavil se.

Vše, co potřebujete vědět o čtvrtfinále Monfils vs Berrettini, které se má konat dnes večer!

Zjistěte, jak sledovat nové vánoční filmy Hallmark 2019 online, i když nemáte kabel.