6 nejlepších lehkých tenisových bot

6 nejlepších lehkých tenisových bot: Muži

6 nejlepších lehkých tenisových bot

Průvodce pro muže a ženy pro rok 2021

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Čím lehčí jsou vaše tenisky, tím rychleji se můžete pohybovat, takže není překvapením, že se hmotnost tenisek stala jednou z nejvyhledávanějších funkcí při nákupu nového páru.

Naštěstí technologický pokrok umožnil společnostem vyrábět lehčí boty, aniž by příliš obětovali v jiných oblastech. Přesto většina hráčů zjistí, že existuje kompromis.

V této příručce diskutujeme o výhodách a nevýhodách hmotnosti a sdílíme naše tipy na nejlepší lehké tenisové boty pro muže a ženy.

PánskéHmotnost při velikosti 10,5
Babolat Jet Mach II 11,7 oz
Asics Solution Speed ​​FF 12,3 oz
Nový zůstatek 996v4 12,4 oz
Adidas Adizero Club 2 12,6 oz
K-Swiss Hypercourt Express 2 13,1 oz
Nike Air Zoom Vapor X 13,6 oz
ŽenyHmotnost při velikosti 8,5
Babolat Jet Mach II 9,4 oz
Nový zůstatek 996v4 9,8 oz
Asics Solution Speed ​​FF 10,1 oz
Adidas Adizero Club 2 10,4 oz
K-Swiss Hypercourt Express 2 10,8 oz
Nike Air Zoom Vapor X 11,5 oz

Lehký trend tenisové obuvi

V posledních letech top značky tenisových bot pokračovali v posouvání hranic tím, že nabízeli lehčí obuv při zachování stability potřebné k výkonu a udržení bezpečnosti hráčů.

K tomuto trendu přispívá několik různých faktorů, ale asi nejvýznamnějšími jsou poptávka hráčů a technologický pokrok.

Poptávka hráče

Historicky jednou z nejvýznamnějších stížností, které tenisté na své boty měli, je hmotnost, která byla do určité míry vždy nezbytností k zajištění dostatečné stability a trvanlivosti.

S tím, jak se hra stala agresivnější a rychlejší, se zvyšovala i poptávka hráčů, kteří chtějí shodit váhu, aby jim pomohla co nejrychleji se pohybovat na hřišti a zároveň zlepšovat pohyb během dlouhých zápasů.

Technologický pokrok

Úkolem vždy bylo shodit váhu bez obětování dalších životně důležitých vlastností, včetně odolnosti, stability a pohodlí.

Díky pokroku v materiálech a designu jsme však zaznamenali významná vylepšení lehké tenisky.

Mezipodešev Asics Flytefoam je skvělým příkladem lehkého designu obuvi. Podle laboratorních testů Asics je Flytefoam o 55% lehčí než tradiční mezipodešev EVA a zároveň poskytuje o 76% lepší odpružení.

V řadě Babolat najdete Jet Mach II se svrškem Matryx, který využívá výhod vysoce výkonných kevlarových a polyamidových vláken, aby vytvořil trvanlivou a stabilní nabídku bez velkého objemu.

Pro hráče všech věkových kategorií a úrovní to znamená vynikající výkon s nižší hmotností, který hráčům pomůže pohybovat se po hřišti rychlostí blesku.

Levná lehká obuv

Na rozdíl od toho, co si někteří hráči mohou myslet, je řada nejlehčích tenisek na trhu nejméně nákladná.

jak na stolní tenis

To je Protože levné tenisky mají tendenci zbavit se některých funkcí nabízených vyššími botami pro větší odolnost a stabilitu. Výsledkem jsou tenisové boty, které nemusí splňovat požadavky nejpokročilejších tenistů, ale přesto jsou lehké.

Z tohoto důvodu nejsou některé tenisky vyšší třídy vždy nejlehčí, ale některé zdůrazňují nízkou hmotnost ve srovnání s jinými.

Při hodnocení nových tenisových bot mějte na paměti, že pokud jde o hmotnost vašich bot, budete pravděpodobně muset udělat nějaké kompromisy. Pokud se však učíte jak hrát tenis , některé z levnějších bot mohou sloužit jako vynikající lehké možnosti.

