Jak přestat být nepotřebný

Byl jste někdy popsán jako potřebný nebo lpící? Jste tak nadšení z nového přátelství nebo vztahu, že bombardujete druhou osobu pozorností, abyste zjistili, že se tato osoba začíná zdát vzdálená? Pokud zjistíte, že chcete někomu zavolat, poslat SMS nebo poslat e-mail mnohem více, než vás kontaktuje, pravděpodobně jste zjistili, že potřeba je pro většinu lidí překážkou. Viz krok 1, kde se dozvíte, jak najít zdroj své potřeby a získat sebevědomí, abyste ji zmírnili.


Metoda 1 ze 2: Hledání zůstatku

 1. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 1

  1 Zařaďte brzdy. Každý vztah se vyvíjí svým vlastním tempem a není třeba se rychle posouvat vpřed jako „spřízněné duše“ nebo „nejlepší přátelé navždy“ jen proto, že se věci cítí skvěle. Važte si novosti toho všeho a vzrušení z toho, že máte něco nového, protože to už nikdy nebude nové. Může to být nervy drásající nevědět, jak se bude vyvíjet určité spojení, ale je to také vzrušující! Buď trpělivý a naučte se vychutnávat si to vzrušení. Nesnažte se zatlačit spojení do fáze, na kterou není připraveno, jinak vám bude chybět zábava a vyvolávat stres.
  • Pokud jste v pátek večer vyrazili, pravděpodobně jste se nemohli dočkat, až si zážitek co nejdříve zopakujete. Místo toho, abyste v sobotu ráno zavolali svému příteli a udělali si další plány, věnujte tomu pár dní. Užijte si zábavu, kterou jste měli, a dejte svému příteli příležitost si ji také užít. Až bude čas znovu se potloukat, budete mít oba možnost se na sebe skutečně těšit, takže bude váš společný čas o to sladší.


 2. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 2

  2 Sundejte růžové brýle. Jedním z důvodů, proč se lidé někdy nepřiměřeně vzrušují, je to, že máme sklon idealizovat si druhé na samém začátku vztahu. Když se poprvé setkáte s někým, s kým máte spojení, je tak snadné ztratit se ve fantazii, jak úžasné může být vaše přátelství nebo vztah. S těmito fantaziemi však přichází velká očekávání a někdy jsou tato očekávání nerealistická! Právě teď si můžete myslet, že chcete s touto osobou strávit veškerý čas, ale chystáte se být zklamáni.
  • Je důležité si připomenout, že tato nová osoba ve vašem životě je člověk, což znamená, že jsou nedokonalý . Budou dělat chyby a vy musíte být připraveni to zvládnout a odpustit , spíše než aby byl šokován tím, že se člověk odváží být něčím jiným než dokonalým.
 3. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 3

  3 Praxe něco za něco (latinská fráze pro „toto pro to“). Představte si, že vaše interakce s touto osobou je jako tenis nebo volejbal. Pokaždé, když zahájíte kontakt, hodíte míč na jejich stranu hřiště. Pak musíte počkat, až to pošlou zpět. Nezahazujete víc, než abyste se ujistili, že má stále zájem hrát. Pokud jste trochu na stráži, pravděpodobně budete nervózní a budete mít starosti, když čekáte. Když se to stane, zhluboka se nadechnout . Pokud jste se již s někým dostali do kontaktu (poslali jste mu e-mail nebo textovou zprávu nebo jste mu zavolali a zanechali hlasovou zprávu), není třeba to opakovat. Kdykoli budete mít nutkání je znovu kontaktovat, pamatujte, že zde existuje jen několik možností:
  • Zprávu zatím nedostali.
  • Byli příliš zaneprázdněni nebo zaujati, než aby se k vám mohli vrátit. Pokud této osobě důvěřujete, musíte jí dát výhodu pochybností a předpokládat, že tomu tak je.
  • V tuto chvíli nemají zájem se potloukat.
 4. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 4

