Australian Open 2017: Vintage Rafael Nadal překonává Grigora Dimitrova a připravuje vysněné finále Fedalu

Rafael Nadal

Zápas byl dokonce mrtvý, nic, co by je dělilo

V jednom z nejlepších grandslamových semifinále v novodobé historii překonal napumpovaný Rafael Nadal temperamentního Grigora Dimitrova 6-3 5-7 7-6 (5) 6-7 (4) 6-4 za 4hod 54minutový epos připravit v neděli nádherné finále Federer-Nadal Australian Open.

Zápas byl dokonce mrtvý, nic, co by je dělilo. Shromáždění byla extrémně fyzická, oba hráči míčeli a aportovali se stejným jedem. Pokaždé, když jste si mysleli, že bod je u konce, zjistíte, že to pokračuje dalších 10 ran, prostě kvůli syrové atletické schopnosti obou hráčů.

je Disney Plus na Apple TV

Dimitrov šel s Nadalem od prstů k patě a nakonec dával znamení, že je teď opravdu připraven promovat do velké ligy, po letech, kdy se o něm tvrdilo, že nebyl schopen plně využít svůj potenciál. Dalo by se očekávat, že zmizí poté, co prohraje ten srdcervoucí třetí set, ale on bojoval dál, bojoval o každý bod.

Nadal a Dimitrov měli docela rozporuplnou rivalitu, přičemž hlava na hlavě ukazovala 7-1 ve prospěch Nadala. Dimitrov ale jejich poslední setkání vyhrál, když loni v říjnu vyřadil Nadala ze čtvrtfinále v Pekingu. Dimitrov ale do tohoto zápasu vstoupil neporažený a na sérii deseti zápasů o vítězství.Sada 1

Vzhledem k tomu, že Nadal měl slabší podání, bylo pro něj důležitým hodem vyhrát a podávat dopředu v sadě.

Pokud byla první hra něco, co by mohlo jít, mohl to být dlouhý den pro oba hráče, a to bylo. Dimitrov vystřelil, aby si na 15-40 vydělal dva brejkboly, ale Rafa zvýšil svoji agresi, aby oba zachránil. Po několika kolech dvojky Nadal nakonec držel vedení 1: 0.

Naproti tomu Dimitrov se velmi rychle držel v lásce a sloužil zpětným esům. Tři forhendoví vítězové Nadala, kteří měli ochrannou známku, znamenali, že Nadal měl vlastní sladké rychlé držení vedení 2-1.

Zvyšující se sebevědomí Rafa se projevilo v další hře samotné, když si pro sebe vytvořil dva brejkboly zasažením svého prvního bekhendového vítěze zápasu. Zatímco Dimitrov zachránil první esem, Nadal vzal druhý tím, že Dimitrov zaplatil za svůj předčasný nájezd do sítě odpalováním forhendu po střele přihrávky. Rafa vedl 3: 1.

A stejně jako to udělali šampioni, upevnil přestávku tím, že se držel lásky a po cestě sloužil dvěma čistým esům.

Dimitrov, který sloužil prakticky k setu na setu 1: 4, využil své první podání opravdu dobře a vynutil si krátký return od Rafa, který s naprostou lehkostí odložil. Skóre bylo 4: 2 ve prospěch Nadala.

Několik rutinních držení pro oba hráče mělo Nadala, který sloužil za set 5-3. Rafa přistál hodně na prvním podání, aby mu pomohl ovládnout body a dokončit je na síti. Zejména padající salva na nastavenou hodnotu byla taková, na kterou by byl i Leander Paes hrdý.

Sada 2

Dimitrov, který jel na svém silném prvním podání, dokázal pohodlně držet podání za vedení 1: 0.

A pak v 15-15 na podání Nadala tito dva dohráli, pravděpodobně bod turnaje. Když byl Rafa v útoku, Dimitrov zatlačil své tělo na hranici možností a vrátil Nadalovy svižné přízemní údery z jednoho rohu hřiště do druhého.

Ale ukázalo se, že to bylo na Bulhara nakonec trochu moc, protože Nadal v tomto bodě a nakonec i ve hře trumfoval. Stav je nyní 1-1. Dimitrov poté celkem pohodlně držel podání, aby byl až 2-1.

futuro sportovní loketní ortéza

Extrémně agresivní návratová hra od Dimitrova přiměla Nadala hledat odpovědi. Bylo na něj upozorněno varování o narušení času, které Nadalovi také nepomohlo. V důsledku toho se zlomil z lásky k sestupu 3: 1.

Nadal se podíval na Dimitrovovo podání v další hře samotné, ale Dimitrov se sám dostal z problémů, když byl 15-30. Najednou. Nadal nyní prohrával 4-1.

Po podržení podání vypadal Nadal odhodlán získat sadu zpět při podání. Poté, co Nadal minul svůj první brejkbol 30: 40, díky obrovskému Dimitrovovu prvnímu podání si Nadal vysloužil další brejk bod oslnivým bekhendem po lajně projíždějícího vítěze v běhu. Dimitrov podlehl tlaku na druhý bod zlomu a dvakrát se dopustil chyby, což Nadalovi umožnilo získat sadu zpět na podání.

Při podání na 3-4 se zdálo, že Nadal dokáže pohodlně udržet podání na 40-15, ale spousta necharakteristických chyb ze španělské rakety, včetně dvojchyby v bodě zlomu, dala Grigorovi šanci podat set na 5-3.