Rozsahy hmotnosti tenisové obuvi

Porovnejme hrstku těch nejpopulárnějších, abychom vám poskytli kontext ohledně váhy různých tenisových bot.

Přestože náš seznam není vyčerpávající pro všechny tenisové boty na trhu, pánské tenisky váží 11,7 až 16,2 uncí, zatímco dámské boty se pohybují někde mezi 9,4 a 13,7 uncí.

BotyMuži @ 10.5Dámské @ 8.5
Babolat Jet Mach II11,7 oz9,4 oz
Babolat Jet Tere12,4 oz10,0 oz
Asics Solution Speed ​​FF12,3 oz10,1 oz
New Balance 996 v412,4 oz9,8 oz
Adidas adizero Club 212,6 oz10,4 oz
Nike Air Zoom Vapor X13,6 oz11,5 oz
K-Swiss Hypercourt Express 213,1 oz10,8 oz
K-Swiss Hypercourt Supreme13,1 oz10,8 oz
Adidas adizero Ubersonic 413,5 oz11,6 oz
Adidas SoleMatch Bounce13,7 oz11,6 oz
Knit Nike Air Zoom Vapor X14,3 oz12,4 oz
Asics Court FF 214,7 oz12,5 oz
Asics Gel Resolution 814,7 oz12,8 oz
K-Swiss Ultrashot 215,3 oz12,4 oz
Babolat Propulse Fury15,4 oz12,3 oz
New Balance Fresh Foam Lav15,4 oz12,3 oz
Adidas SoleCourt Boost15,5 oz13,7 oz
Klec Nike Air Zoom Vapor15,6 oz13,5 oz
Nike Air Zoom GP Turbo16,2 oz13,5 oz

Pořadí vah se bohužel u ženských modelů výše uvedených bot mírně liší, takže se pro dámský sloupek dokonale neshodují od nejlehčích po nejtěžší.

Lehké výhody

Pro některé hráče jsou lehké tenisky nutností. Zde je několik důvodů, proč byste o tom mohli uvažovat druh obuvi vy sám.

Rychlost

Hlavní výhodou používání lehké tenisové obuvi je bezpochyby to, že nohy držíte dolů, což znamená, že vše ostatní je stejné, takže se můžete po hřišti pohybovat rychleji.

tenisová raketa na prodej

Zjistíte také, že některé lehké modely mají upravený design pro zlepšení přechodu mezi patou a špičkou, který je nutný k rychlému pohybu.

Ať už děláte výbušný první krok nebo se snažíte získat míč, lehká tenisová obuv má potenciál poskytnout vám ten malý náskok, který vám umožní získat více míčů zpět vašemu soupeři.

Větrání

Ačkoli to nemusí být nutně pravda, většina lehkých tenisových bot má obvykle prodyšné síťované svršky, které zajišťují skvělou ventilaci, která pomáhá udržet nohy hráče svěží.

Pokud hrajete v horkém podnebí nebo máte potíže udržet nohy v suchu, je ventilace dalším důvodem, proč zvážit lehký pár bot.

Výdrž

Tenis může být vyčerpávající, a přestože se na začátku zápasu můžete cítit svěží, schopnost udržet nohy v pohybu v pozdějších fázích často dělá nebo láme úspěch hráče na hřišti.

Ačkoli se malé rozdíly několika uncí nemusí zdát jako mnoho, může to začít mít vliv na pohyb hráče, když se jeho nohy začínají cítit jako olovo v tiebreaker třetí sady.

Čím lehčí jsou vaše boty, tím snáze se udržíte na nohou, když pocítíte únavu z těžkého zápasu.

Mentální okraj

I když lehký pár tenisových bot má na pohyb hráče zanedbatelný vliv, rychlý a hbitý pocit, který vzbuzují, se může proměnit v sebevědomí a lepší celkový výkon.

Není pochyb; tenis je duševní hra, stejně jako fyzická.

Lehké nevýhody

I přes mnoho vylepšení lehké obuvi pro tenis mají stále na paměti nevýhody, které často pramení ze snížení množství materiálu.

