Jak házet baseball tvrději

U každého baseballového nadhazovače učení, jak rychleji házet baseball, výrazně zvýší vaši účinnost. I když zvýšení rychlosti nadhazování není jedinou kvalitou nezbytnou pro skvělý nadhazovač, je jednou z nejdůležitějších. Na konci dne ty samé věci, které z vás udělají nadhazovač s vyšší rychlostí, jsou věci, které z vás dělají velkého nadhazovače: skvělá mechanika.

rakety na raketbal

Metoda 1 ze 2: Vylepšení formuláře pro zvýšení rychlosti

 1. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 1

  1 Na začátku každého sezení jemně vrhněte s partnerem. Mírné házení zahřeje vaši vrhací paži a příliš rychlé házení výrazně zvyšuje riziko zranění. Než se pokusíte házet rychle nebo zvedat činky, vždy se zahřejte na 5-10 minut lehkého úlovku, snadného házení a jemného protažení.
  • Zahřátí uvolní vaše svaly a tato flexibilita je klíčem k odemčení vašich nejsilnějších možných hodů.


 2. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 2

  2 Použijte celé tělo, abyste získali sílu při svých hodech. Mnoho lidí slyšelo, že „vaše síla pochází z vašich nohou“, a přestože je to částečně pravda, nevypovídá to o celém příběhu, vaše nohy vytvářejí spoustu energie, ale vašemu hodu pomáhají pouze tehdy, pokud dokážete tuto sílu přenášet. skrz zdola nahoru. Výkonní vrhači proto vědí, že se musí dobře soustředit na celé tělo. Pro praváka to vypadá takto:
  • Umístěte levou nohu před tělo.
  • Namiřte ramena v souladu s cílem
  • Přineste míč za sebe.
  • Když začnete házet, zatlačte zadní nohu
  • Otočte boky a ramena směrem k cíli.
  • Uvolněte, když vám míč proletí hlavou.
  • Při vypouštění míče postupujte rameny a zadní nohou.
 3. Obrázek s názvem Hoďte baseball těžší Krok 3

  3 Postavte se v silné sportovní pozici. Základy házení jsou pravděpodobně zřejmé, jak bylo nastíněno výše. Ale maličkosti, když získáte právo, doplní něco mnohem silnějšího. Přirozeným výchozím bodem je váš postoj. Postoj je velmi podobný tomu, jak se tenista chystá podávat, nebo basketbalista, který někoho hlídá. Abyste získali maximální výkon, ujistěte se, že:
  • Ruce jsou uprostřed vašeho těla, připravené k pohybu.
  • Kolena jsou mírně pokrčená, jako byste byli připraveni vyrazit do akce.
  • Nohy jsou lehké, takže balancujete v blízkosti chodidel.
  • Páteř a záda jsou rovné.
 4. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 4

  4 Udělejte velký, silný krok levou nohou. To je pro pravoruké vrhače. Pokud jste džbán, je to váš krok z kopce, ale všichni hráči v poli to dělají pro delší nebo silnější hody. Když se vám zvedne koleno, vaše vrhací paže zůstane ohnutá v lokti a míč v blízkosti hrudníku. Když se vaše noha nakopne dopředu, začnete přinášet ruku zpět.
  • Když přistanete nohou, chcete, aby se vaše paže pohybovala dopředu. Vaším cílem, jak si přečtete několik následujících kroků, je, aby vaše paže byla natažena přímo za hlavou, loket v úhlu 90 stupňů, protože tato přední noha přistává ztuhlá, neohnutá.
  • Studie ukazují, že krok je pro sílu důležitější než skutečný pohyb při házení.
  • To platí stejně pro outfieldera, který doběhne, aby udělal velký hod do infield.
 5. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 5

  5 Zatlačte zadní nohu a začněte otáčet boky. Tady opravdu začnete získávat sílu. Když vykročíte vpřed s tou přední nohou, zadní noha vás tlačí dopředu. Jak míč míří k vaší hlavě, vaše boky se otáčejí směrem k vašemu cíli a současně vaše vrhací paže otáčí vaše tělo kolem.
 6. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 6

  6 Když vám přední noha přistane, napněte si paži. Načasování je klíčové pro silné hody. Když přistanete na noze, váš loket by měl být natažený za sebou. Je to 90 stupňů, s míčem nad hlavou. Nacvičte si, abyste se dostali do této polohy přesně tak, jak vám dopadne noha.
 7. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 7

  7 Uvolněte míč, když se vaše tělo pohybuje, šetří hybnost a sílu. Jakmile se vaše ruka dostane přes hlavu a uvolníte míč, nechte zadní nohu a vrhací paži v pohybu. Protože jste rotovali, oba narazí na vaše tělo poté, co pustíte míč.
 8. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 8

