Wimbledon 2020: Je Serena Williamsová již největší ženskou hráčkou všech dob?

Serena - oříznuta

Serena Williams v akci ve Wimbledonu v roce 2019

Serena Williamsová je stále překvapivě blízko historickému grandslamovému rekordu Margaret Courtové s 24 velkými vítězstvími.

Američanka, stále silná i ve věku 38 let, prohrála poslední čtyři grandslamové finále proti Angelique Kerberové, Naomi Osakové, Simoně Halepové a Biance Andreescuové.

Wimbledon je speciální událostí pro Williamse, který se dostal do finále 11krát, včetně nedávných ztrát Kerbera a Halepa.

Turnaj tedy představuje pro sedminásobného šampiona jednu z nejlepších šancí na vyrovnání úrovně s historickou známkou Court.

výběr správné tenisové rakety

Událost v roce 2020 však byla zrušena - poprvé od 2. světové války - kvůli pandemii koronaviru, což zkomplikovalo Williamsovo rekordní pronásledování.

Před zahájením Wimbledonu příští týden Stats Perform News debatovaly o tom, zda Williamsová již může být považována za největší hráčku v historii ženského tenisu.


Graf je největší Joe Wright Serena je moderní velmoc, její podávání a střelba je bezkonkurenčně nejlepší; Martina Navrátilova poskytovala v letech 1981 až 1990 dovednosti obsluhy a voleje 59 oborů ve dvouhře i čtyřhře; Margaret Court je stále na špici tabulek grandslamových titulů ve dvouhře, když v letech 1960 až 1973 vyhrála 24 a překlenula tak přechod do otevřené éry.

Tím nejlepším by tedy byl hráč, kterému by se v jakékoli z těchto období dalo věrohodně prospívat. Tím největším je tedy Steffi Graf.

sledujte sázkové ceny 2018 online zdarma

Němka vládla ženskému tenisu více než deset let poté, co v roce 1987 vyhrála French Open. Rok po tomto triumfu v Paříži jako první vyhrála tenis '' Golden Slam ' - všechny čtyři hlavní singlové tituly a olympijské zlato ve stejném roce. Bylo jí 18.

V letech 1987 až 1996 získala 22 grandslamových titulů ve dvouhře úhledně rozložených na čtyři akce: čtyři v Austrálii, šest ve Francii, sedm ve Wimbledonu a pět ve Spojených státech. Držela číslo jedna v žebříčku 377 týdnů, což je rekord, který nebyl nikdy překonán ve hře žen nebo mužů.

Její 107 titulů z turné ji řadí pouze na Navratilovou a Chris Evertovou ze seznamu všech dob a pouze ona a Court vyhrály tři obory v jednom kalendářním roce pětkrát.

'Fraulein Forehand' by mohl přemoci soupeře od základní linie, vyvážit je zlým seknutým bekhendem a demoralizovat je divokými podáními a přesnými salvami.

zápas hlava tenisový míček

Spojila sílu a eleganci tak, aby mohla dominovat na každém povrchu. Byla by to zápas pro Court v 60. letech, porazila Navratilovou ve čtyřech ze šesti finále slamů a kdyby v roce 1999 neodešla do důchodu v pouhých 30 letech, věděla by, jak zacházet s mladou Serenou.

Ve stejném roce Billie Jean Kingová prohlásila: „Steffi je rozhodně největší ženskou tenistkou všech dob.“ To by měl být dostatečný důkaz.

Serena dominovala v nejtěžších dobách Chris Myson

Na hřišti i mimo něj měla Serena monumentální dopad na to, jak ženský tenis dostat do neuvěřitelných výšin.

Dvacet jedna let po svém prvním grandslamovém titulu na US Open 1999 zůstává divokou uchazečkou o největší ocenění tohoto sportu, protože změnila hru svým bezkonkurenčním talentem, atletikou a dlouhověkostí.

tenisový tie break pravidla čtyřhra

Sedm wimbledonských titulů, šest korun na US Open a tři výhry na French Open jsou na jejím záznamu.

Vhoďte dalších sedm vítězství na Australian Open, včetně jejího pozoruhodného triumfu v roce 2017, když jste byla těhotná se svou dcerou, a máte životopis, který možná nikdy nebude překonán.

ortéza na loketní tendonitidu

Třiatřicet velkých finále za 20 let je statistika, která je o to pozoruhodnější, když si vezmete, že za toto období zmeškala 15 úderů.

Serena držela všechny čtyři grandslamy, když vyhrála v Austrálii v roce 2003, zatímco o 11 let později slavila tři rašeliny ve Flushing Meadows porazením blízké kamarádky Caroline Wozniacki.

Ne, že by to bylo nutné k posílení jejího tvrzení, ale Serena také vyhrála 14 ženských čtyřher se svou sestrou Venuší, protože nikdy neprohrála grandslamové finále v tomto formátu.

Má také dvě koruny smíšené čtyřhry, čímž její celkový hlavní zátah dosáhl 39.

A co je nejdůležitější, tyto neuvěřitelné výkony se odehrály v moderní době, kde úroveň konkurence nikdy nebyla tak silná a tak hluboká, kvůli globálnímu růstu tenisu.

Soupeři nejvyšší úrovně jsou hojnější než v dobách Graf, Navratilova a Court, přestože jsou silnější, zdatnější, lépe vybaveni a připravenější než kdykoli předtím.

Dopad Sereny a ohromující komerční úspěch mimo hřiště vydláždily cestu budoucím generacím, jako je Osaka, aby se jim dařilo.

Ale je to její hra, která znamená, že její místo největší ženské hráčky všech dob je zajištěné, i když zrušení Wimbledonu jí zkomplikovalo cestu k nepolapitelné 24. koruně.

Populární Problémy

Jak posílit zuby a dásně. Studie ukazují, že vaše zuby a dásně hrají důležitou roli při udržování celkového zdraví vašeho těla. Https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/dental/art-20047475 .. .

Třiadvacetinásobná grandslamová vítězka dvouhry Serena Williamsová se ve střetu vysokého napětí postaví bývalé světové jedničce Karolině Plíškové.

Na trhu je nespočet hraček pro psy, ale to, že vidíte hračku ve svém místním obchodě s chovatelskými potřebami, neznamená, že je bezpečná! Zatímco někteří výrobci hraček pro domácí zvířata dodržují zákonné bezpečnostní normy požadované pro kojence, většina ...

„Laurel Canyon“, nový hudební dokument EPIX, má premiéru v neděli večer. Pokud nemáte kabel, podívejte se na film online.

Soupeři Jižní Dakota a Severní Dakota se v neděli setkají na turnaji Summit League. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.