Zde jsou některé z hlavních stížností, které obvykle bublají.

Trvanlivost

Jednou z oblastí, kde lehké tenisové boty nejčastěji trpí, je trvanlivost. Aby společnost udržela nízkou hmotnost obuvi, sníží množství dostupného ochranného materiálu.

Podrážka, která je hustou, odolnou a těžkou gumou ve spodní části boty, bývá součástí obuvi, kde méně materiálu pomáhá snižovat hmotnost, ale vede k rychlejšímu nošení obuvi.

Podobně mnoho tenisových bot poskytuje ochranné materiály, které obalují nebo zakrývají svršek boty, aby odolávaly oděru. V některých případech jsou tyto materiály minimalizovány nebo úplně upuštěny, aby se snížila hmotnost.

Čistým výsledkem je, že trvanlivost obuvi má tendenci klesat se snižující se hmotností obuvi.

Z tohoto důvodu obvykle zjistíte, že mnohé z nejlehčích tenisových bot nemají záruku trvanlivosti.

Stabilita

Přidaný materiál v podešvi a svršku boty může do určité míry pomoci zvýšit její celkovou stabilitu. Společnosti proto snižují množství materiálu v celé obuvi a v tomto oddělení mají tendenci trochu ztrácet.

Kreativní design obuvi umožnil zajistit menší stabilitu materiálu, ale většina hráčů souhlasí s tím, že nejstabilnější boty obvykle nejsou nejlehčí.

Pohodlí

Většina pohodlí obuvi bude vycházet z mezipodešve, což je obvykle lehká pěna EVA. Pokud se však zmenší tloušťka mezipodešve, sníží se do určité míry i pohodlí a tlumení nárazů.

sledujte růžový průvod online

Některé boty sníží množství pěny EVA nebo ji nahradí alternativními technologiemi, jako je Nike Zoom Air, aby se snížila hmotnost, ale mnozí tvrdí, že neposkytují stejnou úroveň pohodlí.

Ve srovnání s jinými nevýhodami je to pravděpodobně tam, kde technologický pokrok umožnil, aby byly lehké tenisové boty stejně pohodlné jako všechny ostatní, ale v konečném důsledku to závisí na obuvi.

6 nejlepších lehkých tenisových bot pro muže a ženy

Podívejme se na naše oblíbené tipy na nejlepší lehké tenisky pro muže a ženy, počínaje úřadujícím šampionem pro nejlehčí.

Níže jsme zahrnuli tabulku našich oblíbených tipů pro rychlé srovnání hmotnosti každé boty na základě pánské velikosti 10,5 a dámské velikosti 8,5.

Na pánské straně se každá bota musela rovnat nebo klesnout pod 14 uncí, aby byl náš seznam. U dámské obuvi jsme stanovili značku na 12 uncí.

BotyMuži @ 10.5Dámské @ 8.5
Babolat Jet Mach II11,7 oz9,4 oz
Asics Solution Speed ​​FF12,3 oz10,1 oz
Nový zůstatek 996v412,4 oz9,8 oz
Adidas Adizero Club 212,6 oz10,4 oz
K-Swiss Hypercourt Express 213,1 oz10,8 oz
Nike Air Zoom Vapor X13,6 oz11,5 oz

Nejlehčí: Babolat Jet Mach II

Babolat Jet Mach II: Lehcí muži

Nejlehčí tenisová obuv, která je v současné době na trhu pro muže a ženy k dispozici, je Babolat Jet Mach II, která váží neuvěřitelně působivých 11,8 uncí u pánské velikosti 10,5 a pouze 9,1 uncí u dámské velikosti 7,5. Celkově vzato, o 10 gramů lehčí než předchozí model.

Pokud jde o podešev, tato obuv obsahuje gumu Micheline, stejný pokročilý materiál, jaký najdete na pneumatikách automobilů, který poskytuje stejnou vynikající trakci a odolnost, jakou byste u svého vozidla očekávali.

Jet Mach II nabízí aktualizovanou mezipodešev Kompressor, známou také jako KPRS-X, která poskytuje lehký komfort a pomáhá zajistit lepší tlumení nárazů, když hráč nejprve udeří do paty s větším polštářem směrem k zadní části boty.

