Jak glazovat šunku

Glazovaná šunka je působivým hlavním chodem pro každou slavnostní příležitost. Je snadné jej připravit a několik triků může zaručit vlhké, jemné maso a chutnou, lesklou glazuru. Připravte si polevu, když je šunka v troubě, a potřete ji, když je šunka téměř hotová. Pokračujte v pečení šunky asi 15 minut, nebo dokud není poleva křupavá a karamelizovaná. Nejlepších výsledků dosáhnete použitím teploměru na maso ke sledování vnitřní teploty a uvařit si šunku k dokonalosti.Ingredience

Jednoduchá glazura z hnědého cukru

 • 1 ⅓ šálku (265 g) tmavě hnědého cukru
 • 1/4 šálek (59 ml) pomerančového džusu, červeného vína nebo koňaku

Glazura z hnědého cukru a sójové omáčky

 • 1 ⅓ šálku (265 g) světle hnědého cukru
 • 2/3 šálek (160 ml) sójové omáčky
 • 2 stroužky česneku, mleté

Bourbon, melasa a hřebíčková poleva

 • 1 1/3 šálky (320 ml) melasy
 • 2/3 šálek (160 ml) bourbonu
 • ½ čajové lžičky (1 g) mletého hřebíčku

Javorovo-oranžová glazura

 • 3/4 šálek (180 ml) javorového sirupu
 • 1/2 šálek (120 ml) pomerančové marmelády
 • 2 polévkové lžíce (30 g) nesoleného másla
 • 1 polévková lžíce (16 g) dijonské hořčice
 • 1 čajová lžička (2 g) mletého černého pepře
 • ¼ lžičky (¾ g) mleté ​​skořice

Metoda 1 ze 3: Výroba glazury

 1. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 1

  1 Po vložení šunky do trouby připravte polevu. Nakonec šunku zesklovatíte asi 15 až 20 minut, než bude hotová. Abyste měli polevu hotovou včas, začněte na ní pracovat zhruba 45 až 60 minut, než očekáváte, že bude šunka hotová.
  • Rychlé glazury trvají pouhých několik minut, a dokonce i ty, které je třeba snížit na sporáku, trvají méně než 15 minut.
 2. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 2

  2 Pokud chcete jednoduchou, klasickou možnost, rozšlehejte hnědou cukrovou polevu. Pro nejjednodušší variantu bez vaření jednoduše smíchejte 1 ⅓ šálku (265 g) tmavě hnědého cukru s 1/4 šálek (59 ml) pomerančového džusu, červeného vína nebo koňaku. Smíchejte ingredience v malé misce, dokud se cukr úplně nerozpustí.
 3. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 3

  3 Vařte polevu ze sójové omáčky a přidejte slané tóny. Případně smíchejte 1 ⅓ šálku (265 g) světle hnědého cukru, 2/3 šálek (160 ml) sójové omáčky a 2 mleté ​​stroužky česneku v malém hrnci, poté přiveďte ingredience k varu na středním ohni.
  • Jakmile směs dosáhne varu, snižte teplotu. Občas promíchejte a duste 3 až 5 minut, nebo dokud mírně nezhoustne. Poté vypněte teplo a nechte glazuru vychladnout alespoň 10 až 15 minut, než ji potřete šunkou.
 4. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 4

  4 Zkombinujte bourbon, melasu a hřebíček a vytvořte hlubokou, hřejivou glazuru. Šlehejte dohromady 1 1/3 šálky (320 ml) melasy, 2/3 šálek (160 ml) bourbonu a ½ čajové lžičky (1 g) mletých hřebíčků v malém kastrůlku. Ingredience přivedeme k varu na středním plameni, poté plamen snížíme a za občasného míchání dusíme 3 až 5 minut.
  • Jakmile směs mírně zhoustne, vypněte oheň a nechte 10 až 15 minut vychladnout.
 5. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 5

  5 Vytvořte javorovo-oranžovou polevu pro jemnou, jasnou kombinaci chutí. Kombajn 3/4 šálek (180 ml) javorového sirupu, 1/2 šálek (120 ml) pomerančové marmelády, 2 polévkové lžíce (30 g) nesoleného másla, 1 polévková lžíce (16 g) dijonské hořčice, 1 lžička (2 g) mletého černého pepře a ¼ lžičky (¾ g) mleté ​​skořice v malém kastrůlku. Směs dusíme na středním ohni za občasného míchání 5 až 10 minut, nebo dokud není sirupová a nezredukuje se na 1 šálek (240 ml).
  • Nechte polevu vychladnout alespoň 10 až 15 minut, než ji potřete šunkou.