  4 Nebuď dusivý. Bez ohledu na to, jak blízko jste k jiné osobě, výdaje Všechno váš čas s nimi bude ohromující. I když vás ten člověk miluje, nebude s vámi chtít být v každé bdělé (a možná spící) chvíli. Pokud vám připadá těžké být od člověka na pár minut pryč, téměř určitě vytváříte situaci, která vám nakonec vybuchne do obličeje. Jakkoli to může být těžké, přinutit se ustoupit a dát člověku určitý prostor. Strávte pár nocí pryč, věnujte se aktivitám vy rád děláte, a ani na chvilku nevolejte ani nepište. Váš vztah se určitě zlepší, protože staré přísloví, že „absence zvyšuje srdce“, je pravdivé.
 5. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 5

  5 Rozpoznat známky toho, že druhá osoba již nemá zájem. Někdy se to stane z různých důvodů, ale jedna věc je jistá-osprchovat osobu větší pozorností nikdy změnit jejich názor. Vytrvalost není řešením! Odtažení může být způsob, jakým osoba skočí na loď, aniž by se s vámi postavila. Jakékoli popichování od vás nezmění to, jak se cítí, a hluboko uvnitř to víte. Pokud někdo nemá slušnost reagovat, nestojí za váš čas. Zasloužíš si víc než to.
  • Zamyslete se nad tím, zda se daná osoba chová nestále. Někteří lidé prostě nejsou dobří v udržování přátelství nebo vztahu a někdy jsou líní nebo zapomnětliví. Častěji však platí, že pokud někdo nereaguje, není to proto, že vám zapomněl zavolat zpět - je to proto, že se rozhodl ne.
  • Může se stát, že ten druhý prostě potřebuje nějaký čas, aby se na chvíli soustředil na jiné věci. Nemusí to znamenat konec vašeho vztahu.
  ODBORNÁ TIP

  Jessica Engle, MFT, MA

  Vztahová koučka Jessica Engleová je vztahová koučka a psychoterapeutka se sídlem v San Francisco Bay Area. V roce 2009 založila Bay Area Dating Coach poté, co získala magisterský titul z poradenské psychologie. Jessica je také licencovanou terapeutkou pro manželství a rodinu a registrovanou dramatickou terapeutkou s více než 10 lety zkušeností. Jessica Engle, MFT, MA
  Vztahový kouč

  Zvažte, zda jste se správnou osobou. Jessica Engle, vztahová koučka a psychoterapeutka, nám říká: „Nemyslím si, že existuje něco jako objektivní potřeba nebo lpění. To opravdu závisí na osobě, se kterou jste ve vztahu. Na jednu osobu mohou být vaše potřeby pro ně příliš, ale někdo jiný by mohl milovat, jak moc chceš být blízko. '

 6. Obrázek s názvem Přestaňte být potřební Krok 6

  6 Respektujte přání toho druhého. Ignorování nebo zamrznutí může vypadat jako odmítnutí - no, to je je odmítnutí, a to opravdu bolí. Ale jakmile se někdo rozhodne, že je připraven jít dál, nemůžete nic udělat, abyste problém vynutili. Udělejte vše pro to, abyste se posunuli dál a odolali nutkání být přitažliví. Lashing nebo snaha ublížit druhé osobě na oplátku pouze způsobí, že se člověk zvětší ještě více.
 7. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 7

  7 Podívejte se, jestli jsou vaše potřeby naplňovány. Pokud vás osoba ve vaší mysli rozhodně neodmítne, ale předvádí nevlídné chování a zdá se, že vás vede dál, zamyslete se nad tím, zda toho člověka ve svém životě opravdu chcete. Jen proto, že chceš trávit čas se svým přítelem nebo významnou osobou, z tebe nedělá „potřebného“. Všechny vztahy vyžadují nějaký čas a úsilí na udržení. Pokud ve vás ten člověk vyvolává pocit, že žádáte příliš mnoho, ale víte, že nejste přehnaně potřební, pak může mít problém právě ten druhý.
  • Rozhodněte se, kolik času a pozornosti chcete vztahu věnovat, a zjistěte, kolik toho na oplátku očekáváte. Pokud jsou vaše očekávání rozumná, ale vždy se cítíte zklamaná nebo opomíjená, možná je na čase najít si nového přítele nebo významného partnera, díky kterému se budete cítit cenění a bude o vás postaráno.
  • Vyrovnávání vztahů není snadné - často to vypadá, že jedna osoba vynakládá větší úsilí. Je normální mít fáze, kdy je jeden člověk často zaneprázdněn a druhý jako by více telefonoval a psal. Pokud je to však ve vašem vztahu neustálý vzorec a nemyslíte si, že se to změní, vypadněte ze vztahu dříve, než to poškodí vaše sebevědomí.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Posílení vaší důvěry