Boty také udržují věci lehké díky svršku Babolat Matryx, který splétá vlákna kevlaru a polyamidu do strategických oblastí, aby zajistila maximální trvanlivost a stabilizaci, nazvanou Stability Cage.

Pokud hledáte další výjimečně lehkou variantu v rodině obuvi Babolat, určitě se podívejte na Babolat Jet Tere. Váží 12,4 unce pro muže velikosti 10,5 a 10 uncí pro ženy velikosti 8,5.

brejle

Velikost Krátký
Šířka Úzký
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 11,7 uncí při velikosti 10,5
Váha ženy 9,4 unce při velikosti 8,5

Nový zůstatek 996v4

New Balance 996v4: Lehcí muži

Pokud hledáte lehkou tenisovou obuv z řady New Balance, pak bude 996v4 tou správnou volbou.

Pro začátek je tato obuv vybavena gumovou směsí New Balance NDurance pro podešev, která zajišťuje maximální odolnost a trakci. Aby však ušetřili na hmotnosti, začlenili také svou lehkou pevnou gumu (LWSR) do oblastí s nízkým opotřebením.

Na mezipodešvi boty najdete pěnu FuelCell po celé délce boty. Tato jedinečná pěna EVA pomáhá zvýšit návrat energie k hráči, když se odrazí, a přitom udržuje torzní stabilitu středem boty se stopkou uprostřed chodidla.

Svršek pro 996v4 je o lehkém designu a používá Hypoknit, který je prodyšný a stabilní. Jednoduchá špička v přední části svršku obuvi poskytuje extra odolnost proti oděru při přetažení nohou.

pásek mueller

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Mírně nízko
Váha mužů 12,4 unce při velikosti 10,5
Váha ženy 9,8 unce při velikosti 8,5

Asics Solution Speed ​​FF

Asics Solution Speed ​​FF: Lehcí muži

Asics Solution Speed ​​FF je jedním z našich tipů pro nejlepší tenisky v roce 2020 , a jsou také jednou z nejlehčích dostupných tenisek pro muže i ženy.

Podešev obuvi využívá vysoce odolnou gumu Asics, také známou jako AHAR, která se rozděluje na dva kusy oddělené stabilizačním systémem Twistruss - jeden v přední části chodidla a druhý v patě - a zajišťuje trakci a odolnost.

Na špičce boty se guma obepíná výše, aby vytvořila chránič špičky a zvýšila ochranu v této oblasti s vysokým opotřebením.

Mezipodešev pro tento model obuvi využívá FlytFoam, jednu z významných vylepšení obuvi od svého předchůdce, která je o 55% lehčí a zároveň poskytuje o 76% lepší odpružení než konvenční EVA pěna. Výsledkem je nejlehčí mezipodešev, jakou Asics kdy vyrobil.

Svršek Asics Solution Speed ​​FF poskytuje pohodlí přizpůsobení tvaru díky technologii FlexionFit a obaluje vnější vrstvu polyuretanem odolným proti oděru pro větší ochranu.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 12,3 unce při velikosti 10,5
Váha ženy 10,1 unce při velikosti 8,5

Adidas Adizero Club 2

Adidas Adizero Club: Lehcí muži

Adizero Club 2 je tenisová obuv střední třídy od společnosti Adidas, která nabízí lehké pohodlí v cenově dostupném balení.

U podešve boty najdete gumu Adiwear pro působivou trakci na široké škále povrchů a stejnou technologii, kterou najdete u většiny tenisových bot od společnosti Adidas.

Na mezipodešvi najdete mezipodešev EVA, kterou adidas nazývá adipren pro lehké pohodlí a maximální tlumení nárazů.

Na svršku je místo, kde Adizero Club 2 ušetří značnou část hmotnosti a má síťovanou konstrukci bot spolu s Climacool, která pomáhá udržovat nohy svěží a vnější vrstvu Adituff pro ochranu proti oděru.

brejle

Velikost Mírně krátké
Šířka Střední
Podpora oblouku Mírně nízko
Váha mužů 12,6 unce při velikosti 10,5
Váha ženy 10,4 unce při velikosti 8,5

K-Swiss Hypercourt Express 2

K-Swiss Hypercourt Express 2: Lehcí muži

Jako jedna z nejlehčích nabídek od K-Swiss nabízí Hypercourt Express 2 vynikající všestranný výkon.