  Spropitné: Pokud nemáte po ruce pomerančovou marmeládu, nahraďte ji kůrou a neomletou šťávou ze 2 pomerančů v kombinaci s 1/4 šálek (59 ml) medu.  jak hrát profesionální tenis
 6. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 6

  6 Zkuste vymyslet vlastní glazuru. Receptů na glazury najdete nespočet, ale vymyslet vlastní glazuru je snadné. Experimentujte s přísadami po ruce, dokud nevyvážíte sladkou, kyselou a slanou chuť. Zaměřte se na výrobu 1 až 2 šálků (240 až 470 ml) glazury a rezervujte si asi třetinu z toho, abyste mohli sloužit u jídelního stolu.
  • Základní přísady glazury jsou sladidlo (jako je hnědý cukr nebo melasa), kyselina (například ocet nebo pomerančový džus) a bylinky nebo koření (například tymián nebo hřebíček).
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Nanášení glazury

 1. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 7

  1 Upečenou nebo předvařenou šunku pečte při teplotě 121 ° C. Troubu předehřejte, šunku vyjměte z obalu a osušte. Vložte šunku do sáčku a položte ji řezanou stranou dolů na mělkou pekáč vyloženou hliníkovou fólií. Pokud nemáte pytel na pečení, zakryjte šunku volně hliníkovou fólií.
  • Plánujte pečení vytvrzené (předvařené) šunky asi 10 až 15 minut na libru (asi 22 až 33 minut na kg), nebo dokud nedosáhne vnitřní teploty 43 ° C. Pokud jste šunku nenamočili, aby dosáhla pokojové teploty, plánujte ji ohřívat o hodinu déle.

  Variace: Pokud pečete nevařenou šunku, předehřejte si troubu na 323 ° F (163 ° C). Vložte šunku do pekáče vyložené alobalem a slijte 1/2 šálek (120 ml) bourbonu, cideru, vína nebo vody. Pečte asi 20 minut na libru (asi 44 minut na kg), nebo dokud nedosáhne vnitřní teploty 150 ° F (66 ° C).  velikost rukojeti tenisového skladu
 2. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 8

  2 Vyjměte šunku z trouby 20 minut před pečením. Pokud ohříváte uzenou šunku, vyjměte ji z trouby, jakmile dosáhne vnitřní teploty 43 ° C. U 3,2 až 4,5 kg šunky namočené v horké vodě a pečené při teplotě 121 ° C by to mělo trvat přibližně 1 až 1 a půl hodiny.
  • Horkou pekáč položte na drátěný chladicí rošt. Jakmile šunku vyjmete, zvyšte teplotu trouby na 177 ° C.
  • Pokud vaříte nevytvrzenou šunku při 163 ° C (325 ° F), vyjměte ji z trouby, jakmile dosáhne vnitřní teploty mezi 57 až 60 ° C (135 až 140 ° F), nebo přibližně po 2 hodinách.
 3. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 9

  3 Bodujte šunku pokud není spirálovitě krájená. Vytvořte sérii 1/2 1,3 cm hluboká úhlopříčka odřízne 1 palec (2,5 cm) od sebe přes horní povrch šunky. Poté otočte pánev a proveďte diagonální řezy v opačném směru, abyste vytvořili mřížku diamantových tvarů. Bodování přispívá ke skvělé prezentaci a umožňuje glazuře proniknout hlouběji do masa.
  • Vzhledem k tomu, že šunka nakrájená na spirály je předem nakrájena, není bodování nutné.
  • Pokud je to žádoucí, zatlačte celý hřebíček do každého bodu, kde se protínají 2 rýhované čáry. Nezapomeňte je před krájením a podáváním šunky odstranit.

