„Proměnil se jako tenista“ - Larry Stefanki a Perez -Barbadillo vysvětlují, jak Rafael Nadal porazil Rogera Federera v roce 2008

Rafael Nadal nakonec zvítězil nad Rogerem Federerem ve Wimbledonu

Rafael Nadal nakonec zvítězil nad Rogerem Federerem ve Wimbledonu

Datum 6. července 2008 se natrvalo zapsalo do historie tenisu. To byl den, kdy Rafael Nadal porazil Rogera Federera, aby získal svůj první titul ve Wimbledonu.

Zápas byl od té doby mnohými označován za největší v historii tohoto sportu. A v nedávném podcastu proslulý trenér Larry Stefanki a PR manažer Rafaela Nadala Benito Perez-Barbadillo vyjádřili své odborné názory na epickou soutěž.

Stefanki a Barbadillo mluvili v podcastu, který pořádali Mary Carillo, Matt Roberts a Christopher Clarey. Podrobně hovořili o změnách, které Nadal provedl ve své hře, aby dosáhl požadovaného výsledku, a o tom, jak jeho mentální síla hrála klíčovou roli v domácím zápase.

Rafael Nadal změnil své postavení na kurtu, aby překonal výzvu Rogera Federera: Larry Stefanki

Rafael Nadal ten rok zradil Rogera Federera 6-1 6-3 6-0 ve finále French Open a zoufale toužil po svém vůbec prvním wimbledonském titulu. Španěl byl zmařen švýcarským maestrem ve finále Wimbledonu 2006 a 2007, což mnohé přimělo věřit, že tam nebyl určen k vítězství.

Před finále Wimbledonu 2008 Rafael Nadal nikdy neporazil Rogera Federera na trávě. Ve skutečnosti se Španěl mohl pochlubit jediným titulem na trávníku, a to v podobě titulu Queens Club, který získal v roce 2008.

pásmo na odlehčení tenisového lokte

Šance na Rafaela Nadala byly velké, protože Roger Federer nebyl jen pánem povrchu, ale věděl, jak na něm porazit Španěl.

Rafael Nadal šel v roce 2008 s Rogerem Federerem

Rafael Nadal šel v roce 2008 s Rogerem Federerem

V roce 2008 se ale tabulky obrátily, přičemž Nadal zvítězil o skóre 6-4, 6-4, 6-7 (5), 6-7 (8), 9-7. Samotný zápas trval 4 hodiny a 48 minut, ale několik zpoždění deště znamenalo, že se celková doba protáhla na více než sedm hodin.

V tomto kontextu Larry Stefanki poskytl svůj pohled na taktické změny přijaté Rafaelem Nadalem během zápasu. Stefanki hovořil o tom, jak byl Španěl na rally agresivnější než obvykle a jak se při návratu do služby držel blízko základní čáry.

Rafa má velký dar rozvíjet se a vyvíjet jako tenista. Řekl bych - 'Rafa, protože je to tráva, nemůžeš být 30 stop za základní čárou.' Začal hrát blíže k základní čáře a pomyslel si: „Vezmu míč na returnu, hned od základní čáry.“
Rafael Nadal změnil svůj přístup proti podání Rogera Federera

Rafael Nadal změnil svůj přístup proti podání Rogera Federera

Stefanki také mluvil o práci nohou Rafaela Nadala při odražení obou křídel. Zatímco Španěl používal svůj forhend jako vždy, v tomto zápase roku 2008 také hodně poškodil bekhendem - tím, že se dostal do pozice brzy a vzal míč na vzestup.

Jeho práce na nohou začala být efektivnější, když šel přímo na bekhendovou stranu, “řekl Stefanki. “Na forhendu se otáčel a práskal. Proměnil se jako tenista. V roce 2008 změnil své soudní postavení při návratu podání.

Rafael Nadal „neprohraje, vyhraje“

Roger Federer si ve tiebreaku čtvrtého setu ušetřil mistrovské body, aby se rozhodl. Zápas byl v pátém setu vyrovnaný při skóre 2-2 (dvojka) při podání Federera, když se déšť rozhodl hrát spoilsport a vynutit hráče na půl hodiny mimo hřiště.

Rafael Nadal vyhrál historické střetnutí s Rogerem Federerem po 4 hodinách a 48 minutách

Rafael Nadal vyhrál historické střetnutí s Rogerem Federerem po 4 hodinách a 48 minutách

PR manažer Rafaela Nadala Benito Perez-Barbadillo si na tento zásadní okamžik vzpomněl a řekl:

Na to finále si pamatuji jednu věc. V té pozici se ocitnete poté, co ztratíte 4. set a brzy se kvůli dešti vrátíte zpět do šaten. Není mnoho lidí, kteří by se z toho vzpamatovali. Myslím tím, že jsi (Rafa) měl body za zápas a tak.

V tu chvíli byli do šatny Rafaela Nadala vpuštěni pouze dva lidé. Jedním z nich byl samozřejmě jeho trenér Toni Nadal a druhým jeho fyzioterapeut Rafael Maymo. Perez-Barbadillo prozradil, co mu Maymo řekl, jakmile se hra přiblížila obnovení:

kresba tenisek
Zeptal jsem se Mayma a on řekl - „Cítí se (Rafa) skvěle, říká, že neprohraje, vyhraje! On je v pohodě!' Jsem jako 'wow' a myslel jsem si, že by mohl být tak na dně, tak těžké se otočit. A to nám dodalo velkou důvěru v box, aby ho povzbudil.
Rafael Nadal si v temnotě zajistil vítězství nad Rogerem Federerem

Rafael Nadal si v temnotě zajistil vítězství nad Rogerem Federerem

Ten den Rafaela Nadala a Rogera Federera na hřišti moc nerozdělovalo. Tyto dvě legendy byly téměř nerozlučné, pokud jde o jejich dovednosti a schopnosti, a proto zápas na prvním místě trval tak dlouho.

Co však Rafaela Nadala definuje jako šampiona, je jeho nezlomná drzost a víra. A 6. července 2008 Roger Federer neměl odpověď na bojovného ducha Rafaela Nadala.

Populární Problémy

Každý hráč by měl povrch, který se mu nejvíce líbí, nikdo nemá rád tyto 3.

Jak zjistit velikost obuvi. V té či oné době jsme se všichni pokoušeli nosit boty, které nám byly příliš malé nebo příliš velké. Není to žádná zábava a riskujete potenciální zranění. Znalost vaší přesné velikosti obuvi je nezbytná pro nákup obuvi. Nalezení vašeho ...

„Já, Sniper,“ má v úterý premiéru osmidílný dokument o odstřelovači Washingtonu z roku 2002. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat show online.

Novak Djokovic zahájil kampaň v Tokiu na olympiádě v roce 2021 skvěle a v sobotu v prvním kole pohodlně porazil bolivijského Huga Delliena.

Supergirl je zpět pro 6. sezónu, která má premiéru v úterý večer. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat streamování nových epizod online.

Sperrys je značka lodních bot, které jsou vysoce módní a vyžadují běžnou údržbu. Existují kůže, plátno a semiš Sperrys a každý typ vyžaduje jiný přístup k čištění. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, čistěte si boty každý den ...