Jak zabalit kulatý dárek

Balení dárků může být zábava, ale jde to obtížně, když balíte podivně tvarované předměty, zejména kruhové. Nemají okraje, takže je těžké vědět, kde složit papír, aniž by se pomačkal nebo aby současnost vypadala trapně a objemně. Díky strategickému skládání a stříhání však můžete tuto kulatou kouli nebo válec zabalit jako profesionál!

Metoda 1 ze 3: Twist-Wrapping a sférický dárek

 1. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek Krok 1

  1 Odřízněte dlouhý kus balicího papíru. Budete potřebovat délku balicího papíru, která je delší, než je široká, ale měla by být dostatečně široká, aby zcela pokryla dárek. Když je dárek uprostřed papíru, měl by vám na každé straně zbýt alespoň pár centimetrů papíru.
  • Přesná velikost papíru závisí na velikosti vašeho dárku. Je však lepší chybovat na straně opatrnosti, protože na konci můžete vždy oříznout další papír.


 2. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 2

  2 Zasuňte misku pod balicí papír a položte na ni dárek. Umístěním dárku na misku nebo velkou roli pásky získáte něco, na co se můžete postavit, což vám usnadní zabalení. Jakmile misku zasunete, položte na ni dárek a zasuňte jej tak, aby byl uprostřed papíru.
  • Krátké strany by měly být vlevo a vpravo od daru a dlouhé strany by měly být před a za ním.
  • Použijte dostatečně malou misku nebo pásku, abyste udrželi předmět nahoře, aniž byste ho nechali proklouznout.
 3. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek Krok 3

  3 Vytáhněte balicí papír na horní část předmětu. Jednou rukou dosáhněte na svůj dárek a vytáhněte dlouhou stranu balicího papíru směrem k sobě, ohněte ho nahoru a přes vrchol. Ujistěte se, že dosáhne středu vašeho daru, a nechte přebytečný papír vyčnívat do stran.
 4. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 4

  4 Jemně pomačkejte balicí papír, obejděte míč a zakryjte jej. V jedné ruce držíte okraj balicího papíru proti horní části dárku. S druhým začněte sbírat zbytek papíru a jemně jej složte nahoru. Sbírejte papír v jedné ruce, když se pohybujete po dárku.
  • Záhyby můžete udělat velké nebo malé, v závislosti na velikosti dárku a vzhledu, pro který se chystáte.
  • Když se dostanete na druhou stranu míče, vyměňte ruce tak, abyste skládali rukou nejblíže k neprohnutému papíru.

  Spropitné: Pevně ​​zatáhněte záhyby proti dárku, abyste získali nejčistší vzhled.

 5. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 5

  5 Přebytečný papír nahoře svažte stuhou. Jakmile nasbíráte veškerý balicí papír nahoře, pomocí stuhy jej připevněte na místo. Můžete také použít pásku, aby byla mimořádně bezpečná. Poté přeřízněte přebytečný obal nahoře, dokud nebude několik palců dlouhý, nebo jak to vypadá nejlépe.
  • Než začnete balit, přestřihněte si pásku, abyste nemuseli držet papír a střih pásky současně.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Skládací balicí papír pro sférický dárek

 1. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 6

  1 Umístěte předmět doprostřed balicího papíru. Rozřízněte papír, nejprve měřte, abyste se ujistili, že pokrývá celý dárek. Poté nastavte svůj dárek doprostřed tak, aby dlouhé strany byly vpředu a za ním a krátké strany byly na obou stranách.

  Spropitné: U této metody prostě předstírejte, že balíte krabici. Balení bude trochu volnější, ale budete ho moci dokončit rychleji a snadněji.

 2. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 7

  2 Přeložte dlouhé strany papíru na předmět a přilepte je na místo. Popadněte dlouhou stranu, která je od vás nejvzdálenější, přetáhněte ji přes vrchol dárku a poté proveďte totéž s druhou dlouhou stranou. Ujistěte se, že se překrývají a že není mezera. Poté je zajistěte na místě pomocí pásku 1–4 palce (2,5–10,2 cm).
  • Pokud je váš dárek větší, možná budete potřebovat větší kus pásky, nebo dokonce několik samostatných. Použijte svůj nejlepší úsudek, abyste zjistili, co funguje nejlépe.
 3. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 8

  3 Na jednom konci daru vytvořte trojúhelníkové záhyby. Na jednom z otevřených konců stáhněte balicí papír dolů, aby byl v jedné rovině s dárkem. Poté zatáhněte za jednu stranu a vytvořte trojúhelníkový záhyb směrem ke středu. Opakujte na druhé straně, dokud vám nevyčnívá jedna špičatá klopa látky.
  • Zatáhněte boční klapky co nejtěsněji, aby byl obal úhledný.
 4. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 9

  4 Vytáhněte spodní klapku a přilepte ji na místo. Pokračujte v držení bočních klapek těsně proti středu. Poté vezměte spodní chlopeň a přitlačte ji k dárku. Pomocí malého kousku pásky ho přidržte na místě.
 5. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 10

