Jak přesvědčit lidi

Přesvědčit lidi o tom, že cesta je ta nejlepší, je často velmi obtížné - zvláště když si nejste zcela jisti, proč říkají ne. Proměňte své konverzace a přesvědčte lidi o svém úhlu pohledu. Jde o to, přimět je, aby se divili, proč říkají ne - a správnou taktikou to zvládnete.oddíl v tenise

Metoda 1 z 5: Základy

 1. 1 Pochopte, jak je načasování všechno. Vědět, jak přesvědčit lidi, není jen slovy a řečí těla - je to také znát správný čas s nimi mluvit. Pokud přistupujete k lidem, když je jich vícuvolněnýa otevřeni diskusi, s největší pravděpodobností dosáhnete rychlejších a lepších výsledků.
  • Lidé jsou nejpřesvědčivější okamžitě poté, co někomu poděkovali - cítí se zadluženi. A co víc, jsou po svém bytí nejpřesvědčivějšípoděkoval- cítí se oprávněně. Pokud vám někdo poděkuje, je na to ideální časpožádat o laskavost. Něco jako něco, co se děje kolem. Škrábal jsi je na záda, teď je nejvyšší čas, aby poškrábali ty tvoje.
 2. 2 Seznamte se s nimi . Velká část toho, zda je přesvědčování účinné nebo ne, je založena na obecném vztahu mezi vámi a vaším klientem/synem/přítelem/zaměstnancem. Pokud toho člověka dobře neznáte, je to takje nutné začít budovat tento vztahokamžitě - najděte společnou řeč co nejdříve. Lidé se obecně cítí bezpečněji u lidí, kteří jsou jim podobní (a proto je mají rádi). Najděte tedy paralely a dejte o nich vědět.
  • Nejprve si promluvte o tom, co je zajímá. Jedním z nejlepších způsobů, jak přimět lidi, aby se otevřeli, je mluvit o tom, co jsouvášnivýo.Pokládejte inteligentní, promyšlené otázkyo tom, co je zajímá - a nezapomeňte zmínit, proč vás tyto zájmy zajímají! Když uvidíte, že jste spřízněná duše, řeknete této osobě, že je v pořádku být k vám vnímavý a otevřený.
   • Je to jejich obrázek seskoku padákem na stůl? Šílený! Právě jste zvažovali první ponor - ale měli byste to udělat z 10 000 nebo 18 000 stop? Jaký je jejich ostřílený názor?
 3. 3 Mluvte kladně . Pokud svému synovi nebo dceři řeknete: „Nepokazte si pokoj“, když tím chcete říci: „Ukliďte svůj pokoj“, nikam se nedostanete. „Neváhejte mě kontaktovat,“ není totéž jako „Zavolejte mi ve čtvrtek!“ Ten, s kým mluvíte, nebude vědět, co máte na mysli, a proto vám nebude moci dát to, co chcete.
  • Je co řícijasnost. Pokud zmatkujete, může s vámi dotyčný chtít souhlasit, ale nutně neví, co hledáte. Mluvení kladně vám pomůže zachovat přímost a ujasnit si své záměry.
