Ohlédnutí za největším zápasem v tenisové historii - finále Federer vs Nadal 2008 Wimbledon

Roger Federer (L) a Rafael Nadal

Roger Federer (L) a Rafael Nadal

V deštivém nedělním červencovém odpoledni byli lidé sedící u wimbledonského centrálního soudu svědky něčeho magického. Mnoho z nich by dále říkalo, že to byl největší zápas v historii tenisu. Není divu, že s nimi souhlasí i John McEnroe.

Mluvím samozřejmě o finále Wimbledonu 2008 mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem.

Když jsem ve 14 letech sledoval celý zápas v televizi, musím říci, že jsem byl ohromen houževnatostí těchto šampionů odolat všemu a všemu, co se na ně vrhlo. Bylo to prostě na rozdíl od čehokoli, co jsem předtím viděl.

ne u wii tenis

Ti dva se dostali do finále potřetí za sebou. Předchozí dva roky Federer úspěšně obhájil trofej před Nadalem.

loketní opora při zánětu šlach

Ve finále 2006 zvítězil Federer ve čtyřech setech, zatímco v roce 2007 v pěti setech. Všichni věděli, že se Nadal každým rokem blíží k trofeji blíž, ale dostat se přes čáru by pro Španěla stále znamenalo obrovskou překážku.

Federer musel také čelit svým vlastním vnitřním démonům. Před necelým měsícem ho Nadal ve finále French Open rozdrtil ve dvou setech. Federer od té doby zaznamenal, že prozradil, že série porážek na French Open ovlivnila jeho důvěru v zápasy s Nadalem.

Wimbledonský zápas měl kvůli dešti opožděný začátek. Jakmile však zápas začal, Nadal se rozběhl směrem ke dvousetovému vedení - než se déšť znovu rozběhl.

Nikdo nečekal, že Nadal bude dominovat tak jako on. Trvalo hodinu, než se zápas znovu spustil, ale bylo to, jako by déšť pomohl Federerovi vrátit se k rozumu. Shromáždil, aby do konce čtvrté stihl všechny dvě sady.

V klíčových okamžicích čtvrtého setu to vypadalo, že nervozita ovládla Nadala, protože z jeho rakety vylévaly nečekané chyby.

zábal na tenisový loket

V pátém setu, kdy byl zápas vyrovnaný za stavu 2: 2, se déšť opět ukázal. Když se zápas po půl hodině restartoval, diváci po celém světě doufali, že to neovlivní intenzitu hráčů. A nestalo se tak.

Když se zápas posunul do páté hodiny, skóre se změnilo na 7: 7. Jak asi víte, tie-breaky tehdy ve Wimbledonu nebyly povoleny (a stále nejsou před 12-12).

Oba hráči byli důslední a navzdory dešťovým přestávkám nikdy neztratili soustředění a odhodlání. Ale v 7-7 ho Federerovo podání opustilo a Nadal vyhrál. Po změně koncovek si Nadal naservíroval cestu k vítězství.

Na konci vyčerpávajících 4 hodin a 48 minut vyšel Nadal vítězně, když Federer trefil forhend do sítě. Nadal se zhroutil na zem s čistým jásotem, když se dav postavil na počest svého nového šampiona.

jak začít hrát tenis

Konečné skóre 6–4, 6–4, 6–7 (5–7), 6–7 (8–10), 9–7 ve prospěch Nadala.

Rozhodně to byl jeden z největších zápasů všech dob v tenisové historii. Pokud jste zápas ještě neviděli, podívejte se na něj na YouTube. Později mi můžete poděkovat.

Populární Problémy

Jak se setkat s členy kapely na koncertě. Je úplně normální chtít potkat členy své oblíbené kapely. Koneckonců, když je vidíte ve shodě, jste s nimi doslova ve stejné místnosti. Samozřejmě si nemůžete jen tak šťouchnout do cesty ...

Teen prodigy Jannik Sinner se svými výsledky a plynulým stylem hry v poslední době hodně zatočil. A bývalá světová jednička

Video: Pete Sampras - Beyond the Glory

Jak otevřít stojánek Nintendo Switch. Tento wikiHow vás naučí, jak pomocí stojanu hrát Nintendo Switch v přenosném prostředí. Stojan můžete použít k hraní Nintendo Switch bez televize s ovladači Joy-con ...