10 hráčů s největším počtem účastí ve 2. týdnu na grandslamech

Roger Federer

Roger Federer

Nejlepší tenisté jsou štamgasti druhého týdne Majors, kde mají tendenci posunout své výkony na další úroveň. Dosáhnout druhého týdne - nebo čtvrtého kola - Slamu není tak snadné, jak to zní, a hráči, kteří se dostanou do této fáze, často pokračují a bojují o titul.

Svět č. 4 Alexander Zverev to nedávno shrnul docela dobře. Němec po svém vítězství ve třetím kole ve Wimbledonu 2021 tvrdil, že zkušenost z druhého týdne pomohla Velké 3 stát se tak úspěšnou.

„Myslím, že to (zkušenost ve 2. týdnu Majors) je velmi důležité. Myslím, že proto byla Velká 3 na grandslamech tak dominantní, “řekl Zverev. „Zkušenosti hrají velkou roli, vědět, jak zvládnout svůj čas, a vědět, jak spravovat své zápasy, je velká část toho. Je to něco, co jsem se musel naučit na začátku své kariéry. '

Na tomto místě je pohled na 10 hráčů s největším počtem účastí ve druhém týdnu na grandslamech během otevřené éry.

#10 Lindsay Davenport - 41

Lindsay Davenportová

Lindsay Davenportová

Lindsay Danvenport byla na grandslamových turnajích dobrým hráčem. Američanka získala titul za kus na Australian Open (2000), Wimbledonu (1999) a US Open (1998). Její vítězství na SW19 nad legendární Steffi Grafovou bylo jedním z nejlepších vítězství její kariéry.

Davenport byla pravidelným účastníkem druhého týdne v Majors, a to i mimo její titulní běhy. Do druhého týdne dosáhla na Australian Open a US Open 12krát, Roland Garros osmkrát a Wimbledon devětkrát.


# T9 Andre Agassi - 42

Andre Agassi

Andre Agassi

Andre Agassi je jedním z mála hráčů, kteří vyhráli kariérní grandslam. Američan se připojil k exkluzivnímu klubu po vítězství zezadu nad Andrejem Medveděvem ve finále Roland Garros 1999. Byl to jeho první triumf na antuce Major po finálových porážkách v letech 1990 a 1991.

Vítězství přimělo Agassiho k finále Wimbledonu a titulu US Open v příštích několika měsících. Ten rok skončil jako nejlépe hodnocený hráč poprvé v kariéře.

Andre Agassi ukončil svou slavnou kariéru osmi grandslamovými tituly - čtyřmi na Australian Open, po jednom na Roland Garros a Wimbledonu a dvěma na US Open.

Při každé ze svých devíti návštěv v Melbourne Parku dosáhl druhého týdne. Agassi také dosáhl druhého týdne na Roland Garros a Wimbledonu devětkrát a na US Open 15krát.


#T9 Ivan Lendl - 42

Ivan Lendl

Ivan Lendl

Stejně jako Andre Agassi je Ivan Lendl také osminásobným grandslamovým šampionem. Získal tři tituly za kus na Roland Garros a US Open a dva na Australian Open. Lendlovi se ale nepodařilo pokořit trávu Wimbledonu, padl ve finále 1986 a 1987.

Bývalá světová jednička se těšila největšímu úspěchu na US Open, kde v letech 1982 až 1989 udělal rekordních osm po sobě jdoucích finále (vyhrál tři a prohrál pět).

Lendl dosáhl druhého týdne u všech čtyř Majorů nejméně devětkrát. Na US Open neuspěl ve druhém týdnu pouze třikrát v 16 vystoupeních.

Lendl provedl 34 po sobě jdoucích vystoupení ve druhém týdnu v letech 1981 až 1991 v Majors. Během druhého týdne nastoupil na Australian Open a Roland Garros, devět na Wimbledonu a 13 (za tolik let) na US Open.