 4. 4 Opřete se o étos, patos a loga. Víte, jak jste na vysoké škole prošli kurzem Lit, který vás poučil o Aristotelových odvoláních? Ne? Tady máte štětec. Ten chlap byl chytrý - a tyto výzvy jsou tak lidské, že zůstávají věrné dodnes.
  • Étos - myslete důvěryhodnost. Máme tendenci věřit lidem, kterých si vážíme. Proč si myslíte, že existují mluvčí? Pro toto přesné odvolání. Zde je příklad: Hanes. Dobré spodní prádlo, slušná společnost. Stačí vám to k nákupu jejich produktu? No, možná. Počkejte, Michael Jordan sportuje Hanes více než dvě desetiletí? Prodáno!
  • Patos - spoléhá na vašeemoce. Každý ví, že reklama SPCA se Sarah McLachlan a smutnou hudbou a smutnými štěňaty. Ta reklama je nejhorší. Proč? Protože to sledujete, je vám smutno a cítíte nutkání pomoci štěňatům. Pathos v celé své kráse.
  • Loga - to je kořen slova 'logika. ' To je možná nejpoctivější z metod přesvědčování. Jednoduše řeknete, proč by s vámi měl člověk, se kterým mluvíte, souhlasit. Proto se statistiky používají tak často. Pokud by vám bylo řečeno: „V průměru dospělí, kteří kouří cigarety, umírají o 14 let dříve než nekuřáci“ (což je mimochodem pravda), a věřili byste, že chcete žít dlouhý a zdravý život, logika by vám diktovala, abyste přestali . Výložník. Přesvědčení.
 5. 5 Vytvořte potřebu. Toto je pravidlo č. 1, pokud jde o přesvědčování. Koneckonců, pokud není potřeba toho, co se snažíte prodat/získat/udělat, nestane se to. Nemusíte být dalším Billem Gatesem (i když rozhodně vytvořil potřebu) - vše, co musíte udělat, je podívat se na Maslowovu hierarchii. Přemýšlejte o různých sférách potřeb-ať už jde o fyziologické, bezpečí a jistotu, lásku a sounáležitost, potřeby sebeúcty nebo seberealizace, určitě najdete oblast, které něco chybí, něco, co můžete zlepšit pouze vy.
  • Vytvořit nedostatek. Kromě toho, co my lidé potřebujeme k přežití, má téměř vše hodnotu v relativním měřítku. Někdy (možná většinu času) chceme věci, protože ostatní lidé tyto věci chtějí (nebo mají). Pokud chcete, aby někdo chtěl to, co máte (nebo jste nebo děláte, nebo pokud to chce jen po vás), musíte tento objekt omezit, i když jste tím objektem vy. Koneckonců nabídka v poptávce.
  • Vytvořte naléhavost. Abyste přiměli lidi jednat v daném okamžiku, musíte být schopni vyvolat pocit naléhavosti. Pokud nejsou dostatečně motivovaní chtít cokoli, co právě máte, je nepravděpodobné, že by v budoucnu změnili názor. Musíte lidi přesvědčit v přítomnosti; na tom všem záleží.
  reklama

