„To červené světlo“ a The Blueprint: Returning to Lowell, kde dnes před 20 lety poprvé vysílal tenisový kanál

Venus a Serena Williamsové se stejným úspěchem reprezentovaly červenou, bílou a modrou, zatímco Katrina Adamsová představovala hladovou, povýšenou síť.LOWELL, Massachusetts – 25 fotografií lemuje prostranství Tsongas Center v UMass Lowell, připomínající čtvrtstoletí existence arény s 6500 sedadly. Zdůrazňují významné hokejové zápasy, pozoruhodné koncerty, renomované komiky a profesionální zápasníky, kteří hráli i řádili na předměstí Bostonu. Co nenajdete, jsou tenisté; nejlepším hráčem by mohl být přítel Federera Trevor Noah, který se v roce 2018 postavil do centra pozornosti v Tsongas Center.

Přesto se právě na tomto místě před 20 lety zrodil tenis ve smyslu americké sledovanosti.„Jsme potěšeni, že jste se k nám mohli připojit, což je pro nás skutečně coming-out party,“ přivítal zkušený moderátor Barry Tompkins diváky z Lowellu 26. dubna 2003 – vůbec první živé vysílání Tennis Channel.

Ti, kteří sledovali, kde je síť dostupná, neohrozí ratingové rekordy Nielsen, ale v lese živých sportů spadl strom a vydal zvuky, které se o dvě desetiletí později rozechvěly.

'Toto je uskutečnění myšlenky, která se zrodila v rozhovoru u stolu v New Yorku před několika lety,' pokračoval Tompkins. „Jsme Tenisový kanál (měl The tenkrát) a doufáme, že uděláme nový směr starému sportu.pravidla pro provoz stolního tenisu

'Rádi bychom si mysleli, že máme hru, a tohle je jen první služba.'

'Venus Williamsová nebo Serena Williamsová budou první hráčkou, která kdy odpálila míč na Tennis Channel,' řekl zakladatel a bývalý prezident TTC a Steve Bellamy v úvodu k debutu sítě.

Pro diváky OG Tennis Channel to bylo eso. Profesionální tenis, který vyžadoval labyrint nebo drahé (ne-li nelegální) způsoby sledování, měl nyní platformu, jejíž přístup by exponenciálně rostl. Fed Cup, mezinárodní soutěž ženských týmů, byla dokonalým příkladem akce, která se pro většinu sítí nehodí, ale sladkou tečkou za tímto nováčkem.tenisová raketa pro 7 let

A přestože ve vysílání neexistují žádné zakořeněné zájmy kromě přesvědčivého příběhu, neuškodilo, když sestry Williamsovy pomohly říct Tennis Channel jako první. Venus a Serena dovedly tým USA k vítězství 5:0 v baráži v prvním kole proti České republice, když odehrály všech 10 setů ve dvouhře a čtyřhře bez ztráty jediného. V té sezóně by se znovu nehodili pro hvězdy a pruhy, přestože tým dosáhl finále.

Poprvé z mnoha případů to byl příklad toho, že se Tennis Channel ocitl ve správný čas na správném místě – zásluhou neukojitelného požadavku sítě být tam, kde se akce odehrává, navzdory všem jedinečným výzvám tohoto sportu.

'Nemohu vám poskytnout měsíce přípravného času na přípravu tenisového vysílání, jako to mohu u fotbalu,' řekl na začátku tohoto roku generální ředitel Tennis Channel Ken Solomon, když vysvětlil tyto výzvy. „Nemůžu vám ani říct, kdo hraje tento čtvrtek, tím méně v sobotu nebo v nedělním finále. Můžu vám říct, kdo dnes hraje, ale počkejte – prší. Můžu vám říct v kolik, ale počkejte – tento hráč je naplánován na třetí hodinu po 11:00.

'Pamatuji si o tom všechno,' říká Katrina Adams o vysílání Lowell. 'Abychom viděli, odkud jsme přišli, o 20 let později... kdo by si to pomyslel.'

V tomto zásadním živém záběru z Lowella stál Tompkins vedle Katriny Adamsové, 22násobné šampionky ve čtyřhře na turné, která se později stala generální ředitelkou Tenisové asociace Spojených států. Je zřejmé, že Adams nikdy nebyl zastrašen reflektory, ale tento okamžik byl jiný.

'Když se na té kameře rozsvítilo červené světlo, Barry otevřel show a já jsem měl na tváři upjatý úsměv, nervózní, když všichni odešli,“ říká dnes Adams. 'Potím se pod oblekem.' Nepamatuji si, jaké byly mé komentáře; Jsem si jistý, že byly docela obecné a základní. Jen proto...nechtěl jsem to pokazit.'

