Aryna Sabalenka se míchá do prvního semifinále Roland Garros přes inspirovanou Elinu Svitolinovou

Nasazená hráčka č. 2 pokračuje v hledání svého nejlepšího tenisu, když to nejvíce potřebuje, a prodloužila svou grandslamovou sérii vítězství na 12 v řadě.SLEDUJTE: Sabalenková si v úterý ve čtvrtfinále grandslamu na Roland Garros proti bývalé trojce Elině Svitolinové polepšila na 5:0.

PAŘÍŽ – méně než 48 hodin po hlučném večeru proti Sloane Stephensové Aryna Sabalenka se vrátila na Court Philippe-Chatrier v náladě, která nebyla tak docela naštvaná, ale rozhodně méně než spokojená. S každou chybou se Sabalenka potuluje ke značce, která zdánlivě chybu způsobila, a setře ji teniskou, možná se snaží vyrovnat kurt ve svůj prospěch.

Sabalenka, která hraje inspirovanou Elinu Svitolinovou, nakonec vyhladí svou hru, když to nejvíc potřebuje, a zajistí si první semifinále Roland Garros 6-4, 6-4, čímž prodlouží svou grandslamovou sérii vítězství na 12 v řadě.Úřadující šampionka Australian Open vypadala na kurtu mnohem napjatěji než na začátku roku, což je výrazný rozdíl oproti tomu, jak se vezla na vlně dobrých nálad přes neporažený začátek roku 2023 a první velké vítězství v Melbourne. Přesto žilka důslednosti, kterou poprvé našla loni v létě s přepracovaným návrhem na podání, nadále vyplácela dividendy v úterý, když se střetla se Svitolinovou, která hrála svůj první velký turnaj od r. v říjnu porodila dceru Skaï .

Svitolina pochází z Ukrajiny a je vdaná za francouzskou hvězdu Gaëla Monfilse a díky neuvěřitelnému postupu do čtvrtfinále se ve všech směrech stala sentimentálním favoritem a vysloužila si rozhořčení nad nasazenou 26. Martinou Trevisanovou a 9. nasazenou Dariou Kasatkinou, aby si zarezervovaly teprve třetí schůzku. s Běloruskem Sabalenkou.

Jak se očekávalo, po vítězství první jmenované v přímých setech nedošlo mezi Sabalenkou a Svitolinovou k žádnému podání ruky.masáž zad tenisovým míčkem

Pod palbou na jejích prvních dvou tiskových konferencích vystoupit proti ruské a běloruské invazi na Ukrajinu , Sabalenka ve svých posledních dvou kolech ustoupila od netenisových povinností, snaží se zachovat její duševní zdraví jak ona zůstává v honbě za kalendářním rokem Grand Slam. K tisku se vrátila v úterý s omluvou za téměř celý týden izolaci od médií .

'Potřebovala jsem jen ustoupit a soustředit se na svůj tenis a na svou hru,' řekla. Jo, a cítím se dobře, že jsem to udělala, a je mi líto vás, že jste si neměli příležitost popovídat. Ale jsem tu dnes a jsem připraven dát odpovědi na každou vaši otázku.“Naproti tomu Svitolina byl mediálním miláčkem svými čtyřmi vítězstvími v Paříži, mluvila s jistotou a přesvědčením o svém postoji k ruským a běloruským hráčům, kterým ona i ostatní Ukrajinci odmítli potřást rukama, protože válka trvá.

Tato jasnost se projevila hned, když Svitolinová vytáhla několik chyb ze stále agresivní Sabalenkové, která se po většinu prvního setu jevila jako nevyvážená. Když ale Svitolinová vedla 4-3, 0-15, bývalá trojka minula forhendový putay a zápas se rychle stočil směrem k Sabalenkové, která přitvrdila tenis a převálcovala další tři hry.

Sabalenková se v úterý poprvé od svého druhého kola vrátila na formát otevřené tiskové konference.

Svitolinová přesto pohrozila comebackem brzy ve druhém, zachránila si brejkbol a vedla 2:0, ale i přes příležitosti k vedení 3:0 Sabalenka ještě jednou otočila, vyhrála další čtyři hry a nakonec si zajistila vítězství forhendem. do otevřeného dvora.

Sabalenka se opřela do sítě, kde zápas vyhrála a Svitolinová ji na povel úplně obešla.

cool tenisové sukně

'Abych byl spravedlivý, nevím, na co čekala,' řekla Svitolinová po zápase, 'protože moje prohlášení byla ohledně podání ruky dostatečně jasná.'

Z davu kraloval Boos, ale i když se nálada obrátila, aby Svitolinová šťastně vyrazila, zapochybovala, zda Sabalenkovo ​​setrvání u sítě nebylo úmyslné.

„Moje první reakce, nevím, byla: ‚Co to děláš?‘ Protože ano, na celé mé tiskové konferenci říkám svůj jasný postoj.

„Možná není na sociálních sítích během turnajů, ale je to docela jasné. Několikrát jsem prohlásil, že si nepodávám ruku, a ona první kolo evidentně hrála i s Martou. Takže je to docela jednoduché, víš.'

Na světovou dvojku nyní čeká Karolínu Muchovou, která trefila 30 winnerů k 37 nevynuceným chybám a získala působivých 72 % bodů za druhým podáním. Sabalenka může spokojenost přicházet pomalu. Může přijít pouze s druhým grandslamovým titulem – a možným vstupem do světové jedničky.

Populární Problémy

Troy v sobotu hostuje Arkansas State v klíčovém otvíráku slunečního pásu pro oba týmy. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Jak se zbavit prsou člověka cvičením. Muži mohou v oblasti hrudníku vyvinout tuk nebo přebytečnou tkáň, které mnoho lidí říká „mužská prsa“. Může to být způsobeno přírůstkem hmotnosti nebo jinými faktory. Pokud se vám ve vašem ...

Andy Murray bude hrát Novaka Djokoviče, zatímco Nadal bude postaven proti vysokému Francouzi.

Po zahájení sezóny 4: 0 se č. 16 Boise State vydává zpět na silnici, aby v sobotu večer vyrazil na UNLV. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Camila Giorgi se ve svém úvodním kole v Palermu ujala švédské jedničky Rebeccy Petersonové. Giorgi Petersona jednou porazil, zatímco jejich jediné další setkání skončilo odchodem do důchodu.

Přehlídka Turnaje růží 2020 je milovanou každoroční novoroční tradicí. Zde je návod, jak sledovat letošní průvod online bez kabelu.