  8 Přitáhněte prsty dolů na tkaničky, abyste při uvolnění získali trochu větší síly. To vrací míč zpět a stabilizuje jej při letu vzduchem. Prsty stáhnete tkaničky dolů, aby se míč při letu točil zpět k vám. Jakmile míč opustí vaši ruku, uchopte zápěstí a prsty dolů.
  • Pokud jste ještě nezačali, ujistěte se, že uchopíte míč přes tkaničky. Pokaždé, když míč chytíte, soustřeďte se na rychlé nalezení tkaniček, než jej odhodíte zpět.
 9. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 9

  9 Uvolněte svaly - při rychlém hodu si jen ublížíte. Síla má nakonec s rychlostí hodu jen velmi málo společného. Mechanika je mnohem důležitější. Většina lidí se ale vědomě snaží házet rychle: trhají rukama, zvyšují rychlost a mechanici trpí. Uvolněné paže a uvolněné tělo přenáší energii daleko efektivněji.
  • Představte si své tělo jako prak. Tuhý, napnutý popruh by bylo velmi obtížné efektivně střílet, ale uvolněný, pružný pásek se rychleji uvolňuje, připravuje a pálí.
 10. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 10

  10 Představte si, jak vaše síla proudí nahoru z vašich nohou, aby byla vaše forma dokonalá. Když se odrazíte od země, dáte tělo do pohybu. Je to téměř jako vodopád - síla vody nepochází z vodopádu, ale z celé vzdálenosti voda padá. Podobně síla začíná ve vašich chodidlech, ale musíte otáčet celým tělem, konkrétně boky a trupem, abyste tuto sílu přenesli do svého házejícího pohybu. Zaměřte se na výše uvedené tipy a poté proveďte následující kroky, které vám pomohou zlepšit hody:
  • Natočte na pásku svůj pohyb při házení. V jakých bodech vypadáte trhavě nebo slabě?
  • Zkontrolujte své sledování. Vaše tělo by mělo přirozeně sledovat hřiště, mírně vás točit, aby se vaše zadní noha pohybovala kolem přední části vaší vysazené nohy.
  • Udržujte svaly uvolněné. Pokud máte pocit, že se snažíte tvrdě, jste. Nepomůže to.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Budování síly paže

 1. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 11

  1 Vytvořte silový tréninkový program, abyste získali větší sílu za svými hody. Je však důležité si uvědomit, že svou sílu můžete jen tolik zlepšit silovým tréninkem. Daleko a daleko je pro vás největším problémem soustředit se na formu. S pozorností na lepší mechaniku a inteligentní silový program však můžete začít vidět zlepšení. Ještě důležitější je, že silná ruka má menší pravděpodobnost zranění.
  • Nezvedejte závaží, pokud je vám méně než 16 let. Potenciál zranění je mnohem větší než jakákoli přidaná síla, kterou získáte.
  • Při všech cvicích se zaměřte na plynulé, pomalé pohyby. Hmotnost není důležitá, ale dostat se přes celý rozsah pohybu ano.
  • Chcete nízkou váhu a vysoké opakování všeho, kromě cvičení nohou. Neriskujte dlouhodobé zranění kvůli trochu větší síle.
 2. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 12

  2 Vybudujte si lat, dva z vašich hlavních zádových svalů, abyste viděli největší návratnost rychlosti. Nejlepší rána pro vaše peníze je silná a robustní sada lat. Tyto svaly vám pomohou přenést sílu z vašich nohou do paží, abyste měli jistotu, že budete házet rychleji.
  • Overhead Pulldown: Reverzní tah. Nad vámi je tyč připevněná kabely k závaží. Sedněte si a držte páteř rovně a přitáhněte tyč k horní části hrudníku. Opakujte 10krát.
  • Sedící řady: S rukama před sebou uchopte držadlo tak, aby vaše ruce byly blízko sebe. Budete používat veslovací trenažér, který se k závažím připevňuje pomocí kabelu. Zatáhněte ruce do hrudníku a poté je pomalu natáhněte zpět před sebe. Opakujte 10krát.
  • Kliky: Chcete široký úchop, dlaně směřují dopředu.
 3. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 13

  3 Tónujte svaly hrudníku pro zrychlení házení paží. Velká část síly vaší horní části těla pochází z vašich prsních svalů a není divu, že vám pomohou házet hůře. Zaměřte se na:
  • Kliky
  • Bench Press
  • Pec letí.
 4. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 14

  4 Vybudujte si silné čtyřkolky a glutety pro větší sílu. Vezměte si nohy a vezměte si svou sílu. Silná paže je důležitá, ale musíte mít pevnou základnu, abyste mohli házet hůře. Den nohou zanedbávejte na vlastní nebezpečí.
  • Mrtvé výtahy
  • Dřepy
  • Leg Press
  • Boční boxové skoky a plyometrie.
   • Při výskoku, výpadu nebo jiném aktivním tréninku se zaměřte na pohyby a rotace ze strany na stranu, protože jsou více podobné vašemu nadhazovacímu pohybu.
 5. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 15

