Po roce bez národa, za který by mohli hrát, si Daniil Medveděv a Andrey Rublev společně rozdají dubajské finále

Oba Rusové musí cítit, že alespoň co se týče tenisu, po pátečních průlomových semifinálových vítězstvích jim z ramen spadlo něco břemene.jaká velikost tenisové rakety pro 6leté dítě
DUBAJ HLAVNÍ: Medveděv porazil Djokoviče

Před týdnem si svět připomněl roční výročí zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Je to den, na který by Daniil Medveděv a Andrej Rublev určitě raději zapomněli.

Oba tito moskevští rodáci rychle vyjádřili svůj nesouhlas s akcí jejich vlády. Rublev to udělal obzvláště nezapomenutelným způsobem, když po jednom ze svých zápasů na stejné akci v Dubaji načmáral přes objektiv fotoaparátu „Žádnou válku, prosím“. Z osobního i profesního hlediska musela mít invaze na oba muže deprimující účinek.ATP z jejich jmen odstranila ruské vlajky. Dostali zákaz obhajovat titul v Davis Cupu. Dostali zákaz hrát v úvodním United Cupu. Byl jim zakázán vstup do Wimbledonu. V případě Medveděva vše, co mohl udělat, bylo neustále vyjadřovat naději, že mu bude dovoleno hrát vůbec kdekoli.

Z pohledu výsledků se zdálo, že Medveděv nesl svůj nový status hůř. Když invaze začala, byl světovou jedničkou, ale po brzkých odchodech a špatných výkonech na US Open, ATP Finals a Australian Open vypadl z Top 10. Rublev měl normálnější rok, udržel si své 6. místo a dostal se na čtvrtletí v New Yorku a Melbourne. Za posledních 12 měsíců ale také neudělal žádný vzestup a do Dubaje přišel, když brzy prohrál v Rotterdamu a Dauhá.

Ale když se chystají utkat se v sobotním finále bez vlajky v Dubaji, oba Rusové musí cítit, že alespoň co se týče tenisu, z jejich ramen spadla nějaká tíha. Každý z nich zaznamenal, co se kvalifikuje jako průlomové vítězství ve svém pátečním semifinále.Rublev vedl proti svému soupeři Alexandru Zverevovi 0-5. Nevyhrál ani set proti muži, kterému říká „starší bratr“. Zápas pro něj byl jednoznačně špatný. Zverev je vyšší a rozlehlejší; má větší podání a bezpečnější pozemní údery; a může se stáhnout za základní čáru a vystopovat, co na něj Rublev vystřelí. Ale v tento den bylo konečně všechno jinak.

Dříve v turnaji, Rublev zachránil pět zápasových bodů, aby přežil Alejandro Davidovich Fokina.Rublev zlomil Zvereva v dlouhé úvodní hře a zdálo se, že má na svého soupeře odpovědi, jaké nikdy v minulosti neměl. Rublev nikdy nebyl mocným hráčem na síti. Jednu dlouhou výměnu uzavřel drop volejem. Další vybojoval zásahem za Zvereva. A když byl zápas na konci druhého setu těsný, přidal novou vrásku, malý bekhendový čip na Zverevovu zranitelnou forhendovou stranu. Střela nevypadala moc, ale přinesla několik klíčových chyb, které pomohly Rublevovi zachránit setbol a nakonec si zajistit vítězství při svém šestém mečbolu, 11:9 v tiebreaku. Když jeho poslední forhendové podání dopadlo těsně za základní čáru, Rublev svého velkého bratra dlouze objal u sítě.

'Myslel jsem, že to bude třetí set,' řekl Rublev po výhře 6-3, 7-6 (9). „Psychicky jsem se připravoval na třetí set, ale nějakým způsobem jsem zachránil setpoint. Udělal jsem dobrý návrat a pak jsem řekl ‚OK, zkusíme to dojet sem.‘ Vyhrál jsem šílenou rally a měl jsem štěstí. Byl to super intenzivní tiebreak.'

Na rozdíl od Rubleva měl Medveděv zkušenosti s porážkou semifinálového soupeře Novaka Djokoviče. Ale to už byla nějaká doba. Od prohry s Medveděvem ve finále US Open v roce 2021 upravil Djokovič svou hru podáním a volejem proti defenzivně laděnému Rusovi. Djokovič vyhrál všechna tři svá setkání v roce 2022 a první v roce 2023 v Adelaide.