  Volitelný: Před rýhováním a glazováním někteří kuchaři dávají přednost odstranění kůry nebo kůže a svrchní vrstvy tuku. Pokud chcete, nakrájejte je a oloupejte ostrým nožem. Poté udělejte šunku 1/4 palců (0,64 cm) hluboké řezy po celém jeho povrchu.

 4. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 10

  4 Šunku potřeme asi třetinou glazury. Pomocí šlehače nebo lžíce potřete šunku částí glazury. Ujistěte se, že glazuru zapracujete do rýh nebo šnekových řezů.
  • Cukry v glazuře zkaramelizují a poskytnou atraktivní, chutnou a cukrovou kůži. Příliš brzké zasklení šunky v procesu vaření povede k připálené šunce, takže počkejte posledních 15 až 20 minut.
 5. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 11

  5 Zvedněte troubu na 177 ° C a pokračujte v pečení šunky. Vraťte šunku do trouby a nepřikryté pečte, dokud glazura nezačne být lesklá, křupavá a mírně hnědá.
  • Při prvním vyjmutí šunky zvyšte teplotu, aby měla trouba čas zahřát se.
 6. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 12

  6 Asi po 10 minutách potřete další třetinu glazury. Pracujte rychle, když potřete více glazurou, aby teplota trouby neklesla příliš nízko. Šunku držte v troubě dalších 5 až 10 minut, dokud povrch nebude křupavý, hnědý a karamelizovaný.
  • Ujistěte se, že šunku bedlivě sledujete oknem trouby, aby nepřipálila.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Servírování vaší glazované šunky

 1. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 13

  1 Vyjměte šunku z trouby a nechte ji odpočinout. Vyndejte šunku z trouby, přeneste ji na vyřezávací desku a troubu vypněte. Uvolněte jej alobalem a nechte 15 až 20 minut odpočívat.
  • Zatímco šunka odpočívá, její vnitřní teplota se trochu zvýší. To znamená, že konečná teplota podávání bude asi 49 ° C pro sušenou šunku a 63 až 66 ° C pro takovou, která byla nevařená, když jste ji koupili.
  • Pro čerstvou, nevařenou šunku je doporučená bezpečná vnitřní teplota 145 ° F (63 ° C). Uzená šunka už byla uvařená, takže je dokonce bezpečné jíst studené.
 2. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 14

  2 Ze zbytku polevy připravte rychlou omáčku. Zatímco šunka odpočívá, šlehejte 2 až 4 lžíce pánvi šťávy se zbývající třetinou glazury, dokud ji nezředíte na omáčku.
  • Aby byla poleva teplá, položte kastrol na hořák nastavený na nízkou teplotu a občas ho promíchejte.
 3. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 15

  3 Před šunkou představte šunku svým hostům. Ozdobte šunku kyticí čerstvých bylinek, jako je petržel nebo řeřicha, a ukažte ji svým hostům. Jakmile budou mít příležitost obdivovat vaši ruční práci, můžete se pustit do vyřezávání a podávání šunky.
 4. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 16

