Ukrajina Kalinina věnuje vítězství vlasti poté, co porazila Rusa a dostala se do finále v Římě

Ukrajinka Anhelina Kalininová porazila na Italian Open Ruskou Veroniku Kudermetovou 7-5, 5-7, 6-2 a dosáhla největšího finále své kariéry.ŘÍM (AP) – Rodinný dům Anheliny Kalininové na Ukrajině byl loni zničen při ruském útoku.Její postarší prarodiče se museli přestěhovat z města Nova Kakhovka na jihu země, které drží ruské síly, do Kyjeva.

Kalininovi rodiče pracují jako tenisoví trenéři v Kyjevě a ona řekla, že před několika dny byla blízko nich, poblíž jejich akademie, 'obrovská, obrovská bomba'.

badmintonové věci

Když tedy Kalinina v pátek na Italian Open porazila Ruskou Veroniku Kudermetovou 7-5, 5-7, 6-2 a dosáhla největšího finále své kariéry, zdálo se přirozené, že vítězství věnovala své válkou zničené zemi.Zpola zaplněné Campo Centrale hlasitě podporovalo Kalininu a někteří fanoušci zvedli ukrajinské vlajky.

'Je opravdu důležité vyhrát každý zápas, kvůli tomu, čím Ukrajina prochází,'

Ukrajina Kalinina věnuje vítězství vlasti poté, co porazila Rusa a dostala se do finále v Římě
/

řekl Kalinina davu. 'Opravdu doufám, že dám malé, malé světlo, možná nějaké pozitivní emoce pro svou zemi. Opravdu doufám, že si to Ukrajina trochu užije.'

'Cítil jsem tolik podpory,' dodal později Kalinina. 'Celý stadion mě povzbuzoval... Něco takového jsem ještě nezažil.'

S Kudermetovou si po semifinále, které trvalo téměř tři hodiny, nepodali ruce.

Kudermetová byla dotázána, zda vychází s Kalininou, když jsou jejich země ve válce: 'Jsme tady a milujeme to, co tady děláme. Nezáleží na tom, ze které země jste. Jsme sportovci a to je vše. Jsme tady hrát tenis.'

Kalinina se narodil v Nova Kakhovka.

'Už nemám žádné spojení s Novou Kachovkou, protože všichni jsou v Kyjevě,' řekla Kalinina a dodala, že přimět její prarodiče, aby odjeli po bombovém útoku poblíž jejich domova, bylo dost přesvědčivé.

'Jsou to velmi staří lidé,' řekla. 'Žijí tam 60-65 let. Trochu jsme na ně tlačili, jako: 'Musíte jít'.'

V sobotním finále se Kalinina utká s wimbledonskou šampionkou Elenou Rybakinou, která v semifinále, které bylo v polovině druhého setu přerušeno kvůli dešti, porazila vítězku French Open z roku 2017 Jelenu Ostapenkovou 6:2, 6:4.

Rybakina se narodila v Rusku, ale reprezentuje Kazachstán. Je přátelská s Kalininou, která dříve spolupracovala s jejím trenérem Stefanem Vukovem.

'Vždycky jí rád fandím. Stejně tak, kdykoli vyhraju, vždy mě podpoří,' řekla Rybakina. 'Máme dobrý vztah. Jsem šťastný, že si zahrajeme (finále).'

Řím je poslední velká rozcvička před začátkem Roland Garros za devět dní.

V sobotu se hraje semifinále mužů

Holger Rune proti Casperu Ruudovi a Stefanos Tsitsipas proti

Daniil Medveděv .

průvodce hmotností tenisové rakety

Pro 47. Kalininovou, která v této sezóně odešla z nejdelšího zápasu na ženském okruhu – 3 hodiny a 41 minut vítězství nad Beatriz Haddad Maiaovou ve čtvrtfinále, to byl docela běh.

Kalinina také ve třetím kole vyřadil bývalou šampionku Australian Open Sofii Keninovou a ve čtvrtém kole se dostal k Madison Keysové, další zavedené Američance.

Kalininovo jediné předchozí finále bylo v Budapešti v roce 2021.

Hraje bez sponzora oblečení. 'Doufáme (ve sponzora). Musím zlepšit svůj tenis, být vysoko v žebříčku,' řekl Kalinina. Dosáhne-li finále, posune se alespoň na 25. místo – a do top 20, pokud zvedne trofej. Své výdělky na turné používá na pomoc na Ukrajině pro rodinu a ostatní.

Dvanáctá Kudermetová se minulý týden dostala také do semifinále na Madrid Open, kde prohrála s nejvýše postavenou Igou Swiatekovou.

Zatímco Kudermetová měla výkonnější podání – devět es ke dvěma Kalininovým – Kalinina dokázala rychle rozšiřovat body na hřišti s červenou antukou, zejména seběhla drop shot a v polovině druhého setu odpověděla jemným vítězným lobem.

Kalinina také diktovala body tím, že šla dál do kurtu než Kudermetová, aby našla ostřejší úhly.

Kudermetová přesto vyhrála 16 bodů v řadě, uzavřela druhý set a smazala manko 5:3.

Kalinina se ale ve třetím vrhu vrhl do vedení 4:0 a s příchodem deště rychle skončil.

'Začala hrát trochu agresivněji než já,' řekla Kudermetová. 'Rozhodla se projít přes to (míč). To udělá rozdíl v posledním setu.'

___

Andrew Dampf je v https://twitter.com/AndrewDampf

___

AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

Populární Problémy

Jak pěstovat čočku. Čočka je super potravina, která vám může dodat obrovskou dávku bílkovin. Naštěstí pro potenciální zahradníky je také snadné zasadit a udržovat. Začněte kvalitními semínky nebo sušenou čočkou. Pěstujte je v nádobě nebo na zahradě ...

Otec Dominica Thiema Wolfgang hovořil o emocionální cestě svého syna na vrcholné úrovně tohoto sportu. Wolfgang vzpomínal zejména na jeden zápas, juniorské finále French Open v roce 2011, které ho velmi zasáhlo.

Film „Obama: In Pursuit of a Perfect Perfect Union“ má premiéru v úterý večer na HBO. Zde je návod, jak můžete třídílný dokumentární stream sledovat online.

Karolina Plíšková a Caroline Garcia se ve středu setkají v senzačním druhém kole na US Open 2020. Plíšková a Garcia rozdělili svých šest předchozích setkání proti sobě.

Lilie jsou často oceňovány pro dekorativní účely, ale příležitostně může populace liliových polštářů v rybníku nebo jezeře explodovat. Pokud je více než polovina vody zakryta podložkami, můžete mít problém s rukama. Lily polštářky mohou ...