Jak být dobrý v pěstních bojích

I když je obvykle nejlepší vyhýbat se boji s někým jiným, mohou nastat situace, kdy kromě házení několika úderů nemáte jiné možnosti. Pokud se pustíte do pěstního souboje a nemůžete se z něj dostat, existují techniky, kterými můžete zvýšit své šance na výhru. Procvičte si házení různými údery, abyste se mohli zlepšit v ofenzivě, a mějte paže vzhůru, abyste byli připraveni zablokovat svého protivníka. S trochou znalostí a praxe se ve většině bojů dokážete udržet.

měkká loketní ortéza

Metoda 1 ze 2: Vezmeme útok

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji o pěst Krok 1

  1 Zaujměte aktivní postoj, abyste se mohli snadno pohybovat. Ponechte většinu své váhy na chodidlech a mírně pokrčte kolena, abyste se mohli rychle pohybovat. Otočte své tělo na stranu, aby byla vaše dominantní strana nejdále od soupeře. Ruce mějte na úrovni tváří, abyste mohli rychle házet údery a zároveň se bránit.
  • Můžete se rozhodnout, že budete mít ruce v otevřených dlaních, nebo pěstmi v neutrálním postoji.
  • Vyhněte se napínání těla, protože nebudete schopni tak efektivně manévrovat.
  • Můžete také stát se svou dominantní stranou nejblíže svému soupeři, ale možná nebudete schopni hodit úder.


 2. Obrázek s názvem Buďte dobří v pěstních bojích, krok 2

  2 Při úderu dělejte pevné pěsti, které jsou v souladu s lokty. Skrčte prsty tak, aby se špičky zarývaly do středu vaší dlaně. Snažte se, aby přední část vaší pěsti byla tak plochá, jak jen můžete, abyste si při úderu neublížili. Omotejte palec kolem spodní části pěsti a zatlačte, aby byla vaše pěst pevnější. Držte hřbet ruky v přímce s předloktím, aby zápěstí zůstalo zamčené.
  • Neobmotávejte prsty kolem palce, protože si můžete při raně dát ránu.
  • Vyhněte se ohýbání zápěstí, když uděláte pěst, jinak váš úder nebude tak silný, když dopadne a můžete dostat výron.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří v pěstních bojích, krok 3

  3 Zaměřte se na zranitelné oblasti, abyste svému protivníkovi více ublížili. Mezi nejzranitelnější místa na obličeji patří oči, uši a nos. Pokud chcete, aby boj rychle skončil, nasměrujte údery do těchto oblastí, abyste zranili svého protivníka a snížili jeho schopnost účinně se bránit. Pokud máte problém zasáhnout svého protivníka do obličeje, zkuste mu zajít na krk nebo krk a omráčit ho.
  • Soupeře byste měli vždy respektovat - nepoužívejte žádné nečestné triky, nebojujte špinavě a nikdy na ně neútočte zezadu. Zajistěte, aby to byl férový boj.
  • Zkuste kopnout protivníka do rozkroku nebo kolen, abyste ho mohli sundat rychleji, abyste se mohli dostat pryč.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 4

  4 Hodit a píchnout s paží, která je nejdále od vašeho protivníka. Začněte tím, že budete držet pěsti nahoru, aby byly v úrovni vašich tváří. Když hodíte úder, rychle natáhněte dominantní paži a zkroťte dlaň tak, aby směřovala dolů. Jak se vaše paže pohybuje dopředu, otočte dominantní rameno dopředu, abyste získali více energie z úderu. Zamířte na nos, oči nebo čelist svého protivníka, abyste je omráčili.
  • Střídejte, s jakou rukou jabnete, abyste se dostali z několika rychlých zásahů.
  • Druhou ruku mějte před obličejem, abyste mohli soupeře zablokovat, pokud se vás pokusí zasáhnout.

  Spropitné: Rychle vydechujte, když do sebe vrazíte, abyste zvýšili rychlost a cítili se uvolněně.

 5. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 5

  5 Praxe vrhací háčky takže váš protivník úder nevidí. Háky jsou silné údery, které házíte ze strany, abyste zaskočili svého protivníka. Když hodíte úder, zaměřte se na tvář nebo čelist soupeře. Zajistěte si zápěstí tak, aby hřbet ruky zůstal v jedné linii s loktem, abyste získali co největší sílu.
  • Dejte ruce nahoru s otevřenými dlaněmi, aby to vypadalo, že už nechcete bojovat, než hodíte háček paží, kterou máte vpředu. Může to být skvělý způsob, jak překvapit soupeře a omráčit ho.
 6. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 6