  4 Nakrájejte šunku do 1/4 plátky 0,64 cm. Pokud vaše šunka není předem nařezaná, nakrájejte ji sami ostrým řezbářským nebo kuchařským nožem. Nejprve odstraňte hřebíček, pokud jste nějaký vložili do rýhovaného povrchu. Odřízněte několik plátků, aby se ztenčila tenčí strana, a poté šunku otočte na rovnou stranu, aby se při vyřezávání masitější strany nekroutila.
  • Když se podíváte na řezanou stranu, uvidíte, že kost je blíže k jednomu okraji. Toto je tenčí strana a chcete vyřezat opačnou, masovější stranu.
  • Krájejte přímo dolů do šunky, dokud nedosáhnete kosti. Proveďte škrty každý 1/4 palec (0,64 cm), poté nožem vodorovně projděte po kosti, abyste plátky odstranili.
  • Pokud jste si koupili šunku nakrájenou na spirále, jednoduše ji nakrájejte podél kosti, abyste plátky odstranili.
 5. Obrázek s názvem Glaze a Ham Step 175 Plátky šunky podávejte s polevou. Přeneste plátky spolu s ozdobami na servírovací talíř. Na talíř položte servírovací vidličku a nalijte glazurovou omáčku do omáčky. Přineste loď a talíř ke stolu, obsloužte své hosty a pozvěte je, aby si podle chuti přidali omáčku.
  • Spojte svou glazovanou šunku s přílohami, jako je balsamico zelené fazole , rozmačkaný nebo vroubkovaný brambory, a pečená mrkev .
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Při jaké teplotě mám vyndat vykostěnou šunku a nanést glazuru? Udělal jsem glazuru z hnědého cukru, ananasové šťávy a suché hořčice a vložil ji na šunku, spolu s hřebíčkovými kopími a ananasovými kroužky, vložil jsem do trouby na 275 a nechal pomalu péct asi 10 hodin, poté zvýšil teplotu na 350 jednu hodinu před vyřezáváním. Během pečení často podléváme. Během pečení dejte na dno pekáče trochu vody, aby nevyschlo.
 • Otázka Mám při pečení přikrýt šunku? Na 3/4 doby pečení přikryjte alobalem, poté odkryjte, aby byla kůra nahoře. Aby bylo ostré, musí být skóroval.
 • Otázka Může být glazura nanesena na plně uvařenou a vychladlou šunku při zahřívání, těsně před podáváním? Ano, ale ideální je přímo před podáváním glazovat šunku. To proto, aby teplo roztavilo glazuru a aby maso mohlo změknout. Pokud necháte polevu na šunce příliš dlouho, maso nezměkne.
 • Otázka Jak dlouho mám ohřívat plně uvařenou šunku 3 a 3/4 libry a na jakou teplotu trouby? Zakryjte fólií a zahřívejte přibližně 1 hodinu při 175 ° C, nebo dokud teplota jádra nedosáhne 75 ° C. Sejměte fólii na posledních 15 minut.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Jděte s šunkou nakrájenou na kostičky, která je nejchutnější, nejpohodlnější a snadno dostupná. Jejich příprava zabere méně času, a protože jsou předem nařezány, dají se snadněji vyřezávat.
 • Pokud si nejste jisti, jakou velikost šunky koupit, počkejte 1/2 na 3/4 libra (230 až 340 g) na osobu.
 • Vyhněte se nákupu šunky označené jako „přidaná voda“ nebo „šunka a vodní produkt“. Tyto injekční roztoky ředí chuť.
 • Abyste zkrátili dobu vaření, namočte šunku v původním obalu na 90 minut do horké vody. Méně času v troubě znamená méně odpařování, což znamená vlhké, jemné maso.
 • Zbytkovou glazovanou šunku skladujte 7 až 10 dní a vychutnejte si ji se smaženými vejci, v sendvičích nebo se zbytky příloh z vašeho svátečního jídla.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Pánev na smažení
 • Sáček do trouby (nebo hliníková fólie)
 • Teploměr na maso
 • Malý kastrol
 • Odměrka
 • Odměrka
 • Metla
 • Kartáč nebo lžíce na pražení
 • Prkénko
 • Kuchařský nůž

Populární Problémy

Po svém dlouho očekávaném návratu do soutěžního tenisu Roger Federer prohlásil, že jeho hlavní cíle pro sezónu 2021 jsou Wimbledon a olympijské hry v Tokiu.Jak se připravit na výlet. Kempování je zábavný a vzrušující zážitek, ale abyste zůstali organizovaní a v bezpečí, musíte se na cestu připravit. Rozhodněte se, s kým budete kempovat. Pokud jste to jen vy nebo vaše rodina, další krok není tak ...Roger Federer, Novak Djokovic a Andy Murray byli všichni součástí elektrizujícího finále US Open.

Temple a Duke se snaží uzavřít sezóny vítězstvím v 2018 Independence Bowl. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Po ročním čekání se tokijská olympiáda konečně chystá 23. července.