 1. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 8

  1 Začněte se věnovat jiným věcem. Zaneprázdnění lidé prostě nemají dost času na to, aby byli v nouzi; vždy se zabývají jinými věcmi a hádejte co? Tyto další věci dělají lidi zajímavějšími přáteli a romantickými partnery. Pokud nemáte nic lepšího na práci, než čekat, až vám někdo zavolá nebo odepíše, pravděpodobně se nudíte (a víte, co říkají - pokud se nudíte, jste nudný ). Na co čekáš?
  • Rozšiřte svůj rozsah. Jít dobrovolník . Učit se tanec . Jít na a běh . Učit se olejomalba . Přidejte se do klubu. Dejte se tam, uplatněte se a bavte se! Všechny vaše starosti odpadnou, a pokud a když se s vámi dotyčný spojí, bude to příjemné překvapení, ne zběsilá úleva!
 2. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 9

  2 Jednou za čas zavolejte ostatním. Soustředění života kolem jedné osoby neprospívá vašemu duševnímu zdraví ani sebevědomí. Zavolejte ostatním lidem z vaší skupiny přátel, místo abyste veškerou energii nalili do jedné osoby! Dejte dohromady lidi, kteří jdou do kina nebo na večeři, a netrávte celý čas starostí že osoba. Užijte si všechny ostatní osobnosti, které naplňují váš život - máte místo pro více než jednoho přítele.
 3. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 10

  3 Vězte, že je v pořádku být single. Mnoho lidí zůstává nezadaných a přesto si svůj život užívají naplno. Mají svobodu a zábavu a v mnoha případech jsou stejně šťastní jako lidé ve vztahu. Hlubší pravda je, že mít vztah je touha, ne potřeba. Problém nastává, když to uděláte potřebným a začnete věřit, že bez toho nemůžete přežít.
  • Vyzkoušejte toto cvičení: když vám přijde do hlavy potřebná myšlenka, zopakujte si pro sebe mantru. Řekněte „Jsem silný“ nebo „Mám vše, co potřebuji“. Opakujte si v hlavě něco, co vám pomůže cítit se jako celý člověk, který ne potřeba kdokoli jiný k životu.
  • Pomoci může také poslech hudby a sledování filmů o svobodě a síle.
 4. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 11

  4 Zapracujte na svém sebevědomí. Je pravděpodobné, že pokud bojujete s potřebou, pravděpodobně vám trochu chybí sebevědomí oddělení. Možná hledáte někoho, s kým se budete cítit lépe, ale faktem je, že ano vy jsou jediní, kteří to opravdu dokážou. Neměli byste své štěstí zakládat na někom jiném. Jistě, je v pořádku, když ti někdo udělá radost, ale pokud je tvůj pouze zdroj štěstí, můžete být naštvaní nebo smutní, kdykoli nejsou poblíž, a to může být pro druhého velmi náročné! Cítí se vůči vám provinile, zavázáni a nakonec i rozhořčeni.
  • Jedním ze způsobů, jak se zbavit nouze, je dokázat si, že nikoho nepotřebujete tím, že budete dělat věci sami nebo být sami po delší dobu, dokud Cítit se sebevědomě . Chovej se jako ty chtít nejlepší přítel nebo významný jiný, ale vy rozhodně ne potřeba jim.
  • Zkuste nevyhledávat nový vztah, dokud si nebudete jisti, že nespadnete do stejných starých vzorců.
 5. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 12

  5 Naučte se důvěřovat. Jakmile vyřešíte, co se děje uvnitř, můžete se vypořádat s jakýmikoli problémy, které byste mohli mít v souvislosti s jinými lidmi. Nudnost je často spojena s nedostatkem důvěry a někdy se strachem z opuštění. Když zjistíte, že pochybujete o něčích citech vůči vám nebo o jejich loajalitě, položte si otázku, proč mu nevěříte. Je to proto, že udělali něco diskutabilního? Nebo je to proto, že vám někdo v minulosti ublížil, a teď si myslíte, že tento nový člověk udělá totéž?
  • Pokud je to to druhé, pak si připomeňte, že není opravdu fér soudit jednu osobu podle jednání jiné osoby, že?
  • Pokud vám na této osobě opravdu záleží a ona si získala vaši důvěru, dejte jí ji.
 6. Obrázek s názvem Přestaň být potřebný Krok 13

