Rafova pomsta! Rafael Nadal dobývá Alexe de Minaura v drsné bitvě v Madridu

Pětinásobný vítěz turnaje dal za hlavu zklamání z Barcelony z minulého týdne, když v sobotu zvítězil 7:6 (6), 6:3.To musel být dobrý pocit, Rafa, ne?

S králem Felipem VI., který v sobotu sledoval turnaj Mutua Madrid Open, Rafael Nadal dosáhl příležitosti pro své nejpozoruhodnější vítězství v sezóně 2024.Nadal se podruhé za tolik týdnů utkal s Alexem de Minaurem a oplatil svou barcelonskou porážku vítězstvím 7:6 (6), 6:3 ve druhém kole turnaje ATP Masters 1000. Jeho vítězství nad světovou jedenáctkou je Nadalovým prvním soupeřem z Top 50 na třech turnajích, kterých se letos zatím zúčastnil.

'Pro mě je velmi důležité, abych byl schopen soutěžit celý zápas s dobrou úrovní tenisu a tělo [drželo] dobře něco přes dvě hodiny,' řekl Nadal na své pozápasové tiskové konferenci.

'Byl to skvělý test a teď uvidíme, jak se zítra probudím.' To je ta věc. Tak super šťastný.”tenisová pravidla pro figuríny
  Nadal se vyhnul prohře s De Minaurem ve třetím setkání za sebou.

Nadal se vyhnul prohře s De Minaurem ve třetím setkání za sebou.

Zatímco Nadal si užíval slibný začátek 2:0, okamžitě se vzdal úvodní přestávky ve hře, která představovala neplánovaný zdroj frustrace. V 15-30 mu nebylo dovoleno napadnout call Ferguse Murphyho, protože veteránský rozhodčí rozhodčí neměl pocit, že by byl Španěl dostatečně rozhodný v jeho rozhodnutí zastavit bod. Když Jim Courier viděl záznam, který ukázal, že střela Aussie byla mimo, cítil, že Murphy udělal správné rozhodnutí. Nadal by později ztratil podání o dva body.Během úvodního setu byl domácí favorit tlačen ve svých hrách na podání s několika málo volnými body. Za stavu 3-3 se po chybě u sítě Nadal propadl za stavu 0-40 – a De Minaur využil dalšího bodu, když jeho bekhend zachytil čáru a podrazil Nadala. Ale nasazená desítka nedokázala upevnit výhodu, protože levák se vrátil zpátky do práce při vyrovnávání skóre.

V tie-breaku dal Nadal najevo své emoce poté, co zakončil rozehrávku na 27 ran bekhendovým vítězem z crosscourtu. 37letý hráč natáhl své vedení na 6-2, ale De Minaur by ho vrátil na 6-6 tím, že předvedl ohromné ​​obranné schopnosti. Když si vyměnili konce, Nadal si vyložil další bekhend z crosscourtu a políbil pásku a čáru. De Minaur nedokázal smazat pátý setbol a po 76 minutách dlouhým forhendem ukončil set.

Mutua Madrid Open

Výsledek Tenisový kanál TC+ Záznam zápasu R64 - Mužská dvouhra 6 6 3 7 6

Nadalovi se tentokrát podařilo zazálohovat brzký brejk, když držel z 30 na další start 2:0 ve druhém setu. Rychlost jeho podání klesla nad nastavenou, ale ne natolik, aby to mělo vliv. Nadal se vzpamatoval z 0-30 a dosáhl 4-2, přičemž jeho bekhend z crosscourtu znovu prošel jako bodavý úder.

Jeden závěrečný brilantní úder bekhendovou přihrávkou připravil Nadalovi dva mečboly. Při své druhé šanci protnul 22násobný vítěz majoru cílovou čáru, když De Minaur dvakrát chyboval. Poté, co si Nadal potřásl rukou, byl zván ozvěnou skandování 'Ole! Ole! Ole!' po celém stadionu Manolo Santana od vděčné fanouškovské základny.

'Nikdy nebudu mít příležitost dostatečně poděkovat všem lidem tady v Madridu za všechno, co mi dali během celé mé tenisové kariéry, ne, a dnešek byl velmi emotivní,' řekl Nadal.

O místo v osmifinále se Nadal střetne s Pedro Cachinem, vítězem 7-6 (1), 3-6, 6-4 nad 20. nasazenou Frances Tiafoeovou. Před svým úvodním vítězstvím nad Sebastianem Ofnerem Cachin v této sezóně nevyhrál na 10 turnajích a na sérii 15 porážek celkově na všech úrovních.

Populární Problémy

Jak provést můstkové cvičení. Cvičení na můstku je záklon, posilovač jádra a rovnováha v jednom. Pravidelné cvičení můstku vyžaduje, abyste pohybovali boky nahoru ke stropu, zatímco jógový most představuje ...

Horečky odrážejí zvýšení vaší tělesné teploty. Mírné horečky jsou často prospěšné, protože představují tělo, které se snaží bránit před infekcemi. Mnoho choroboplodných (patogenních) mikroorganismů se daří v úzkém ...

Nejlepší osivo Hofstra chce rezervovat místo v turnaji NCAA poprvé od roku 2001. Zde je návod, jak sledovat turnaj CAA online.

Vše, co potřebujete vědět o dnešním zápase prvního kola šampionky Marie Šarapovové na Wimbledonu 2019 !.

Po definitivním rozrušení Open se Italové Roberta Vinci a Flavia Pennetta potkají ve finále poté, co Vinci vyhnal světovou jedničku Serenu Williamsovou.

Nezapomenutelné momenty French Open: Roger Federer vs Rafael Nadal, finále 2008