Aryna Sabalenka se zakolísá a poté vypne Madison Keys, aby si rezervovala finálový zápas US Open s Coco Gauffovou

Poté, co prohrála úvodní sadu 0:6, překonala úřadující šampionka Australian Open svůj největší test za posledních čtrnáct dní a dosáhla svého prvního finále ve Flushing Meadows.SLEDOVAT: Ano nebo ne? 'Barbie pink stripe' od Bena Sheltona je nejlépe oblečený vzhled US Open | Přestávka

NEW YORK- Brzy světová jednička Aryna Sabalenka překonala svou největší výzvu čtrnácti dnů v podobě inspirované Madison Keysové, která se vrátila poté, co ztratila „bagel“ úvodní set a zajistila si místo ve finále US Open, 0-6, 7-6 (1), 7 -6 (10-5) ve čtvrtek večer.

'Bylo to šílené.' Byl jsem všude kolem. Jen jsem si říkal: Co můžu dělat? Hraje neuvěřitelně, prostě všechno drtí,“ řekla Sabalenka o svém třísetovém comebacku. 'Musíš to prostě zkoušet, zůstat tam a pokračovat v tom.' Možná se vám podaří tuto hru otočit.'Mám štěstí, nějak magicky, nevím, jak jsem mohl tuto hru zvrátit.'

oblečení s teniskami

Vítězství poslalo úřadující šampionku Australian Open Sabalenkovou do jejího druhého grandslamového finále v tomto roce, kde čeká Coco Gauffová. Devatenáctiletá Američanka porazila Karolínu Muchovou 6:4, 7:5 v prvním semifinálovém utkání žen, které bylo na 50 minut přerušeno. klimatický demonstrant si přilepil bosé nohy k podlaze na tribuně na stadionu Arthura Ashe.

I když v zápase mezi Muchovou a Gauffem, který skončil dne, nebyla nouze o dlouhé, zajímavé shromáždění. velkolepá rallye na 40 ran který připravil zápasový bod pro 19letou dívku – v této show power tenisu mezi dvěma největšími hity WTA Tour tomu tak nebylo.Poté, co prohrála úvodní set 0:6 a Keysová podávala na zápas za stavu 4:5, Sabalenka dokončila velký comeback a poprvé se dostala do finále US Open.

streamování velké desítky bez kabelu

Oba hráči mají podobné zbraně v podobě masivních úderů do země a ještě většího podání, hrají s tenisovou mentalitou prvního úderu a raději drží body. Typicky hráč, který dostane první otevření, to vezme – a po set a půl byl tento hráč Keys.Američanka měla fanoušky na stadionu Arthura Ashe na nohou, když se prosadila v brzkém souboji a ohromovala nastupující světovou jedničku úvodním setem 6:0 s přívalem vítězů. Jak řekla bývalá světová čtyřka Mary Joe Fernandezová z komentátorského stánku ESPN: „Madison jí dělá to, co je zvyklá dělat všem ostatním.“

kolik setů musíte vyhrát v tenise

Frustrace, která u Sabalenkové narůstala celý večer, nakonec probublala na začátku druhého setu, když Keysová znovu prolomila podání a vedla 2:1. Běloruská hráčka zůstala nevěřícně sedět na kurtu poté, co si musela prakticky kleknout na zem, aby se pokusila pohltit Keysovo tempo – a když se znovu zvedla, namířila na svůj trenérský box nadávku.

Poté, co nechala svou frustraci ven a poté, co zírala na sud porážky s Keysovou podávající na zápas za stavu 5-4, vypadala Sabalenková jako jiná hráčka, která se prodrala zpět a dominovala v tiebreaku, aby poslala zápas do poslední sady. S Keysovou držela krok, i když Američanka hrozila, že s ní znovu uteče, ve třetím se ujala vedení 4:2, ale v rozhodujícím tiebreaku si udržela vysoké cíle.

'Samozřejmě jsem si připomínala, že jsem prohrála hodně těžkých zápasů,' řekla Sabalenková o svých předchozích semifinálových výstupech z US Open, které oba skončily prohrou těsným finálovým setem 6:4. „Chci říct, že jednoho dne by mi všechny ty zápasy měly nějak pomoci.

'Tento druh myšlení mi pomáhá zůstat ve hře a dává mi určitou naději, že zvládnu tento zápas otočit, že zápas neskončil do posledního bodu a že musím jen bojovat, dál se snažit.' najít svůj rytmus, svou hru, jen najít sám sebe.

'Kouzlem jsem konečně našel hru a dokázal jsem tento zápas otočit a získat toto vítězství.'

Sabalenka zapomněla, že na grandslamech je v posledním setu desetibodový tiebreak, odhodila raketu a zakryla si obličej v předčasné oslavě za stavu 7:3. Rychle uvědomit si svou chybu , nasazená dvojka se rozpačitě vrátila na základní čáru, aby dohrála zápas.

O pár bodů později Sabalenka znovu slavila – tentokrát doopravdy – a klečela na kurtu na stadionu Arthura Ashe v slzách nadšení, když dosáhla svého prvního finále US Open v kariéře.

Populární Problémy

Jak získat HM Rock Smash v Pokémon Emerald. Rock Smash je klíčovou schopností hry Pokémon Emerald a je vyžadován pro postup v několika částech příběhu. Rock Smash najdete od muže z Mauville City, ale nebudete ho moci použít ...

Dne 6. noci má premiéru 6. sezóna seriálu When Calls the Heart. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online nebo po jeho odvysílání.

Jak se připojit k armádě. Vstup do armády je ušlechtilá kariéra. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli více o tom, jak to udělat ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii a Austrálii. Znát požadavky na způsobilost. Než se připojíte k americké armádě, nejprve ...

Tento wikiHow vás naučí, jak připojit bezdrátová sluchátka k přepínači Nintendo. Ačkoli vám přepínač neumožňuje přímé spárování sluchátek, můžete použít bezdrátová sluchátka dodávaná s hardwarovým klíčem USB, který podporuje USB-C. Li...

Eugenie Bouchard a Paula Badosa se v sobotu setkají v semifinále Istanbul Open. Badosa vede hlavou 1: 0 nad Bouchardem přicházejícím do zápasu.

Carlos Moya chválil akademii svého krajana Rafaela Nadala jako akademii, které by se sám zúčastnil jako dítě. Moya velmi hovořil o nepřeberném množství zařízení dostupných v Akademii a také o týmu zkušených trenérů.