  6 Využijte výhod nezávislosti. Být v bezpečí a nepotřební vás činí atraktivnějšími. Je to jako trik: čím bezpečnější a nepotřebnější jste, tím atraktivnější se stanete. Jakmile budete opravdu nezávislí, poznáte to. Budete dostatečně sebevědomí, abyste zvládli vztahy, aniž byste se nadměrně starali o to, co si ten druhý myslí. Svůj čas o samotě si budete vážit stejně jako čas s osobou, kterou milujete.
 7. Obrázek s názvem Postavte se svým nepřátelům ve škole Krok 4

  7 Pochopte, že lidská mysl je ze své podstaty potřebná. Naše mysl je docela hyperaktivní, protože vždy chce něco udělat nebo získat, a když nemáte co dělat, pak se cítíte potřební nebo znudění nebo frustrovaní. Je proto pragmatickou praxí směrovat tuto potřebnost/hyperaktivitu do činností, které vás baví, jako je hledání nových aktivit, sledování vašich vášní, vztahů atd., Pomoc při řešení potřeby, ale dočasně. Lidé, kteří se zdají nepotřební, jednoduše jednají konstruktivně a/nebo kreativně v jiné oblasti života, nebo mají své přání nebo potřebu uspokojit se prostřednictvím jiné osoby. V důsledku toho, když je potkáte, vypadají nepotřební a atraktivní.
  • Například: Lidé, kteří mají dobré přátele, se nezdají být potřební, zvláště pokud jde o navazování nových přátel, protože již mají uspokojený ten aspekt „touhy“. Jiným příkladem by bylo, že lidé, kteří mají rádi svou práci, přijdou jako nepotřební, zvláště když jsou v práci, protože prostřednictvím své práce směřují hyperaktivitu své mysli. Podobně, pokud je chlap v dobrém vztahu, necítí se před ostatními dívkami potřebný, protože už od jiného člověka uspokojuje 'touhu'. Výsledkem je, že se zdá dost nepotřebný, a proto se k němu ostatní lidé cítí přitahováni. Je zkoumaným faktem, že kluci, kteří už jsou ve vztahu, jsou pro ostatní atraktivní.
  • Jaká je shoda ve všech výše uvedených? Všechno jsou to letmé vnější faktory. Což znamená odstranit ten „vnější faktor“ a mysl se znovu stane potřebnou, alespoň v tomto aspektu. Například: přestěhovat se do jiného města daleko od přátel, přijít o práci, rozejít se s partnerem atd.
  • To neznamená nevyhledávat aktivity, chodit s přáteli, mít vztah atd. Ve skutečnosti jde o pragmatické způsoby, jak usměrnit hyperaktivitu/potřebnost mysli, a mohou být součástí cesty k tomu, stát se skutečně nepotřebnými; ale nakonec každý člověk má svou vlastní cestu.
  • Skutečná nepotřebnost přichází, když přestanete hledat naplnění externě, protože si uvědomíte, že vás žádný z letmých vnějších faktorů nemůže uspokojit. Můžete i nadále sledovat své vášně, setkávat se s přáteli, vztahy atd. Jen proto, že je máte rádi; ale nebudete v nich hledat naplnění. Stanete se jednoduchými a pokornými jako oceán. 'Všechny proudy proudí do moře, protože je nižší než oni, pokora mu dává sílu'. Tao Te Ching.
  • Pokud se cítíte nejistě, gratulujeme.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka To vše je o svobodném životě a počátcích vztahu. A co dál do dlouhodobých vztahů? Blondtraillit Nejlepší odpověď Tento článek se pravděpodobně zaměřuje na tyto časy, protože (a) je běžnější být potřebný, protože ve skutečnosti nemáte schopnost splnit svou potřebu, a/nebo (b) odpověď je v tomto období snazší. Tento článek pojednává (stručně) o tom, jak v dlouhodobém vztahu může jít o problém nesouladu (nejste potřební, ale demonstrativnější než váš partner) nebo o to, jak váš partner nesplňuje vaše velmi skutečné potřeby. Vaše potřeba se může také měnit v důsledku času, změn v dalších faktorech vašeho života atd. To je však vše, co byste měli být schopni probrat a prozkoumat se svým partnerem.
 • Otázka Jaké jsou dobré činnosti pro manipulaci s mojí potřebností? Blondtraillit Nejlepší odpovídač Nemůžete manipulovat se svou skutečnou potřebou. Tuto potřebu lze v různé míře naplnit nebo nesplnit pouze. Tento článek je o zastavení „potřebných“ plněním prostřednictvím různých metod. Udělej to.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Přílišná potřeba vás připraví pouze k odmítnutí, a to sníží vaše sebevědomí a vytvoří hlubší samotu.
 • Být agresivní na začátku je velký obrat. Naučte se držet krok a na začátku vždy udělejte malé krůčky.
 • Dej si čas být tebou. Neformalizujte se podle očekávání ostatních. To vám může poskytnout určitou míru svobody.
 • Ztrácíte svůj drahocenný čas v životě tím, že jste potřební. Naučte se sebeovládání.
 • Pokud milujete osobu, se kterou jste, ukažte jí to, ale nepřehánějte to a nevnucujte se jim, jinak by vás mohli odstrčit.
 • Dělejte cokoli, co vám přináší radost a dělá vás šťastnými. Vyhněte se příliš mnoho času o samotě. Vypadněte z domu, přidejte se na noc k přátelům. Čím více zájmů a koníčků budete mít, tím budete přitažlivější.
 • Pamatujte si, že nepotřebujete takzvanou lásku svého života, abyste dorazili na práh a dokončili vás. Jde o to, být v pohodě sám, nezávislý a soběstačný
 • Udělejte si pohodlí tím, že budete nejprve sami. Pak bude váš čas pro vás vzácnější a budete moci vidět vztah objektivněji.
 • Dejte člověku prostor a respektujte jeho hranice.