  5 Opakujte na druhém konci daru. Proveďte stejné kroky držení, skládání a lepení na druhé straně dárku, abyste dokončili svou balicí práci. Jemně vytáhněte všechny záhyby v rozích, abyste získali celkově hezčí vzhled. reklama

Metoda 3 ze 3: Balení válcového dárku

 1. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 11

  1 Válec postavte na bok doprostřed balicího papíru. Umístěte dárek dostatečně blízko k okraji, takže pokud papír ohnete směrem k plochému konci předmětu, zasáhne jej přesně uprostřed. Ujistěte se, že je papír dostatečně dlouhý, aby se mohl plně obtáhnout kolem dárku s přesahem nejméně 2,5 cm.
  • Ploché konce dárku by měly směřovat k delším stranám papíru.

  Spropitné: Tato metoda funguje pro vysoké, válcové dárky i pro ploché kulaté.

 2. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 12

  2 Rolovat a přilepit krátké konce papíru přes dárek. Vezměte jeden z krátkých konců a vytáhněte jej nahoru a přes zakřivenou stranu válce. Držte jej na místě, zatímco to samé uděláte s druhým koncem. Poté jej nalepte páskem na místo tak dlouhým, jako je překrývající se strana.
  • Pro úhlednější vzhled můžete použít oboustrannou pásku. Než přetáhnete papír přes dárek, položte jej na spodní stranu jednoho okraje papíru, poté papír srolujte a uhlaďte pásku na místo.
 3. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 13

  3 Ohněte horní okraj přes jeden plochý konec dárku. Ujistěte se, že dárek je stále uprostřed papírové trubice, opatrně přeložte horní okraj papíru přes jednu z plochých stran. Vytvořte jej úhledně a co nejblíže objektu.
 4. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 14

  4 Přeložte diagonální trojúhelníkový záhyb směrem ke středu. Držte horní část papíru na místě. Potom papír na jedné straně mírně sevřete a jemně jej zatáhněte dovnitř. Proveďte ostrý diagonální záhyb, který směřuje do středu plochého, kruhového konce.
 5. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 15

  5 Udělejte druhý, překrývající se diagonální záhyb. Uvolněte kousek volného papíru vedle záhybu, který jste právě vytvořili, a udělejte totéž. Vytvořte úhledný diagonální záhyb, který překrývá právě vytvořený záhyb.
  • Držte obě záhyby pevně na místě jednou rukou.
 6. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 16

  6 Opakujte záhyby všude kolem plochého konce. Pokračujte ve vytváření překrývajících se záhybů přes plochý konec dárku a nakonec se přesuňte dolů do spodní poloviny papíru. Udělejte je co nejtěsnější, aby zůstaly na místě, zatímco se budete přesouvat přes dárek. Když jsou všechny záhyby hotové, mělo by to na plochém konci dárku vypadat trochu jako spirála.
  • Dárek můžete házet za pochodu, aby se snáze složil.
 7. Obrázek s názvem Zabalte kulatý dárek, krok 17

  7 Upevněte střed kusem pásky. Jakmile jsou všechny záhyby hotové, vezměte malý kousek pásky a umístěte jej přímo nad střed plochého konce, kam všechny záhyby směřují. Opakujte na druhém plochém konci válce, abyste dokončili balení
  • Pokud chcete skrýt střed záhybů, zavažte nebo na něj nalepte mašli.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud je to možné, vyberte silný a trvanlivý balicí papír ve složitém vzoru, který pomůže skrýt všechny chyby, kterých se při balení dopouštíte.
 • Kulatý nebo nepravidelně tvarovaný předmět vložte do dárkového sáčku z hedvábného papíru.
 • Tyto techniky balení mohou být také užitečné pro mnoho neokrouhlých dárků. Lze použít například kroucení balení plyšových hraček a vinné sklenice také.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Balicí papír
 • Nůžky
 • Páska
 • Stuha nebo mašle

Populární Problémy

Vítězové pěti zápasů Oklahomy se v sobotu utkají doma s Baylorem. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

Kansas State se v úterý ujímá Arkansas Pine Bluff. Zde je návod, jak hru sledovat.

Pohled na plánovaná semena pro US Open, které začíná v pondělí. Novak Djokovic vede v losování mužů, zatímco Ashleigh Bartyová je projektovanou jedničkou na straně žen.

Jak otevřít obtížnou sklenici. Není nic horšího, než mít hlad a sklenici jídla, kterou nemůžete otevřít. Ať už je víčko přilepené na kyselých okurkách, nebo se nemůžete dostat do arašídového másla, nestresujte se. Nepotřebujete fantastickou sklenici ...

Jak se zbavit vosku z kůže. Pokaždé, když použijete vosk k odstranění chloupků z pokožky, můžete zanechat malé zbytky vosku. Je bolestivé a neúčinné pokoušet se to sundat prsty. Naštěstí existuje mnohem jednodušší způsob, jak odstranit vosk ...

Top 5 nejžhavějších tenistů na ATP Tour