Ivan Lendl byl zařazen mezi nejlepší světové hráče na 270 kumulativních týdnů, což je čtvrtý nejlepší hráč mužského pohlaví.


# T8 Arantxa Sanchez Vicario - 43

Arantxa Sanchez Vicario

Arantxa Sanchez Vicario

Čtyřnásobná grandslamová vítězka Arantxa Sanchez Vicarioová absolvovala několik finále na všech čtyřech Majors, ale triumfovala pouze na Roland Garros (třikrát) a US Open.

Nejlepší rok Sancheza Vicaria byl rok 1994, kde po pádu ve finále Australian Open získala tituly Roland Garros a US Open. Příští rok udělala znovu tři grandslamové finále, ale při každé příležitosti přišla krátká.

Španělka hrála jeden ze svých nejlepších grandslamových zápasů proti tehdy šestnáctileté Sereně Williamsové na Roland Garros 1998. Sanchez Vicario zmařil Američanku ve čtvrtém kole na cestě k jejímu třetímu titulu na turnaji.

Sanchez Vicario je také nejvíce zdobeným španělským tenistou v olympijské historii.

Stejně jako Ivan Lendl, Arantxa Sanchez Vicario absolvovala druhý týden na US Open 13krát v 16 vystoupeních, a to v následujících letech (v letech 1988 až 2000). Španěl také absolvoval 13 zápasů druhého týdne na Roland Garros, kromě toho absolvoval devět takových utkání ve Wimbledonu a osm na Australian Open.


#T8 Jimmy Connors - 43

Jimmy Connors

Jimmy Connors

Bývalý Wrld č. 1 Jimmy Connors vyhrál osm grandslamových titulů během slavné kariéry trvající více než dvě desetiletí.

Levák měl svůj nejlepší rok v roce 1974, během kterého vyhrál tituly Australian Open, Wimbledon a US Open. Connors ten rok nehrál Roland Garros.

madea rozloučení hrát online zdarma

Connors je jedním z pouhých tří mužů v otevřené éře (dalšími jsou Pete Sampras a Roger Federer), kteří na US Open získali pět titulů. Američan vyhrál ve Flushing Meadows rekordních 98 zápasů, což je nejvíce ze všech mužských hráčů v historii turnaje.

Connors se dvakrát zúčastnil druhého týdne na Australian Open, osm na Roland Garros, 16 na Wimbledonu a 17 na US Open.


# 7 Steffi Graf - 47

Steffi Graf

Steffi Graf

Steffi Graf je jedním z nejznámějších jmen v historii tohoto sportu. Produkovala pravděpodobně nejlepší sezónu jakéhokoli hráče v otevřené éře, když v roce 1988 získala všechny čtyři grandslamové tituly a také zlatou medaili na olympijských hrách v Soulu, což je počin známý jako 'Calendar Golden Slam'.

Ve finále Roland Garros toho roku Graf porazil Natašu Zverevu, aniž by upustil hru. To byl nejohroženější grandslamový titulní zápas za více než sedm desetiletí.

Graf má legendární tenisový životopis. Drží rekord po většinu týdnů (377) jakýmkoli hráčem, mužem nebo ženou, č. 1, a je také jedinou hráčkou, která získala alespoň čtyři tituly na všech čtyřech Majors. V letech 1987 až 1990 dosáhl Graf ohromujících 13 po sobě jdoucích grandslamových finále.

Dvaadvacetinásobný vítěz Major odehrál ve druhém týdnu osm účastí na Australian Open, 14 na Roland Garros, 12 na Wimbledonu a 13 na US Open.


# T6 Rafael Nadal - 50

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Rafael Nadal je jedním z největších hráčů, kteří kdy tento sport zdobili. Spolu s Rogerem Federerem je Španěl držitelem rekordu ve většině grandslamových titulů ve dvouhře (20) mužským hráčem.