reklama

Varování

 • Potřebnost může být začarovaný kruh. Hledáte pozornost, člověk se vyděsí a odstrčí vás, cítíte se ze sebe hůře a příště jste ještě potřebnější. Rozpoznat to a změnit to.
 • Pokud nejste trpěliví, začnete myslet na věci, které nejsou pravdivé. Zůstaňte v klidu a zkuste se soustředit na to, co máte rádi.
 • Kognitivní behaviorální terapie může být obrovskou pomocí k rozpoznání a změně negativních myšlenkových vzorců, které jsou příčinou potřeby a nízké sebeúcty.
 • Nudnost vás může také vést k depresi a všichni víme, že deprese má velmi nepříznivé vedlejší účinky, takže nejlepší cestou ven je mít málo koníčků, takže se vaše zaměření přesune na tyto koníčky.
reklama

Populární Problémy

Pět nejlepších tenisových párů

Jak vyrobit jednoduchou kouřovou bombu. Výroba většiny typů kouřových bomb je obtížná a nebezpečná. Tato příručka vám ukáže, jak vytvořit bezpečnou a snadnou alternativu vhodnou pro všechny věkové kategorie. Ať už hrajete žert nebo předstíráte, že jste ...

Ashleigh Barty, která v úterý porazila Arynu Sabalenkovou ve čtvrtfinále Miami Open 2021, se posunula o krok blíže k tomu, aby tento týden nemohla přijít o pořadí č. 1.

Dnešní basketbalový zápas Northern Iowa vs Valparaiso není v televizi, ale můžete jej sledovat online naživo.

Jak léčit zánět kolen. Pokud je koleno červené, oteklé, bolavé nebo teplé na dotek, je zanícené. Zánět kolene může být způsoben mnoha různými stavy, jako je artritida, tendinitida, burzitida nebo poranění ...

Jak spát po sekci C. Existuje mnoho věcí, které vám neřeknou o následcích císařského řezu, včetně skutečnosti, že při uzdravování může být těžké spát. Určité poruchy, jako je probuzení, aby nakrmilo ...