  5 K ochraně a posílení rotátorové manžety používejte cvičení na ramena. Operace rotátorové manžety je nejběžnější opravou, kterou mnoho nadhazovačů potřebuje, ale chytrému tréninku nyní můžete předejít budoucímu zranění. Většina cvičení pro rotátorovou manžetu má nízkou hmotnost a vysoké opakování. Nechcete cítit velké pálení nebo bolest - to jsou malé svaly, na kterých pracujete.
  • Interní/externí rotace: Postavte se s loktem na boku, paže ohnutá o 90 stupňů. Uchopte kabel tak, aby vám odtáhl ruku. Pomalu otáčejte paží, aby se vaše ruka dostala dovnitř, směrem k vašemu břichu. Opakujte 12-15krát. Až budete hotovi, otočte to tak, abyste nyní otočili paží od břicha. Udělejte tři sady od každého.
  • Nadmořská výška skapulární roviny: Držte malou váhu ve své vrhací paži. Namiřte paži šikmo od sebe. Dlaně by měly směřovat do stran, nesměřovat nahoru ani dolů. Spusťte paži dolů a poté ji zvedněte, dokud nebude rovná, přičemž držte diagonální úhel. Opakujte 12-15krát pro tři sady.
 6. Obrázek s názvem Hoď baseball těžší Krok 16

  6 Vybudujte si bicepsy, které vám pomohou zpomalit. Silné bicepsy vám pomohou čelit síle hodu, zpomalí vás a udrží vaši paži pod kontrolou. To pomáhá při prevenci a prevenci úrazů. Všimněte si však, že nechcete hrubě příliš velké bicepsy. Vypracujte je 2–3krát týdně jako součást tréninkového programu.
  • Kudrlinky
  • Brady vzhůru
  • Sedící řady
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou nejlepší cviky, pokud chci házet tvrději? Isaac Hess
  Basebalový trenér a instruktor Isaac Hess je baseballový trenér, instruktor a zakladatel programu MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program, baseballového tréninkového programu se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Isaac má více než 14 let zkušeností s koučováním baseballu a specializuje se na soukromé lekce a turnaje. On hrál baseball pro profesionální i vysokoškolské ligy, včetně Washington State University a University of Arizona. Isaac byl zařazen jako jeden z 10 nejlepších vyhlídek Baseball America na roky 2007 a 2008. Získal titul BS v regionálním rozvoji na University of Arizona v roce 2007. Isaac Hess Baseball trenér a instruktor Expertní odpověď Kliky jsou nejlepším cvičením pro házení síly. Skvělá jsou také základní cvičení s činkami, jako je zvedání ramen a boční zvedání ramen. Jen se držte lehčích závaží; opravdu nechcete hromadit na házení síly.
 • Otázka Jak mohu zlepšit přesnost při silnějším hodu? Nejprve pracujte na přesnosti. Začněte pomalu a přesně, pak v průběhu týdnů a měsíců postupně házejte stále hůře. To vyžaduje čas; výsledky neuvidíte během několika týdnů.
 • Otázka Jak rychle vstanu a hodím, pokud jsem chytač? Nedřepnete si úplně dolů, uděláte poloviční dřep s plochými nohami, takže když míč chytíte, můžete rychle vstát. Poté do něj vložte celé tělo a vší silou hoďte směrem k základně.
 • Otázka Jak obecně tvrdě házím? Donagan Nejlepší odpovědník Zapojte celé tělo, nejen paži. Použijte celý trup a nohu naproti vaší vrhací paži, abyste se při vrhání naklonili směrem ke svému cíli a vykročili k němu. To dává vaší paži přidanou rychlost, hybnost a sílu. Posilujte paži kliky a přítahy. (Nedělejte mnoho vzpírání. To vás může svalit.)
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nevyhazujte baseball neustálou bolestí. Pokud zjistíte, že vás ruka trvale bolí buď během nebo po vašich nadhazovacích sezeních, udělejte si pár dní volno od házení a poraďte se s lékařem.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Baseball, rukavice, vrhací partner


Populární Problémy

Nadalův výkon na Barcelona Open odpoví na spoustu otázek kolem jeho formy v jílovém kurtu.

Organizátoři IPTL se od roku 2016 potýkají s odporem kvůli své neochotě platit příspěvky produkční posádce.

Francouzská tenisová hvězda Gael Monifls najala Guntera Bresnika, bývalého trenéra šampiona US Open Dominica Thiema. Monfils také přivedl Richarda Ruckelshausena jako součást svého nového trenérského týmu.

Váš průvodce streamováním hry „Pamatujte na Titány“ online a na Disney+. Byla inspirována skutečnými událostmi a hvězdami Denzel Washington.

Jak předcházet bolesti zápěstí během kliky. Poměrně častou stížností je bolest zápěstí při klicích. Pokud se s něčím setkáte, zkuste nejprve zkontrolovat svůj formulář, abyste se ujistili, že neděláte chybu, která by mohla být zbytečná ...

K loupání česneku je kupodivu jen pár misek. Tímto způsobem můžete dokonce oloupat mnoho hlav česneku. Existuje několik způsobů, jak se vypořádat s jednotlivými hřebíčky, ale to by nemělo být nutné, pokud nepoužíváte ...