Jak vyřešit problém s pohybem střely

Pohyb projektilu je často jedním z nejobtížněji pochopitelných témat na hodinách fyziky. Většinu času neexistuje přímý způsob, jak získat odpověď; musíte vyřešit několik dalších proměnných, abyste získali odpověď, kterou hledáte. To znamená, že abyste mohli zjistit vzdálenost, kterou předmět urazil, budete muset nejprve zjistit čas, který zabrala, nebo počáteční rychlost. Postupujte podle těchto kroků a měli byste být schopni proletět problémy s pohybem střely!

způsoby, jak ošetřit tenisový loket

Kroky

 1. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 1

  1 Zjistěte, o jaký typ problému se jedná. Existují dva typy problémů s pohybem střely:
  • (1) předmět je vyhozen z vyšší země, než na kterou dopadne.
  • (2) předmět začíná na zemi, stoupá vzduchem a poté přistává na zemi v určité vzdálenosti od místa, kde začal.


 2. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 2

  2 Nakreslit obrázek. Nakreslete scénář, abyste viděli, jak objekt cestuje.
 3. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 3

  3 Označte na svém obrázku vzdálenosti a rychlosti uvedené v problému. Měli byste se umět podívat na obrázek a jasně porozumět cestě a hodnotám uvedeným v problému.
 4. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 4

  4 Seznam všech vašich proměnných. Může se to zdát zbytečné, pokud máte svůj obrázek správně označený, ale když budete mít všechny proměnné pohromadě v seznamu, pomůže to ukázat, co vám chybí. Tyto proměnné by měly zahrnovat vaši konečnou rychlost, počáteční rychlost, vzdálenost, zrychlení a čas. Protože se jedná o problém pohybu střely, existují pro objekt ve směru xay různé hodnoty. To znamená, že budete muset vytvořit dva seznamy. Je důležité si otázku pečlivě přečíst a podle toho označit své hodnoty.
 5. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 5

  5 Ujistěte se, že se jednotky shodují. Převeďte své jednotky na metry a sekundy, abyste mohli problém vyřešit pomocí konstant.
 6. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 6

  6 Pomocí fyzikálních konstant vyplňte některé neznámé proměnné. Ve směru y bude zrychlení vždy -9,8 m/s^2, protože vždy existuje gravitační zrychlení. Počáteční rychlost ve směru y bude také vždy 0 m/s. V seznamu složek x budou vaše počáteční a konečné rychlosti stejné, protože na předmět nepůsobí žádná nová síla, což znamená, že vaše zrychlení bude 0 m/s^2.
 7. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 7

  7 Pokud je váš problém nastaven jako scénář (2), ujistěte se, že použijete daný úhel k rozdělení počáteční rychlosti na složky xay. V tomto případě počáteční rychlost ve směru y není 0 m/s, ale místo toho je Vi*sin (úhel). Počáteční rychlost ve směru x je Vi*cos (úhel). Pokud je váš problém nastaven jako scénář (1), počáteční rychlost je prostě to, co je dáno.
 8. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 8

  8 Vyberte kinematickou rovnici, kterou chcete použít. Jakmile máte uvedenou většinu proměnných, vyberte rovnici, která vám umožní vyřešit požadovanou proměnnou. Obrázek ukazuje rovnice, které můžete použít, když vám chybí určitá proměnná.
 9. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 9

  9 Najděte podobné proměnné. Přestože rychlosti a vzdálenosti složek x a y jsou často různé, doba potřebná pro směr x a y bude vždy stejná. Pokud jste uvízli, zkuste vyřešit čas v jedné komponentě, abyste ji mohli použít k řešení pro druhou komponentu.
 10. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 10

  10 Pokud neexistuje rovnice, kterou můžete použít pro řešení požadované proměnné, použijte kinematickou rovnici a vyřešte jinou proměnnou. Vyřešte co nejvíce chybějících proměnných, abyste našli řešení.
 11. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 11

  jedenáct Po nalezení přechodných proměnných je použijte k vyřešení požadované proměnné. K vyřešení použijte konečnou kinematickou rovnici.
 12. Obrázek s názvem Řešení problému s pohybem střely Krok 12

  12 Ujistěte se, že zahrnete jednotky a kolem odpovědi nakreslete rámeček. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co je rovnoměrný pohyb? Pohyb, ve kterém je rychlost konstantní v každém intervalu, protože v komponentě osy x není žádné zrychlení.
 • Otázka Při pohybu střely je první předmět vrhán svisle nahoru s počáteční rychlostí 40 m/s. Po dvou sekundách se shodí stejnou rychlostí druhý předmět nahoru. Jakou výšku potkali? Cabbache Výška by byla 76,644 metru. Nakreslete graf obou objektů na stejnou osu ukazující výšku objektu proti času. Uvidíte 2 paraboly, které se protínají v jednom bodě. Budete požádáni, abyste zjistili výšku tohoto bodu. Můžete to udělat, pokud srovnáte rovnice každé paraboly. Rovnice by byly založeny na s = ut + (at^2)/2 kde s je výška, u je počáteční rychlost, t je uplynulý čas a a je gravitační zrychlení. První parabola bude s = 40t + (9,81t^2)/2 a druhá parabola bude s = 40 (t - 2) + (9,81 (t - 2)^2)/2.
Nezodpovězené otázky
 • Tenisový míček dopadá svisle nahoru rychlostí 20 m za sekundu. čtverec, Jak vypočítám maximální dosaženou výšku?
 • Jak vyřeším problémy s pohybem střely?
 • Jak vyřeším pohyb střely, když znám rychlost, vzdálenost a výšku?
 • Jak najdu stupně při řešení problému s pohybem střely?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Federer a Djokovič bojovali o kvalitní semifinále na turnaji Roland Garros 2011, který Federer překvapivě vyhrál.

Bývalá světová jednička Angelique Kerberová se v pondělí utká se slovinskou Kaja Juvanem v prvním kole French Open. French Open je jediným Grand Slamem, který Angelique Kerberová ještě nevyhrála.

Chcete si prohlédnout jeden z nejlepších existujících animovaných seriálů? Zde je návod, jak sledovat Star Wars: The Clone Wars online právě teď.

Vítězové dvouhry na Roland Garros získají o 150 000 eur více než loni, v roce 2015.

Zajímá vás, jak přesně sledovat Hulu na svém mobilním zařízení? Připravili jsme pro vás tento jednoduchý průvodce krok za krokem, jak sledovat Hulu na mobilu.

Dnes večer bude na CW vysílat Radio Music Festival iHeart. Zjistěte, jak sledovat show naživo online bez kabelu.