Metoda 2 z 5: Vaše dovednosti

 1. 1 Mluv rychle . Ano. To je pravda - lidé jsou přesvědčeni rychlým a sebevědomým mluvčím než přesností. Nějak to dává smysl - čím rychleji mluvíte, tím méně času má váš posluchač na zpracování toho, co jste řekli, a na to, aby to zpochybnil. To a vy vytvoříte pocit, že skutečně uchopíte téma tím, že budete fakty procházet rychlostí warpu, se všemi si budete jisti.
  • V říjnu 1976 studie publikovaná v časopise Journal of Personality and Social Psychology analyzovala rychlost a postoj mluvení. Vědci hovořili s účastníky a snažili se je přesvědčit, že kofein je pro ně špatný. Když mluvili přeplňovaným tempem 195 slov za minutu, účastníci byli přesvědčivější; ti, kteří měli přednášku rychlostí 102 slov za minutu, byli méně přesvědčeni. Předpokládalo se, že při vyšších rychlostech řeči (195 slov za minutu je asi nejrychlejší, jak lidé mluví v běžné konverzaci) byla zpráva považována za důvěryhodnější - a tedy přesvědčivější. Zdá se, že rychlé mluvení naznačuje sebevědomí, inteligenci, objektivitu a vynikající znalosti. Řeč rychlostí 100 slov za minutu, což je minimum běžné konverzace, byla spojena s negativní stranou mince.
 2. 2 Buď namyšlený . Kdo by si myslel, že být namyšlený je tak dobrá věc (ve správných chvílích)? Nedávný výzkum ve skutečnosti řekl, že lidé dávají přednost šikovnosti před odborností. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč zdánlivě bezradní politici a velké paruky ze všeho vyváznou? Proč Sarah Palin stále vystupuje na Fox News? Je to důsledek fungování lidské psychologie. Opravdu důsledek.
  • Výzkum provedený na univerzitě Carnegie Mellon ukázal, že lidé dávají přednost radám od důvěryhodných zdrojů-i když víme, že zdroj má nepříliš hvězdné výsledky. Pokud si to někdo uvědomuje (podvědomě nebo jinak), může ho to přivést k přehánění, jak sebevědomý je v daném tématu.
 3. 3 Ovládněte řeč těla. Pokud se vám zdá nepřístupný, uzavřený a neochotný dělat kompromisy, lidé nebudou chtít poslouchat slovo, které musíte říct. I když říkáte všechny správné věci, přijímají slova z vašeho těla. Sledujte svou polohu stejně jako ústa.
  • Zůstaň otevřený . Ruce mějte rozložené a tělo směřujte k druhé osobě. Udržujte dobrý oční kontakt, usmívejte se a dávejte najevo, že se nemusíte vrtět.
  • Zrcadlit druhé. Lidem se opět líbí ti, které vnímají jako oni - jejich zrcadlením jste doslova ve stejné pozici. Pokud se opírají o loket, opřete se o zrcadlový loket. Pokud se opřou, opřete se. Nedělejte to tak vědomě, že to na to upozorňuje - ve skutečnosti, pokud cítíte vztah, měli byste to udělat téměř automaticky.
 4. 4 Zůstaňte důslední . Představte si zásadního politika, který stojí v obleku na pódiu. Reportér mu položí otázku, jak jeho podpora pochází hlavně od těch 50 let a starších. V reakci na to potřásl pěstí, ukázal a agresivně řekl: „Cítím mladou generaci.“ Co je na tom obrázku špatného?
  • Co je špatně, je všechno. Celý jeho obraz - jeho tělo, jeho pohyby - jdou proti tomu, co říká. Má odpovídající, měkkou odezvu, ale řeč jeho těla je tvrdá, nepříjemná a divoká. V důsledku toho není uvěřitelný. Aby byly vaše sdělení a řeč těla přesvědčivé, musí se shodovat. Jinak vypadáte jako lhář.