Nadal je jedním z nejmladších hráčů, kteří absolvovali kariérní Grand Slam, kterého dosáhl na US Open 2010. Levák vyhrál na Roland Garros ohromujících 13 titulů - nejvíce od jakéhokoli hráče, muže nebo ženy, na jednom Majorovi.

Pětatřicetiletý hráč je jedním ze tří mužských hráčů v otevřené éře, kteří dosáhli nejméně pěti finále na všech čtyřech Majors.

Nadal dosáhl druhého týdne 14krát na Australian Open, devětkrát ve Wimbledonu a 11krát na US Open. A t jeho oblíbená zastávka na Roland Garros, Nadal udělal druhý týden 16krát při 17 návštěvách.


#T6 Venus Williams - 50

Venus Williamsová

Venus Williamsová

Sedminásobná grandslamová vítězka Venus Williamsová je na turné dvě a půl desetiletí.

Jednačtyřicetiletá žena, která naposledy získala grandslamový titul ve Wimbledonu 2008, nedávno zaznamenala své 90. vítězství v zápase na trávníku Major, ale prohrála ve druhém kole. Přesto má na SW19 působivý rekord, když tam získala pět titulů.

Američan snášel osmileté závěrečné velké sucho, než se dostal na vrcholný střet na Australian Open 2017. Od US Open toho roku však neprošla čtvrtým kolem na grandslamu.

Venus Williams dosáhla druhého týdne 10krát na Australian Open a Roland Garros a 15krát na Wimbledonu a US Open.


#5 Chris Evert - 54

Chris Evert získala svůj 18. grandslamový titul na Roland Garros 1986.

Chris Evert získala svůj 18. grandslamový titul na Roland Garros 1986.

Chris Evert má jeden z nejpůsobivějších životopisů v historii tenisu. Osmnáctinásobný vítěz Major pouze prohrál před druhým týdnem Major dvakrát v 56 vystoupeních, což je ohromující rekord, který se v nejbližší době pravděpodobně nepodaří napodobit.

Na svých prvních 34 grandslamových turnajích dosáhla alespoň semifinále, než ve třetím kole ve Wimbledonu 1983. prohrála. Evertová, jedna z mála hráček, které vyhrály vícenásobný kariérní grandslam, získala na Roland Garros sedm titulů.

Evertová absolvovala druhý týden na Australian Open šestkrát, Roland Garros 12krát, Wimbledon 17krát a US Open 19krát. Ve skutečnosti nikdy neprohrála před semifinále na Australian Open a US Open.

Byla však zmařena až v 16 hlavních finále, přičemž sedm z nich přišlo ve Wimbledonu. To je rekord pro každého hráče v otevřené éře.


#4 Novak Djokovic - 55

Novak Djokovic získal svůj 19. grandslamový titul na Roland Garros v roce 2021

Novak Djokovic získal svůj 19. grandslamový titul na Roland Garros v roce 2021

Novak Djokovic je snadno jedním z nejúspěšnějších hráčů v historii hry.

Super Serb nedávno skriptoval historii na Roland Garros. Vzpamatoval se ze dvou setů proti Stefanosu Tsitsipasovi ve finále, aby se stal prvním mužem v otevřené éře, který vyhrál Grand Slam Double Career.

S 19 grandslamovými tituly, včetně dvou v roce 2021, je Novak Djokovič na cestě stát se prvním hráčem od Steffi Grafové, který vyhrál kalendářní grandslam. Světová jednička, rekordní devítinásobná vítězka Australian Open, je ve Wimbledonu již po třinácté ve druhém týdnu.

Djokovič také dosáhl druhého týdne na Australian Open 14krát, Roland Garros 15krát a US Open 13krát.

nbc live stream silvestr

#3 Martina Navrátilová - 58

Martina Navrátilová získala v roce 1990 svůj devátý wimbledonský titul.

Martina Navrátilová získala v roce 1990 svůj devátý wimbledonský titul.

