Wimbledon 2018: Roger Federer a Rafael Nadal se chystali na čtvrté zúčtování na posvátných travnatých plochách

Zadejte titulek

Mohou se Roger Federer (vlevo) a Rafael Nadal znovu setkat ve Wimbledonu po svém eposu z roku 2008?Epický zápas tak těsný, který odrážel jejich konkurenční rovnováhu, že nakonec skutečným vítězem byl samotný sport.Toto je výňatek z dokumentu Tennis Channel „Strokes of Genius“, který byl natočen k 10. výročí pravděpodobně největšího tenisového zápasu, jaký kdy byl odehrán - finále Wimbledonu 2008, kde Roger Federer a Rafael Nadal zkřížili meče.tenisový video návod

Letos, více než kdokoli za posledních deset let, jsme konečně dostali do rukou šanci dvou velkých rivalů přidat další kapitolu do jejich legendárního soupeření s konečným náskokem v žebříčcích bookmakerů Federer vs Nadal o určité rozpětí. A vzhledem k jejich nedávné formě by někdo musel hrát zápas svého života, aby je vyřadil.

Je to pro Nadala opakování sezóny 2008?

Rafael Nadal

Rafael NadalVšechno je připraveno na to, aby Nadal přijel do Wimbledonu na rekordní 11. ročník French Open.Jeho pravděpodobným čtvrtfinálovým soupeřem je Juan Martin del Porto, kterého snadno poslal na letošní Roland Garros (semifinále) a loňský US Open (semifinále). Když se vrátíme z devastujícího propadu formy a dvou operací loktů, je těžké si představit jeho nejděsivějšího semifinálového soupeře, Novak Djokovič by tam dosáhl, natož aby ho svrhl.

Překonání jeho obávaného soupeře bude pro Federera posláním a v návaznosti na wimbledonské mistrovství přesně ukázal, jak zničující může být na trávě. Vyhrál Stuttgart Open a poté prohrál s Borna Coric ve finále Halle.I ve Wimbledonu si protrhl protivníky a když se zřítili Stan Wawrinka a Marin Cilic, jeho polovina remízy je ještě chutnější než Nadalova. Proti svému pravděpodobnému čtvrtfinálovému soupeři Kevinovi Andersonovi má výhodu 4: 0.S velkou pravděpodobností bude v semifinále čelit velce sloužícímu Miloši Raonicovi. Raonic je další z tenisové příští generace, která toho hodně slibuje, ale málo dosahuje. Jeho bilance proti Federerovi je depresivní 3: 11, přičemž jeho poslední porážka přišla až ve finále letošního Stuttgart Open. Při takových šancích by nebyla nutná žádná další inteligence k předpovědi, že další setkání s Fedalem je rozhodně na spadnutí.

Ti dva se v minulosti setkali 38krát, přičemž Nadal vedl 23 ku 15. Když ale odeberete 15 zápasů na antuce, které Nadal vede o ohromujících 13 ku 2, začnete Federera vídat drobky.

ženatý na první pohled Austrálie sledovat online

Navíc, jakkoli byl Nadal brutální a brilantní po celou antukovou sezónu (zlepšil předchozí rekord ve vyhraných setech na antuce z 36 na 50), na jeho těle se to podepsalo. Zatímco drtil život svým protivníkům, Nadal běžel otrávený fyzičností špičkového tenisu a musel sedět mimo mistrovství klubu královny. Jeho jedinou přípravou byla výstava Aspall Classic, ve které prohrál s Lucasem Pouillem.

Federer byl zatím ve vznešené formě

Roger Federer

Naopak Federer seděl mimo celou antukovou sezónu a po návratu ze svého nyní zavedeného volna vypadal jako chlapík honící se za historií. Nadal může mít také tkáně jizvy, přičemž Federer se v každém z jejich posledních pěti setkání přemohl. S titulem Australian Open a návratem na první místo ATP č. 1 (poprvé od roku 2012) Swiss Express se svým luxusním forhendem, nestárnoucím bekhendem a neuspěchanou nohou zrychluje každou minutu.

Pokud by však měl někdo hazardovat, aby přerušil Federerův pozoruhodný běh pokračujícího úspěchu na trávě, určitě by to byl Nadal, který porazil Federera při jejich posledním střetnutí ve Wimbledonu, pokud se ptáte, byl to osudový večer roku 2008 zapsaný do historie. Ten zápas byl posledním z jejich wimbledonské trilogie a v předchozích dvou finále Nadal postupně vyrazil klín.

V roce 2006 se mu podařilo sadu. V roce 2007 dostal dva a před „tím“ zápasem řekl, že jediným možným způsobem, jak porazit Federera, bylo rozbít jeho snadný rytmus a přivést ho do blízkosti zoufalství. Nadal to udělal přesně tak, že vyhrál první dva sety 6: 4, 6: 4. Ale pán Federer, který přežil, se bránil, aby získal další dva. Ale po 4 hodinách a 48 minutách deště, dramatu a alternativně elegantního a drsného tenisu se Federer utopil ve tmě a hromadě Španělské radosti. Výsledková listina ukazovala 6-4, 6-4, 6-7, 6-7, 9-7.

Po dlouhých deseti letech však Federer vydržel a oba nějakým způsobem navrátili hodiny a sdíleli mezi sebou posledních šest majorů. Od té doby se toho tolik změnilo. Djokovič, Wawrinka a Andy Murray dosáhli vrcholu a propadli se, ale fascinace touto rivalitou prostě nikdy nekončí.

nejlepší dámská tenisová raketa

Dva géniové stárli a váhali, ale dostali se zpět na vrchol. All England Tennis Club nabízí možná nejlepší a poslední šanci na pokračování jejich oblíbené trilogie. Jejich rivalitu lze popsat jako umělec s agresí vs válečník s bojovným duchem, chirurg vs řezník, sen básníka vs ztělesněním konkurenta. Vzhledem k tomu, že Anglie je již v semifinále Světového poháru FIFA a finále Světového poháru začíná pouhé dvě hodiny po zahájení finále Wimbledonu, bude vhodné, aby Fedal s veškerým uměním jejich kontrastních stylů chrlil ještě další klasiku k radosti tenisových fanoušků po celém světě.

V 'Strokes of Genius', předseda rozhodčího finálového zápasu 2008 Pascal Maria říká: 'V jedné fázi jsem si myslel, že tento zápas by nikdy neměl skončit. Nechceme vítěze, chceme dva vítěze. Zastavme to a druhý den jim dáme dvě trofeje, oba začnou příští rok znovu '.

Tyto zápasy by nikdy neměly skončit. Kvůli lidem. A tenis.

Sledujte Sportskeeda a mějte přehled o všech nejnovější sportovní zprávy , fotbalové přestupy a předpovědi.