Rafael Nadal a Tiger Woods udělali malé, ale významné kroky k psaní posledních kapitol historických kariér

Mohl by být Rafa nasazen na Roland Garros?Teď už jste jistě viděli fotografii Tigera Woodse, jak zakončuje své poslední kolo na právě dokončeném Masters, jak si potřásá rukou s neznámou osobou – postavou zaštítěnou stromem natolik, že vidíte jen nataženou paži.

(Upozornění na spoiler: je to ctihodný Verne Lundquist, komentátor, jehož ikonický hlas pomohl definovat vysílání CBS Masters za posledních 40 let.)Internet samozřejmě tuto fotografii nenechal proklouznout, ne s jejím neuvěřitelným memovým potenciálem:

Přimělo mě to přemýšlet o dalším memu, který by byl také vhodný vzhledem k nedávným událostem: dobrý starý .jpg z Spider-Man ukazuje na Spider-Mana . Pro účely tohoto rozhovoru je jeden Spidey Tiger a druhý Rafael Nadal.

Rafa uskutečnil svůj dlouho očekávaný návrat na turné v úterý v Barceloně. Překvapivým způsobem – lze-li říci „překvapivé“ o 12násobném vítězi turnaje – on s lehkostí odeslal světové číslo 62 Flavio Cobolli , 6-2, 6-3.Stejně jako Nadal, i Woods se poprvé po měsících vrátil k soutěžní hře. Jeho vystoupení, stejně jako Rafa, je méně časté než kdy jindy. Jsou vždy doprovázeny mohutnými fanfárami. Každý hráč překonal svůj sport a přivedl fanoušky, kteří by se jinak golfu nebo tenisu nikdy nevěnovali.

Nevíme, kdy se další členové Síně slávy v prvním kole znovu utkají. Pokaždé, když sledujeme švih Tigera nebo Rafa, mohlo by to být naposledy, kdy tak učiní na daném turnaji – ne-li jejich kariéra.

Snad nejdůležitější je, že jejich legie fanoušků chtějí vidět každého šampiona jít ven podle svých vlastních podmínek. Oba se během své kariéry vypořádali s vážnými (a ve Woodsově případě život ohrožujícími) zraněními. Každý z nich byl do jisté míry pokořen, mnozí si mysleli, že jsou pod nimi. Woods právě zveřejnil nejvyšší skóre 72 jamek v jeho kariéře a jeho nejhorší jediné kolo na majoru, v Augusta National; Nadal nehrál semifinále téměř dva roky, nebyl schopen zůstat zdravý nebo si udržet formu po delší dobu.

Ale právě když jste si mysleli, že jsou dole, vrátili se. Uplynulých šest dní a jakkoli dlouho Rafa zůstává v Barceloně, nebylo pro sportovní fanoušky jen přetočením, ale úlevou. Totéž by se jistě dalo říci o Woodsovi, který vytvořil rekord Masters svým 24. cutem v řadě, a Nadalovi, který vyhrál na své milované antuce poprvé po 681 dnech.

„Nadala velmi dobře znám,“ řekl jednou šampion Masters z roku 1992 Fred Couples. 'Ten chlap pracuje, je to zvíře, ale neporazí tyhle lidi, když řekne: 'Víš, já budu 40 minut cvičit.' hráč, chceš tam zůstat a prostě nemůžeš odpočívat.“

  Nadal sledoval, jak Tiger hraje svůj sport a naopak. Každá superstar se nachází v podobných fázích slavné kariéry.

Nadal sledoval, jak Tiger hraje svůj sport a naopak. Každá superstar se nachází v podobných fázích slavné kariéry.

Stejně jako Tiger v Augustě, i Rafa zahájil událost, která je jeho synonymem působivým způsobem. Barcelona není tenisovou obdobou Masters; Roland Garros je jasná konkurence. To znamená, že Nadal se vrátil k akci na jmenovaném soudu Soud Rafa Nadala .

'Bude to tak těžké odtrhnout od něj oči, příštích pár hodin,' řekl Jason Goodall z Tennis Channel s šálkem kávy v ruce v úterý ráno.

Velmi pravdivé – nejen kvůli Rafově hvězdné přitažlivosti, ale také proto, že jeho zápas byl vysílán na dvou místech: Tennis Channel, stejně jako jeho druhá síť, T2. YouTube TV, mezi řadou dalších streamovacích služeb , nechte diváky nahlédnout do Nadal vs. Cobolli (volali Brett Haber a Paul Annacone na Tennis Channel) s dodatečným komentářem od Goodalla, deblového hráče ATP Nicka Monroea a Druhé podání moderátor Geoffrey Chizever.

Poté, když Nadal postupoval přes první set, vstoupil do chatu Chris Eubanks.