Jako podešev používá K-Swiss gumu Aösta 7 s vysokou hustotou, která poskytuje hráčům odolnost a trakci.

Hypercourt Express 2 využívá výhody K-Swiss Surgelite, které poskytuje lehké odpružení v mezipodešvi a obsahuje stopku uprostřed chodidla, která pomáhá omezit kroucení, což zvyšuje stabilitu boty.

Konečně svršek boty nabízí dostatek ventilace, jak byste u lehké tenisové obuvi očekávali, ale nešetří na trvanlivosti zakrytím technologií DuraWrap Flex, která také pomáhá zlepšit stabilitu boty.

Další vynikající volbou v rodině obuvi K-Swiss je Hypercourt Supreme, který váží 13,1 unce u pánské velikosti 0,5 a 10,8 unce u dámské velikosti 8,5.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Mírně široký
Podpora oblouku Mírně nízko
Váha mužů 13,1 unce při velikosti 10,5
Váha ženy 10,8 unce při velikosti 8,5

Nike Air Zoom Vapor X

Nike Air Zoom Vapor X: Lehké pánské

Jedna z našich nejoblíbenějších bot Nike Air Zoom Vapor X , je nejtěžší z našeho lehkého výběru, ale je to vynikající balíček, který poskytuje jeden z nejlepších výkonů míchání. Navíc to jde tvrdě a model antukového kurtu .

Podrážka Vapor X je jednou z jedinečných oblastí, kde bota snižuje hmotnost. Místo toho, aby Nike používala konzistentní tloušťku po celé délce boty, redukovala zbytečnou gumu v oblastech, které se ukázaly jako nízké opotřebení.

raketová raketa

Na mezipodešvi bota kombinuje mezipodešev EVA s balíčkem Zoom Air v patě boty, aby absorbovala otřesy a shodila váhu a zároveň poskytovala citlivý komfort nízko nad zemí.

V horní části modelu Vapor X najdete ultra prodyšnou síťovinu, která je lehká pro maximální pohodlí. Bota si však udržuje svoji stabilitu začleněním rámu TPU na obou stranách boty.

Systém šněrování Dynamic Fit zároveň nabízí přizpůsobení, které pomůže udržet nohu v bezpečí při prudkých pohybech.

brejle

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 13,6 unce při velikosti 10,5
Váha ženy 11,5 unce při velikosti 8,5

Balení

V dnešní době existuje větší řada lehkých tenisových bot, které poskytují vynikající všestranný výkon než kdykoli předtím.

Ačkoli v některých případech uděláte ústupky v trvanlivosti a stabilitě svých bot, myslíme si, že je to rozumný kompromis, který jsme ochotni udělat pro extra rychlost, kterou obejdeme kurt.

Pokud se vrhnete do nabízené lehké obuvi, mějte na paměti, že ty své budete pravděpodobně muset vyměňovat o něco častěji.

Používáte lehkou tenisovou obuv? Dejte nám vědět v níže uvedených komentářích, který model používáte, a samozřejmě neváhejte zaslat jakékoli dotazy týkající se obuvi níže.

Populární Problémy

Několik špičkových hvězd mužské hry dorazilo na Floridu k zahájení sezóny na turnaji Delray Beach ATP 250 Open 2021, jehož losování proběhlo v pondělí večer.

Švýcarský kapitán Fed Cupu Heinz Gunthardt věří, že jsme posledního Rogera Federera na tenisovém kurtu neviděli.

Rafael Nadal se ve druhém kole Australian Open 2019 utká s dalším Australanem.

Není žádným překvapením, že funkce „Big 3“ v tomto seznamu.

Maxime Cressy debutuje na Grand Slamu proti Slovákovi Jozefu Kovalikovi v prvním kole US Open 2020. Kovalikovi se v osmi pokusech nepodařilo postoupit mimo první kolo grandslamu.

Váš průvodce streamováním filmu A Goofy Movie online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.