Ale tohle byl nový Medveděv. Otočil svou hru, sebevědomí a sezónu tím, že před dvěma týdny vyhrál titul v Rotterdamu a minulý týden v Dauhá. Rozdíl podle Medveděva nastal ve chvílích rozchodu. Nehrál jen dobře; vyhrával.

„Loni jsem měl hodně turnajů, hodně zápasů, kde to nebylo špatné, ale chyběl jsem. V důležitých momentech jsem ztrácel některé tiebreaky,“ řekl Medveděv začátkem tohoto týdne. „V Rotterdamu se mi podařilo vyhrát tyto těsné zápasy, hrát dobře na brejkboly a zachránit si brejkboly. To vám dodává sebevědomí.'

tenisová Francie

Medveděv se žene za třetím titulem za tři týdny a druhým na úrovni 500 (Rotterdam).

Medveděv hrál s takovou jistotou proti Djokovičovi. Byl rychlý k míči a trefil ho s hloubkou a účelností. Přes 20 zápasů udělal jen 12 chyb a měl náskok v každém důležitém, 30-30 bodech. Djokovič mezitím začal pomalu a pak se řítil příliš rychle, aby ho dohnal. Brzy se zlomil, když bekhend našel síť, a později v prvním setu trefil smeč přímo do země. Skončil s 38 chybami.

živé vysílání cavs vs pístů

Djokovič měl největší problém s nejlepší střelou, návratem. Přečetl si Medveděvovo podání, dostal se do pozice, aby to trefil, ale příliš často šel o příliš mnoho a minul několik returnů, na které jsme zvyklí vídat, jak ho zatloukl na vítěze. Dvě z největších z těchto chyb přišly při podání Medveděva v prvním setu za stavu 5-4. Djokovič hrál dost dobře na to, aby šel nahoru 15-30, a pak se podíval na dvě sekundová podání za sebou. Chyběli mu ale oba.

Obecně se Djokovič zdál trochu netrpělivý. Stále klepal na dveře; v normální den by to nakonec rozebral. Ale byl o vlásek a Medveděv ne. Když Medveděv podával za stavu 5:4 ve druhém setu, Djokovič dosáhl stavu 30:30 a trefil téměř perfektní bekhendový drop shot. Namísto toho, aby Djokovič pokračoval vpřed, zavěsil u základní čáry, což umožnilo Medveděvovi získat bod ještě lepším re-dropem.

'Když hrajete s Novakem, musíte hrát co nejlépe,' řekl Medveděv po výhře 6-4, 6-4. 'Doufám, že nehraje nejlépe.'

„Ve druhém setu jsem nečelil ani jednomu brejkbolu, ale bylo tam tolik 30 her. Ale podařilo se mi zůstat vyrovnaný.'

Djokovičova 15zápasová vítězná série se chýlí ke konci, zatímco Medveděv prodloužil svou na 13. V sobotu se pokusí dosáhnout 14 v řadě a tří titulů v řadě proti Rublevovi. Medveděv vede jejich vzájemný souboj 4:2, ale poslední dva vyhrál Rublev. 'Bude to 30 ran na shromáždění,' řekl Rublev, když se oba muži připravovali na maraton.

Ať už se stane cokoli, po roce, kdy jsme neměli národ, za který by se dalo hrát, může být pro tyto dlouholeté přátele a bývalé spoluhráče dobré být spolu ve finále.

Populární Problémy

Jen málo věcí překonává relaxaci ve stínu a chladném jarním večeru na verandě. Houpačka, kterou jste si sami vyrobili. Pro ty, kteří mají nějaké základní elektrické nástroje a dovednosti, aby je mohli používat, je to zábavný projekt, který vypadá ...

Jak patentovat software. Vynález implementovaný v softwaru může být patentovatelný ve Spojených státech za předpokladu, že je jedinečný a vázán na stroj nebo transformaci. Http://www.ipwatchdog.com/software-patents/ Přísně vzato, nejste ...

Miss USA 2020 se koná v pondělí večer na kanálu FYI, ale zde je návod, jak můžete sledovat online přímý přenos soutěže zdarma.

New York Giants a Cincinnati Bengals se setkají na stadionu Paula Browna, aby zahájili předsezónu 2015.

Donna Vekic vyšla na podporu Novaka Djokoviče s tím, že Srbovy úmysly byly vznešené. Vekic také řekl, že lidé v Srbsku a Chorvatsku nedodržují protokoly COVID-19, takže Djokovic by neměl být obviňován.

Americká teenagerská senzace Coco Gauff se připravovala reprezentovat svůj národ na olympijských hrách v Tokiu, dokud COVID-19 nezklamal její naděje.