Wimbledon 2018: Makarova rozrušuje Wozniackého v napínavém návratu

Ekaterina Makarova měla ve středu večer dramatickou cestu k obrovskému vítězství na mistrovství ve Wimbledonu. Ruska v sedmé hře závěrečné sady odpálila šest mečbolů, ale překonala chyby, mrholení a tvrdý boj Caroline Wozniacki, aby rozrušila světovou dvojku 6-4, 1-6, 7-5 na Court One v All England Tenisový klub. Její zkušenosti se střelami lobů a přítomností sítě vpředu jí pomohly podruhé dosáhnout třetího kola.

Světová dvojka měla začátek, kdy chtěla na Grand Slam užít si čas na středovém kurtu a vyhrát ve dvou setech. Totéž nelze říci o její soupeřce, která si poradila s Petrou Martic, která ji donutila k dlouhému prvnímu setu, než vzala druhý a celkově upustila třetí.

Dánka by se pokusila získat třetí vítězství na trávě nad Makarovou, což by jí dalo osm výher v sérii. Bylo by na levačce, aby si připomněla její vítězství na US Open v minulé sezóně proti Wozniackimu a pokusila se získat další.

Získala náskok dvou her před světovou dvojkou, což dokazuje její dychtivost okamžitě ovládnout velení. Wozniacki odpověděla ve třetí přestávkou Rusky, aby se dostala na její stranu hřiště.

Makarova si zlomila náladu na brejkovou šanci, protože forhend se pro Dánku zrychlil příliš rychle. Pokračovala v tempu, které Makarova nasadila na returny, které v pátém přinutily dvojku. Po pěti šancích na brejk to Ruska dostala, protože se Wozniacká nutila do příliš mnoha chyb. Série vítězů Makarové na tři zápasy byla pro světovou dvojku těžká, protože v šesté porci trpěla, aby zůstala naživu v sadě.

badmintonové věci

Byla to bitva do kopce, když se snažila pomocí několika trikových střel porazit Makarovou forhendem ve výhodovém bodě. To vedlo k tomu, že se její vlastní vítězná série spojila, aby v zápase zůstala naživu, a donutila Makarovou ztratit soustředění na uzavření setu.

Wozniacká se dostala do hry srovnáním skóre na pět, ale nově nalezená obrana Ruska jí umožnila vydržet, dostat se do čela skóre a po 42 minutách ukončit set ve svůj prospěch.

Kromě extrémní obtížnosti její oponentky byly dalším faktorem tisíce létajících mravenců, které obklopovaly dvůr, což dělalo problém světové dvojce. Vyzvala k velkému spreji a během přestávky je vyhodila.

Když pokračovala, druhé nasazené se dostalo do vedení 3: 0 kvůli nevynuceným chybám Makarové. Zvyšovaly se, jak hry ubíhaly ve prospěch Wozniackého, který byl na útěku se sadou.

Právě když štěnice odletěly, Makarova našla způsob, jak udržet podání poprvé na setu a ukončit Danovy vítězné způsoby. Bylo to jen krátké vítězství, protože Wozniacki sloužil, aby odložil Makarovou třemi setboly, které skončily během 29 minut třetí sadou ve hře.

Dán podával 13 z 15 bodů za podání outscoring Makarova 27-14, která měla skličující druhé podání, které vyhrálo jen jednou na čtyři pokusy. S potřebou výrazných vylepšení, které by rozrušily rozruch, by třicetiletý mladík musel najít způsob, jak utáhnout a přimět Wozniackého k boji.

Každý se navzájem zlomil, aby zahájil set, po kterém následovalo držení Makarovy, aby se dostal do tempa pro sebe. Ve čtvrtém si vysloužila přestávku, která jí poskytla držení 3: 1 a trochu se změřila s její taktikou, která se vyplatila dopředu. Pátý získal Rus dva čisté přední body, které porazily Dánku za vedení 4: 1.