Ale díky „velikosti“, která ji obklopovala v kabině i na kurtu, vzpomíná Adamsová, rychle našla své pevné místo.

'Bylo to takové vzrušení a čest být prvním barevným analytikem - a ve skutečnosti to pro mě znamenalo hodně barev.'

Když jsme začínali ve studiích Fox Sports, o víkendech od půlnoci do 6 hodin ráno svolávali zápasy, které byly v plechovce, jen abychom získali obsah. A nyní vysíláme živě každý den po celém světě. Myslím, že je to prostě neuvěřitelné. Katrina Adamsová

Při zpětném pohledu byl tým amerického Fed Cupu z roku 2003 historickým týmem, který je třeba pokrýt. Billie Jean Kingová, nyní jmenovkyně soutěže, byla kapitánkou Američanů. V semifinále a finále sehrála čtyřhru 47letá Martina Navrátilová. Spolu s Williamsesem tyto čtyři současné a případné členy Síně slávy v podstatě reprezentovaly ženský tenis, ne-li ženský sport obecně, za posledních 60 let.

Patřila mezi ně i Chanda Rubin, která stejně jako Navrátilová po herních dnech přišla pracovat pro Tennis Channel. Louisianan by si zajistil další remízu USA proti Itálii ve Washingtonu D.C. ve třetím setu 6:0, čímž by Američany poslal do finálové čtyřky na neutrálním místě v Moskvě. (Spojené státy by ve finále podlehly Francii.)

badminton slouží

Toto čtvrtfinále, stejně jako všechny ostatní, bylo vysíláno živě na Tennis Channel.

„To je podstata lidí, kteří investují do tenisu,“ říká Rubin ze sítě. 'Nevěděl jsem, jak se tenisu líbí tolik lidí a jak tolik lidí investovalo do pozitivního předvádění sportu.'

Nečekaná návštěva centra Tsongas v UMass Lowell
/

Kromě dvou kurtů v kampusu UMass Lowell, údajně pro tým školního klubu a zvědavé studenty, jsem během návštěvy začátkem tohoto měsíce nenašel v tomto mlýnském městě téměř žádné důkazy o tenisu. Dotaz na Tsongas Center na fotky z rozlosování Fed Cupu vyšel naprázdno. Pamětní fotografie arény z roku 2003 ukazuje Jay-Z, který má sice nějaké tenisové kontakty, ale je spíše „03 Bonnie & Clyde“ než Venus & Serena z 03.

Keith Vaske, generální manažer arény, říká, že je vždy ve střehu na středně velké akce, jako je Billie Jean King Cup a Davis Cup.

„Pro akci, jako je tenis, by to bylo perfektní místo,“ říká Vaske a ukazuje na nový VIP pavilon a mluví o rozsáhlé rekonstrukci místa.

Zdálo by se to stejně nepravděpodobné, jako když Tennis Channel přišel do Lowellu poprvé, před 20 lety. Ale pokud se tenis někdy vrátí do údolí Merrimack, můžete se vsadit, že jeho kanál bude následovat. Stejně jako před dvěma týdny při baráži o Billie Jean King Cup v prvním kole v Delray Beach na Floridě a na stovkách dalších turnajů v USA a po celém světě.

jak zabalit tenisovou raketu

Jak by řekl Jay-Z, Lowell sloužil jako Plán za výpravu Tennis Channel do divokého světa živých sportů.

'Děkujeme, že jste s námi byli na naší první plavbě zde na tenisovém kanálu,' řekl Tompkins, aby uzavřel zpravodajství z prvního dne. 'A co víš, nebyl to Titanic - zítra znovu vyplujeme.'

Populární Problémy

Pokud máte francouzského buldoka nebo „francouze“, pravděpodobně jste obeznámeni s jeho láskyplnou, zábavnou a loajální povahou. Toto plemeno má několik pozitivních vlastností. Jsou dobrými hlídacími psy, nevyžadují mnoho místa ani ...

Jak vyrobit dánské palačinky. Dánské palačinky jsou vynikající a jsou dokonalým brunchem nebo pudinkem. Mohou být vyrobeny v ploché verzi nebo ve verzi, která vypadá jako malé pýchavky, křupavé a chutné. Ke každému druhu palačinky můžete přidat ...

Zde je návod, jak streamovat 'Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell', the Schitt's Creek finale special, online without cable.

Zde je přehled o tom, jak sledovat Masters online. Možnosti zahrnují sledování na vašem počítači, telefonu, Fire TV nebo jiném streamovacím zařízení.