Jak čistit ledové podrážky

Ledová podrážka je specializovaná modře zbarvená podrážka boty, která je časem odolnější vůči žloutnutí. Normální, čiré podrážky tenisek mohou rychle zežloutnout a stát se nevzhlednými, ale ledová podrážka může prodloužit životnost vašich tenisek a zachovat jejich vzhled po dlouhou dobu. Nejsou však zcela imunní vůči žloutnutí a mohou se časem časem degradovat jinými způsoby bez údržby. S některými výrobky pro domácnost, trochou tuku na lokty a prostředkem na rozmrazování budou vaše ledové podrážky vypadat stejně ledově jako v den, kdy je dostanete.

Metoda 1 ze 3: Obnovení zažloutlých podrážek pomocí agenta

 1. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 1

  1 Kupte si prostředek na rozmrazování nebo roztok pro zežloutnutí. Island Girl Pink nebo SeaGlow jsou dvě běžně používané prostředky na odmrazování, které účinně čistí žloutnutí od ledové podrážky.
  • Zkontrolujte štítek výrobku a ujistěte se, že je kompatibilní s vaší značkou obuvi. Většinu času nebudou žádné problémy, ale je lepší být opatrný, než abyste omylem způsobili větší poškození boty.


 2. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 2

  2 Podrážku omyjte vlhkým mýdlovým hadříkem. Umyjte povrchové nečistoty a špínu na vnějších oblastech, poté se pokuste dostat hlouběji do podrážky a vyčistit drážky. Chcete, aby byl před aplikací rozmrazovacího prostředku co nejvíce neposkvrněný, protože voda způsobí, že prostředek funguje jako kouzlo.
  • Možná zjistíte, že zabalení mýdlové látky kolem pera vám může poskytnout lepší pákový efekt na špínu, která je tam obzvláště zaseknutá.
 3. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 3

  3 Zakryjte oblasti boty, které nechcete odžloutnout. Pryžové trakční podložky a další vlastnosti podešve by se neměly dotýkat činidla pro odmrazování a měly by být chráněny před vysokými teplotami v dalších krocích této příručky. Tyto oblasti podešve zakryjte pomocí silného papíru nebo lepenky.
  • Nedovolte, aby se některý z prostředků na rozmrazování dotýkal textilie obuvi. Znečistí látku, kterou je téměř nemožné odstranit.
  • Pokud omylem dostanete část na části podrážky, které ji nepotřebují, rychle ji setřete, abyste co nejvíce omezili náhodné poškození.
 4. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 4

  4 Na spodní část podrážky naneste rozmrazovací prostředek. Měkkým štětcem naneste na podrážku v rovnoměrné vrstvě prostředek pro zežloutnutí. Nejprve byste měli pokrýt podešev tenkou vrstvou a poté rovnoměrně nanést další prostředek na rozmrazování, dokud nevznikne vrstva střední velikosti.
  • Použití malé jednorázové nádoby na prostředek může pomoci zabránit kapání na podlahu a rozlití.
 5. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 5

  5 Vystavte botu slunečnímu záření na půl hodiny. Plné, přímé sluneční světlo je klíčové pro správnou funkci odmrazovacích prostředků, jako jsou Island Girl Pink a SeaGlow. Nenechávejte ho na slunci déle než půl hodiny, jinak může být poškozen UV paprsky. Teplota venku by neměla překročit 32 ° C (90 ° F). Pokud nemáte k dispozici mnoho slunečního světla, můžete místo toho použít zdroj světla UVB.
  • Několikrát zabalte botu do igelitu, abyste pomohli regulovat teplotu, nebo před vystavením podrážky slunci zakryjte boky a horní část boty lepenkou.
  • Vystavení příliš vysokému teplu, asi 120 ° F (49 ° C) nebo vyššímu, může způsobit poškození trakce a při ještě teplejších teplotách může dojít k oddělení podešve od boty.
 6. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 6

  6 Omyjte prostředek z podrážky a v případě potřeby opakujte. Většina prostředků proti žloutnutí doporučuje nepřetržitě vystavovat podrážku slunečnímu záření každých pár dní, aby se zvýšila její účinnost. Poté podrážku osušte hadříkem z mikrovlákna.
  • Mikrovlákna jsou abrazivnější než jiné materiály a mohou zachytit více nečistot a špíny. Ujistěte se, že se dostanete do trhlin a trakce podešve, abyste dále snížili množství vlhkosti, které je vystaveno.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Úklid pomocí domácích potřeb

 1. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 7

  1 Smícháním vody a pracího prostředku vytvořte hloubkový čisticí roztok. Zkombinujte čajovou lžičku pracího prostředku a šálek vody a vytvořte účinný čisticí roztok, který lze snadno otřít ze strany podrážky. To odstraní špínu a oleje z vaší boty efektivněji než samotná voda.
  • Ponořte do tohoto roztoku měkký kartáček, například zubní kartáček, a setřete z něj malé cákance a jiné nečistoty, které se hromadí na vnější straně podrážky.
 2. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 8

  2 Zkombinujte jedlou sodu a vodu do bezrizikové pasty. Naneste tuto pastu na podešev pomocí okraje utěrky z mikrovlákna, vytvořte rovnoměrnou vrstvu a nechte pastu na podešvi odpočívat asi 10 minut. Pomocí jiného vlhkého hadříku z mikrovlákna pastu setřete a poté osušte měkkým ručníkem. Tato pasta nezanechává na tkanině obuvi žádné skvrny a snadno se nerozlije.
  • Je důležité zajistit, abyste vysušili co nejvíce vlhkosti, protože pokud necháte na podrážce jakoukoli, může ve skutečnosti urychlit proces žloutnutí.
  • Používání jedlé sody je velmi nízké riziko, takže si nedělejte starosti, pokud se trochu dostanete na ostatní části boty. Jednoduše jej rychle setřete vlhkým hadříkem a nezjistíte žádné poškození.
 3. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 9