 5. 5 Buďte vytrvalí. Dobře, tak neodsávej člověka k smrti, když ti pořád říká ne, ale nenech se tím odradit od toho, aby ses zeptal další osoby. Nebudete s každým přesvědčovat, zvláště než se dostanete přes křivku učení. Vytrvalost se dlouhodobě vyplatí.
  • Nejpřesvědčivější člověk je ten, kdo je ochoten neustále se ptát na to, co chce, i když je neustále odmítá. Žádný světový vůdce by nedosáhl ničeho, kdyby se při svém prvním odmítnutí vzdal. Abraham Lincoln, jeden z nejuznávanějších prezidentů v historii), ztratil matku, tři syny, sestru a svou přítelkyni, neuspěl v podnikání a prohrál osm samostatných voleb, než byl zvolen prezidentem USA.
  reklama

Metoda 3 z 5: Pobídka

 1. 1 Jděte na ekonomickou pobídku. Chcete od někoho něco, dostali jsme toho tolik. Co jim tedy můžete dát? Co víte, je něco, co by mohli chtít? První odpověď: peníze.
  • Řekněme, že máte blog nebo noviny a chcete, aby autor udělal rozhovor. Místo toho, abyste řekli: „Hej! Líbí se mi tvoje práce! ' co by bylo efektivnější? Zde je příklad: „Milý Johne, všiml jsem si, že ti za pár týdnů vyjde kniha, a věřím, že by to moji čtenáři na mém blogu sežrali. Měli byste zájem o 20minutový rozhovor a já bych ho doporučil všem svým čtenářům? Budeme také moci skončit s přednesem vaší knihy. ' Nyní John ví, že pokud udělá tento článek, osloví širší publikum, prodá více své práce a vydělá více peněz.
 2. 2 Rozhodněte se pro sociální pobídku. Dobře, dobře, ne každému jde o peníze. Pokud to není možné, vydejte se společenskou cestou. Většina lidí se zajímá o svůj celkový obraz. Pokud znáte jejich přítele, ještě lépe
  • Zde je stejné téma, pouze za použití sociální pobídky: „Milý Johne, nedávno jsem četl ten průzkum, který jsi zveřejnil, a nemohl jsem se divit:„ Proč o tom KAŽDÝ neví? “ Říkal jsem si, měli byste zájem udělat rychlý 20minutový rozhovor, kde budeme hovořit o tomto výzkumu? V minulosti jsem představil výzkum Maxe, někoho, koho znám, s nímž jste v minulosti pracovali, a věřím, že váš výzkum bude na mém blogu velkým hitem. ' Nyní John ví, že Max je v mixu (v narážce na étos) a že tato osoba cítí vášnivě svou práci. Společensky John nemá důvod to nedělat a má k tomu spoustu důvodů.
 3. 3 Použijte morální cestu. Tato metoda je pravděpodobně nejslabší, ale u některých lidí může být účinnější. Pokud si myslíte, že někoho nepohnou peníze ani sociální image, zkuste to.
  • 'Milý Johne, nedávno jsem četl ten průzkum, který jsi zveřejnil, a nemohl jsem se divit:' Proč o tom KAŽDÝ neví? ' Ve skutečnosti je to jeden z důvodů, proč jsem spustil svůj podcast Social Triggers. Mým velkým cílem je přinést poznatky z akademických prací široké veřejnosti. Zajímalo by mě, měl byste zájem o rychlý 20minutový rozhovor? Můžeme zdůraznit váš výzkum všem mým posluchačům a doufejme, že oba dokážeme udělat svět o něco chytřejším. ' Poslední řádek ignoruje peníze a ego a jde přímo na morální hlavní cestu.
  reklama

