Tři týdny, tři tituly: Dominantní Daniil Medveděv v dubajském finále proti Andrey Rublevovi

Rus prodloužil svou vítěznou sérii na 14 zápasů v řadě a po vzájemných vítězstvích v Rotterdamu a Dauhá přidal ke svému úlovku v roce 2023 dubajskou trofej – celkově 18..

SLEDUJTE: Daniil Medveděv porazil Andrey Rublev ve finále v Dubaji v roce 2023

Daniil Medveděv ve finále dubajského turnaje Duty Free Tennis Championships předvedl svého krajana Andreyho Rubleva 6-2, 6-2. třetí trofej za tolik týdnů v sobotu.

Rus také prodloužil svou vítěznou sérii na 14 zápasů v řadě, když po vítězstvích v Rotterdamu a Dauhá přidal titul ATP 500 – celkově svůj 18. titul.

„Je to úžasné, protože začátek roku nebyl ideální. V tenise, když nevyhráváte turnaje, vždy pochybujete, bez ohledu na to, co se stane v praxi,“ řekl Medveděv v pozápasovém rozhovoru. 'Takže jsem hodně pochyboval a teď je to prostě lepší.'

'Jsem opravdu spokojený s těmito třemi týdny a těším se na další.'

je ping pong a stolní tenis to samé

Medveděv, který celý týden neprohrál ani set – včetně proti světové jedničce Novaku Djokovičovi v semifinále – byl v panovačné formě proti dobrému příteli Rublevovi, obhájci titulu. Jeho vysoce defenzivní hra na základní linii pohltila Rublevovo tempo a přesměrovala ho zpět na soupeře, když Medveděv hlídkoval u základní čáry z území téměř mimo záběr kamery.

Medveděv to udělal't drop a set all week, and defeated compatriot Rublev in the Dubai final.

Medveděv celý týden neztratil ani set a v dubajském finále porazil krajana Rubleva.

Rublev ukázal záblesky rostoucí rozmanitosti ve své hře, když šel 14krát do sítě a devětkrát vyhrál ve snaze narušit rytmus jejich dlouhých rally. Ale jeho provedení občas chybělo – a proti vrcholícímu Medveděvovi bylo jen málo prostoru pro chyby.

Přestože byl pod tlakem Rublevova dunivého forhendu, Medveděv udržel skóre čistou, když trefil jen osm nevynucených chyb – žádnou z bekhendové strany – a vyrovnal je 22 vítěznými góly. Rublev zasáhl téměř třikrát tolik nevynucených chyb než Medveděv s 22 a jeho 13 vítězů nestačilo na udržení tempa, protože světová sedmička se začala vzdalovat.

Ale podání bylo v sobotu největším rozdílem, protože Medveděv se pravidelně vrhal na zranitelné druhé podání svého soupeře a nechal Rubleva vyhrát pouhých 29 procent těchto bodů v zápase. Medveděv zase vyhrál 83 procent bodů za svým prvním podáním a Rublev nedokázal vygenerovat žádnou příležitost k brejku v obou setech.

Poté, co Medveděv oslavil vítězství na svém druhém zápasovém bodu, vzal fix a podepsal objektiv fotoaparátu se zlověstným varováním pro turné: „Ještě není konec. Zpráva přijata.