  3 Pokud jiné metody čištění nefungují, vydrhněte podrážku bělidlem. Buďte velmi opatrní, abyste si na tkaninu obuvi nedostali bělidlo, naneste bělicí prostředek pomocí zubního kartáčku na vnější stranu podrážky. Před nanesením bělidla na dno podrážky také nechte uschnout. nechte uschnout špičkou směřující k podlaze, aby jakékoli další bělidlo odkapávalo na podlahu místo po stranách.
  • Pomocí měkkých a pomalých tahů kartáčku na zubní kartáček omezte množství bělidla, které švihnete kolem, a zabraňte poškození ostatních částí obuvi.
  • Čištění podrážky bělidlem je zvláště účinné u bílých bot, zatímco použití u barevných bot může být nebezpečné. Než se pustíte do bělení nebílých bot, vyzkoušejte směs pracího prostředku nebo jedlé sody.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence dalšího poškození

 1. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 10

  1 Podrážku pravidelně čistěte bodově gumou na tužky. Nečistoty, malé skvrny a další malé faktory znečištění je třeba řešit denně. Kupte si gumu na bílé umění a mějte ji stále při sobě, abyste rychle zabránili tomu, aby se ze špíny stal flek, který může způsobit rychlejší degradaci boty.
  • Použití Mr Clean Magic Eraser může účinně vyčistit podrážky vašich bot, ale jejich abrazivita způsobí poškození některých materiálů.
  • Párátkem vyhrabejte přilepenou špínu a kameny. Někdy nestačí umýt podrážku nebo použít gumu, aby se kousky dostaly z drážek. Použití párátka k jejich vykopání vám umožní kopat až na samotnou základnu trhliny
 2. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 11

  2 Vyhněte se nošení obuvi ve špatných podmínkách nebo špinavých oblastech. Špinavá, tráva, kameny a déšť mohou způsobit vážné poškození ledových podrážek, které chcete zachovat nedotčené. Pokud máte jiné boty, které vám nevadí, že se trochu zdrsní kolem okrajů, zvažte místo toho každodenní nošení.
  • Oxidaci, proces, při kterém většina materiálů přirozeně degraduje, můžete zpomalit snížením množství vlhkosti, které je vystavujete, vyhýbáním se kalužím, dešti a sněhu.
 3. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 12

  3 Uchovávejte botu na chladném a suchém místě v původní krabici. Udržování původní boty znamená bezpečné a kontrolované skladování. Udržujte jejich estetiku tím, že je uložíte do jejich původní krabice mimo slunce do skříně, zásuvky nebo jiného tmavého a chladného prostoru, nikoli do botníku nebo před vchodové dveře.
  • Odstraňte původní papír, protože barvivo obsahuje chemikálie, které mohou postupem času urychlit proces žloutnutí. Místo toho se rozhodněte pro nekyselý papír, se kterým boty uložíte, například neupravený hnědý papír.
 4. Obrázek s názvem Clean Icy Soles Krok 13

  4 Ke snížení vlhkosti při skladování použijte pakety oxidu křemičitého. Silikátové pakety jsou jednou z nejužitečnějších věcí při sušení malého prostoru, a proto je například běžně vidíte například v pytlících s tortilla chipsy. Do každé obuvi vhoďte balíček oxidu křemičitého, než je odložíte, a až je znovu vytáhnete, budou vypadat a vonět svěžeji než bez nich.
  • Silikátové pakety pomohou při skladování zpomalit žloutnutí podrážek.
  • Do krabice od bot můžete vložit až čtyři balíčky oxidu křemičitého, aby se zabránilo hromadění vlhkosti, ale více než to se nedoporučuje.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Na podrážky obuvi nanášejte pouze rozmrazovací prostředek nebo roztok pro zežloutnutí. Tyto výrobky mohou způsobit silné skvrny a poškození látky a dalších částí obuvi, proto buďte velmi opatrní při procesu aplikace.
reklama

Populární Problémy

Jak nalepit zlomenou malíkovou špičku. Zlomené prsty jsou častým zraněním, zejména „růžového“ (nejmenšího pátého prstu na noze), který je náchylnější k ucpání a rozdrcení. Https://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/patientinstructions/000520.htm. ..

Váš průvodce streamováním Herbie: Plně načteno online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Ať už jste začátečník nebo sníte o tom, že se stanete příštím tenisovým šampionem, nákup tenisové rakety bude pro vaši hru velkým přínosem. Všechny tenisové rakety nejsou vytvořeny stejně a všechny mají svá pro a proti. Li...

Skákací zvedáky jsou základní cvičení, které téměř každý dělal v dětství, ale věděli jste, jak prospěšné mohou být skákací zvedáky pro vaše srdce a plíce? Ať už muž nebo žena, mladý nebo starý, fyzicky zdatný nebo teprve začínáte cvičit, ...

Hart Memorial Trophy a další se rozdávají během středeční přehlídky cen NHL 2019. Zde je návod, jak sledovat živý přenos bez kabelu zdarma.

Baylor vypadá, že se odrazí od těžké ztráty z minulého týdne, když v sobotu hostí Texas. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.