'Je to něco, na co jsme nějakou dobu čekali,' řekl 42 nd Američan zařadil do pořadu ze svého domova. 'Když se [Rafa] stáhl z Austrálie, něco v mé hlavě říkalo, nevím, jestli hraje před antukou.

'Pro mnoho hráčů v šatně to má dávku energie.'

  Zážitek z druhé obrazovky T2 a Tennis Channel během Rafa's first match on tour since January.

Zážitek z druhé obrazovky T2 a Tennis Channel, během prvního Rafova zápasu na turné od ledna.

Žádné losování Roland Garros možná nebude očekávanější než to letošní: kromě něčeho neočekávaného bude Nadal v Paříži nenasazený. Neosazené Připadá mi to jako nadávka z antukového soudu vůči Španělovi, vzhledem k jeho absurdní historii na terre battue, ale je skutečně možné, že v prvním kole dostaneme Nadala proti Djokovičovi nebo Nadala proti Alcarazovi.

badmintonová čtyřhra

Ale co když se Roland Garros rozhodl nasadit Rafu? To je také možné – i když velmi nepravděpodobné – řekl Goodall Druhé podání. Otázka, kde by měl být Nadal nasazen, pak byla položena Eubanksovi.

'Určitě 16 nejlepších,' řekl. 'Musíte se pokusit dostat ho proti 16 nejlepším.' Pokud ho ‚zařadíte na [č.] 25, můžete ho také nechat nenasazeného.'

Pouze v Top 16 pro 14násobného šampiona? Ano, potvrdil Eubanks s odkazem na řadu vysoce kvalitních hráčů, kteří jsou v současné době na vrcholu mužské hry.

'Je trochu těžké dostat se do Top 8, vzhledem k formě ostatních hráčů.'

  Ještě pořád's next challenge: Alex de Minaur. Tune into Tennis Channel or T2 tomorrow to watch it.

Nadalova další výzva: Alex de Minaur. Nalaďte si Tennis Channel nebo T2 zítra a sledujte to.

Odkud Nadal a Woods tento týden půjdou, to si každý může domyslet. Pro Rafu je dalším velkým cílem Roland Garros. Pro Tigera jsou to Valhalla, Pinehurt a Royal Troon, místa zbývajících velkých golfových společností.

'Jen se zvedejte, udržujte motor v chodu, udržujte tělo v pohybu, posilujte, postupujte,' řekl Woods, znějící trochu jako neúnavný Rafa, poté, co minulý víkend zahrál kola 82 a 77. 'Doufám, že tréninky budou stále delší.'

Nadalův týden samozřejmě nekončí. V 11 bude čelit mnohem těžší výzvě čt -zařadil Alex de Minaur, v utkání, které bude ve středu opět k vidění na dvou obrazovkách.

jaký je bodovací systém v tenise

Na hlavní obrazovce byl dnes Annacone dotázán, zda by Nadal mohl porazit de Minaura na této úrovni – „Ne,“ odpověděl vážený trenér a dodal, že Nadal bude muset pro tento krok v soutěži postoupit o úroveň výš.

Zdá se, že Annacone očekává, že Nadalův případný podpis z Barcelony bude znít něco jako Tigerovo od Augusty.

'Byl to dobrý týden,' řekl v neděli Woods v červeném. „Myslím, že když jsem sem přišel, protože jsem dlouho nehrál kompletní turnaj, byl to dobrý boj [ve čtvrtek a pátek]. Bohužel včera to nedopadlo tak, jak jsem chtěl.'

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním filmu „Tron (1982)“ online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jakmile si koupíte novou kriketovou pálku, pravděpodobně ji budete chtít začít okamžitě používat. Než však vyjdete ven a začnete bít do těchto šestek a čtyřek, musíte udělat pár kroků, jak zlepšit ...

Jak nosit čelenku s krátkými vlasy. Mít krátké vlasy může být skvělé, ale někdy možná budete muset být trochu kreativní, abyste změnili svůj vzhled. Pokud chcete své krátké vlasy doplnit roztomilou čelenkou, ...

Možná budete muset rozbít část betonu, abyste dosáhli na podzemní nástroj, který potřebuje opravu, nebo jste možná připraveni proměnit zpevněnou plochu na zelenou plochu. Ať už potřebujete odstranit celou desku nebo menší část, správným ...

Kampaň Novaka Djokoviče na olympijských hrách v Tokiu skončila v sobotu, když ho v play off o bronz porazil Španěl Pablo Carreno Busta.

Jak uvést slova do akce. Během svého života můžete říkat mnoho věcí, podle kterých byste opravdu chtěli jednat. Ať už řeknete něco velkého o tom, jak chcete pomoci bezdomovcům ve vaší komunitě, nebo jednoduše řeknete, že chcete být lepší v ...