Ale nervózní hra o službu, spojená s několika chybami z bekhendu, pomohla Nadalovi znovu přerušit podání v této setové hře. Nadal nyní bude podávat na 4-5 v naději, že udrží podání a zůstane v sadě. Následovala maratónská 10minutová hra. Nadal musel vytáhnout každou unci své bojovnosti, aby zachránil čtyři nastavené body, z toho jeden esem, aby udržel 5-5.

Poté, co pohodlně držel podání, Dimitrov předvedl boj válečníka o zlomení Nadalova podání i přes veškeré snahy Rafy, přičemž set 7-5.

kde mohu sledovat kopce

Sada 3

Oba hráči si udrželi kvalitu svých her i ve třetím setu. Po několika drženích lásky měl Nadal dva brejkboly při podání Dimitrova, ale Dimitrov je oba zachránil chytrým tenisem.

Sloužil 1: 2 a Nadal zapojil Dimitrova do plicní rally a podával 2: 2. Nějaký dobrý defenzivní tenis dal Rafovi brejkbol, který díky chybě Dimitrova bekhendem okamžitě proměnil.

Podává se s rozchodem na 3: 2, Nadal podal dvojchybu pro zahájení hry. Byla to známka toho, že ve hře bude něco dalšího, protože Nadal hrál volně, aby sestoupil 15-40. Ale oba brejkboly pohotově zachránil parádním tenisovým útokem na síť. Další zachránil v Ad-outu, ale další se ukázal být trochu moc, když vysypal forhendový crosscourt do široka. Stav 3-3.

Po sérii pohodlných chytů Nadal zjistil, že slouží k setu na 4: 5. Pohodlně to dokázal. Za stavu 5: 6 nenechal Rafa mírné zastavení ve hře, aby vykolejil svou koncentraci, protože se držel lásky, aby si vynutil tajbrejk.

Po brzké výměně minimálních přestávek Rafa vyrazil do vedení 3: 1, ale Dimitrovovi se to podařilo uzavřít. Potom znovu Nadal zajistil vedení 5-3, ale Grigor se s tím opět vypořádal odvážnou hrou.

Za stavu 5: 5 měly přijít dva nejdůležitější body zápasu. A Rafa využil všech svých zkušeností, aby v tiebreaku odvezl set 7-5.

Sada 4

Prvních pár her čtvrtého setu znamenalo pokles kvality, protože oba hráči vypadali, že dělají více nevynucených chyb, než je obvyklé. Byli však do značné míry nerušeni při podání, drželi se snadno.

Brzy ale oba pozvedli úroveň na úroveň, které dosáhli v předchozích setech, přičemž první náznaky se objevily ve dnech 2-2, 40-15, kde odehráli nejdelší rally zápasu a Nadal ji dokončil z úžasného bekhendu po čáře kolem vítěze.

Jakmile se tempo této sady zvedlo, bylo potěšením se na to dívat. Dimitrov sloužil, aby zůstal v zápase dvakrát, za stavu 4-5 a za stavu 5-6, ale zdálo se, že ho situace absolutně neznepokojuje. Když jeho první podání fungovalo jako kouzlo, snadno sloužil při obou příležitostech.

V tiebreaku se Rafa stal agresorem a stal se tím, kdo právě bojoval, aby udržel bod. Dimitrov viděl míč jako fotbal, vzal si tieBreak 7-4 a hrál odvážný tenis.

lék na tenisový loket

Sada 5

Protože oba hráči byli napumpovaní jako vždy, zápas právě v této sadě vyletěl na jinou kvalitu. Nadal měl několik brejkbolů, ale Dimitrov je oba zachránil odvážným tenisem.

Dimitrov měl hned v další hře bod zlomu, ale Nadal se tohoto úkolu zhostil a zachránil to chytrou hrou. Když zápas překročil hranici čtyř hodin, bylo pozoruhodné, jak si tito dva dokázali udržet tak vysokou úroveň hry.

Při podání na 3-4 15-40 čelil Nadal dvěma virtuálním zápasovým bodům, ale nějaký tenký spojkový tenis ho viděl podávat a řvát radostí. Bylo téměř nevyhnutelné, aby se Dimitrovovo podání v další hře zlomilo, protože Nadal vypadal jako muž na misi.

A přesně to udělal. Zlomil podání Dimitrova. Dimitrov se ale nevzdal. Za stavu 30: 0 po Nadalově podání dal do toho všechno a dokonce si později odvážným tenisem ušetřil pár mečbolů, ale Rafa na něj nakonec byl trochu moc.

Populární Problémy

„Vraždy Jane Doe“ mají v neděli premiéru na Kyslíku. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat show online.

Benoit Paire nedávno dlouze hovořil o Velké 3 tenisu mužů - Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic. Paire tvrdil, že je ohromen obětavostí a motivací Velké 3, a připustil, že nikdy nemůže být stejný.

Navzdory jejich bouřlivé minulosti obdržel Rafael Nadal pozvání na videochat od Nicka Kyrgiose. Nadal nedávno vedl video chat s Federerem, který se stal virálním, a další s Kyrgiosem by mohl být ještě populárnější.

Pokud nebudou přítomni Novak Djokovič a Andy Murray, kdo převezme plášť v Miami?

Oblíbený turnaj Novak Djokovič byl z turnaje US Open 2020 vyřazen poté, co míč zasáhl čárovou ženu. V nedávném podcastu novinář Ben Rothenberg podrobně hovořil o diskvalifikaci světové jedničky z této události.

Dan Evans se v sobotu v semifinále v Antverpách utká s Ugem Humbertem. Humbert má navrch do tohoto zápasu vzhledem k jeho větší konzistenci než Evans v posledních měsících.