Jak léčit revmatoidní artritidu v lokte

Revmatoidní artritida (RA) je onemocnění, které může způsobit zánět v jednom nebo více kloubech ve vašem těle. RA je autoimunitní onemocnění, které způsobuje, že vaše tělo napadne vaše vlastní tkáně kloubů a způsobí poškození. Zánět v lokti může způsobit bolest a ztuhlost a nakonec poškození loketního kloubu. I když neexistuje lék na RA, existuje mnoho účinných léčebných postupů, které pomáhají snižovat bolest a další příznaky RA, jako jsou: léky na předpis i bez předpisu, fyzioterapie, pomocná zařízení a masážní terapie.

kde vznikl stolní tenis

Metoda 1 ze 3: Používání lékařských ošetření

 1. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 1

  1 Užívejte všechny léky předepsané lékařem. Váš lékař (a další členové vašeho lékařského týmu) určí, které léky budou pro vás a vaše příznaky RA fungovat nejlépe. Tyto léky budou pravděpodobně zahrnovat léky na předpis speciálně určené k léčbě a kontrole revmatoidní artritidy. Postupujte podle pokynů svého lékaře o tom, jak a kdy užívat léky na předpis.
  • Pamatujte, že váš lékárník je skvělým zdrojem informací o vašich lécích na předpis i o lécích bez předpisu.
  • RA se obvykle léčí jedním ze tří typů léků na předpis: kortikosteroidy, antirevmatika modifikující onemocnění (DMARD) nebo biologika.


 2. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 2

  2 V případě potřeby použijte protizánětlivé léky bez předpisu. Nesteroidní protizánětlivá léčiva, známá také jako NSAID, zahrnují řadu značkových léků, které již pravděpodobně znáte, jako jsou Advil, Aspirin, Emulgel, Motrin a Voltaren. Některé, jako Advil a Motrin, jsou ve formě pilulek a užívají se interně, zatímco jiné, jako Emulgel a Voltaren, jsou krémy nebo gely a používají se lokálně, přímo na místo bolesti.
  • Určitě si promluvte se svým lékařem nebo lékárníkem o tom, jaké NSAID lze a nelze použít v kombinaci s léky na předpis a s dalšími zdravotními potížemi, které můžete mít.
 3. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 3

  3 Získejte pomoc od ergoterapeuta, aby upravil vaše každodenní aktivity. Profesionální terapeuti (OT) jsou vyškoleni, aby naučili pacienty, jak přizpůsobit své každodenní činnosti, aby se předešlo zranění a snížila bolest. OT vám může pomoci vyvinout nové a užitečné metody pro provádění vašich každodenních činností, které sníží napětí ve vašem lokti a minimalizují používání lokte.
  • OT vám také mohou pomoci najít dlahu nebo ortézu, která vám pomůže ochránit loket, snížit bolest a zvýšit rozsah pohybu.
 4. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 4

  4 Navštivte fyzioterapeuta, abyste se naučili cvičení, která pomohou snížit bolest. Fyzioterapeuti (PT), na rozdíl od OT, se zaměřují na cvičení nebo pohyby, které můžete dělat s loktem, abyste zvýšili jeho sílu, flexibilitu a rozsah pohybu. Tato cvičení mohou zahrnovat posílení svalů kolem vašeho lokte, aby vám při používání paže odvedla část práce od lokte. PT mohou také doporučit jiné domácí terapie, které vám mohou pomoci.
  • PT může vyvinout konkrétní cvičební plán nebo rutinu, kterou budete pravidelně provádět, abyste si udrželi pohyblivost v lokti co nejdéle.
 5. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 5

  5 Připravte se na operaci lokte v případě potřeby opravit trvalé poškození. Přestože u RA není operace běžná, může být nezbytná, pokud máte tento stav delší dobu a loket (nebo jiné klouby) máte trvale poškozený. Chirurgie může zahrnovat obnovu poškozeného kloubu nebo dokonce jeho výměnu. Účelem operace je pomoci snížit množství pociťované bolesti a zvýšit rozsah pohybů nebo pohyblivost v lokti (nebo jiných postižených kloubech).
  • Chirurgie není v žádném případě součástí počátečního nebo časného léčebného plánu. Svým způsobem je chirurgie krajním řešením, když ostatní léčebné postupy již nefungují. Chirurgie bude pravděpodobně také vyžadovat rehabilitaci.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zkoušení přírodních řešení

