Proč sezóna 2006 Rogera Federera poráží sezónu 2015 Novaka Djokoviče

Djokovič vs Federer je jednou z největších rivalit v tenisové historii

Djokovič vs Federer je jednou z největších rivalit v tenisové historiiPrávě je rok 2020. Novak Djokovic je v současné době na sérii 18 vítězných zápasů, v této sezóně dosud neporažený.Djokovič vedl poplatek za tým Srbska v úvodním poháru ATP, kde ve finále porazil Španělsko Rafa Nadala. Srb poté zamířil do Melbourne, aby obhájil titul na Australian Open. Porazil Dominica Thiema ve finále na kousání nehtů, které proběhlo v pěti setech, získal Djokovic svůj 17. grandslamový a 8. titul v Melbourne Parku.všechny bílé tenisové boty pro děti

Odtamtud pokračoval ke zvednutí titulu v Dubaji, když ve finále porazil mladého a nadcházejícího Řeka Stefanose Tsitsipase. Toto je pravděpodobně nejlepší začátek, jaký si Djokovič mohl přát, dát dohromady bezchybný rekord a zabalit 3 tituly.

Na druhou stranu, 22. sezóna Rogera Federera jako profesionála má docela kamenitý začátek. Odstoupil z poháru ATP, aby si odpočinul a maximalizoval své šance na Australian Open. Přesto tento extra odpočinek nemohl změnit jeho bohatství, protože ve 3. kole a čtvrtfinále prošel dvěma epickými pětici.Kvůli těmto dlouhým bitvám vyšel zraněný v semifinálovém zápase proti Djokovičovi a není nutné říkat, že prohrál ve dvou setech. O několik dní později přišlo oznámení, že až do května bude pryč z turné a vrátí se přímo v travnaté sezóně.Ale i když tito dva hráči měli kontrastní starty své sezóny, oba měli jednu sezónu, kdy byli v režimu bestie - ne na turnaj nebo dva, ale na celý rok! Ano, mluvím o fantastické sezóně Federera 2006 a stejně působivé sezóně 2015 Djokoviče.

Obě sezóny jsou považována za nejlepší v historii tohoto sportu. Je velmi málo, co by je dělilo, a zde je několik důvodů, proč je sezóna Federera 2006 lepší než sezóna Djokoviče 2015.1. Výherní procento

Novák Djokovic

Novák DjokovicV každém sportu je jednou z nejdůležitějších otázek týkajících se hráče, kolik vyhraje. Podíváme-li se na seznam všech dob, Djokovičova sezóna 2015 se řadí nejen za Federerovu, ale také za švýcarskou.

Zatímco Djokovič měl v roce 2015 vynikající procento výher 93,2, Federer měl neuvěřitelnou výhru 94,8%. Ale co je nejúžasnější, jeho procento vítězství v sezóně 2005 je ještě vyšší, a to neuvěřitelných 95,3 procenta!

Pokud jde o čistě zápasovou hru, švýcarský Maestro v této kategorii rozhodně vychází.

přímý přenos kardinálové vs panteři

2. Tituly

Zatímco Djokovič získal v roce 2015 úžasných 11 titulů, Federer šel o stupeň výše a získal 12 titulů v roce 2006. To ale nedává úplný obraz, protože Djokovič vyhrál sedm turnajů Masters (včetně finále ATP World Tour Finals) ve srovnání s Federerovými pěti.

Je to tedy vlastně hádka mezi počtem titulů a kvalitou titulů.

3. Grand Slamy

Federer i Djokovič měli během svých let na grandslamech 27: 1, když vyhráli Australian Open, Wimbledon a US Open a prohráli finále French Open (zajímavé je, že ve čtyřech setech).

Federerova ztráta byla v rukou největšího antukového kurtu všech dob - Rafaela Nadala - zatímco Djokovičova ztráta přišla do pozice smolaře Stan Wawrinky.

protisilová ortéza na loket

Federer zde získává výhodu díky tomu, že v jediném zápase Slam, který prohrál, čelí těžšímu soupeři. Pro hlubší srovnání Federer ztratil na Slams v roce 2006 13 setů, ve srovnání s 14 Dkokovic v roce 2015.

4. Průměrná ztráta

Ačkoli procenta vítězství dávají představu o výkonu hráče, je také nutné se podívat na kvalitu hráčů, se kterými prohrál. V roce 2006 Federer prohrál s Nadalem čtyřikrát (třikrát na červené antuce) a jednou s mladým Andy Murrayem.

2013 Australian Open - 12. den

2013 Australian Open - 12. den

Djokovič naopak v roce 2015 třikrát prohrál s Federerem, ale také prohrál s některými hráči nižší úrovně, jako je Ivo Karlovic. Průměrná klasifikace Federerových porážek byla nakonec světová 5,8, ve srovnání se světovou 7,8 pro Novaka.

5. Finále

Je vždy zajímavé sledovat, jak hráč ukončí sezónu. Federer dokončil rok 2006 na sérii 29 vítězných zápasů. Na druhou stranu, Djokovičova nejdelší série v roce 2015 byla 28 zápasů, kterou přerušil Wawrinka ve finále French Open. Djokovič také prohrál s vousatým Rogerem na finále ATP World Tour Finals, čímž přerušil sérii 23 zápasů o vítězství.

Ačkoli obě roční období byla docela otupující, je úžasné sledovat, jak malé marže mohou dát jednomu hráči jen nepatrný náskok před druhým. Zatímco Djokovič byl v roce 2015 na tom úplně nejlépe, bylo úžasné sledovat, jak Federer v roce 2006 nemilosrdně drtil své protivníky.

Populární Problémy

Jak vyrobit trychtýř nebo kužel z papíru. Papírové kornouty jsou užitečné v řadě domácích řemesel. Potřebujete nosní kužel pro vaši papírovou raketu nebo sněhuláka? Chcete si vyrobit klobouk na párty? Papírové kužely mají spoustu potenciální rozmanitosti a jsou ...

Jen málo zážitků je otravnějších, než držet plný měchýř v autobuse, který v nejbližší době nezastaví. Pokud máte ještě čas připravit se na další cestu autobusem, můžete udělat hodně pro minimalizaci nepohodlí tím, že budete pít méně vody před ...

Pokud jste fanouškem tenisu a sledujete tento sport pozorně, pravděpodobně jste si v poslední době všimli mnoha hráčů, kteří mluví o diskriminaci.

Warriors a Blazers se setkají na Hru 4 v Portlandu. Zde je návod, jak dnes večer sledovat legální živý přenos hry zdarma.

Restart „BH90210“ Beverly Hills 90210 měl velký úspěch. Podívejte se, jak sledovat epizodu finále online prostřednictvím živého přenosu.

Bianca Andreescu nedokázala vyhrát ze sestavy proti Simoně Halepové ve finále WTA poté, co Elina Svitolina porazila Karolinu Plíškovou.