  6 Zkuste omráčit protivníka čelem. Pokud jste dostatečně blízko svému soupeři, možná budete moci přistát na hlavě, abyste je omráčili. Rychle nakloňte krk dozadu a poté jej vrazte dopředu do nosu nebo prostoru mezi jeho očima. Použijte horní část čela, protože je to nejsilnější místo a ublíží vám nejméně.
  • Headbutty jsou nezákonné ve většině oficiálních bojů, jako jsou smíšená bojová umění.
  • Když někdo někoho potrestal, mohl by ho také srazit do bezvědomí.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Bránit se

 1. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 7

  1 Sledujte svého protivníka, abyste mohli předvídat jeho pohyby. Vždy sledujte svého protivníka, konkrétně sledujte jeho oči a paže. Věnujte pozornost jejich pohybům, abyste mohli hádat, kam vás chtějí praštit. Pokud se potřebujete podívat někam jinam, rychle uhněte pohledem a poté vraťte pohled zpět svému soupeři.
  • I když je důležité neustále sledovat protivníka, dávejte si pozor na své okolí, abyste se nedostali do kouta ani na něco nezakopli.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobří v pěstních bojích, krok 8

  2 Postavte se s tělem otočeným na stranu, abyste byli hůře zasaženi. Postavte se tak, aby nedominantní strana vašeho těla směřovala k vašemu soupeři s ramenem vpředu. Hrudník a boky mějte směřující ke straně, protože to dává vašemu soupeři méně příležitostí vás praštit. Přesuňte váhu na chodidla, abyste se v případě potřeby mohli snadno pohybovat a vyhýbat se úderům.
  • Vyhněte se stání s tělem kolmo k protivníkovi, protože ten vám snadno uhodí do hrudníku nebo žaludku.
  • Mírně se přikrčte, aby bylo pro soupeře obtížnější vás zasáhnout. Mějte však na paměti, že když jste přikrčeni, váš protivník vás může snadněji kopnout nebo srazit do obličeje.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 9

  3 Chraňte si obličej rukama a pažemi, abyste mohli blokovat údery. Ruce držte poblíž tváří, abyste mohli rychle reagovat, když udeří úderem. Když uvidíte úder směrem k vaší hlavě, zvedněte předloktí před obličej, abyste snáze zablokovali pěst. Natáhněte ruce, abyste se lépe vzpamatovali a zabránili jim v pevném kontaktu.
  • Zajistěte, aby jste při blokování stále viděli svého protivníka, jinak by mohli dostat úder, který nečekáte.
  • Skloňte hlavu, když očekáváte úder, který pomůže chránit citlivé oblasti, jako jsou oči a nos.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 10

  4 Odstrčte protivníka pryč, abyste získali větší vzdálenost mezi vámi. Když je váš protivník mezi údery nebo poté, co udeříte úder, otevřete pěsti a odstrčte protivníka, jak nejsilněji můžete. To vám může pomoci dostat se zpět do optimálního postoje a připravit se na další úder, zatímco se váš protivník pokusí vzpamatovat.
  • Snažte se protivníka zatlačit za ramena nebo hrudník, abyste jej mohli vyvést z rovnováhy.
  • Využijte příležitosti, zatímco se váš soupeř pokouší vzpamatovat, aby získal další úder, abyste mohli do boje vstoupit.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 11

  5 Odvalte své tělo od úderu, aby pomohlo jeho odklonění. Nebudete moci blokovat každý zásah, takže budete muset udělejte pár úderů . Když dostanete ránu, zkroťte své tělo ve směru úderu protivníka, abyste nedostali úder tak tvrdě a jejich pěst se odvalila z vašeho těla. Vždy odvracejte své tělo od úderu, než do něj, jinak se během boje zraníte častěji.
  • Pokud se nedokážete úplně odvrátit, můžete zkusit sehnout ze strany na stranu, aby bylo pro vašeho protivníka těžší vás zasáhnout.

  Spropitné: Pokud váš soupeř míří na vaši hlavu a nemůžete ji pohnout z cesty, přitáhněte si bradu blíže k hrudi, aby vám soupeř udeřil tvrdou část čela. Stále to bude bolet, ale nebude to bolet tolik, jako když vás někdo uhodí do obličeje.

