Novak Djokovič zachránil mistrovský bod ve strhujícím finále v Cincinnati nad Carlosem Alcarazem

Začínající rivalita je nyní vyrovnaná ve dvou zápasech za kus a míří do US Open.BOD ZÁPASU: Jak Novak Djokovič nakonec porazil Carlose Alcaraze ve finále Cincinnati Masters

Ve svém třetím střetnutí v této sezóně, na třetím jiném povrchu, ukončil Novak Djokovič napínavou trilogii s Carlosem Alcarazem na čele: 2-1 na zápasy a 5-7, 7-6 (7), 7-6 (4) Nedělní finále Western & Southern Open.

Zatímco dva nejlepší světoví hráči opouštějí zapařené Cincinnati (dnešní teploty byly oficiálně v 90. letech, ale připadaly si spíše jako 100 stupňů Fahrenheita) do okázalého New Yorku, nezbývá nám, než přemýšlet, zda další trilogie – srážky na každém z posledních tří majorů roku — mohl skončit na US Open.badminton kolem mě

Na základě toho, co jsme viděli, by setkání mezi obhájcem titulu a 23násobným grandslamovým kandidátem bylo příliš těsné na to, aby se dalo dorovnat.

Alcarazův hrůzostrašný forhend byl od začátku ve své brutální nejlepší formě.Navzdory tomu, že v Cincy odehrál čtyři třísetové zápasy – což je v ostrém kontrastu s Djokovičovou zjednodušenou cestou do finále – byl Alcaraz v krutém letním vedru čerstvější ze dvou soupeřů. Tato fyzická výhoda by se zhmotnila po dvou vyměněných drženích podání, přerušení podání a úžasných úderech do země, přičemž jejich příslušní fanoušci vyjádřili svou vášnivou podporu, a to v 10 zápasech v těsném prvním setu.

kde sledovat konečný prostor

Djokovičovi se to ale za stavu 5:5 rychle zhroutilo. Když se Alcaraz vrátil za stavu 15-40, Djokovič udělal dobře, když se dostal na dvojku. O dva body později ale Alcaraz hru zadrhl a tento střet nabral prudký obrat v jeho prospěch.

'Sotva hýbe nohama,' řekl Jim Courier o ochabujícím Djokovičovi po svévolném návratu od Srba za stavu 30:30. O bod později zakončil Alcaraz první set vítězným forhendem, který hledal teplo.Zápas zůstal pevně v režii Alcaraze, dokud nepodával za stavu 4-3 ve druhém, vítězství bylo téměř v nedohlednu. V této hře se bojovalo o pět bodů a ze Španělovy rakety unikla čtyři nevynucená chyba. Unavený Djokovič dostal odklad, zoufale potřebné přerušení podání.

Oživený Djokovič podržel, pak zahrozil Alcarazovi ve své další hře na podání. Brzy to bylo 5:5, stejně jako v prvním setu.

A pak to bylo potřetí 5:5: v tiebreaku druhého setu. Při podání Alcaraze udělal Djokovič dobře, že vrátil tělesné podání, ale o pár úderů později našel jeho forhend síť. Mistrovský bod, Alcaraz.

Mistrovský bod zachráněn, Djokoviči. (Široké podání, následované hlubokým returnem, který nedokázal rozjetý Alcaraz vrátit.)

na jakém kanálu je zvířecí říše

Djokovič vypadal uvařeně, ale vynutil si rozhodující set poté, co zachránil mistrovský bod.

'Nemyslím si, že někdy hrál volej lépe,' řekl Courier po dalším bodu, ve kterém dvě jemné střely vynesly Djokovičovi setpoint – ten, který by Alcaraz zachránil.

Wimbledonská šampionka ale nedokázala zachránit ani vteřinu za stavu 8:7. Tentokrát to byl Djokovič ve své skálopevné síle, zahrál úžasně trpělivou pointu, která přiměla Alcaraze, aby šel příliš mnoho:

'Cítím, že dynamika je na jeho straně,' řekl Courier poté, co Djokovič získal první bod v podání Alcarazu za stavu 3:3 ve třetím. Jistě, Alcaraz – který si ve své předchozí hře na podání právě ušetřil dva brejkboly – zdvojnásobil chybu a dostal Djokoviče do vedení 0:30.

O dva body později zíral Alcaraz tváří v tvář dalším dvěma brejkbolům Djokoviče. Znovu je oba zachránil.

Pak zachránil třetinu. A pak čtvrtý.

jak být skvělým tenistou

Ale ne pětinu.

Člověk by si myslel, že poté, co Djokovič pokračoval ve výdělku čtyři mistrovské body —dva při návratu v 5:3, dva při službě v 5:4 — že Alcaraz nebude schopen shromáždit dostatečný odpor.

Mýlili byste se.

Dvacetiletý mladík zachránil jeden naprosto spektakulárním způsobem (přehrávka kolem Novaka, který objímal síť), jeden s laserovým forhendovým vítězem, dokonce jeden přes dvojchyba .

'Tento zápas byl po nějakou dobu válečným úbytkem,' řekl Courier během finále ATP Masters 1000 s nejlepšími ze tří setů v 3:49. 'Teď je to dobrá, staromódní tenisová válka.'

Ale nakonec —v tiebreaku v posledním setu — Alcaraz nebyl schopen dostatečně zvednout hru proti svému nyní hlavnímu rivalovi. Je to rivalita, která nás stejně jako velká televizní show nutí chtít po každé epizodě víc.

'Tenis byl posledních asi 15 let v úžasných rukou,' řekl Courier. 'Má další.'

Pokud by se tito dva sešli na čtvrtém po sobě jdoucím turnaji, do kterého jsou oba přihlášeni, ve Flushing Meadows, podmínky pravděpodobně nebudou tak dusné a odpočinek by neměl být problém, vzhledem k rozvrhu dne a volna.

Přineste to.

Populární Problémy

Bench dip je cvičení se střední intenzitou, které využívá vlastní tělesnou hmotnost k posílení tricepsu. Lavičkové poklesy se poměrně snadno učí a lze je provádět téměř kdekoli, což z nich činí skvělé cvičení pro milovníky domácího cvičení. Být...

Další z nasazených hráčů padl ve čtvrtek na Generali Open, když Fabio Fognini okusil porážku s Marcem-Andreou Hueslerem v Kitzbuhelu.