Metoda 4 z 5: Strategie

 1. 1 Využijte krásu vina a vzájemnost. Už jste někdy měli přítele, který říká: „První kolo na mě!“ a vaše bezprostřední myšlenka je: „Pak jsem dostal druhou!“? To proto, že jsme podmíněni návratem přízně; je to jen fér. Když tedy někomu uděláte „dobrý skutek“, myslete na to jako na investici do své budoucnosti. Lidé budou chtít vrátit.
  • Pokud jste skeptičtí, jsou kolem vás lidé, kteří tuto techniku ​​používají neustále. PO CELOU DOBU. Ty otravné ženy v těch kioskech v obchoďáku rozdávající mléko? Vzájemnost. Mincovna na vaší kartě na konci večeře? Vzájemnost. Zdarma 1 800 Tequila panáků, které jste dostali v baru? Vzájemnost. Je to všude. Zaměstnávají ji firmy na celém světě.
 2. 2 Využijte sílu konsensu. Je v lidské přirozenosti chtítbuď v pohoděa na 'zapadnout.`` Když dáte druhému vědět, že to dělají i jiní lidé (doufejme, že jde o skupinu nebo osobu, kterou respektují), uklidní je to, že to, co navrhujete, je správné, a nechá náš mozek vypustit z hlavy analyzovat, zda je to dobré nebo ne . Mít „stádovou mentalitu“ nás nechává býtduševně líný.Také nás to chrání, abychom nezůstali pozadu.
  • Příkladem úspěchu této metody je používání informačních karet v hotelových koupelnách. V jedné studii se počet zákazníků, kteří znovu použili své ručníky, zvýšil o 33%, když na informačních kartách v hotelových pokojích bylo napsáno '75% zákazníků, kteří zůstali v tomto hotelu, znovu použili své ručníky', podle výzkumu provedeného na Influence at Work v Tempe, Arizona .
   • Je to ještě intenzivnější. Pokud jste někdy absolvovali kurz Psych 101, slyšeli jste o tomto jevu. V 50. letech provedl Solomon Asch celou řadu studií shody. Předmět vložil do skupiny společníků, kterým bylo řečeno, aby řekli špatnou odpověď (v tomto případě, že viditelně kratší řádek byl delší než viditelně delší řádek (něco, co by dokázalo tříleté dítě). V důsledku toho šokujících 75% účastníků uvedlo, že kratší řada je delší a zcela kompromituje to, čemu skutečně věří, jen aby odpovídala normě. Blázen, co?
 3. 3 Žádejte hodně . Pokud jste rodič, viděli jste toho v akci. Dítě říká: „Mami, mami! Pojďme na pláž! ' Máma říká, že ne, cítí se trochu provinile, ale nemá možnost změnit názor. Ale potom, když dítě řekne: „Dobře, dobře. Půjdeme tedy k bazénu? ' maminka chce říct ano a dělá .
  • Zeptejte se tedy, co vlastně chcete druhý . Lidé cítí pocit viny, když žádost odmítnou, bez ohledu na to, co to obecně je. Pokud je druhý požadavek (tj. Skutečný požadavek) něco, čemu nemají důvod nevyhovět, pak využijí příležitosti. Druhý požadavek jim dává svobodu od viny, jako úniková cesta. Bude se jim ulevit, lépe o sobě a vy dostanete, co chcete.Pokud chcete darovat 10 $, požádejte o 25 $. Pokud chcete, aby byl projekt hotový za měsíc, požádejte o něj nejdříve za 2 týdny.
 4. 4 Použití my. Studie ukázaly, že ujištění o my je produktivnější v přesvědčování lidí než jiné, méně pozitivní přístupy (konkrétně ohrožující přístup ( Pokud to neuděláte, já ano ) a racionální přístup ( Měli byste to udělat z následujících důvodů ). Použití my zprostředkovává pocit kamarádství, shodnosti a porozumění.
  • Pamatujete si, jak jsme dříve řekli, že je důležité navázat vztah, aby se posluchač cítil jako vy a měl vás rád? A pak, jak jsme řekli, že zrcadlí vaši řeč těla, aby se posluchač cítil jako vy a měl vás rád? Nyní byste měli použít „my“ ... takže se posluchač cítí podobně a má vás rád. Vsadím se, že jste toho neviděli.
 5. 5 Začněte věci. Víte, jak se někdy zdá, že se tým opravdu nerozjede, dokud někdo ‚nerozhodí míč '? Musíte být tou osobou. Pokud dáte první bit, bude váš posluchač více nakloněn dokončení.
  • Lidé jsou častěji ochotni dokončit úkol, než aby dělali celou věc. Až budete příště potřebovat prát prádlo, zkuste ho hodit do pračky a potom se zeptejte, jestli by vaše drahá polovička nezvedla vůli. Je to tak snadné, že nemohou ospravedlnit odmítnutí.
 6. 6 Nechte je říct ano . Lidé chtějí být v souladu sami se sebou. Pokud je přimějete říci „ano“ (tak či onak), budou se toho chtít držet. Pokud přiznají, že by chtěli řešit určitý problém nebo jsou určitým způsobem a nabídnete řešení, budou se cítit povinni to vidět. Ať je to cokoli, přimějte je, aby souhlasili.
