„Často mluvíme o fotbale“ - Dominic Thiem o svém vztahu s Rafaelem Nadalem

Dominic Thiem prohrál s Rafaelem Nadalem ve finále French Open 2018Rakouská tenisová hvězda Dominic Thiem toho za svou mladou kariéru dosáhl hodně a mnoho odborníků očekává, že brzy získá svůj první grandslamový titul. Sedmadvacetiletý mladík se zatím probojoval do dvou finále French Open a podlehl Rafael Nadal při obou příležitostech.

Dominic Thiem nedávno spustil svůj nový web , kde diskutoval o svém vztahu s Rafaelem Nadalem. Světová trojka má proti králi z hlíny poměr 5: 9 a nemá k němu nic jiného než respekt.Thiem vyhrál své poslední setkání ve čtvrtfinále Australian Open 2020.

Když mluvil o Nadalovi, Thiem prohlásil, že se Španělem dobře vycházel a že tito dva často hovořili o fotbale. Rakušan také prozradil, že devatenáctinásobný grandslamový šampion má dobrý smysl pro humor.

Moje rivalita s Rafaelem Nadalem na antuce je pro mě jedinečná: Dominic Thiem

Rafael Nadal bojoval s Dominicem Thiemem na hardcourt pouze dvakrátJak již bylo uvedeno výše, Rafael Nadal a Dominic Thiem se na turné ATP setkali 14krát a 12 ze 14 setkání se odehrálo na antuce. A ačkoli je o Nadalovi známo, že je na povrchu suverénně dominantní, prohrál s Thiemem až čtyři zápasy v antuce.

ortéza na tenisový loket

Jejich první setkání se uskutečnilo ve druhém kole French Open 2014 a také bojovali v posledních dvou finále Roland Garros. Dominic Thiem ještě v Paříži neporazí Rafaela Nadala, ale má tři vítězství v antukovém dresu nad Králem z hlíny.

Když byl Thiem dotázán na jeho soupeření s Rafaelem Nadalem, řekl:„S ním jsem odehrál nejvíce duelů a odehrál své dosud nejposlouchanější zápasy. Moje rivalita s Rafou na antuce je pro mě jedinečná, protože na tomto povrchu nikdy nebyl lepší hráč. '

Jejich další dva zápasy se odehrály na US Open 2018 a Australian Open 2020, obě se ukázaly jako vzrušující setkání. Zatímco Rafael Nadal v roce 2018 postoupil do semifinále US Open, Dominic Thiem si zajistil místo v semifinále výhrou nad Nadalem na Australian Open na začátku tohoto roku.

Rakušan pokračoval:

„Nejbližší setkání byla Australian Open 2020 a US Open 2018. Vyhrál ve čtyřech setech ve čtvrtfinále v Melbourne, pro mě třikrát vyhrál tajbrejk. V New Yorku mě ve čtvrtfinále museli porazit v pěti setech. V čase 6: 7 v rozhodování zápas trval téměř pět hodin. Gigantický thriller, velká scéna na stadionu Ashe s 23 000 fanoušky. Všude to prasklo, skvělá atmosféra! '

Nakonec Dominic Thiem hovořil o svém mimosoudním přátelství s Rafaelem Nadalem a o jejich společné lásce k fotbalu.

„Pěkný, milý chlap. Často mluvíme o fotbale, je mimo hřiště a má také smysl pro humor. '

Rafael Nadal je dvanáctinásobným vítězem French Open

Nadal se rozhodl vynechat turnaje s tvrdým soudem v USA. Levoruký hráč bude pokračovat v sezóně během antukového švihu, kde bude Dominic Thiem rád pomstít své poslední dvě porážky na French Open.

Populární Problémy

Jak nosit černé šaty na svatbu. Možná jste slyšeli, že nosit černou na svatbu je „nevhodné“, protože je to barva pro pohřby. Pokud si však vyberete správné šaty a správně doplníte doplňky, můžete si obléknout černou do ...

Keds jsou pohodlné a stylové, ale pokud se nosí delší dobu, plátno se může znečistit a ušpinit. Keds by se neměly dávat do pračky, ale naštěstí je ruční čištění Keds poměrně jednoduchý proces. Můžete buď použít ...

Karolina Plíšková a Dominika Cibulková vyhrály ve dvou setech, než byla hra ve čtvrtek zrušena kvůli špatnému počasí v Miami.

Taktiky povídání: Proč Del Potro nezvládl Djokoviče jako Nadala v Šanghaji