 6. Obrázek s názvem Buďte dobří v boji s pěstmi, krok 12

  6 Nikdy neutíkej jako zbabělec. Místo toho přemluvte svého protivníka o boji a přesvědčte ho, aby změnil svůj život - v budoucnu se dokonce mohou stát vaším přítelem, takže buďte ohleduplní.
  • Je v pořádku křičet nebo volat o pomoc, pokud to potřebujete. Pokud máte po bitvě obavy o svou bezpečnost, obraťte se na policii nebo orgány činné v trestním řízení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, pokud je úder neočekávaný? Podívejte se na jejich řeč těla, pokud se někdo z jejich paží natáhne, udělejte jednu ze dvou věcí. Buď se připravte na náraz, nebo je zasáhněte jako první, se zdviženou rukou se nebudou moci bránit, ale budete muset být rychlí.
 • Otázka Je možné trénovat doma a přesto být efektivní v boji? Vždy je nejlepší si zajít s kamarádem nebo do klubu, protože to vám poskytne lepší představu o tom, jaký je to boj, ale procvičování úderů a práce nohou - dokonce i samostatně - z vás udělá lepšího bojovníka.
 • Otázka Jak mohu být odvážný v pěstním souboji? Zkuste nemyslet na důsledky nebo potenciál bolesti. Mějte na paměti, že pocit strachu je normální a že často ti, kteří se chovají nebojácně, ve skutečnosti v tu chvíli cítí něco jiného než statečného.
 • Otázka Mohu vyhrát boj s tlustým, silným mužem, pokud jsem hubený a rychlý? Ano, možná bys mohl. Existuje šance, že silný a tlustý muž bude mnohem pomalejší než vy. Proto byste mohli mít větší hbitost a dostat více úderů než tlustý muž.
 • Otázka Kde jsou nejlepší místa k rychlému ukončení boje? Jděte na krk nebo obličej (přičemž buďte opatrní, protože účinná rána do krku může zabít člověka). Kop do rozkroku může zneškodnit protivníka, ačkoli pokud má hodně adrenalinu, nemusí cítit bolest, takže buďte připraveni, pokud budou pokračovat.
 • Otázka Co mám dělat, když se bojím, že bych se mohl zbláznit a někoho zabít? Vyhněte se boji. Pokud máte strach, že boj může vést k něčemu vážnějšímu, uklidněte se a pokračujte. Nic nemá cenu přebírat život.
 • Otázka Naučil jsem se několik odzbrojujících převrácení, abych se udržoval v určité znalosti, ale neznám žádné známé. Můžete mi poradit nějaké dobré? Flipy opravdu nemohou pomoci, ale je důležité udržet nohy v boji. Nikdy nepodceňujte bolest, kterou mohou způsobit.
 • Otázka Může mě někdo vycvičit v boji? Existuje mnoho bojových umění a boxů, která vás mohou účinně naučit bojovat.
 • Otázka Jak švihnete opravdu tvrdě? Při děrování otočte horní část těla úderem a vykročte. Získáte tím mnohem větší sílu, ale pokud to uděláte špatně, budete vyvedeni z rovnováhy. Pokud se chystáte na senátor, představte si, že házíte míčem - otáčejte paží, aby vaše ruka měla větší dynamiku.
 • Otázka Je v boji síla lepší než rychlost? V některých ohledech ano, v jiných ne. Rychlost je velkým přínosem během boje, ale síla je stejně dobrá. Oba jsou v boji velmi potřební.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyhněte se příliš rychlému běhu nebo pohybu, protože vám může dojít dech a v boji budete méně efektivní.
 • Při bojích se snažte zůstat vzpřímeně. Pokud vás srazí dolů, chraňte si hlavu co nejvíce, aby nedošlo k dalšímu zranění.

reklama

Varování

 • Nezačínejte bojovat, pokud to absolutně nepotřebujete. Pěstní souboje vás mohou dostat do potíží s vymáháním práva, pokud jsou provedeny z důvodů mimo sebeobranu. Pokuste se vždy zavolat o pomoc nebo se dostat pryč, pokud to dokážete.
reklama

Populární Problémy

Zlomený kloub může být velmi bolestivý. Může vám také zkomplikovat život, pokud máte kariéru, která vyžaduje, abyste používali ruce. Někdy je těžké říci, zda je váš kloub skutečně zlomený, nebo je jednoduše pohmožděný. Zatímco ...

Jak nainstalovat umělý trávník. Při správné instalaci nevyžaduje umělý trávník pravidelnou údržbu kromě občasného postřiku, aby byl čistý. Samotná instalace může být intenzivní, zejména pro velký trávník, takže ...

Být společenský vám může pomoci vybudovat smysluplná spojení, vyjít ze své ulity a cítit se méně izolovaní. Abyste mohli mluvit s lidmi, nemusíte být ani společenským motýlem. Vše, co potřebujete, je dobrý instinkt, sebevědomí a některé základní ...

Těchto 5 legend hry odešlo do důchodu příliš brzy.

Je to velký den, roztleskávačky! Vylezete na vrchol pyramidy nebo budete ve spodní řadě? Váš vzhled je prvním dojmem prvního dojmu, tak ať je dobrý! Začněte horkou sprchou, abyste uklidnili svaly ...