  • Ve výzkumné studii Jing Xu a Roberta Wyera účastníci ukázali, že jsou vnímavější cokoliv pokud nejprve ukázali něco, s čím souhlasí. V jednom ze zasedání si účastníci poslechli buď projev Johna McCaina nebo Baracka Obamy a poté sledovali reklamu na Toyotu. Republikáni byli po sledování Johna McCaina více ovlivněni reklamou a demokraté? Uhodli jste-byli více pro-Toyota po sledování Baracka Obamy. Pokud se tedy pokoušíte něco prodat, nechte své zákazníky, aby s vámi nejprve souhlasili - i když to, o čem mluvíte, nemá nic společného s tím, co prodáváte.
 7. 7 Být vyrovnaný. I když se to někdy může zdát, lidé mají nezávislé myšlení a nejsou všichni pitomci. Pokud nezmíníte všechny strany argumentu, lidé budou méně pravděpodobně věřit nebo s vámi souhlasit. Pokud vám slabosti hledí do očí, řešte je sami - zvláště než to udělá někdo jiný.
  • V průběhu let bylo provedeno mnoho studií porovnávajících jednostranné a oboustranné argumenty a jejich účinnost a přesvědčivost v různých kontextech. Daniel O’Keefe z University of Illinois prošel výsledky 107 různých studií (50 let, 20 111 účastníků) a vytvořil jakousi metaanalýzu. Došel k závěru, že oboustranné argumenty jsou přesvědčivější než jejich jednostranné ekvivalenty plošně-s různými typy přesvědčivých sdělení a s různým publikem.
 8. 8 Používejte skryté kotvy. Slyšeli jste někdy o Pavlovově psu? Ne, ne rocková kapela 70. let ze St. Louis. Experiment na klasickém podmiňování. Je to prostě tak. Děláte něco, co podvědomě vyvolává odezvu toho druhého - a oni to ani nevědí. Ale vězte, že to vyžaduje čas a spoustu pečlivosti.
  • Pokud byste pokaždé, když se váš přítel zmínil o Pepsi, zasténali, byl by to příklad klasického podmiňování. Nakonec, když zasténáte, váš přítel myslí na Pepsi (možná chcete, aby pili více coly?). Užitečnějším příkladem by bylo, kdyby váš šéf použil stejné fráze pro chválu se všemi. Když ho slyšíte gratulovat někomu jinému, připomíná vám to dobu, kdy vám to řekl - a pracujete jen o trochu víc s tím, jak vám pýcha zvedá náladu.
 9. 9 Zvyšte svá očekávání. Pokud jste v pozici moci, je tato metoda ještě lepší - a naprostá nutnost. Dejte najevo, že plně důvěřujete pozitivním atributům svých podřízených (zaměstnanci, děti atd.) A budou se jim lépe přizpůsobovat.
  • Pokud svému dítěti řeknete, že je chytré a že víte, že dostane dobré známky, nebude vás chtít zklamat (pokud se tomu dokáže vyhnout). Když mu dáte najevo, že si v něj věříte, usnadní mu to sebejistotu.
  • Pokud jste šéfem společnosti, buďte pro své zaměstnance zdrojem pozitivity. Pokud jí dáte obzvlášť obtížný projekt, dejte jí najevo, že jí to dáváte, protože víte, že to zvládne. Ukázala vlastnosti X, X a X, které to dokazují. S posílením bude její práce ještě lepší.
 10. 10 Rám se ztrátou. Pokud můžete někomu něco dát, skvělé. Pokud ale můžete zabránit tomu, aby vám bylo něco odebráno, jste v tom. Můžete jim pomoci vyhnout se stresu v jejich životě - proč by řekli ne?
  • Byla provedena studie, ve které se skupina vedoucích pracovníků musela rozhodnout pro návrh zahrnující ztrátu a zisk. Rozdíly byly obrovské: dvojnásobek vedoucích pracovníků řekl návrhu ano, pokud se předpokládalo, že společnost přijde o 500 000 USD, pokud by návrh nebyl přijat, ve srovnání s projektem vedoucím k zisku 500 000 USD. Mohli byste být přesvědčivější pouhým nastínením nákladů a přelétnutím výhod? Možná.
  • Stejně dobře to funguje i v domácnosti. Nemůžete manžela vypudit z televize na hezký večer? Snadný. Místo toho, abyste se balili na výlet za vinu a otravovali ho kvůli potřebě „kvalitního času“, připomeňte mu, že toto je poslední noc, než se děti vrátí. Bude přesvědčivější, když bude vědět, že o něco přichází.
   • Tenhle je třeba brát s rezervou. Existuje protichůdný výzkum, který naznačuje, že lidé nemají rádi, když se jim připomínají negativní věci, alespoň osobně. Když zasáhne příliš blízko domova, vyděsí se z negativních důsledků. Například by raději měli „atraktivní kůži“ než „vyhýbat se rakovině kůže“. Mějte tedy na paměti, o co žádáte, než to tak či onak zformulujete.
  reklama