 1. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 6

  1 Získejte masážní terapii, která pomůže zmírnit příznaky RA. Masáž je skvělý způsob, jak pomoci zmírnit bolest způsobenou RA. Pravidelná masážní terapie může pomoci snížit bolest a ztuhlost, zlepšit rozsah pohybu a zlepšit funkci vašich kloubů, například lokte. Masáž je navíc skvělý způsob, jak si odpočinout a dát si čas pro sebe.
  • Před domluvením schůzky s masážním terapeutem se poraďte se svým lékařem, abyste se ujistili, že masáž je dobrou volbou pro typ artritidy, kterou máte, a pokud je něco, o čem byste svého terapeuta měli před léčbou informovat.
  • Nezapomeňte také informovat svého masážního terapeuta o vaší RA a konkrétních oblastech, kterým se chcete vyhnout. Začněte jemným tlakem, dokud si nebudete jisti, že masáž nezhoršuje bolest nebo zánět v lokti.
 2. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 7

  2 Zkuste akupunkturu, aby se vám lokty cítily lépe. Akupunktura může být metodou úlevy od bolesti, kterou budete chtít prozkoumat pro RA v lokti. Přestože akupunktura nezabrání poškození kloubů a pravděpodobně nesníží zánět, může pomoci s bolestí. Akupunkturu může poskytovat řada různých vyškolených specialistů, včetně lékařů.
  • Jako u každého přírodního řešení by akupunktura nikdy neměla být jedinou léčbou, kterou pro svou RA používáte. Vyzkoušejte to ve spojení s léčebnými procedurami předepsanými lékařem.
 3. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokte Krok 8

  3 Na příznaky RA v loktech použijte homeopatika. Homeopatická léčiva obecně nemají při pokusu o léčbu symptomů věcí, jako je RA, spojená s riziky. Je však důležité zajistit, abyste navštívili praktického lékaře, který je vyškolen a certifikován v homeopatickém lékařství. Homeopatické léky mohou pomoci snížit bolest, ztuhlost a zánět, ale nemohou zvrátit poškození loketních kloubů.
  • Před návštěvou homeopatického lékaře byste se měli poradit se svým lékařem, abyste se ujistili, že neexistují žádné prostředky, které by mohly interferovat s jakýmikoli léky na předpis, které užíváte.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyrovnávání se s RA

 1. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 9

  1 Upravte své každodenní aktivity, abyste snížili napětí v lokti. Na základě doporučení svého lékaře nebo vašeho OT změňte způsob, jakým provádíte určité činnosti každý den, abyste snížili napětí vyvíjené na lokty a paže. Například při provádění opakujících se úkolů střídejte paži, kterou používáte. Nezapomeňte také dělat časté přestávky, zvláště pokud vás něco bolí.
  • Používání pomocných nástrojů a zařízení, které vám pomohou provádět vaše každodenní činnosti, také pomůže snížit napětí ve vašem lokti a předcházet únavě.
 2. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 10

  2 Udržujte svůj loket pohyblivý pomocí silových tréninků. Mít RA neznamená, že musíte přestat používat lokty. Zvýšené fyzické aktivity ve skutečnosti pomohou posílit horní a dolní část paží. Silnější svaly na pažích znamenají menší namáhání loktů, což pomůže snížit bolest a otoky.
  • Cvičení pomůže udržet váš loket pružný, mobilní a zajistí, že bude zachován váš rozsah pohybu.
  • K dispozici jsou 3 druhy fyzických cvičení, které vám pomohou udržet lokty a další klouby zdravé: rozsah pohybu nebo protahovací činnosti , posilovací činnosti (tj. závaží) a vytrvalostní aktivity (tj. kardio).
  • Mezi další typy fyzických aktivit, které můžete považovat za užitečné, patří: tai chi, jóga a aerobik.
 3. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 11

