Představte si French Open bez Rafaela Nadala

Hřiště bez Rafa na Roland Garros by představovalo obrovskou příležitost – a doprovodný tlak – pro širokou škálu soutěžících na antuce.

  GettyImages-1148956395


Několik let se bude objevovat spousta slov typu ‚Wow, takže takové bude Roland Garros v éře po Rafaelu Nadalovi‘. Pam Shriver, analytička Tennis Channel, se snaží představit si, jak by mohlo vypadat a vypadat French Open, kdyby 14násobný šampion Nadal již nemohl soutěžit.Nejsou to supi, kteří krouží vysoko nad hlavou 36letého Nadala Král hlíny . Jsou to chirurgové a specialisté na sportovní medicínu, jejichž fyzické manipulace a rady v nadcházejících dnech mohou rozhodnout, zda jsme na konci éry, ve které jeden muž dominoval jedné z předních světových sportovních událostí komplexněji než kdokoli jiný v jakékoli jiné velké oblasti. sport.

Nadal hrál v 18 po sobě jdoucích edicích Roland Garros. Ale v poslední epizodě seriálu španělské hvězdy, která se potýká se zraněním na konci kariéry, mu poškozený kyčel, který se prostě nebude správně hojit, může zabránit tomu, aby přidal k jeho překvapivému zápasovému rekordu 112-3 French Open. Na turnajích ATP a WTA jsou hráči, kteří se ani nenarodili, když Nadal poprvé hrál – a vyhrál – v Paříži.breg tenisový loketní popruh

Roland Garros bez Nadala by bylo jako Rolling Stones bez Micka Jaggera. Jako burger bez kečupu nebo San Francisco bez Golden Gate Bridge. Je těžké zabalit svou mysl. Jimmy Arias, analytik Tennis Channel a ředitel tenisu v IMG Academy, se pokusil zmírnit potenciální ránu tím, že mi připomněl: „Možná, že Nadal už tam nikdy nebude, ale i tak nás [Novaka] Djokoviče nechá sledovat. Uvidíme, jestli ho někdo z těchto mladších kluků dokáže nahradit.'SLEDUJTE: Rozhovor Jona Wertheima s Rafaelem Nadalem po jeho 14. titulu na Roland Garros

Arias pokračoval k zajímavému bodu: Okno se rychle blíží k příležitosti pro hvězdy 30 a pod, aby ukázaly, že se mohou vyrovnat virtuozitě, kterou den za dnem produkovala „Velká trojka“, která shromáždila 64 grandslamových titulů ve dvouhře (nebo, jinak řečeno, 16 let velkých turnajů). Snahy o jejich překonání a odsunutí na vedlejší kolej téměř výhradně selhaly.

hulu řekni ano šatům

„Mladí kluci se na Velkou trojku opravdu nevrhli, aby je dostali z cesty, což je normální způsob, jakým se hra vždy vyvíjela,“ dodal Arias. 'A s Covidem, zraněními, problémy s očkováním, všemi těmi věcmi, které se staly, je to, jako by tito lidé [velká trojka] prostě mizeli, nebýt biti.'Tento detail naznačuje, že French Open bez Rafa by byla divoká jízda na horské dráze. Pouze tři z top 10 ATP vyhráli grandslamové tituly: Djokovič, Carlos Alcaraz a Daniil Medveděv. Poslední dva mají každý po jednom a Medveděv averze k červené antuce Roland Garros byla dobře zdokumentována . Dále, široce otevřené pole poseté příležitostmi a očekáváními by vyvolalo obrovský stres a tlak na ty, kteří se ocitli v legitimním postavení. Absence Nadala by udělala turnaj neobvyklým, stejně jako olympijský tenis a Davis Cup, a viděli jsme neočekávané výsledky, které tyto události chrlí.  Roland Garros bez Nadala by bylo jako Rolling Stones bez Micka Jaggera. Jako burger bez kečupu nebo San Francisco bez Golden Gate Bridge. Je těžké zabalit svou mysl.

Roland Garros bez Nadala by bylo jako Rolling Stones bez Micka Jaggera. Jako burger bez kečupu nebo San Francisco bez Golden Gate Bridge. Je těžké zabalit svou mysl.

Absence Nadala by vyvolala sentimentální pocty a dokonce záchvaty smutku. V některých ohledech by to však byl skvělý dárek pro sport překypující talentem, který se nachází na vrcholu přesvědčivého, možná chaotického přechodu. Přemýšlejte o turnaji jako o typickém Černém pátku, ale s tlačenicí hráčů bojujících o hlavní titul místo největší světové televize.

'Celé ty roky lidé pravděpodobně hráli o druhé, třetí nebo čtvrté místo,' říká Shriver. 'Takže šance skutečně vyhrát bude znamenat rozdíl.' Ale cítím, že někteří z opravdu mladých kluků, jako Alcaraz, [Holger] Rune, Jannik Sinner, jsou tak nějak stavěni na to, aby chtěli příležitost vyhrát major. Alcaraz už dokázal, že umí. Myslím, že všichni tuto příležitost využijí.'