Těsně předtím, než Wozniacki sloužil v šestém, začaly na kurt padat malé kapičky vedoucí světovou dvojku, aby zjistili, zda lze zápas zastavit. Když dozorčí hřiště zkontroloval trávu, zda neobsahuje vlhkost, signalizovala hráčům, aby pokračovali dál.

Výsledkem byla rally na 22 ran, ve které Makarova získala úvodní bod se ziskem vteřiny na dvojchybu Wozniackého. Bylo to svázáno s druhou chybou Rusa ve hře, ale chyby na obou stranách je vedly ke ztrátě.

Makarova si našla čas na úpravu své strategie a získání bodu výhody ve druhé přestávce, což jí dávalo šanci podat zápas. Každý bod, který měl Wozniackého udržet naživu, byl pro sedmadvacetiletého hráče velkým napětím. Pohybovala se všude, aby zůstala na místě, když Makarova získala bod zlomu, aby zachytila ​​druhé vítězství.

Světové dvojce se otevíraly dveře, protože Makarovy nevynucené chyby se staly příliš zjevnými, což dalo další hru pryč. Právě když to vypadalo, že to bude mít hotové a oprášené při podání v osmém, Wozniacki našla způsob, jak zkomplikovat shromáždění těžko.

jak držet pádlo na stolní tenis

Obrovská dvojchyba od Makarovy přišla v nejhorší chvíli, kdy byla vynucena dvojka, ale vstřelil vítěze za čtvrtý pokus o mečbol. Nechala to nastavit střelou přes soud, ale čárový pohon na vítězství šel do sítě a zabil její ujištění. Tlak byl příliš velký, protože Wozniacki získal výhodný bod za druhou dvojchybu, což z něj dělilo rozdíl jedné hry.

Sedmadvacetiletá Ruska zasáhla ničivou ránu, když návrat dokončila podáním lásky, díky čemuž se z ní stala pětka a všichni dva ještě hráli. Makarova měla další šanci vyhrát zápas čistě, jen aby prohrála o každý herní bod a pustila Wozniackého zpět.

Šli na dvojku jen jednou, než tolik potřebný výhodný bod udržel Makarova ve vedení 6: 5. Tlak se projevil na Wozniackině tváři, když třikrát chybovala, když předváděla příležitosti Makarovaových mečbolů. Jednoho se jí podařilo zachránit, ale dvakrát to nedokázala, protože dlouhá rally se chýlila ke konci, když dokonalá smeč ukončila dvouhodinové a devítiminutové utrpení.

Caroline je vždy velmi tvrdým soupeřem, řekla během rozhovoru na hřišti. Hráli jsme tolikrát a porazili jsme ji jen podruhé a je vždy těžké hrát proti ní, ale jsem tak šťastný, že jsem hrál svou hru a nezáleží na tom, jaké bylo skóre, nemohl jsem hodně vyhrát zápasových bodů, ale stále jsem bojoval, pokračoval ve své agresivní hře a nakonec to fungovalo.

S tolika snahou získat největší výhru v sezóně půjde do pátku ve třetím kole s Lucií Šafářovou.

Jak daleko podle vás zajde Ekaterina Makarova ve Wimbledonu 2018? Řekněte nám to v komentářích níže!

Populární Problémy

Francouzská kapka je trik ruky, kde necháte minci nebo jiný malý předmět „zmizet“, když jej přenesete mezi ruce. Trik francouzské kapky spočívá v tom, že mince nikdy neopustí ruku, ve které začala, ale vaše ...

Nově jmenovaný indický trenér Billie Jean King Cup Radhika Tulpule-Kanitkar nedávno odhalil, že Indie má dobrou šanci proti Lotyšsku příští měsíc nerozhodný výsledek.

'Bob's Burgers' je zpět na sezónu 10, která má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Pokud máte romantické city k někomu, kdo se necítí stejně, většina lidí by navrhla vystřihnout tuto osobu z vašeho života. Někdy to ale není tak jednoduché. Možná pracujete společně, nebo chodíte do stejných tříd, nebo jste součástí ...