  3 Upravte svůj jídelníček, abyste kompenzovali chuť k jídlu a hubnutí. Není neobvyklé, že vám RA způsobí ztrátu chuti k jídlu nebo zhubnutí, což znamená, že musíte své stravě věnovat zvláštní pozornost zajistěte, aby byl vyvážený a zdravý . Zlepšení vaší stravy může znamenat snížení množství cukru, který jíte (což zahrnuje med a sirup), jíst více ovoce a zeleniny a výběr zdravých tuků (polynenasycené a mononenasycené tuky).
  • Zkuste použít ke sladkosti jídla místo cukru sušené ovoce a ke každému jídlu každý den přidejte alespoň jedno ovoce nebo zeleninu.
  • Jděte na olivový olej, řepkový olej, avokádo, mandle, kešu, vlašské ořechy, slunečnicová semínka a lněná semínka, abyste získali zdravý tuk.
  • Místo verze s vyšším obsahem tuku vyberte odstředěné, 1% nebo 2% mléko a nízkotučný jogurt.
 4. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokti Krok 12

  4 Zahrňte relaxaci, abyste snížili bolest a zánět. Relaxace je důležitou součástí každého plánu léčby RA. Relaxace může zahrnovat hluboká dechová cvičení, poslech hudby, meditaci, horkou sprchu nebo koupel nebo masáž. Relaxace vám pomůže rozvíjet zvládací schopnosti vašeho RA a umožní vám udržovat dobrou kvalitu života.
  • Uvolnění svalů kolem loketního kloubu (nebo jiného postiženého kloubu) také pomůže snížit bolest v tomto kloubu.
 5. Obrázek s názvem Léčba revmatoidní artritidy v lokte, krok 13

  5 Zvažte návštěvu praktického lékaře, který vám pomůže spravovat vaši RA. Funkční medicína se zaměřuje na nalezení příčiny stavu a nápravu problémů k léčbě tohoto stavu. To může zahrnovat úpravu stravy, omezení expozice toxinům a zahrnutí doplňků na podporu vašeho imunitního systému. Je však důležité vyhledat pomoc vyškoleného lékaře před provedením jakékoli z těchto změn. Najděte si lékaře funkční medicíny a domluvte si s ním schůzku o pomoc.
  • Lékař funkční medicíny může například doporučit vyřazení lepku, aby se snížil zánět.
  • Mohou také navrhnout testování na těžké kovy a mykotoxiny ve vašem prostředí.
  • Pro posílení imunity vám mohou doporučit užívání vitaminu D, rybího tuku a/nebo glutathionu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • RA může technicky ovlivnit jakýkoli kloub ve vašem těle, ale nejčastěji postihuje ruce, nohy, zápěstí, ramena, kolena a kotníky-kromě lokte.
 • Ženy častěji trpí RA než muži. A zatímco RA může postihnout kohokoli v jakémkoli věku, častěji se vyvíjí u lidí mezi 40 a 60 lety.
 • Pokud zažíváte vzplanutí v lokti, což znamená, že je oteklé a horké na dotek, budete se chtít zdržet činností, které používají tento loket. Když máte vzplanutí, zkuste použít led nebo studený zábal, abyste zmírnili otoky, než začnete provádět jakékoli fyzické aktivity.

reklama

Varování

 • Studie ukázaly, že kouření je jedním z nejsilnějších rizikových faktorů pro rozvoj RA nebo závažnější formu RA.
 • Na artritický kloub nepokládejte vyhřívací podložku ani teplý hadřík (tj. Oteklý a/nebo horký na dotek). Teplo vaše příznaky jen zhorší.
reklama

Populární Problémy

Bitva o pohlaví: Jak populární je ženský tenis?

Jak podat stížnost proti úvěrové unii. Družstevní záložny jsou neziskové organizace, které slouží svým zákazníkům (tj. Členům). Http://www.mycreditunion.gov/about-credit-unions/pages/how-is-a-credit-union-different-than-a-bank. aspx ...

Jak zřídit jídelnu v Domě s pečovatelskou službou na večeři. Zřízení jídelny v domě s pečovatelskou službou se může zdát snadné, ale je to trochu komplikovanější než pouhé položení nože, lžíce a vidličky na stůl. Musíte si také pamatovat ...

Odebírání krve pro laboratorní analýzu je nejčastěji rutinní a bezproblémový postup. Protože se ale zdravotní stav každého pacienta liší, mění se i jeho žíly. Toto je obecný průvodce řešením problémů venepunkčního scénáře, ve kterém ...

Casper Ruud se ve čtvrtek na US Open utká s Emilem Ruusuvuorim v poutavém zápase hvězd Next Gen. Oba muži museli v prvním kole projít maratonskými pěti setovými zápasy.