živý stream Knicks vs Cavs

Pokud se tito muži zvednou, může to být ve střehu o něco starším profesionálům, kteří byli kdysi označováni za dědice Velké trojky. Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev, Casper Ruud, Matteo Berretini jsou dobří hráči, kteří se všichni přiblížili, někdy až bolestně, k vítězství na majoru. Ale oni byli běžně odmítnuti velkou trojkou. Čekali, až na ně přijde řada, ale mladší generace se jim rychle blíží. A Djokovič sám také pravděpodobně zažije několik bezesných nocí, pokud zjistí, že je obsazen jako favorit.

'Viděli jsme několik ukázek toho, jak těžké bylo pro hráče vystoupit na Roland Garros při těch vzácných příležitostech [když byl Nadal poražen nebo nucen z turnaje odstoupit],' říká Arias. „Dokonce i Federer, když vyhrál svůj jediný titul v Paříži, cítil tlak, protože si říkal: ‚Tohle by mohla být moje jediná šance vyhrát tady‘.

  Absence Nadala by vyvolala sentimentální pocty a dokonce záchvaty smutku. V některých ohledech by to však byl skvělý dárek pro sport překypující talentem, který se nachází na vrcholu přesvědčivého, možná chaotického přechodu.

Absence Nadala by vyvolala sentimentální pocty a dokonce záchvaty smutku. V některých ohledech by to však byl skvělý dárek pro sport překypující talentem, který se nachází na vrcholu přesvědčivého, možná chaotického přechodu.

Ve zvratu, který může jen zvýšit tlak pro Djokoviče, by absence Nadala dala srbské hvězdě příležitost posunout se před Rafu v počtu grandslamových titulů (oba mají 22). Vzhledem k tomu, že Nadal bojuje se zraněními, vítězství Djokoviče by mu mohlo zajistit čest historického grandslamového šampiona mužů. Ale Djokovič v některých srovnatelně zásadních nedávných situacích pod vysokým tlakem přišel překvapivým způsobem.

Na US Open v roce 2020 byl Djokovič horký na stopě Federerovi a Nadalovi, kteří oba měli 20 titulů z majoru, zatímco Djokovič 17. Oba spolulídři turnaj vynechali. Pole se zdálo být pro Djokoviče jasné, ale bizarní rozvrat ve čtvrtém kole sám ztroskotal, obrovská příležitost byla promarněna.

disney plus vychází v dubnu 2020

Následující rok v New Yorku to nebyl hněv, co stálo Djokoviče historický Grand Slam kalendářního roku, ale neschopnost získat svou typickou sebedůvěru a smysl pro velení. Zdál se nezvykle utlumený a občas pasivní, jeho střet v posledním kole s Medveděvem si připsal svůj první velký titul vítězstvím v řadě.

Připadá mi to skoro, jako by se ty incidenty staly v dávné minulosti, protože hra se rozhodně pohybuje rychle. Dominic Thiem to může potvrdit. Vyhrál svůj první major na US Open 2020 sužovaném Covidem, čímž podpořil teorii, že byl přirozeným nástupcem Nadala. Ostatně už byl také dvojnásobným finalistou a dvojnásobným semifinalistou na French Open – v dalších letech počínaje rokem 2016, neméně. (Nadal způsobil tři z těchto ztrát, včetně dvou v mistrovských zápasech.)

Poté Thiema na začátku roku 2021 vyřadilo vážné zranění zápěstí a od té doby měl velké problémy se získáním trakce (v těchto dnech se pohybuje kolem 100. žebříčku).

'Před čtyřmi lety to byl on, kdo si myslel, že vyhraje v Paříži, když Rafa konečně pustil,' říká Shriver. 'Ale vypadá jako stín svého bývalého já.' Všichni jsou zvědaví, jestli se někdy vrátí.'

sledujte hru seahawks online
  French Open bez Rafa by byla divoká jízda na horské dráze.

French Open bez Rafa by byla divoká jízda na horské dráze.

Doby, kdy se dalo počítat s tím, že si Nadal prorazí cestu antukovou sezónou od Monte Carla přes Roland Garros s malými problémy, jsou dávno pryč. Existuje šance, že Nadal vstoupí a bude zdatně soutěžit v Paříži, i když od poloviny ledna nehrál oficiální zápas.

Arias se naučil tvrdý způsob, jak nikdy nesnížit Nadalovy šance v Paříži. Jednou nebo dvakrát předpověděl, že ať už vlastními problémy, nebo kvalitou soutěže, Nadal na Roland Garros nevyhraje. Pokaždé byl pokořen.

'Pokud by Rafa letos vstoupil do turnaje, pravděpodobně bych odepsal jeho šance ze zřejmých důvodů,' řekl Arias. 'A Rafa by to pravděpodobně znovu vyhrál.'

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Three Caballeros online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Tenisky Adidas Gazelle, známé svou pestrobarevnou semišovou podšívkou a ikonickými proužky Adidas, nabízejí jedinečnou kombinaci výkonu a stylu. Pokud vlastníte pár gazel, víte, že jejich měkký semišový exteriér může být ošidný ...

Před US Open se dostaví studenti střelby z parku.

James Blake podrobně hovořil o svých zkušenostech s porážkou Rogera Federera na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. V podcastu Blake také zmínil, jak mu basketbalový „Dream Team“ blahopřál k monumentálnímu vítězství.

Světová jednička 14 Casper Ruud vede pole na Generali Open 2021 v Kitzbuhelu. Po Ruudovi následují Roberto Bautista Agut, Filip Krajinovic a Albert Ramos-Vinolas, kteří doplňují první čtyři semena.