Metoda 5 z 5: Jako prodavač

 1. 1 Udržuj oční kontakt a úsměv. Být zdvořilý,veselý,acharismatický. Dobrý přístup vám pomůže více, než si myslíte. Lidé budou chtít slyšet, co říkáte - koneckonců je nejtěžší dostat se do dveří.
  • Nechcete, aby si mysleli, že jim chcete vnutit svůj úhel pohledu. Buďte zdvořilí a sebevědomí - budou pravděpodobněji věřit každému slovu.
 2. 2 Poznejte svůj produkt. Ukažte jim všechny výhody svého nápadu. Ne však pro vás! Řekněte jim, jak to prospěje jim . To vždy upoutá jejich pozornost.
  • Buď upřímný. Pokud máte produkt nebo nápad, který pro ně není nezbytný, budou to vědět. Bude to trapné a přestanou věřit i těm slovům, která pro ně mohou mít pravdu. Oslovte obě strany situace a ujistěte se, že jste racionální, logičtí a máte v srdci jejich nejlepší zájmy.
 3. 3 Připravte se na jakékoli rozpory. A buďte připraveni na vše, co vás možná nenapadlo! Pokud jste si svůj nácvik procvičili a posadili se, abyste jej důkladně vyhodnotili, neměl by to být problém.
  • Lidé budou hledat něco, co by řekli, pokud to vypadá, že z transakce získáte větší zisk. Minimalizujte to. Prospěšný by měl být posluchač - ne vy.
 4. 4 Nebojte se s danou osobou souhlasit. Vyjednávání je obrovskou součástí přesvědčování. To, že jste museli vyjednávat, neznamená, že jste nakonec nevyhráli. Ve skutečnosti mnoho výzkumů poukázalo na prosté slovo „ano“ s přesvědčovacími schopnostmi.
  • Přestože se „ano“ může zdát jako zvláštní kandidát na přesvědčivé slovo, zdá se, že má sílu, protože díky němu budete působit příjemně a přátelsky a že druhá osoba je součástí žádosti. Rámování toho, co hledáte, jako by to byla dohoda, nikoli laskavost, může vést druhou osobu k „pomoci“.
 5. 5 Používejte nepřímou komunikaci s lídry. Pokud mluvíte se svým šéfem nebo jinou osobou na pozici moci, možná byste se měli vyvarovat příliš přímého jednání. Totéž platí, pokud je váš návrh poměrně ambiciózní. S vůdci chcete vést jejich myšlenky a umožnit jim myslet si, že na to přišli sami. Potřebují si zachovat pocit síly, aby se cítili spokojení. Zahrajte si hru a jemně je nakrmte svými dobrými nápady.
  • Začněte tím, že se váš šéf bude cítit trochu méně sebevědomě. Mluvte o něčem, o čem moc neví - pokud je to možné, mluvte mimo jeho kancelář, kde je neutrální území. Po vašem hřišti mu připomeňte, kdo je šéf (on je!)- aby se cítil ještě jednou mocný)- aby mohl s vaším požadavkem něco udělat.
 6. 6 Odpojte se a zůstaňte v konfliktu v klidu. Zabalit se do emocí nikdy nikoho nepřesvědčí v přesvědčování. V situacích emocí nebo konfliktů vám vždy nejvíce pomůže zůstat klidný, samostatný a bez emocí. Pokud ji ztratí někdo jiný, obrátí se na vás s pocitem stability. Koneckonců, můžete ovládat své emoce. V těch chvílích vám budou věřit, že je povedete.
  • Používejte hněv účelově. Konflikt většině lidí dělá nepříjemné. Pokud jste ochotni „jít tam“ a situaci napjatou, to znamená, jako by ten druhý ustoupil. Nedělejte to však často a rozhodně to nedělejte v horkém okamžiku nebo když jste ztratili sevření emocí. Tuto taktiku používejte pouze obratně a cíleně.
 7. 7 Být jisti. Nelze to dostatečně zdůraznit: jistota je podmanivá, opojná a přitažlivá jako žádná jiná kvalita. Chlapík v místnosti, který s úsměvem na tváři tryskající míli za minutu páchne sebevědomím, je ten, který všechny přesvědčí do svého týmu. Pokud opravdu věříte tomu, co děláte, ostatní to uvidí a odpoví. Budou chtít být stejně sebevědomí jako vy.
  • Pokud ne, je vážně ve vašem zájmu to předstírat. Pokud vejdete do 5hvězdičkové restaurace, nikdo nemusí vědět, že jste v pronajatém obleku. Dokud nechodíte v džínách a tričku, nikdo se neptá. Když dodáte svůj tón, přemýšlejte ve stejném duchu.
  reklama

Ukázkové přesvědčivé dopisy

Ukázkový přesvědčivý dopis zaměstnavateli Ukázka přesvědčivého dopisu vládě Ukázkový přesvědčivý dopis profesorovi

