Klasika US Open: Patrick Rafter vs Pete Sampras, semifinále US Open 1998

Číslo tři nasazené Patrick Rafter z Austrálie ce

Patrick Rafter reaguje poté, co vyhrál své semifinále na US Open nad Pete Samprasem

Přejděte dolů a sledujte nejlepší okamžiky zápasu.kde se poprvé hrál tenis

V gentlemanské hře, jako je tenis, je těžké narazit na osobní útoky nebo slovní přestřelky mezi hráči. Většina hráčů, kromě několika z nich, vždy brala porážky s grácií.Tak to vždy v tenise bylo, až na několik případů, kdy hráči ztratili chladnou hlavu a nakonec proti svým soupeřům použili ponižující jazyk - něco jako to udělal Pete Sampras v roce 1998 po jeho prohře s Patrickem Rafterem v Cincinnati.

Bývalý svět č. 1, který byl tehdy také čtyřnásobným americkým šampiónem, vypadal naprosto rozrušený a zničený, když ho někdo požádal, aby vysvětlil rozdíl mezi ním a Australanem.Pistole Pete, který nebyl známý pro mletí slov, rychle vystřelil a řekl: Rozdíl deseti úderů.Touto poznámkou dal všem jasně najevo, že byl z porážky nejen naštvaný, ale také se považoval za mnohem lepšího než ten, kdo ho porazil v Cincinnati.

vylepšit svou tenisovou hru

Tento komentář Američana evidentně nešel dobře s Rafterem, který si během svých herních dnů udržoval klidný klid.V důsledku toho se mezi nimi začala vařit studená válka a fáze byla připravena k divokému setkání, když se oba, hrající ve stejné polovině, dostali do semifinále US Open v roce 1998.kolik vydělávají profesionální tenisté

Hned od začátku US Open fanoušci netrpělivě očekávali, že k tomuto střetu titánů dojde. Rafter měl více než jeden bod, aby dokázal, že se dostal do semifinále poté, co byl jeho úhlavním rivalem nepřímo označen za jednolamový zázrak.

Když tedy oba hráči vstoupili na kurt pro sobotní semifinále blockbusteru, zbývalo už jen málo na výběr. Dokonce i jejich herní styly byly velmi podobné, i když vzájemný souboj mezi hráči favorizoval Samprase.

Přestože se Sampras na začátku zápasu potýkal se svým prvním podáním a dostal do něj pouze 35%, obhájci titulu znesnadnil jeho zlomení. První set byl vyrovnaný na šest her za kus, jen aby je tehdejší světová jednička vyhrála na tie breakeru.

Odolný Australan však promarnil málo času předvedením své bojovnosti a přivedl zápas zpět za stejných podmínek, když další set vyhrál 6: 4. Tehdy se celé drama začalo odvíjet.

Když se Sampras v první hře třetí sady pokoušel o bekhendový volej, málem měl špatný pád, což mělo za následek to, co bylo později odhaleno jako těžké zranění v blízkosti boků a také na nohou. Ale dramatické opovržení ze strany Samprase mělo za následek přestávku v podání poté, co si vzal dlouhý časový limit na zotavení z pádu.

tenisový loketní pásek nike

Zápas se poté otočil a šampion z roku 1997 převzal plnou kontrolu nad zápasem ve čtvrtém setu. V první hře čtvrtého setu zlomil Američana a udržel své podání bez ztráty bodu. Teprve když sloužil na setu, Sampras dokázal ukrást bod. Pak už ale byla škoda napáchána a pohledný Australan vzal čtvrtou sadu 6: 4, aby zápas přinutil do páté sady.

Sampras, který se sotva pohyboval, se ve hře udržel naživu pouze díky svým velkým službám. Jinak měl ve čtvrtém a posledním setu opuštěný pohled. Sampras, i když měl tu výhodu, že v pátém setu sloužil dopředu, nevyužil příležitosti a hned v první hře byl zlomený, což Australanovi přiznalo dynamiku.

Tehdy to byla show všech Rafterů, protože pro čtyřnásobného šampiona téměř neotevřel. Nakonec zápas, který na začátku sliboval ohňostroj, skriptoval smutný konec, přičemž Samprasovo zranění celou věc zkazilo.

Na Samprase, který do zápasu vstoupil s motivací vyrovnat grandslamový součet Roye Emersona, to byl nezapomenutelný den. Ale jak osud chtěl, zranil se ve špatnou dobu a nakonec prohrál s člověkem, ke kterému nenáviděl prohru. Na druhou stranu pětadvacetiletý Australan se radoval z postupu do druhého finále US Open v řadě, které nakonec vyhrál, když porazil svého krajana Marka Philippousise.Populární Problémy

První ze dvou back-to-back Masters 1000 akcí, Canadian Open 2019 právě probíhá. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu v USA.

Andy Roddick pořídil v dospívání veselé potoky na blonďaté vlasy Rogera Federera. Federerův blonďatý vzhled nyní stojí proti blonďatému vzhledu Dominica Thiema v zajímavé anketě Tennis Channel.

Uprostřed uzavírky COVID-19 se Serena Williamsová podělila o svou rutinu domácího cvičení se sestrou Venuší. Duo začalo žít na Instagramu během 40minutové relace, během níž Serena odhalila, že jí nechybí kurt.

Když již probíhá finále WTA, podívejme se na pět nejoblíbenějších turnajů.

Odlévání skla je proces, při kterém umístíte sklo do formy a vytvoříte konkrétní skleněnou sochu nebo design. Forma musí být vložena do pece, aby se sklo spojilo a vytvořilo požadovaný předmět. Lití skla je obtížné a vyžaduje ...

Singapore Slammers má dobrý tým, který vstupuje do IPTL 25. září 2014 (Singapur) - Tenisoví fanoušci a hledači zábavy se mohou dívat dopředu.