„Roger Federer byl strašně těžký hrát ve velkých zápasech“ - Lleyton Hewitt na své nejtěžší soupeře

Roger Federer a Rafael Nadal

Roger Federer a Rafael NadalS 27 zápasy proti sobě měli Lleyton Hewitt a Roger Federer na počátku 2000s docela divokou rivalitu. Jednalo se však o matchup, kterému do značné míry dominoval Roger Federer, o čemž svědčí jeho náskok 18: 9 ve vzájemném souboji.Tato statistika je ještě pozoruhodnější, že tito dva hráči soutěžili proti sobě během absolutních špičkových let. Bohužel pro Hewitta byly jeho nejlepší výkony jen zřídka dost dobré na to, aby se dostali ze Švýcarů lépe.výsledková tabulka wimbledonského tenisu

Když mluvil s Forbesem po nominaci na třídu Mezinárodní tenisové síně slávy v roce 2021, Lleyton Hewitt byl dotázán na nejtěžší soupeře, se kterými se během své kariéry setkal. Dvojnásobný grandslamový šampion rychle označil Rogera Federera za „jednoho z nejtěžších“ soupeřů.Australan také uznal obtížnost hraní Rafaela Nadala, známého také jako ‚antukový král‘, na Roland Garros.Roger Federer byl evidentně jedním z nejtěžších hráčů: Lleyton Hewitt

Roger Federer

Roger Federer

semi westernový tenisový grip

Roger Federer a Lleyton Hewitt spolu hráli v letech 1999 až 2014. Během těchto 15 let si oba užívali své vrcholy zhruba ve stejnou dobu (i když Federer měl mnohem delší).Australan hrál svůj nejlepší tenis v letech 2001 až 2005, zatímco Roger Federer byl v převahě od roku 2003.Přestože byl Lleyton Hewitt na tom zhruba ve stejném období (2003-2005) nejlépe, na Grand Slamech masivně bojoval proti Rogeru Federerovi. Během těchto tří let hráli navzájem v pěti grandslamech, přičemž Federer vyhrál všechna tato střetnutí.

Následovat Hewittův pokles, duo hrálo navzájem ve třech dalších grandslamech - s Federerem opět vycházel vítězně při každé z těchto příležitostí.

délka krajky na tenisky
Lleyton Hewitt a Roger Federer v roce 2014

Lleyton Hewitt a Roger Federer v roce 2014

Nebylo proto žádným překvapením, když si Hewitt vybral Rogera Federera jako jeden z jeho nejtěžších zápasů a upřesnil, že dvacetinásobný grandslamový šampion byl ve velkých zápasech „strašně těžký“.

Dalo by se říci, že musím hrát hráče napříč různými generacemi, řekl Hewitt. Roger Federer byl evidentně jedním z nejtěžších hráčů (když) v celé své kráse. V době, kdy byl v nejlepším, jsem byl pravděpodobně v nejlepším a on byl strašně těžký hrát ve velkých zápasech.

Existuje důvod, proč Rafael Nadal vyhrál 12 francouzských otevření: Lleyton Hewitt

Rafael Nadal

Rafael Nadal

jak dlouho trvá naučit se tenis

Lleyton Hewitt také v rozhovoru vychoval Rafaela Nadala, pravděpodobně největšího Federerova rivala. Australan uvedl, že čelit Španělovi na antukových kurtech Roland Garros byl jedním z nejbrutálnějších úkolů v tenise.

Rafael Nadal, na antuce na French Open je pravděpodobně jedním z brutálně nejtěžších zápasů, se kterými se můžete setkat, pokračoval Hewitt. Hrál jsem ho tam třikrát nebo čtyřikrát. Existuje důvod, proč vyhrál 12 z nich.

Duo hrálo proti sobě na French Open čtyřikrát a Nadal je všechny snadno vyhrál, přičemž během toho upustil jen osamělý set.

Populární Problémy

Kardinálové se ve čtvrtek utkají s Bravesem ve hře 1 jejich zápasu NLDS. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.

Akce vyladění ATP pro Australian Open začnou Murray River Open - spolu s Great Ocean Road Open - 1. února.

Dva z nejlepších týmů A-10 se dnes večer setkají na showdownu, když Dayton hostí VCU. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Ruce vystavené zárodkům přímým nebo nepřímým kontaktem jsou jedním z mnoha způsobů, jak lidé onemocní. Bakterie na vašich rukou se mohou snadno dostat do těla a způsobit podmínky, jako je salmonelóza, hepatitida A, enterovirus, chřipka, streptokok a ...

Šestinásobný hlavní vítěz Boris Becker zpochybnil postavení Rogera Federera mezi některými minulými velikány, navzdory jeho pozoruhodnému trofejnímu zátahu.

Státní soupeři Texas a Rice se v sobotu setkají na stadionu NRG. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.