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám přimět svého přítele, aby přestal mluvit za mými zády? Prostě jim řekni, že se ti to nelíbí. Samozřejmě, pokud o vás stále mluví negativně, ve skutečnosti to nejsou vaši přátelé. Přátelé by se tak ke svým přátelům nechovali.
 • Otázka Jak mám přesvědčit velkou skupinu lidí, aby přijali to, co chci dělat? Uspořádejte shromáždění nebo promluvte nebo promluvte. Navažte oční kontakt s davem, buďte sebevědomí a přidejte trochu humoru, aby dav nespal.
 • Otázka Jak přimím někoho, aby za mě něco udělal? Pěkně se ptáš. Nesnažíte se „přimět“ někoho, aby pro vás něco udělal, to je manipulativní a sobecké. Místo toho zdvořile požádáte o pomoc, navrhnete jim, že vám mohou pomoci, a vy se jim odvděčíte tím, že pro ně také uděláte věci, ve stejné a větší míře. Buďte laskaví, protože být zlý je mnohem obtížnější přetočit zpět.
 • Otázka Jak mám přesvědčit svého ředitele, aby mi umožnil založit první klub školy? Vysvětlete mu, proč si myslíte, že mít kluby - a konkrétně klub, který máte na mysli - bude škole prospěšný. Udělejte si průzkum a nechte si hádku dobře naplánovat.
 • Otázka Chci někoho přesvědčit, aby se mi můj oblíbený televizní pořad líbil! Zkoušel jsem úplně všechno. Mám zkusit reverzní psychologii? Bez hnutí Nejlepší odpověď Někteří lidé prostě nemají rádi určité věci. Pokud se zdají být naštvaní, pak je čas s tím přestat. Pokud ne, „reverzní psychologie“ má 50% šanci, že bude fungovat. Bude jim také připadat zvláštní, že jste tak náhle změnili názor na svůj oblíbený televizní pořad.
 • Otázka Moje rodina a já plánujeme výlet, ale nenechají mě předvést žádné nápady. O všem už rozhodli, co mám dělat? Vysvětlete jim, že z cesty nemáte dobrý pocit, protože ovládají všechny její aspekty. Řekněte, že opravdu chcete dělat tuto konkrétní věc, která by každého bavila, ale nedávají vašim nápadům šanci. Zavolejte jim a sdělte svůj nesouhlas. Mohlo by jim to připadat špatné a pak by přijali vaše příspěvky a nápady.
 • Otázka Jak mám přesvědčit rodiče, aby pustili mého mazlíčka dovnitř? Vysvětlete jim, že se svým mazlíčkem chcete mít kvalitní čas, že si s ním chcete vytvořit pouto a že je pro ně bezpečnější být uvnitř. Zkuste být mimořádně zodpovědní, abyste jim dokázali, že se o svého mazlíčka dokážete postarat.
 • Otázka Jak mám přesvědčit ostatní, aby pro mě hlasovali? Promluvte si o tom, proč jim hlas pro vás prospěje.
 • Otázka Jak to mohu použít k přesvědčení učitele, aby v dopise udělal určitý muzikál? Použijte návrhy v tomto článku na podporu vaší touhy dělat konkrétní muzikál. Nechte ostatní studenty, aby se soustředili na stejný nápad, a nechte je také psát dopisy.
 • Otázka Jak mám přesvědčit svoji matku, aby mě nechala dělat věci, jako je chodit do bazénu, i když říká ne? Zjistěte, proč nechce, abyste ji šel přesvědčit o opaku. Pokud je například zaneprázdněná a/nebo unavená, pravděpodobně nechce, aby se musela potýkat s plánováním všeho pro vás. Postarejte se proto o logistiku sami (jízdní řád, doprava atd.), Abyste jí usnadnili práci. Díky tomu vás také bude považovat za dospělejší a zodpovědnější, což znamená, že vám bude pravděpodobně věřit.

Populární Problémy

Plechový dort můžete krájet jakýmkoli způsobem. Získání perfektně velkých plátků dortů je však jiný příběh. Chcete -li nakrájet listový dort na úhledné, rovnoměrné kousky, vyžaduje to trochu přípravy. Budete potřebovat znát velikost dortu ...

Jak rychle získat šest balení abs. Kamkoli se obrátíte, někdo slibuje další tajemství získání 6 balení abs. I když neexistuje žádný způsob, jak získat 6 balení přes noc, pravidelné cvičení a zdravá strava vám pomohou dostat se na rychlou cestu. Rozvíjet...Č. 20 Washington se setká s Tennessee ve velkém sobotním zápase Naismith Classic. Zde je návod, jak hru sledovat.

V závislosti na tom, koho se zeptáte, je povinnost poroty buď extrémně důležitou součástí účasti na demokracii, nebo extrémně velkou ztrátou času. Porotci jsou umístěni ve velmi formálním prostředí se soudci, svědky a právními zástupci. Porotci jako ...