Martina Navrátilová, která získala celkem 18 hlavních titulů, je jednou z mála hráček, které vyhrály kariérní grandslam několikrát. Devítinásobná wimbledonská šampionka Navratilova vyhrála na SW19 ohromujících 120 zápasů - nejvíce ze všech hráčů na Major.

Levák, který vyhrál rekordních šest po sobě jdoucích wimbledonských titulů a dosáhl devíti finále v klusu, dosáhl druhého týdne na turnaji 20krát při 23 návštěvách. Druhý týden absolvovala také 10krát na Australian Open, 11krát na Roland Garros a 17krát na US Open.


#2 Serena Williams - 64

Serena Williamsová

Serena Williamsová

Serena Williamsová, jedna z pouhých tří hráček v historii hry, která získala více než 20 grandslamových titulů, má za sebou senzační tenisovou kariéru.

Devětatřicetiletý hráč je jediným hráčem, mužem nebo ženou, který vyhrál Career Golden Slam ve dvouhře i čtyřhře. Williamsová, která získala 23. grandslamový titul na Australian Open 2017, je jen o málo kratší než rekord Margaret Courtové ve většině velkých triumfů.

Williamsova kampaň ve Wimbledonu v roce 2021 skončila v slzách, když v otvíráku turnaje snášela ošklivý pád. Neočekává se však, že v dohledné době přestane, a pravděpodobně bude pokračovat ve své snaze vyrovnat se soudu na US Open později v tomto roce.

Američanka získala na každém ze čtyř grandslamových turnajů nejméně tři tituly. Také absolvovala druhý týden na každém ze čtyř Majors nejméně 13krát (13 na Roland Garros, 16 za kus na Australian Open a Wimbledonu a 19 na US Open).


# 1 Roger Federer - 69

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer je ztělesněním trvalé brilantnosti a dlouhověkosti během slavné kariéry trvající více než dvě desetiletí.

Ve svých 39 letech byl 20letý grandslamový vítěz stále silný a porazil Camerona Norrieho, aby se ve svém 80. vystoupení přesunul do druhého týdne Major po 69. čas.

Federer je jediným mužským hráčem, který vyhrál pět po sobě jdoucích titulů na US Open a dvakrát během čtyř po sobě jdoucích let vyhrál Wimbledon - US Open.

Federer absolvoval druhý týden na Australian Open, Wimbledonu a US Open 18krát za kus a Roland Garros 15krát.

Populární Problémy

Méně jíst během jídla může být náročné. Je snadné se přejíst během pravidelného jídla, zvláště pokud nevěnujete pozornost signálům z vašeho těla. Abyste omezili jídlo, sestavujte jídla pomocí správných porcí a správných typů ...

Máte rádi s'mores, ale nemáte táborák nebo krb? Naštěstí je můžete vyrobit uvnitř pouze pomocí mikrovlnné trouby! Existuje několik způsobů, jak udělat základní s'more, a ještě více způsobů, jak ho okořenit! Rozlomte grahamovou krekru na polovinu. Místo...

V softbalu, jako většina sportů, je chytání míče jedním ze základních aspektů hraní. Pro začátečníky může být chytání děsivé, protože pád letí na vás, ale osvojení si správných technik může pomoci zmírnit strach a chytit ...

Jak provést tlumič gilotiny. Důležitým tahem ve smíšených bojových uměních a wrestlingu je gilotinová tlumivka, při které jsou paže použity k obepnutí krku soupeře, aby je omezily. Ať už jste začátečník nebo pokročilý ...

Být myčkou v restauraci může být na stejné linii nekvalitních prací, jako je překlápění hamburgerů ve franšíze rychlého občerstvení. Myčky nádobí však mají důležitou roli, stejně jako kuchařky. Bez myček nikdo nebude mít čisté, ...

Zde je návod, jak sledovat online přenos dnešního zápasu Valencie vs Barcelona online, pokud nemáte kabel a žijete ve Spojených státech.